Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 889094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3615 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:30:57 pm »
Anime jest haremówką w świecie, gdzie magia i technologia przeplatają się ze sobą. Początkowo anime zapowiada się jako niezła parodia serii typu heroic fantasy, ale niestety im dalej tym gorzej. A końcówka to w ogóle jedno wielkie przegięcie. Anime jest mocno średnie. Coś w sam raz na jeden raz.
1. Ta jakby parodia to największa wada tego anime (mowa o tym śmiesznym superbohaterze).
2. Ogólnie pisząc to dobre anime (zdecydowanie lepsze niż średnie) z fajnymi dziewczynami (szczególnie Korone), a i główny bohater jest lepiej skonstruowany niż w wielu haremówkach.
3. Ładna kreska i bardzo fajne sceny ecchi (teksty w dużym stopniu).

Ale sama końcówka faktycznie mnie zawiodła, choć z drugiej strony to jednak haremówka ecchi, więc takie rzeczy można wybaczyć.


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3616 dnia: Wrzesień 02, 2012, 04:06:41 pm »
Hells Angels - po obejrzeniu całości. Rzeczywiście, druga część może lekko rozczarowywać. Po pierwsze jest zdecydowanie za długa i kilka razy powtarzająca jeden schemat. No i ogólne przesłanie podawane jest w strasznie prostackiej formie.
Ale i tak ogólna ocena według mnie jest wysoka. Pierwsza połowa rozbawiła mnie momentami do łez, animacja fajnie zrobiona a postacie i ich projekty były super. Nie wiem Wilku czego się spodziewałeś, że aż tak zawiodłeś się na tym anime.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3617 dnia: Wrzesień 03, 2012, 01:59:05 pm »
Wróciłem do nadrabiania klasyki. Rzecz się rozchodzi o dobrze znane wszystkim tytuły, więc rozpisywał się nie będę.

Trigun - ciekawy świat przedstawiony, mniej ciekawe pojedyncze historie, główni bohaterowie będący siłą napędową serii. W zasadzie tylko oni wyciągali całość z odmętów jakiegoś standardowego 7/10, które byłem w pewnym momencie wystawić. Na szczęście w interesujący sposób pokazano, że całą sztuką i komplikacją jest właśnie bycie "tym dobrym". Wiele razy zdarzało mi się naciąć na mechanizm, że podświadomie kibicowałem danej złej postaci w anime, tylko ze względu na to, że była dokładniej nakreślona, jej motywy miały więcej sensu. Dobre postacie często bywają jednowymiarowe - pną do celu za wszelką cenę, bo mama i tata umarli i teraz muszą spełnić ich ostatnią wolę, co by się nie działo.

Pod tym względem Trigun był zupełnym przeciwieństwem - to te złe postacie sprawiały wrażenie pustych i mało autentycznych, a kreacje Vasha, Wolfwooda i ubezpieczycielek dawały radę ponad miarę.
Spoiler: pokaż
Śmierć Wolfwooda i to, jak w pewnym momencie wyrwał się z melancholijnych przedśmiertnych rozmyślań i stwierdził, że chce żyć, że chce ze wszystkimi być i po tym dopiero umarł - pychota.
8/10 w pełni zasłużone, choć domyślam się, że mogę nie oddawać pełnych honorów tej serii. Pewnie gdybym oglądał ją tych 8 lat temu, jak faktycznie dopiero zabierałem się za chińskie bajki, to i ocena byłaby inna.

Trigun: Badlands Rumble
- kinowe odświeżenie animu, z 2010 roku. Tutaj bez żadnych oporów poleciało 9/10, dobry rozrywkowy tytuł, z akcją usytuowaną pewnie gdzieś w środku całej serii. Nie uzupełniający raczej żadnych luk w fabule oryginału, za to bardzo przyjemny w kontekście
Cytuj
"A, tutaj dorzuciliśmy Wam ładną dziewuszkę, bo te wcześniejsze, to takie nie do końca niunie, do tego sporo strzelania, bo Vash i strzelanie, to wiadomo, no i animacja, która potrafi się rozpędzić do solidnego 10/10"
bo domyślam się, że tak można by reklamować tę pozycję. Ot przyjemne fajerwerki, naprawdę dobrze zrobione. No i jakoś tak miło było mi sprawdzić, że po 22 latach od premiery oryginału, wciąż zatrudniono dokładnie tych samych seiyuu. Przyjemnie mnie to łaskocze po serduszku, że faceci i kobitki, z których część już przekroczyła pięćdziesiątkę, dalej we wzorowy sposób są w stanie wcielić się w swoje dawne role i wyciągnąć  z siebie te same nutki. Magia :3
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2012, 03:06:54 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3618 dnia: Wrzesień 06, 2012, 05:29:28 pm »
Czekałem na wersję BD i wiem już, że więcej tej pomyłki nie popełnię. Na Nisemonogatari naczekałem się zdecydowanie za długo. Wszystko przybiorę w plusy i minusy, bo nie mam siły się rozpisywać, a tak chyba będzie najłatwiej.

+
Oprawa graifczna, jak zawsze perełka. Miejscami co prawda wszystko się standaryzowało i nie było do czego wzdychać, ale przy paru odcinkach co chwila robiłem sobie przerwę, żeby zrobić screena. http://oi50.tinypic.com/2s9bxtu.jpg Tutaj zresztą moja nowa tapeta, nie mogłem się powstrzymać. Dużo designerskich linii, przecinających się prostych, bardzo przyjemnej gradacji kolorów, elementów pozornie do siebie nie pasujących, otwartych, wyciągniętych ze snu przestrzeni. Czyli to samo, co pokochałem w Bakemonogatari. Cała ta oniryczna otoczka, to moim zdaniem największa zaleta serii, element, który najbardziej mnie urzeka.

+
Dialogi. Niektórych pewnie mogą denerwować, mnie w większości przypadków bawiły. Co prawda wielu słownych łamańców pewnie nawet nie dałoby się ściśle przetłumaczyć z japońskiego, ale i tak zadowalało mnie to, co uzyskałem. Każdy przeskok z głównego toru rozmowy na nic nie znaczący detal i drążenie go, chaotyczny i dynamiczny sposób prowadzenia dialogów, gdzie rzeczy, które powinny być pomyślane gubiły się z wypowiedzianymi, to wszystko mi się naprawdę podobało. Gdzieś tam miejscami może robiło się nieco pretensjonalnie, ale nie aż tak często.

- (a raczej dwa minusy w jednym)
Może miękka ze mnie pipa, ale za dużo, jak na mój gust, było fanserwisu. I połączę to od razu z innym minusem, bo jednocześnie miałem wrażenie, że wpływało to na małą ilość treści. Z Bakemonogatari niby dużo nie pamiętam, ale chyba działo się tam sporo więcej. Tutaj z kolei siostra leży taka, siostra leży taka, Shinobu w kąpieli, ktoś tam nago czyta książki, inna specjalnie ubiera się w coś tam. No serio, większość moich wspomnień z tą serią będzie wiązała się z fanserwisem, bo dużo więcej, to tutaj nie było. Chociaż scena z Karen i jej szczotkowaniem zębów, przyznam, rozpieprzyła mi nieco mózg.

-
Gdzie się wszyscy podziali? :< I co to za moda na krótkie włosy? :< Senjougahary zero i oberwała, Karen oberwała, Hanekawa oberwała i była bez wyrazu, moją ukochaną Shinobu zamieniono w tsundere, co się stało, czemu to się stało? :<

Ocena: 9/10. Trochę zawyżone i może później obniżę do 8/10, ale to wciąż seria, na którą chociażby patrzy mi się z przyjemnością. Która bawi mnie w inny sposób, niż klasyczne, ukochane komedie, school life'y i slice of life'y. Na kontynuację i tak będę czekał.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3619 dnia: Wrzesień 06, 2012, 06:06:04 pm »
:< I co to za moda na krótkie włosy? :<

Niektórym to pewnie pasuje
                             
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3620 dnia: Wrzesień 07, 2012, 04:04:51 pm »
K-ON!! - nic się nie zmieniło co pisałem prędzej o poprzednich epach. Dodam aby, że widziałem najlepsze zakończenie jakie mogło by być w takiego typu anime. Poczułem, że to jest to. Smutek przy rozstaniu itd, ale wszystko było odpowiednio zrobione, a nie tak po prostu nagle.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3621 dnia: Wrzesień 07, 2012, 05:23:57 pm »
K-ON!! - nic się nie zmieniło co pisałem prędzej o poprzednich epach. Dodam aby, że widziałem najlepsze zakończenie jakie mogło by być w takiego typu anime. Poczułem, że to jest to. Smutek przy rozstaniu itd, ale wszystko było odpowiednio zrobione, a nie tak po prostu nagle.
Ja mam nadzieję na III sezon. Dziewczyny będą razem na studiach, więc bardzo chciałbym to zobaczyć. Czy ten cały zespół muzyki rozrywkowej to jedynie taka zabawa w szkole średniej czy jednak coś więcej.


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3622 dnia: Wrzesień 07, 2012, 06:18:42 pm »
K-ON!! - nic się nie zmieniło co pisałem prędzej o poprzednich epach. Dodam aby, że widziałem najlepsze zakończenie jakie mogło by być w takiego typu anime. Poczułem, że to jest to. Smutek przy rozstaniu itd, ale wszystko było odpowiednio zrobione, a nie tak po prostu nagle.
Jeżeli jeszcze nie widziałeś, to zbadaj kinówkę, oprócz wycieczki jest też rozwinięta właśnie ta końcówka.

Ja mam nadzieję na III sezon. Dziewczyny będą razem na studiach, więc bardzo chciałbym to zobaczyć. Czy ten cały zespół muzyki rozrywkowej to jedynie taka zabawa w szkole średniej czy jednak coś więcej.
Niestety, obstawiam raczej, że jeżeli trzeci sezon się pojawi, to skupi się na Azusie i jej psiapsiółkach, znowu od nowa będzie wałkowana rekrutacja i tak dalej. W zasadzie sam nie wiem, czy będzie mi się chciało to oglądać.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3623 dnia: Wrzesień 07, 2012, 09:56:20 pm »
Jeżeli jeszcze nie widziałeś, to zbadaj kinówkę, oprócz wycieczki jest też rozwinięta właśnie ta końcówka.

Dzięki na pewno zobaczę. Myślałem prędzej, że ta kinówka to powtórka serii itd. Jeszcze mam jakieś speciale z 9 epów o zniekształconej kresce. Warto? ..., bo nie  zachęca.


Ja mam nadzieję na III sezon. Dziewczyny będą razem na studiach, więc bardzo chciałbym to zobaczyć. Czy ten cały zespół muzyki rozrywkowej to jedynie taka zabawa w szkole średniej czy jednak coś więcej.

Też mi przeszłą przez głowę ta myśl. W sumie z chęcią bym obejrzał.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2012, 10:01:18 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3624 dnia: Wrzesień 08, 2012, 07:53:12 am »
Dzięki na pewno zobaczę. Myślałem prędzej, że ta kinówka to powtórka serii itd.
No, a w ostatnim odcinku II sezonu cały czas przygotowywały się do tej wycieczki, więc nie było tajemnicą co będzie w filmie kinowym. : )


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3625 dnia: Wrzesień 08, 2012, 08:40:38 am »
27 odcinka jeszcze nie wiedziałem, trafiła mi się zepsuta wersja. :P

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3626 dnia: Wrzesień 09, 2012, 01:08:59 pm »
Nichijou. Wreszcie skończyłem jakąś nie ongoin serię. No i trudno mi wyrazić, jak była dobra i bliska ideału (pod każdym względem). Chętnie obejrzałbym drugie tyle odcinków, ale niestety u Japońców sprzedało się niewiele, więc KyoAni wraca do rutyny...
Takie 10 z malutkim minusikiem.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3627 dnia: Wrzesień 09, 2012, 02:43:39 pm »
Mnie denerwowały aby momenty z profesorem.  Chociaż później było już ok, a to co piszesz jest smutną wiadomością. Przecież  to było takie dobre.




White album - anime w tonie szarości. Nie ma także tu dynamiki akcji itd, ale jednak przyciąga, zaciekawia w szczególności tymi rozterkami między bohaterami. Początkowo wydaje się takie sobie na jakieś 6-7/10, ale z czasem zyskuje i po pierwszym sezonie daje 8/10.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 04:40:51 pm wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3628 dnia: Wrzesień 09, 2012, 09:47:36 pm »
Kyoukai Senjou no Horizon - kolejna odwilkowa polecanka i to bardzo fajna. Co prawda mocno bezczelna, ale po ostatniej przygodzie z pierwszym Saki mam wrażenie, że tego typu produkcje coraz bardziej mi podchodzą. Mecha, akcja, drama, komedia, fanserwis, zwyczajnie wszystkiego po trochu, byleby się dobrze oglądało.

Na główny plus - projekty postaci. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że widać w nich było wyraźne inspiracje bijatykami, a na pewno tymi spod szyldu Arc System Works. Gdzie każda z postaci ma swoje unikalne, charakterystyczne cechy, nawet jeżeli miałyby zakrawać o absurd i ciężko byłoby je wszystkie razem wrzucić do jednego worka. Główny bohater - wiecznie szczęśliwy alfons, ninja w czapce bejsbolówce kończący swoje wypowiedzi na -de gozaru, kobieta - robot, kobieta - niewidoma, kobieta - łuczniczka, kobieta z ogromnym kluczem francuskim, moje dwie ukochane wiedźmy, walczące pokojówki, handlarz, hardcore'owy otaku, stalowy smok, hindus z curry, a to i tak tylko część zestawienia. Szkoda może tylko, że przeciwnicy nie prezentowali się tak dobrze. Oprócz rodzinki Tachibana podano nam jakieś stare próchna, ale zdaje się, że w drugim sezonie będzie lepiej.

Na główny minus - jak dla mnie nieco przegadane w kwestii wszystkich manewrów taktycznych, politycznych niuansów, tego kto z kim i po której stronie barykady. Szczególnie na początku ciężko było mi się przez to przegryźć, zwłaszcza, że ten Code Geass'owy element wydawał się trochę zbędny. Potem jednak już się przyzwyczaiłem i mam nadzieję, że dalej już wszystko tylko będzie zgrabnie się rozwijać. Na pewno fajna była oratorska potyczka, gdzie sztukę dyskusji w jednym momencie sprowadzono do czegoś, z czego można by zrobić osobną serię, z walkami na słowa, argumenty, wiarygodność i logiczną spójność wypowiedzi.

Generalnie anime oglądało się bardzo szybko i bardzo przyjemnie, wykonaniu nie mógłbym nic zarzucić, a przy 10 odcinku i najpiękniejszym i najbardziej zaskakującym yuri - pocałunku, jaki kiedykolwiek widziałem,  byłem skłonny nawet przez chwilę wystawić 9/10. Póki co jednak będę próbował sobie wmówić, że do tego stopnia jeszcze nie zdziczałem i 8/10, to sprawiedliwa ocena na którą ta seria zasługuje.





Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3629 dnia: Wrzesień 10, 2012, 12:13:46 am »
White album - anime w tonie szarości. Nie ma także tu dynamiki akcji itd, ale jednak przyciąga, zaciekawia w szczególności tymi rozterkami między bohaterami. Początkowo wydaje się takie sobie na jakieś 6-7/10, ale z czasem zyskuje i po pierwszym sezonie daje 8/10.
Powiedziałbym, że White Album to anime tak na pograniczu czegoś ciekawego, a trochę nudnego. : )
Niby mogło by nudzić, a jednak na pewien sposób wciąga i chce się je obejrzeć do końca, żeby poznać losy bohaterów.
No i dla mnie dużym plusem była kreska i muzyka. Naprawdę ładne piosenki.

A główne bohaterki mają głosy podstawiane przez Ayę Hirano i Nanę Mizuki.