trawa

Autor Wątek: Binio Bill  (Przeczytany 43899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 27, 2016, 09:37:48 pm »
trochę ze zdziwieniem czytałem wcześniej opinie, jakoby ten tom miał być najlepszy,
Najlepszy, jak najlepszy - na pewno najdłuższy ze ŚM :smile:
W tym tomie dano najdłuższy i najkrótszy (Binio Bill kręci western i ... w kosmos! (32 odcinki)
 i Binio Bill: Binio Bill i ciocia Patty Jerzy Wróblewski (1 odcinek) ).
Pozostało jeszcze 5.
Binio Bill: Rio Klawo (10 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill na szlaku bezprawia (12 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill i 100 karabinów (21 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill kontra trojaczki Benneta (19 odcinków)
Binio Bill: Śladami Kida Walkera (10 odcinków)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline koziorozec1979

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:13:14 pm »
szczerze mówiąc, obawiam się konfrontacji po latach.
trochę ze zdziwieniem czytałem wcześniej opinie, jakoby ten tom miał być najlepszy, nie czytałem tego ze sto lat, ale zawsze miałem przekonanie, że historia z kosmitami była, bez dwóch zdań, najgorszą światomłodową opowieścią z Billem. ja poczekam chyba na następny tom, a ten poczytam sobie na samym końcu.
Ale moze i ten tom kup zeby nastepny sie napewno ukazal. Wiadomo jak wychodzi KG wydawanie serii. Jak jedynka sie nie sprzeda to nastepny album bedziemy podziwiac tylko w zapowiedziach.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 28, 2016, 07:09:59 am »
Najlepszy, jak najlepszy - na pewno najdłuższy ze ŚM :smile:
W tym tomie dano najdłuższy i najkrótszy (Binio Bill kręci western i ... w kosmos! (32 odcinki)
 i Binio Bill: Binio Bill i ciocia Patty Jerzy Wróblewski (1 odcinek) ).
Pozostało jeszcze 5.
Binio Bill: Rio Klawo (10 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill na szlaku bezprawia (12 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill i 100 karabinów (21 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill kontra trojaczki Benneta (19 odcinków)
Binio Bill: Śladami Kida Walkera (10 odcinków)
aaa, dzieki za info, ale to akurat pamiętam-na-pamięć.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline rzem

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:28:04 am »
To ciekawe wyliczenia. Z tego wynika, że ew. przyszłe tomy też będą łączone.
Ja po pojawieniu się wreszcie Szoku Przyszłości mogłem odebrać swoje zamówienie i BB poszedł wczoraj na pierwszy ogień.
Trudno powiedzieć czy komiks przetrwał próbę czasu czy nie. Nie nastawiałem się na rzeczy ponadczasowe, stąd nie jestem rozczarowany lekką przestarzałością fabuły i akcji. Tak więc dla pobudzenia sentymentów to super sprawa, ale jeśli ktoś szuka drugiego Lucky Luka, czy dowodów na to, że BB to produkt z takimi rzeczami konkurujący, to rzeczywiście tego nie znajdzie.
Warto wspomnieć o jakości wydania i reedycji: bałem się efektów remasteringu, ale wygląda to super. Duch twórczości JW zachowany (♫ I believe in no ghost ♪). Ja mówię: brać. No i liczę na dalszego BB od KG - przynajmniej na te z większą ilością odcinków.


Kilka klapek w pamięci się otworzyło w czasie lektury. Dla mnie to rzecz bezcenna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 08:33:10 am wysłana przez rzem »

Offline keram

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 28, 2016, 05:06:43 pm »
Najlepszy, jak najlepszy - na pewno najdłuższy ze ŚM :smile:
W tym tomie dano najdłuższy i najkrótszy (Binio Bill kręci western i ... w kosmos! (32 odcinki)
 i Binio Bill: Binio Bill i ciocia Patty Jerzy Wróblewski (1 odcinek) ).
Pozostało jeszcze 5.
Binio Bill: Rio Klawo (10 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill na szlaku bezprawia (12 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill i 100 karabinów (21 odcinków)
Binio Bill: Binio Bill kontra trojaczki Benneta (19 odcinków)
Binio Bill: Śladami Kida Walkera (10 odcinków)

Czy w "Śladami Kida Walkera" nie było dwóch plansz w jednym odcinku?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 28, 2016, 06:27:59 pm »
Czy w "Śladami Kida Walkera" nie było dwóch plansz w jednym odcinku?


Zgadza się. Było 10 odcinków po 2 plansze. Sprawdziłem.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline graves

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 29, 2016, 10:36:33 pm »

Zgadza się. Było 10 odcinków po 2 plansze. Sprawdziłem.
Tak, nie pisałem o stronach, tylko odcinkach.
Tak samo ciocia Patty wyszła w jednym odcinku, a w wydaniu KG nie zajmuje wcale jednej strony :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kultura gniewu

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 01, 2016, 11:46:29 am »
Wiadomo jak wychodzi KG wydawanie serii. Jak jedynka sie nie sprzeda to nastepny album bedziemy podziwiac tylko w zapowiedziach.

