trawa

Autor Wątek: Maemo  (Przeczytany 3946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viranis

Maemo
« dnia: Sierpień 26, 2009, 05:19:56 pm »
Jak wiadomo Nokia przygotowuje pierwszy tablet internetowy przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców - N900:
http://www.mobile-review.com/review/nokia-rx51-n900-en.shtml
Jak myślicie czy zastosowany tam system operacyjny Maemo (Linux) ma szansę przyjąć się na rynku urządzeń mobilnych i konkurować z Symbianem, Windows Mobile lub Web OS? Czy może pozostanie raczej mało atrakcyjną platformą istniejącą jedynie przez wsparcie Nokii?

Offline Phantom

Odp: Maemo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 09:08:12 pm »
Web OS, iPhone OS, Windows Mobile i Android zjadają ten system bez popitki. Jak dla mnie nic nie jest w stanie przebić tych systemów ;). Nokia przestała się rozwijać już jakiś czas temu. To samo z resztą dzieje się z SE.
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Viranis

Odp: Maemo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:31:29 am »
Z drugiej strony Maemo oparte jest na linuxie i już w obecnej chwili istnieje mnóstwo darmowych programów na ten system więc może  zostanie dobrze przyjęty przez miłośników wolnego oprogramowania. Ale ciekawiej według mnie zapowiada się Web os, a to za sprawą kompatybilności wstecznej z Palm OS.

Offline cancel

Odp: Maemo
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2009, 08:17:12 pm »
Miałem ostatnio w rękach prototypową wersję N900 (N00), która jest dostępna w salonach - telefon zapowiada się bardzo ciekawie, system chodzi na nim bardzo płynnie, fajnie wygląda sprawa 4 pulpitów, między którymi możemy w prosty sposób przeskakiwać. Słyszałem też, że telefon się nie zawiesza i nie ma z nim problemów. Więcej info mogę dać jak tel wejdzie do sprzedaży, czyli pewnie jakoś za 2 tygodnie ;)
>===========O> JESTEM RAKIETA RAKIETA