Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 865370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2009, 09:24:25 pm »
Cytuj
Po 3 odcinkach Needless dałem sobie spokój.
Ja też, dziewczyna z mieczem jakoś ujdzie ale tak ogólnie to kreska mi nie podeszła i fabuła też.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 08, 2009, 01:30:40 am »
Po 7 odcinkach Canaan mogę powiedzieć, że to dobre anime. Coraz ciekawsze i lepiej się ogląda.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 08, 2009, 06:45:04 pm »
Trzecia seria Nanohy i... panienka na rolkach. I w tym momencie jestem sprzedany pięciokrotnie. Panienki na rolkach czy wrotkach to jeden z moich najgłówniejszych, a tak rzadko spotykanych w animu fetyszy.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 06:48:48 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 08, 2009, 07:07:12 pm »
Alien 9 oglądał?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2009, 07:16:24 pm »
Nie, chyba nawet pierwsze słyszę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2009, 07:19:25 pm »
To oglądać. Krótkie, oryginalne, stara kreska, wrotki, loli :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 08, 2009, 07:28:22 pm »
Obejrzałem Canaan  i mogę powiedzie, że anime było dobre choć miało trochę wad więc bez wątpienia nie było świetne. Realizmu raczej nie było przy wielu scenach i to również w sprawie wielu decyzji, a nie tylko scen akcji. Anime jest oparte na ciekawym pomyśle choć uważam, że nie potrzebnie robili takie sceny jak na przykład szalona z miłości siostra. Również samobójstwo jednej postaci w dość jakby to powiedzieć oryginalny sposób było niepotrzebne bo mnie takie sceny w tym anime nie przekonywały bo za dużo sztuczności w tym było.
Oglądanie anime nie było męczące ani irytujące więc nie jest tak źle. Na kontynuację raczej szans nie ma choć pozostawili ziarno niepewności na końcu (ale to chyba tak dla zasady).
Największe zalety to oczywiście ładna kreska, postacie, tła i animacja. Przez pewien czas sądziłem, że anime będzie bardzo smutne, ale na szczęście tak się nie stało. Cała akcja dzieje się w Chinach więc też ten pomysł mi się podobał. Fabuła była dosyć prosta, ale bez przesady. Parodia prezydenta ameryki nawet była w tym anime.

Grafika - 8/10
Muzyka - 6/10
Fabuła - 7/10
Postacie 7/10

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2009, 08:32:21 pm »
City Hunter - Pierwsza seria, 18 odcinków, jedno słowo - ŚWIETNA KOMEDIA. Humor oparty głównie na gagach sytuacyjnych w tym wypadku doprowadzony do perfekcji (motyw z ważką mnie rozkłada). Poza tym bardzo fajna muzyka. Opening i ending ciekawe graficznie i bardzo dobre muzycznie. Sama animacja jak na rok powstania i jako, że jest to seria TV stoi na wysokim poziomie. No i masa sexi kobitek. Polecam każdemu kto nie gardzi tytułami w starszym stylu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 08, 2009, 08:45:12 pm »
Muza rzeczywiście jest rewelacyjna - klimaty eightees w najlepszym stylu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2009, 08:50:14 pm »
Teraz Princess Lover obejrzę. Canaan natomiast na pewno nie było takim marnowaniem czasu jak poprzednie anime.


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 08, 2009, 09:01:45 pm »
O tak! City Huntera uważam za jedno z najlepszych anime jakie kiedykolwiek widziałem (ale tylko pierwszą serię), a pierwszy ending za majstersztyk. Na moje jest to raczej średnia komedia, przede wszystkim to jednak sensacyjne kino z pięknie narysowanymi kobietami. Nie powiedziałbym też, że anime jest w starym stylu, ale w sumie z nowości mało co oglądam (aktualnie są to Kemono no Souja Erin, Gintama, Cross Game, FMA:B i chyba to wszystko) więc mogę się mylić :P. W każdym razie większość nowych anime akcji nie dorasta do pięt City Hunterowi i przeważnie porzucam je po 1-3 odcinkach. W ogóle ostatnio za bardzo przerysowują postacie, dramatyzują, gmatwają... City Hunter ma to co lubię - prostą historię, dużo akcji i zawoalowane krągłości dojrzałych kobiet, znacznie lepiej działające na wyobraźnię niż walące w facjatę cycami anime Queens Blade na ten przykład.

A co ciekawego aktualnie oglądam? Gintamę. W końcu udało mi się dogonić Japończyków, 177 odcinków za mną i jedyne co mogę powiedzieć to: najlepsze anime jakie kiedykolwiek powstało. Kropka. Z początku miałem zamiar czekać na odcinki od grupy Rubel, ale ze względu na kłopoty jakie doświadczyła, przy ich tempie wypuszczania kolejnych epków musiałbym czekać ze 2 lata. Tak więc 4 dni zajęło mi obejrzenie nie najgorszej wersji od Horrible Subs i AL-TTZ (od 120-177 odc., w sumie 58) co wiele mówi. Z każdym kolejnym obejrzanym przeze mnie anime coraz trudniej znaleźć mi takie, które będzie w stanie mnie zainteresować. Coraz częściej zdarza się, że serię porzucam już po kilku (czasem nawet jednym) odcinku, a wśród nowości ciężko znaleźć mi coś wartego uwagi. Tymczasem anime Gintama przykuło mnie do monitora na 4 dni i choć zdarzały się słabsze odcinki to i tak nie były one stratą czasu. Baa, nawet fillery w Gintamie to majstersztyk. Tutaj dopiero widać kunszt reżysera i scenarzystów, którzy dosłownie z niczego potrafią wykrzesać świetny odcinek. Kto by pomyślał, że gapienie się nieustannie w ten sam obraz potrafi być tak zajmujące? Ile anime potrafiłoby zainteresować wykorzystując jedną jedyną klatkę "animacji" (jak jest jedna klatka to ciężko mówić w ogóle o animacji, ale nie bądźmy czepialscy)? Do najlepszych odcinków zaliczam
Spoiler: pokaż
parodię piły, housen-arc, wyścig z Taka-tinem, u fryzjera, śrubokręt-arc...
Właściwie to łatwiej byłoby mi wymienić te odcinki, które średni mi się podobały. Teraz jednak zaczyna się jedna z najlepszych historii w całej Gintamie -
Spoiler: pokaż
Spider-arc.
Dla samego odcinka 177 warto obejrzeć całą Gintamę - jest perfekcyjny. Mogę go oglądać w nieskończoność i za każdym razem szczęka opadnie mi tak samo nisko, a przepona będzie tak samo boleć. Jest tam jedna scena, która zmiata dowolną scenę z dowolnego anime. Serio. Nie przesadzam tu ani trochę. Powinna ona przejść do historii animacji. Celowo nie podaję co to za scena na wypadek gdyby ktoś ciekawski tu zajrzał. Nie radzę jednak przeskakiwać bezpośrednio do niego, należy obejrzeć przynajmniej 150 odcinków, by znać występujące później postacie i lepiej zrozumieć takie, a nie inne zachowanie.

Na koniec garść linków. Przede wszystkim zachęcam do obejrzenia promocyjnej animacji pokazanej na Jump Summer Anime Tour 2008 mającej pozyskać sponsorów do sfinansowania filmu Gintamy. Robi wrażenie ogromne. Czemu, ach czemu Gintama nie dysponuje takim budżetem jak Bleach czy Naruto? Walki (które i tak wymiatają) byłyby jeszcze ciekawsze.

Poza tym ciekawscy mogą sprawdzić jak wyglądają hiszpańskie i włoskie wydania Gintamy.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 08, 2009, 09:23:05 pm »
Princess Lover ma ładne postacie stwierdzam choć bardzo śmiesznie nie jest. Kilka scen takich na razie było.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 11:01:00 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2009, 04:10:49 am »
Mało coś tych loli na rolkach w Alien 9, ale jedno mogę rzec. Po drugim epie jestem totalnie WtF?! Tak wciągającej serii z masą podtekstów i nawiązań już dawno nie widziałem. I rzadko kiedy zabijanie na ekranie, pokazane nawet w najwymyślniejszy sposób, robi na mnie wrażenie. A to tutaj zrobiło, i to niezłe. Długo tego nie zapomnę.

Edit: po trzecim. Nie no Wilku, zniszczyłeś mnie. I to chyba zupełnie niezamierzenie, bo poleciłeś mi ten tytuł ze względu na moje fetysze. A tymczasem one prędziutko zeszły na plan dalszy - nie ma tutaj czasu żeby się na nich skupiać, są rzeczy ważniejsze. Niewiele jest anime które potrafiły mnie tak sponiewierać. Od dziś Alien 9 wymieniam jednym tchem po Haibane Renmei czy Paranoia Agent, kiedy ktoś zapyta mnie o dobre, głębokie anime z jakimś przekazem. I szukam mangi, bo coś czuję że ostatni ep nie ma prawa przynieść nawet 1/10 odpowiedzi na wszystkie pytania.
A dla wszystkich którzy zrozumieli o czym tak naprawdę jest to anime i są żadni mocnych wrażeń, polecam doskonałą recenzję na Tanuki autorstwa samej pani redaktor naczelnej. Takich popisów ograniczenia umysłowego nie widziałem już dawno. Czy symbolika w tej serii jest naprawdę AŻ TAK niezrozumiała? Hallo, szanowana Avellano - to nie jest program graficzny tylko anime! To nie działa zawsze na zasadzie WYSIWYG, czasem trzeba ruszyć głową (albo przynajmniej poguglać sobie za interpretacją, jeśli nie chce się samemu myśleć; sprawdziłem - jest ich trochę na sieci). Doskonale wytknął to jeden z komentujących, pisząc "poślizgała się trochę po lodzie i stwierdziła, że zimno, płasko, pusto i nudno wokoło".
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 05:32:29 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2009, 05:42:13 am »
Bo wrotki mi się przypomniały :) Ale masz racje, wrotki to pikuś i przy oglądaniu nawet nie zwracałem na nie uwagi. Anime zrobiło na mnie równie piorunujące wrażenie i dostało zasłużone 9/10. Opowiadać nie ma co, bo praktycznie powiedzieć o jakiejkolwiek scenie to spoilerować.
Niestety do mangi nijak się nie dokopałem. Jeśli Ci się uda to poproszę o link na GG :)

No i rzeczywiście, Av pojechała ostro, by nie powiedzieć: "po lodzie"
btw. świetny cytat.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 09, 2009, 12:13:03 pm »
W Princess Lover dziewczyny mają ogromne cycki, ale głównie chodzi o to, że nie pasuje to mi do klimatu anime. Tylko jedna ma normalne. Owszem w grze również tak było, ale ja nie widzę sensu w rysowaniu takich ogromnych jak dla jakichś zboczeńców.
Po 5 odcinkach mogę powiedzieć, że przez brak śmiesznego humoru to anime traci. Mam nadzieję, że coś ciekawego wreszcie będzie w tym anime.
Szybkobierzek i AnimeOn_Sub jako tłumacz to jakaś beznadzieja. On w ogóle nie zna angielskiego bo mnóstwo przeinacza zdań.

No i ta sławna CENZURA rażąca w oczy.





http://www.cdjapan.co.jp/series_list.html?sid=2276
Na DVD jeszcze długo czekać.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 06:58:49 pm wysłana przez anfan »