Konkrety poprosimy :-) Bo póki co jedyną serią świadomie przez nas zawieszoną są "Klezmerzy".
ww.kultura.com.pl

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 01, 2016, 11:55:01 am »
Ja tylko dodam jedno zdanie do opinii o lekturze Billa po latach.

Nie powiem, jest coś w tym, że komiks dziś już nie rusza tak jak za dzieciaka, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że dziś podobają mi się w tym komiksie zupełnie inne rzeczy w nim niż kiedyś - więc ja jestem wciąż w tym samym zachwycie, po prostu nad innymi aspektami teraz.

PS: Wróblewski rysuje fantastyczne bójki, serio.
perły przed wieprze

Offline TePe

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 11, 2017, 05:57:33 pm »
W styczniu kolejny tom a w nim: Rio Klawo, Na szlaku bezprawia oraz Trojaczki Benneta.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 11, 2017, 06:31:54 pm »
W styczniu kolejny tom a w nim: Rio Klawo, Na szlaku bezprawia oraz Trojaczki Benneta.
I bardzo dobrze.
Strasznie się ślimaczą z tymi komiksami ,ale to pewnie kwestia benedyktyńskiej pracy przy obróbce graficznej .
...
Dalej twierdzę ,że mogli wydać całośc w integralu.

"Jesteś podwójnym sobą."

Kleszcz

  • Gość
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 11, 2017, 08:12:57 pm »

Dalej twierdzę ,że mogli wydać całośc w integralu.

Ale "Kultura Gniewu" napisała, że zrobią integral, jak wydadzą wszystkie pojedyncze albumy. Wzięcie się za integral zajęłoby długie lata.

Offline TePe

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 12, 2017, 04:18:56 pm »
Okładka nowego Binia o niebo lepsza od poprzedniej.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:10:18 pm »
Okładka nowego Binia o niebo lepsza od poprzedniej.


Powiedziałbym wręcz , że jest ... klawa.
...
Znalezione obrazy dla zapytania kultura gniewu binio bill
... a konkretnie w styczniu.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline graves

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 21, 2018, 08:01:47 pm »
"Binio Bill:  Rio klawo" - świetne wydanie.
Bardzo się ciesze że w końcu wyszło. Oczywiście nie z powodu zapoznania sie z tym, bo znam to na pamięc, ale aby inni, którzy nie mieli możliwości poznać - w końcu ją mieli.

Wydane bardzo ładnie, tak jak na to zasługuje. W końcu tez wydana pierwsza cześć "Rio klawo", która do tej pory wyszła tylko raz w 1980 w ŚM.

Szkoda trochę, że nie było "100 karabinów". dla mnie to była taka całość. Binio wyjeżdża do Dakoty złapać Klamotę Jane ("Na szlaku bezprawia") i w drodze powrotnej do "Rio klawo" dzieje się akcja "100 karabinów". A potem są "Trojaczki Benneta". Te trzy cześć tworzą więc całość.

Zastanawiam się dlaczego ta część została nie wydana zamiast "Trojaczków". Czy powodem jest to, że akcja "100 karabinów" nie ma nic wspólnego z "Rio klawo" (a taką nazwę nosi cały album), czy problem z dostępem do oryginalnych materiałów.

Mam nadzieję, że nie to drugie, bo wydrukowanie tego komiksu z obrobionych skanów, to będzie masakra.
Po pierwsze dlatego, że w tej części są pomylone kolory i ani ubranie, ani kolor Cyklona nie pasuje do niczego. A po drugie, że tylko wersja I komiksu nadaje sie do czegokolwiek, bo druga wersja była tragicznie wydrukowana.

Poniżej przykład oryginałów komiksowych jakie posiadam "100 karabinów" dla:
I wersja komiksu w ŚM

Niestety wtedy wycinałem obrazki z komiksów ze ŚM i wklejałem je do zeszytu. Wybaczcie to niegodne dzieło.

II wersja komiksu w ŚM


Druga wersja została wydrukowana ciemniej i z "brudnymi kolorami".

Także mam nadzieję, że gdzieś jeszcze są oryginalne plansze i można je będzie od nowa pokolorować. To by było idealne.

Jeśli "100 karabinów" będzie w 3 albumie, to pewnie z "Śladami Kida Walkera".
Pozostanie już wtedy wydać jeszcze jedyny album wydany przez KAW, czyli "Skarb Pajutów" oraz mam nadzieję w kolorze "Szalonego Heronimo.
W 5 albumach można więc byłoby zamknąć wszystko co wyszło kiedykolwiek z Binio Billem.

Moim zdaniem Binio Bill jest lepszy od Lucky Luke'a (a przynajmniej od niektórych z nim albumów).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything