trawa

Autor Wątek: Halenvad - szukam tekściarzy  (Przeczytany 7369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syron

Halenvad - szukam tekściarzy
« dnia: Marzec 13, 2009, 09:35:52 pm »

Witam serdecznie, zwą mnie Syron i jestem autorem i grafikiem ambitnego w swych zamierzeniach projektu, który opatrzyłem nazwą
Halenvad.

Jestem wielkim fanem ogólnie pojętej fantastyki, w szczególności prozy Tolkiena. W grach RPG siedzę od dziecka i tematyka owa nie jest mi obca.
 Z czasem szukałem gier w których mógłbym zaistnieć bardziej osobowo... zacząłem przygodę z grami via www- oczywiście w klimatach fantasy.
 Pochłonięty doskonałą zabawą straciłem rok życia i odszedłem z gry z pewnym niedosytem.
Wciąż rozmyślałem nad nowymi pomysłami, koncepcjami, możliwościami rozbudowy i nadania graczom większych możliwości w tego typu grach. W międzyczasie powstawały skrajnie komercyjne i tandetne produkty tego typu (zapewne wszyscy wiedzą jakie tytuły mam na myśli), co jeszcze bardziej nakłaniało mnie do podjęcia prac nad czymś ambitnym i prawdziwym.

Własna koncepcja świata i jego kosmogonia, bogata mitologia i dzieje rozciągłe w wiekach. Własny, prosty język i jego zasady. Kartografia, rozbudowana, różnorodna i dokładna.
Z takimi myślami rozpocząłem Halenvad- projekt, który byłby spełnieniem wszystkich marzeń wymagających graczy.

Powód dla którego piszę to na tym forum jest nader oczywisty. Wiem, że spotykają się tu osoby o niezwykłym potencjale twórczym. Chciałbym Ich nakłonić do zainteresowania się pomysłem... wierzę, że bylibyśmy w stanie stworzyć coś pięknego, naszą perłę.
Zapewne byłaby to świetne zabawa dla całego zespołu (który liczy dopiero dwie osoby !), a wiem, że na zabawie by się nie skończyło.

Chętny jestem podjąć dyskusję wokół tego tematu. Może jakieś ciekawe spostrzeżenia czy propozycje.

Syron

« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 09:39:45 pm wysłana przez Syron »

Offline Syron

Odp: Halenvad - szukam tekściarzy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2009, 11:43:05 pm »

Offline MzzzZ

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2009, 01:47:39 pm »
Na początek mam parę pytań, bo projekt i klip wyglądają obiecująco  ;-) I szykuje się coś na prawdę fajnego.
1. Sami zrobiliście ten klip? jeżeli tak to dobra robota. (chodzi o grafikę, ale chyba łatwo się domyślić :P )
2. Coś za mało tego Halenvadu, np. było coś o gościach zza morza, ale skąd przybyli nie wiadomo. Elfy gdzieś szły, niewiadomo jednak dokąd. [Ogółem, czy macie historię, co się działo przed wydarzeniami opisanymi w klipie?]
3. Czy macie system [czy to będzie system typu D&D, młotek itd.., zwykły role-playing czy coś innego] czy na razie sam pomysł (zaawansowany i świetny, trzeba przyznać)
4. Wspominałeś o mitologii, języku, kartografii, dziejach Halenvadu. Kartografię było widać, natomiast co z dziejami i mitologią? Wydaje mi się, że jeszcze nie została napisana, bo pisałeś coś o naszej twórczości, chciałbym się jednak upewnić. ;-)
5. Współpracujecie z kimś? W klipie były pokazane loga, w tym Pentagonu i, jak sądzę, wasze.   

Offline Syron

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2009, 03:11:11 pm »
Spieszę z odpowiedziami.
-Klip jest autorski, tak jak cała grafika w grze. Jestem z zawodu grafikiem dlatego robię to co umie. Wszystko od podstawki malowane przeze mnie, więc nie ma mowy o plagiatach czy zapożyczeniach. Muzyka z zestawu do tworzenia efektów specjalnych: Pro Scores, Epic Music.
-W tytule swojego tematu napisałem, że szukam tekściarzy... dlaczego ? Ponieważ mam wiele zapisków i opowiadań mojego autorstwa. Potrzebuję humanisty, który to rozwinie i "uskrzydli".
-Sama nazwa Halenvad odnosi się do doliny na południu Arwall (tutaj moja mapka: http://img152.imageshack.us/img152/4584/arwallpoliticgm8.jpg ). Nienadaję zbyt oczywistej nazwy grze aby uniknąć shcematyczności. Jakie znaczenie ma Halenvad dla rozwoju fabuły ? Chciałbym aby to się rozwikłało w czasie rozgrywki, a nie przed zakończeniem prac.
-Sam system będzie wiele czerpał z D&D + kilka naszych rozwiązań. Gdybym również zajmował się programowaniem może prace poszłyby szybciej... (tutaj zaproszenie dla programistów).
-Mam kilkanaście stronic odnośnie świata gry. Nie zamieściłem tu aby nie zamęczać niewtajemniczonych.
-Pracujemy indywidualnie, jak na razie. Loga na końcu filmu to mój hołd dla oprogramowania, którym się posługuje podczas tworzenia. Jest też mój znaczek "firmowy" (niedługo zaproszę na nowo otwarte portfolio).

Offline MzzzZ

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2009, 06:57:13 pm »
Możesz mi wysłać wspomniane zapiski na maila?
megarogal@poczta.onet.pl

Offline Syron

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2009, 07:07:36 pm »
Dobrze. Chciałbym od razu powiedzieć, że całość fabularna jest zastrzeżona i nie można jej wykorzystywać poza projektem Halenvad... jeden z powodów niezamieszczenia fabuły na forum.

Offline Meqthez

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2009, 11:08:53 pm »
Bardzo ciekawie się zapowiada ;P
Widzę że już macie 4 członków w projekcie Halenvald xD
sprawdzałem sobie na google Halenvald i znalazłem wasza stronkę xD
Dla zainteresowanych : http://www.halenvad.info/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2009, 09:45:31 am wysłana przez Meqthez »

Offline Syron

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:30:11 am »
Na tej stronie zablokowaliśmy rejestrację z przyczyn technicznych. Duża cześć projektu jest na hostach lokalnych. Dlatego aby każdy miał ogólne pojęcie o projekcie zamieszczam screeny oraz krótki opis:

Oficjalny layout do gry:

Ekwipunek wykorzystuje funkcje Drag&Drop dobrze znany z popularnych gier RPG. Każdy fragment wyposażenia przedstawiany jest graficznie.

Mapa realiów gry. Możliwe są dogodne podróże między lokacjami z uwzględnieniem wielu czynników podróży (konno, pieszo, wytrzymałość, pora dnia, pogoda...)

Szczegółowe miasta przedstawione w rzucie izometrycznym. Swobodne przemieszczanie się po terenie. Wiele obiektów interakcji.

Oczywiście poczta... prosta i intuicyjna. Zapewnia swobodę rozgrywki fabularnej między indywidualnymi graczami.

Księga zaklęć zawierająca dziesiątki czarów, podzielonych na wiele klas.

Autorskie forum połączone z samą grą.

Offline MzzzZ

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2009, 03:58:27 pm »
Kawał dobrej roboty. Ciekawe kim jest 3 pozostałych zarejestrowanych, czy to znajomi, czy goście, którzy zdążyli się załapać :D
(Uwagi nr. 1 poszły)
Swoją drogą za każdym razem chcę napisać albo Hanelvad albo Havenland.   :p

Offline Syron

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2009, 07:07:43 pm »
Nasz Mistrz Gry odpisze na Twoją recenzję. Dzięki za trafne uwagi.

Offline MzzzZ

« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2009, 07:24:08 pm »
Do usług.
BTW. Tawerna, nie Tawetna :p
Możecie wrzucić mój nick jakimś drobnym druczkiem albo nazwać jakiś artefakt   ;-)

Offline Syron

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2009, 05:38:27 pm »
Możecie wrzucić mój nick jakimś drobnym druczkiem albo nazwać jakiś artefakt   ;-)

Nom... na to trzeba zasłużyć.

Offline MzzzZ

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2009, 09:01:43 pm »
To Joke był  ;-)
Nie dacie nawet "Ulu Mzzzzyczących pszczół"?  :p

BTW "Kroniki" się wam nie odpalają

Offline Syron

« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2009, 11:33:57 am »
Działają już poprawnie: http://halenvad.info/