Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Cywilizacja majów.

(1/2) > >>

Jackal:
Nie zauważyłem tu takowego tematu wiec...
Interesuję mnie wszystko na ten temat ale głównie ich czas bycia, poziom cywilizacji, rodzaj technologi, skąd ją posiedli?

Jedyne mi co wiadomo z zlepku informacji to:
1] Majowie żyli przed nami(nawet małpami nie byliśmy) zlodowaceniami itd zostali obdarzeni i nauczeni przez cywilizację z innego świata/wszech świata itd?
a] przed majami była inna cywilizacja która była podobna od naszej i ostatecznie doszło do samo zniszczenia następnie majom jako następna cywilizacja pomogli z żalu inna bardziej rozwinięta cywilizacja by nie doszło do tego co spotkało poprzednio cywilizację naszej planety. "obcy" widząc że nawet z ich technologio doszło do wymarcia cywilizacji majów dali sobie spokój z nami i pozostawili nam los w naszych racach bo wiedzą że i tak to nic nie zmieni.
2] Sami jakimś cudem doszli do tego.

Jeśli ktoś ma coś ciekawego lub inne pomysły (sensowne) to zapraszam do dyskusji  8)

TC:
Echm...


--- Cytuj ---1] Majowie żyli przed nami(nawet małpami nie byliśmy) zlodowaceniami itd zostali obdarzeni i nauczeni przez cywilizację z innego świata/wszech świata itd?
--- Koniec cytatu ---
Dowody proszę! Oficjalnie historia cywilizacji Majów rozpoczęła się około 400 lat przed naszą erą i chyba nic nie wskazuje na to że ta cywilizacja istniała już wcześniej... A co do tego że ich wiedza pochodziła od innych istot - kto wie...

--- Cytuj ---a] przed majami była inna cywilizacja która była podobna od naszej i ostatecznie doszło do samo zniszczenia następnie majom jako następna cywilizacja pomogli z żalu inna bardziej rozwinięta cywilizacja by nie doszło do tego co spotkało poprzednio cywilizację naszej planety. "obcy" widząc że nawet z ich technologio doszło do wymarcia cywilizacji majów dali sobie spokój z nami i pozostawili nam los w naszych racach bo wiedzą że i tak to nic nie zmieni.
--- Koniec cytatu ---
Hmmmmm hipoteza że cywilizacja Majów powstała na gruzach jakieś tam cywilizacji która istniała przed nią jest bardzo ciekawa, nie zmienia to jednak faktu że jest mało prawdopodobna, szybciej już uwierzę w to że to w Egipcie powstała jakaś super cywilizacja która uległa zagładzie... Oczywiście zawsze możemy przyjąć że wszystkie cywilizacje ziemskie wywodzą się z Atlantydy/Thule/Hyperboli   ;)

P.S. Majów piszemy z dużej litery!

Radan:

--- Cytat: Jackal w Wrzesień 25, 2009, 06:49:24 pm ---(...)

--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: Nehan ---marne prowo 2/5
--- Koniec cytatu ---

Spoiler: pokażA jeśli to nie prowokacja... To poważnie błądzisz. Nie należy mylić pseudonauki z informacjami.

Jackal:

--- Cytat: TC w Wrzesień 25, 2009, 08:23:26 pm ---
 A co do tego że ich wiedza pochodziła od innych istot - kto wie..

--- Koniec cytatu ---
Masz może jakieś szersze informacje na temat ich wiedzy czy technologi?




--- Cytat: Radan w Wrzesień 25, 2009, 09:09:35 pm ---
Spoiler: pokażA jeśli to nie prowokacja... To poważnie błądzisz. Nie należy mylić pseudonauki z informacjami.

--- Koniec cytatu ---
hmmmmmmm po pierwsze znajdź mi  osobę która nie błądzi?  :idea:
Pseudo nauka to wymyślanie własnych teorii używając przy tym fachowych/naukowych określeń/terminów by "brzmiało mądrze" i bardziej wiarygodnie.
Informacje to dane prawdziwe czy też nie zebrane z wszelakich źródeł.
Więc nie mylę tych dwóch pojęć, ponieważ te informacje które posiadam daje im 99% że są fałszywe, gdyż nie posiadam dowodów na ich potwierdzenie. 
I świetnie sobie z tego zdaje sprawę, dlatego twoje założenie że to robię(nie świadomie?) jest błędne.

Sonial13:
Jackal, jeżeli chcesz poczytać o Majach, ale nie od strony oficjalnej - mainstreamowej, to polecam Ci książkę "Prorocza Wiedza Majów" (Adrian G. Gilbert, Maurice M. Cotterell). Mnie się podobała...
Pzdr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej