Autor Wątek: Disney kupił Marvel Entertainment Inc.  (Przeczytany 4992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ajron

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« dnia: Sierpień 31, 2009, 03:21:04 pm »
Wrzucę tutaj, bo chyba tu się najbardziej nadaje.

Disney kupił Marvel Entertainment Inc. - http://www.filmweb.pl/Disney+kupuje+Spidermana+i+reszt%C4%99+bohater%C3%B3w+Marvela,News,id=54036

Offline kas1

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2009, 03:37:58 pm »
W związku z tą informacją akcje Marvela na nowojorskiej giełdzie wzrosły o 26%

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2009, 04:41:09 pm »
To czekamy na kolejny crossover :badgrin:

Offline Ajron

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2009, 06:18:12 pm »
To czekamy na kolejny crossover :badgrin:

Jak to dziś w jakimś komentarzu na gamecornerze widziałem - "Nie mogę się doczekać pojedynku Hulka z Myszką Miki!" :D

A tak przy okazji - Disney wykupił Marvel Entertainment Inc. Czyli dokładnie co? Całego Marvela czy tylko część zajmującą się filmami i animacjami? Bo tego komunikaty nie precyzują. Mowa tylko o tym, że Disney uzyskał prawa do postaci. Z drugiej strony ta część filmowa, to chyba Marvel Studios.

Wie ktoś może?

Offline helsing

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2009, 06:56:01 pm »
A tak przy okazji - Disney wykupił Marvel Entertainment Inc. Czyli dokładnie co? Całego Marvela czy tylko część zajmującą się filmami i animacjami? Bo tego komunikaty nie precyzują. Mowa tylko o tym, że Disney uzyskał prawa do postaci. Z drugiej strony ta część filmowa, to chyba Marvel Studios.

Wie ktoś może?

Wykupił całość, a przynajmniej tak twierdzi Wikipedia, która wylicza co wchodzi w skład Marvel Entertainment:
Cytuj
(...)
Marvel Publishing, Inc.: publisher of Marvel Comics;
(...)

Same studio filmowe raczej nie byłoby warte 4 miliardy dolarów. ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline graves

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2009, 07:42:22 pm »
Punisher z Disneya :roll: To nie brzmi dobrze.

Bardzo ciekawy news.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 07:45:48 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline m010ch

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:00:58 pm »
Tak mi się skojarzyło... ;-) :doubt:


Offline Ajron

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:12:04 pm »
Tak mi się skojarzyło... ;-) :doubt:



Cudne. Brakuje teraz tylko by Miki wyjął jakieś dwa guny (lub zaczął strzelać promieniami z dupy) i kładł po kolei trykocioarzy trupem :D

Wykupił całość, a przynajmniej tak twierdzi Wikipedia, która wylicza co wchodzi w skład Marvel Entertainment. Same studio filmowe raczej nie byłoby warte 4 miliardy dolarów. ;)

W sumie racja. I dzięki za linka - nie pomyślałem by sprawdzić na wikipedii. W końcu najciemniej pod latarnią :)

Offline Julek_

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:14:17 pm »
Komentarz Warrena Ellisa:

http://www.warrenellis.com/?p=7697

i jeszcze graficzka:



Pope, Sakai, Hornschemeier, Bendis, Slott, Maalev, Brubaker, David, Millar, Immonen, Lark, Straczynski - kto by się dpodziewał, że takie nazwiska będą pracowały dla Disney`a:)

Wydaję mi się, że ta transakcji będzie potrzebna Marvelowi do próby zdobycia jeszcze lepszej pozycji na rynku filmowym, bo w niszy komiksowej dominować mocniej juz chyba nie można. Bo plany filmowe Dom Pomysłów ma spore, a "imperium zła" Disney`a zapewni potężne zaplecze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 08:48:21 pm wysłana przez Julek_ »

Offline Ajron

Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:42:40 pm »
Komentarz Warrena Ellisa:
http://www.warrenellis.com/?p=7697

Ot, cały Ellis.

Pope, Sakai, Hornschemeier, Bendis, Slott, Maalev, Brubaker, David, Millar, Immonen, Lark, Straczynski - kto by się dpodziewał, że takie nazwiska będą pracowały dla Marvela :)

Chyba dla disneya :)

Wydaję mi się, że ta transakcji będzie potrzebna Marvelowi do próby zdobycia jeszcze lepszej pozycji na rynku filmowym, bo w niszy komiksowej dominować mocniej juz chyba nie można. Bo plany filmowe Dom Pomysłów ma spore, a "imperium zła" Disney`a zapewni potężne zaplecze.

Mam taką samą nadzieję. W tym kontekście podpisanie umowy z Samuelem L. Jacksonem na 9 filmów i plany filmowe Marvela (a dokładniej ich rozmach i ilość) na najbliższe kilka lat są teraz bardziej zrozumiałem. W końcu Disney musiał długo negocjować z Marvelem i wiedział, że będzie na to kapitał.

Offline Bane

Odp: Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2009, 10:24:43 pm »
Mówiąc szczerze, plany filmowe Marvela nie za bardzo mnie interesują, a co do komiksów: Marvel & Disney brzmi dziwnie. Dziwnie i jak dla mnie niezbyt ciekawie.

Offline kas1

Odp: Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2009, 07:46:51 am »
Taki zły myszek Mickey w wersji Ennisa mogłby być ciekawy   :badgrin:

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2009, 09:05:48 am »
W sumie czas pokaże, czy ta decyzja była słuszna.
Bo z jednej strony Quesada mówi - "serie komiksowe i ich status pozostają niezmienione". Disney nie będzie się wtrącał do spraw komiksowych, co najwyżej poprosi o oddzielne uniwersum z swoimi postaciami.
Z drugiej zaś po pewnym czasie Marvel wypuści w obieg nową filmową superprodukcje, która okaże się straszliwym gniotem i nie przyniesie zysków. Wtedy panowie z Disneya, pełni żalu że wywalili tyle kasy w błoto, mogą zwiększyć kontrole nad produkcjami filmowymi, tj. w sytuacji Warner-DC.

Ale i tak - Donald jako Wolverine rules!
http://fc02.deviantart.com/fs20/f/2007/295/4/6/Donald_Duck_is____Wolverine_by_TetraGyom.jpg

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2009, 09:43:53 am »
Tutaj też trochę podobnych grafik - Goofalactus, Mouserine i reszta.

Offline adro

Odp: Disney kupił Marvel Entertainment Inc.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:15:49 pm »
Goofalactus i duckdevil rzadza hehehe
Ale powaznie mowiac, to mam mieszane uczucia odnosnie fuzji disneya i marvela. Co stanie sie z ostrzejszymi, dojrzalszymi komiksami ze stajni M. Nie wierze w to, ze disney bedzie firmowal wlasna "twarza" takie komiksy jak chocby punisher max. W ogole pewnie imprint max pojdzie teraz w odstawke, albo marvel zacznie ostro cenzurowac swoja dojrzalsza oferte
pozdro   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 12:28:30 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything