Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1065 dnia: Maj 13, 2010, 09:30:53 am »
Z rzeczy oglądanych - Dallos, całkiem ciekawa OAV napisana i wyreżyserowana przez Oshiiego. Walka o wolność na księżycowej kolonii górniczej. Mój ulubiony styl kreski.
Trzeba będzie zerknąć.
Ja oglądam inny tytuł od Oshiego Gosenzosama Banbanzai!. Ciekawa forma prowadzenia narracji. Jakby nie z tej bajki, że tak się wyrażę.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2010, 02:17:59 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1066 dnia: Maj 13, 2010, 10:04:52 pm »
Po bardzo dobrym 11 eyes (szczególnie ostatnie odcinki) i przeciętnym Sora no Woto obejrzałem To Love-Ru i niestety bardzo mnie zawiodło to anime.
Główny bohater to takie nic nie warte zero (śmieć), który może być policzkowany, bity, wyśmiewany, rzucany i jakoś nie reaguje, ani nigdy nie odda. Haremówka w tym anime to dno czyli najgorsza jaka może być.
Powiem szczerze, że kilka pierwszych odcinków podobało mi się i nawet byłem skłonny je ocenić 8/10, ale czym dalej tym gorzej. Anime ma aż 26 odcinków więc oglądanie tego czegoś było bardzo nieprzyjemne i irytujące.
Anime nie ma żadnej fabuły, prawie wszystkie odcinki są tak beznadziejnie żałosne, że nawet nie śmieszne. Postacie są ohydne i  nie mówią tylko o tych wstrętnych (obrzydliwych) kosmitach co byli w tym anime. Charaktery tych żeńskich osobników z haremówki to również dno. Biły, policzkowały, pomiatały głównym bohaterem bez względu na to czy to jego wina czy nie.
W tym anime było mnóstwo parodii. Po prostu niektóre z nich to ohyda do takiego stopnia że ledwo mogłem to oglądać.
Spoiler: pokaż
kilku ohydnych męskich kosmitów przebieranych w damskie ciuszki uczących się jak zostać pannami w kabarecie. Albo parodia porodu na przykładzie olbrzymiej kocicy z kosmosu.
Było dużo innych beznadziejnych parodii czyli na przykład
Spoiler: pokaż
imitowanie przez Lalę różnych charakterów dziewczyn w anime
.
Festiwal kulturalny w tym anime to również coś beznadziejnie żałosnego i mógłbym tak ocenić większość odcinków.

Natomiast 2 ostatnie odcinki czyli zakończenie  to również coś koszmarnie dennego. Do tak zwariowanego anime jeszcze nieudolnie dodali pseudo poważne sceny co zrobiło z tego gniotu całkowicie niestrawną papkę jeśli chodzi o zakończenie. O wyglądzie ojca głównej bohaterki nawet nie ma co wspominać bo żenująco wyglądał.

To anime nie ma dosłownie nic poważniejszego. Wszystko to parodia, komedia, bezsens, absurd, brak fabuły, postacie beznadziejne, żałosne i tak dalej.

Dla przykładu ta Złota Ciemność czyli Yami okazała się tak samo bezużyteczna, nieciekawa, żałosna i beznadziejna jak cała reszta haremówki na czele z męskim błaznem.
Co do tej postaci to właśnie przed oglądaniem miałem nadzieję, że będzie fajna, ale jest tak niesamowicie płytka, głupia że brak słów. Za to ma jakiś instynkt przeciwko zboczeńcom.

Jedyna fajna postać to siostra głównego bohatera (Mikan). Szkoda, że zabrakło z nią fanserwisu bo była najładniejsza i to zarówno z wyglądu jak i charakteru.

Kreska jeśli chodzi o wygląd dziewczyn nie jest zła bo były całkiem ładne, ale pozostałe elementy graficzne są przeciętne i słabe.
Muzyka była słaba lecz fajny opening i I ending. Nie wiem dlaczego przez prawie cały II ending była taka jedna dziewczyna.

Poza Mikan nieliczne zalety to chwilami fajny fanserwis, ale to było głównie na początku anime czyli jak postacie do reszty nie zdążyły jeszcze obrzydnąć. Na przykład te scenki kąpielowe czy z tentacle. Stanowczo za dużo pokazywali nagości z tą różową, a stanowczo za małą z Yami-chan no i jak pisałem prawie zero fanserwisu z udziałem siostry głównego bohatera.

Oczywiście OAVki też obejrzę i ocenię bo może będą lepsze niż seria TV.

Seria TV czyli 26 odcinków irytującego, nudnego gniotu oceniam zdecydowanie 1/10. Sam nie wiem jak to obejrzałem w całości, ale jak  często pisałem bardzo nie lubię przerywać anime, które oglądam.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 11:35:13 am wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1067 dnia: Maj 14, 2010, 01:18:32 pm »
Dwa tytuły które zaskoczyły mnie swoją brutalnością.
Genocyber i Violence Jack. Tym bardziej ciekawe, że animowany gore niezbyt na mnie działa. Jednak w tym wypadku, w obu anime były sceny, które wywołały u mnie pewien chłód w żołądku.

Co do ogólnej wartości to Genocyber jest dosyć typowym cyberpunkiem i to całkiem niezłym z wyjątkiem dwóch ostatnich odcinków które nijak się mają do reszty i zrobione były chyba na siłę.

Violence Jack to coś w stylu Hokuto no ken. Tokyo po trzęsieniu ziemi i ludzie którzy wegetują w niezniszczonych podziemiach i próbują znaleźć drogę na powierzchnię (obejrzany pierwszy z trzech epizodów)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1068 dnia: Maj 14, 2010, 08:54:03 pm »
Nie sądziłem, że to możliwe, ale stał się cud bo zrobili OAVki znacznie gorsze zarówno graficznie i pod wszystkimi innymi względami od serii tv, a OAVki lepiej chyba powinny wyglądać wizualnie.

Tyle, że seria TV to 1/10 więc OAVki to 0/10 choć nie ma takiej oceny.

Bicie głównego bohatera przybrało na sile i zostały uwydatnione same najgorsze i najbardziej odpychające cechy wszystkich postaci z tego anime.

Główny bohater to taki robak czy przedmiot do bicia. Już dawno nie oglądałem takiego zera w roli najważniejszej męskiej postaci.

Mimo, że zazwyczaj to co się działo nie było jego winą to i tak był za to bity.
Tego najbardziej w anime nie lubię. Ciekawe jaki trzeba mieć gust żeby to uznać za śmieszne. Fabuły oczywiście brak, a wszystkie postacie niesamowicie płytkie i bezmyślne.

Oceniam to zdecydowanie 0/10. Oczywiście obejrzałem dla zasady bo dziwne żebym nie obejrzał po serii tv.

PS:
Teraz obejrzę Eve no Jikan.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 10:15:41 pm wysłana przez anfan »

Offline Czarna_myszka

Dużo czasu..nic do ogladania..!!
« Odpowiedź #1069 dnia: Maj 21, 2010, 08:13:33 pm »
Co ciekawego mozna ogladac teraz?
Ogladam teraz ayashi no ceres..
Fajne..polecam..!! :???:
Serce które odpoczywa pod ostrzem noża..!!

Offline Hollow

Odp: Dużo czasu..nic do ogladania..!!
« Odpowiedź #1070 dnia: Maj 21, 2010, 09:40:09 pm »
Skoro ogladasz ayashi no ceres i jeśli Ci się podoba to obejrzyj inne anime na podstawie mangi Yu Watase - Fushigi Yuugi.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1071 dnia: Maj 21, 2010, 11:39:11 pm »
Ceres w postaci anime ucierpiała straszliwie. Powycinana, pozmieniana, fabuła kompletnie nie trzyma się kupy. Polecam mangę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Czarna_myszka

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1072 dnia: Maj 22, 2010, 11:23:40 am »
Dzięki za pomysł..!!
A jakies inne propozycje?? :?:
Serce które odpoczywa pod ostrzem noża..!!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1073 dnia: Maj 22, 2010, 01:02:49 pm »
Napisz kilka słów ogólnych o tym jakie lubisz klimaty, a wtedy łatwiej będzie coś polecić.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1074 dnia: Maj 22, 2010, 01:22:17 pm »

A jakies inne propozycje?? :???: ??: :

Nie.
Jakikolwiek gatunek byś wybrała ludzi i tak zawsze polecą Ci te same tytuły, przeważnie te najgłośniejsze.
dlatego:



do góry masz kategorię, jak jakiś obrazek Cię zainteresuje sprawdź recenzję np na tanuki.pl albo sprawdzaj po kolei bo złych serii jest tam bardzo mało


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Czarna_myszka

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1075 dnia: Maj 22, 2010, 01:40:00 pm »
No nie wiem... :shock:
Nie lubie fantastyki za bardzo np.  ze akcja dzieje sie w kosmosie lub cos w tym stylu...no wiecie chyba o co chodzi..!!
Troche romans.....!!
No nie wiem ogladałam La Corda D`oro, Zetsuai 2 odcinki..!!
Junjou romantica .!!
Cos w tych klimatach..!!
Hehe...wiem ze "duzo" wam powidziałam!!
Serce które odpoczywa pod ostrzem noża..!!

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1076 dnia: Maj 22, 2010, 02:10:16 pm »
Nie musisz na nas krzyczeć kobieto..!!!!!!!!!
Zawsze możesz na MALu sprawdzić. Pod recenzjami są zawsze podobne tytuły. Znajdź taki który ci się podobał i zobacz co inni polecają w tych samych klimatach.
Np.: Nodame Cantabile  i Ouran High School Host Club.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Czarna_myszka

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1077 dnia: Maj 22, 2010, 02:39:02 pm »
Ja nie krzycze..!!
Takie głupie przyzwyczajenie..!!
 :eek: :eek: :eek:
Hm.....a jakie stronki fajne??
Serce które odpoczywa pod ostrzem noża..!!

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1078 dnia: Maj 22, 2010, 02:40:58 pm »
myanimelist.net
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1079 dnia: Maj 22, 2010, 02:41:51 pm »
Ja nie krzycze..!!
Takie głupie przyzwyczajenie..!!
Brak szacunku dla zasad interpunkcji.

Cholerka, sorry za podwójnego posta.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything