trawa

Autor Wątek: WILKI 2000 nowy codex  (Przeczytany 23729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Rzeżnik

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 18, 2009, 03:58:40 pm »
2ls z typhoonem = 180 pkt = 4 strzały z rakiety +ewentualnie 2 haevy boltery, spora przezywalnosc

6 fangow z 5 rakietami + razor = 180pkt = 5 strzalow rakiet z mozliwoscia rozdzielenia celow + twinlinked haevy bolter który strzela w korzystniejszy cel niz polaczone rakiet i h.b.. Long Fangów nie jest latwo wystrzelac bo rakiety mają 48'' zasiegu, a piechota sm boi sie glownie pestek a pesstki tylezasiegu nie maja, Za to zbłąkane lachony wychaczają LS

miodzio miodzio miodzio
w haevy support wystawiasz fangi z rakietami, moze przemieszane z czyms innym, a w fast attack ls z bolterami (180 za pakiet)

biorac pod uwagę scoutow wychodzacych na plecach, co jest kontra na armie strzelajace i tanią kontrę na naporowe <na wilczurach> ->tania bo nie trzeba wystawiac land raidera, sprawia ze teoretycznie wilki maja potencjal na najlepeij strzelającą armię <o zgrozo>
Przypadek rządzi ponad połową naszych działań, a my kierujemy resztą.

— Niccolò Machiavelli

Offline Zly

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 18, 2009, 06:14:32 pm »
Wejść w 36 cali w każdej poza ćwiartkami misji żeby wypestkować LF nie jest specjalnym problemem dla większości armii. Pomijając już pestki havoców czy lootasów. Tajfuny mają tutaj przewagę mobilności. Nie zmienia to faktu iż LF są ciekawym wyborem i pewnie będą się pojawiać.
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline Krzysiek Rzeżnik

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 18, 2009, 07:15:28 pm »
wchodzenie w zasięg brońmi 36" nie jest 'problemem' ale jest taktyczną niedogodnością. (np jesli gracz z jednostkami 36cali zaczyna to nie wie czy ma wystawic je schowane czy maksymalnie z przodu, co z kolei może być odpowiednio wykorzystane przez drugiego gracza- chociazby war walkery ktore mogą się wystawić maksymalnie z przodu, zrobić scout move'a ale wtedy są dużo bardziej narażone na ostrzał, a tym samym ostrzelanie typhoonow wiazalo sie z duzym kostem).

O tyle co grałem tajfunami to nie obrywają raczej od 36 calowych broni (przynajmniej przez pierwsze 2 tury) bo nawet przy pitched battle mogą uciekać na boki jesli jest taka potrzeby

Przypadek rządzi ponad połową naszych działań, a my kierujemy resztą.

— Niccolò Machiavelli

Offline b00g

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 18, 2009, 07:45:06 pm »
Osobiście za te 180 pkt. to bym wolał wystawić dwa predy pestkowe, a pozostałe pkt wydać na sztandary dla GH.

pzdr.

Offline Zly

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 18, 2009, 08:15:53 pm »
wchodzenie w zasięg brońmi 36" nie jest 'problemem' ale jest taktyczną niedogodnością. (np jesli gracz z jednostkami 36cali zaczyna to nie wie czy ma wystawic je schowane czy maksymalnie z przodu, co z kolei może być odpowiednio wykorzystane przez drugiego gracza- chociazby war walkery ktore mogą się wystawić maksymalnie z przodu, zrobić scout move'a ale wtedy są dużo bardziej narażone na ostrzał, a tym samym ostrzelanie typhoonow wiazalo sie z duzym kostem).

O tyle co grałem tajfunami to nie obrywają raczej od 36 calowych broni (przynajmniej przez pierwsze 2 tury) bo nawet przy pitched battle mogą uciekać na boki jesli jest taka potrzeby



Może pominąłeś to w moim poście ale pisałem o LF, tajfunów to nie dotyczy, z uwagi na mobilność właśnie ;-) ;-) ;-)
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline Wołek

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 18, 2009, 08:26:13 pm »
a ja sobie coś takiego zaczne testować na 2k  ;-)

Wolf Lord 155
frost blade 25,wolf tail talisman 5,belt of Russ 25

Rune Priest 100
Jaws of the world wolf
murrderous hurricane

Wolf Guards 167
4x18 72,3xpower fist + combi melta 75,power fist 20

Grey Hunters 195
7x15 105,melta 5,fist 25,wulfen 15,sztandar 10,rhino 35

Grey Hunters 195
7x15 105,melta 5,fist 25,wulfen 15,sztandar 10,rhino 35

Grey Hunters 195
7x15 105,melta 5,fist 25,wulfen 15,sztandar 10,rhino 35

Grey Hunters 205
10x15 150,2xmelta 5,fist 25,wulfen 15,sztandar 10

Grey Hunters 240
10x15 150,2xmelta 5,fist 25,wulfen 15,sztandar 10,drop pod 35

Land Raider Redeemer 265
EA,MM

Long Fangs 140
4xML,Multi Melta

Long Fangs 140
4xML,Multi Melta

nie ma pkt na opowiastkę żadną. Ale chociaż nie okryję się hańbą jak Afro który nie wykonuje Oathów  ;-)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 08:31:48 pm wysłana przez Wołek »
Nie chodzi o siłę twoich ciosów.Chodzi o siłę przyjętego ciosu i zdolność do brnięcia dalej.
Ile możesz przyjąć na siebie i wciąż iść przed siebie.Tak zostaje się Zwycięzcą.-Rocky Balboa


Liczy się tylko sfora.

Offline Krzysiek Rzeżnik

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 18, 2009, 08:41:48 pm »
ahhh słuszność  :eek: :)

predatory są ekstra dopóki masz wolne sloty

Wilków jak mrówków :D ciekawie, zdaj reacje z testów
Przypadek rządzi ponad połową naszych działań, a my kierujemy resztą.

— Niccolò Machiavelli

Offline afruniu

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 18, 2009, 08:42:18 pm »
nie wykonuję? nie miał szansy :p przecież go zabiłeś, zanim uderzył, czy dopchał się do Runka. w sumie to mu w twarz naplułeś, przypominam, że dostał 3 sv na 2+ i 2 inv na 3+. to go przerosło ;-)
w drugiej Arecki siedział w Crusaderze z 5 czy 6 typami z clawami i niezwykle wilczo było by na to pojechać, ale nie miałem z daleka czym tego landka otworzyć (w sumie broń mu z rakiet urwałem, a sama gra z rozstawianiem i pogaduchami trwała ok 30 min, zakończyła się wynikiem 240 do 268, ja sobie popsułem runka 2 perilami).
a z Jasiem, to miał jechać na pomoc GH i Runkowi, i dopaść czaple, jak się wysypali z rhino, i deszarżowała do nich DC, ale zadziwiająco dobrze sobie poradzili, więc pojechał gonić Jasiowe troopsy ;-)
nie marudź. ja przynajmniej miałem Lorda.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Wołek

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 18, 2009, 08:56:47 pm »
Wolf lord mojej kompani woli siedzieć przy piwie niż machać fistem na jakieś 1300 pkt  ;-) Ma ludzi od dowodzenia armia na takie pkt  :badgrin:
Nie chodzi o siłę twoich ciosów.Chodzi o siłę przyjętego ciosu i zdolność do brnięcia dalej.
Ile możesz przyjąć na siebie i wciąż iść przed siebie.Tak zostaje się Zwycięzcą.-Rocky Balboa


Liczy się tylko sfora.

Offline Eman

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 19, 2009, 10:37:23 am »
Heyka !!!
biorac pod uwagę scoutow wychodzacych na plecach, co jest kontra na armie strzelajace i tanią kontrę na naporowe <na wilczurach> ->tania bo nie trzeba wystawiac land raidera, sprawia ze teoretycznie wilki maja potencjal na najlepeij strzelającą armię <o zgrozo>

A Chaosnicy na to - niemozliwe  8)
Moze jestem zbyt sceptyczny, ale jakos kompletnie nie widze Wilkow wygrywajacych strzelecki pojedynek z CSMami, niezaleznie od ilosci Long Fangow w Razorach.
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Vladdi

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 19, 2009, 11:38:53 am »
Ja bym nawet powiedzial ze im wiecej fangow tym chaosowi latwiej. Stacjonarne strzelanie, ktore mozna ruszyc lashem. Zastawiasz korytarz rhinosem i walisz do przeciwnika zaginajac kat. Bez mobilnego strzelania nie mozna wygrywac w 40k.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline afruniu

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 19, 2009, 11:54:37 am »
z mojego dotychczasowego doświadczenia, po rozegraniu kilku bitew nowymi wilkami.
LF są tani jak barszcz. 140 za 6 typa z 5 rakietami dzielących ogień. za dwa takie oddziały płaci się nieco więcej niż za skład oblitów.
z tym lashem to bym się nie rozpędzał. jeśli się nie powiedzie lub zostanie zblokowany, to w następnej turze świni nie ma. albo sami fangi ją rozstrzelają, lub dostanie kontrę albo GH rozstrzelają ją za 12'. a chciałbym nadmienić, że jest droższa od fangów.
z tego co zauważyłem, to jeśli ktoś strzela ci do fangów to znaczy, że coś poważnie ci nie wyszło i jest źle ;-)
a co do CSM to jeszcze z nimi nie grałem na nowych wilkach. ale podejrzewam, że będzie jak ze wszystkimi innymi. 3-4 rhinosy wypełnione czystą dziczą, za nimi szef na motorku, z tyłu runek z talizmanem (dodatkowa ochrona przed np lashem, a ponoć będzie także uwalała Vot), błyskawicą i czymś jeszcze stojący przy fangach. i jak myślicie, do czego wtedy się strzela?
jak na razie grałem najwięcej na 1300 - 1500. na 2000 można jeszcze bardziej skrzydła rozwinąć. 
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Eman

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 19, 2009, 12:03:55 pm »
Heyka !!!
i jak myślicie, do czego wtedy się strzela?
Afro, to co pisalem tyczylo sie "defensywnych" Wilkow, z naporowymi to jest calkiem inna historia ;) Po prostu uwazam, ze Wilki nie sa w stanie wygrac z czescia armii (np. z CSM) strzelajac - musza sprawe zalatwic po mesku, z banki, bo inaczej maja male szanse na sukces.
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Vladdi

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 19, 2009, 12:14:51 pm »
Cytuj
(dodatkowa ochrona przed np lashem, a ponoć będzie także uwalała Vot),

Ej moze bez przesady:P? Ja wciaz mam watpliwosci czy od paszczy czasem nie rzuca sie save'ów, a ty mi tu z nowym przegieciem:P

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline afruniu

Odp: WILKI 2000 nowy codex
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 19, 2009, 12:33:13 pm »
Ej moze bez przesady:P? Ja wciaz mam watpliwosci czy od paszczy czasem nie rzuca sie save'ów, a ty mi tu z nowym przegieciem:P

vladdi
to akurat sam on Yedli wymyślił ;-) to by oznaczało, że np horrory tyrkowe też można było blokować, czy też inne pasywne, np destructor eldarski).
generalnie w starych wilkach brakowało mi niedrogiego wsparcia ogniowego, co by osłaniało Rhino/LRR Rush. teraz to trzeba przyznać strasznie tanie jest. nie wiem, czy nie za tanie.
@ Emanie, że wilkami grać wilczo trzeba, to rzecz jasna :) inaczej nawet bym nie próbował i nie chciał - toć no fun.
narka
"There must be some kind of way out of here..."