Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 25, 2009, 07:17:50 pm »
Skończyłem Strike Witches, nawet miło mi się to oglądało, a na pewno dużo lepiej od Utawareru-cośtam.
Co do postaci, trochę denerwowała mnie ta okularnica i trochę mniej główna bohaterka, Perrine bo jak robiła się na wielką damę, Yoshika znacznie mniej, choć to jej podejście łamania rozkazów i ratowania wszystkiego co się da.
Resztę dziewczyn polubiłem zwłaszcza Shirley i Sanya'ie, trochę dziwny śmiech miała Mio, ale dało radę. Każda dziewczyna była inna i miała jakieś tam doświadczenia życiowe, przez co nie wydawały się zupełnie płaskie. Sceny walk były ładne a miejscami wręcz znakomite. No i ten dźwięk silników, zwłaszcza Merlina Shirley :D
Były plusy, czas na minusy, majtki jednak nie było tak źle jak pisał Wilk, może dlatego że spodziewałem się tego, na pewno bardziej denerwujący fanserwis był w Rosario to Vampire 2. Tak czy inaczej jednak i w SW bywały przecięcia, gdzie wcale nie trzeba było wpychać kamery pod sukienkę. W sumie to z miejsca naszło mnie pytanie, czemu w wojskowej jednostce, kobiety nie noszą choćby spódniczek, nawet mini (rozumiem, że spodnie przeszkadzały by w zakładaniu Striker'ów). Ale apogeum doszło jak zobaczyłem pielęgniarkę w majtkach i koszuli...no bez przesady.
Odcinek o majtkach też był trochę dziwny, w sumie byłby to niezły pomysł, gdyby nie chodziło tylko o pokazanie jeszcze większej liczby majtek.
Ostatnie dwie rzeczy co zaliczyłbym na mały minus, to praktycznie przez większość czasu brak kogokolwiek po za naszą 11 wiedźm w bazie. Kto był w lotniczej bazie choś raz widział ile tam jest narodu, choćby samej obsługi maszyn. Drugi minus to wepchnięcie Akagi-Warlock jako ostatniego bossa i magiczne zniknięcie Neuroi.

Wydaje się, że 12 epków to mało, ale moim zdaniem więcej odcinków mogłoby tylko niepotrzebnie przeciągnąć i pogorszyć anime.
Ogólnie serię oceniłbym na 7/10 wg skali z anime-tanuki, było trochę niedociągnięć, jednak chciałoby się jeszcze trochę to pooglądać.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 25, 2009, 07:30:48 pm »
Otwartego zakończenia można się było spodziewać, jako że z założenia anime było robione pod kontynuację.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2009, 07:34:46 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 25, 2009, 07:34:29 pm »
Mnie teraz korci zobaczyć Sky Girls, w sumie ta sama koncepcja, ale duzo ludków pisało, że kaszanka.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 25, 2009, 07:36:35 pm »
Bzdura. Sky Girlsy są na bardzo podobnym poziomie. Komu podoba się SW, temu na 70% spodoba się i SG. Przecież oba tytuły wyszły spod ręki tego samego człowieka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #424 dnia: Grudzień 25, 2009, 07:39:59 pm »
Wiesz, ja pisałem co słyszałem, jak obejrzę SG co powinno nastąpić za jakieś kilka godzin  :p to ocenie, a tak pisałem tylko co wyczytałem.
Co do SW to z chęcią bym obejrzał kontynuację, jak zobaczę już SG to poszukam tej OAVki do SW.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 25, 2009, 07:40:38 pm »
Kreska i chardes mi w SG nie pasuje. SW było po prostu urocze :)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #426 dnia: Grudzień 25, 2009, 07:54:31 pm »
Kreska w SG jest IMO nie mniej urocza. No ale to kwestia gustu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #427 dnia: Grudzień 26, 2009, 01:35:15 am »
Skończyłem Strike Witches, nawet miło mi się to oglądało, a na pewno dużo lepiej od Utawareru-cośtam.
Po prostu zbyt trudne do  zrozumienia jest dla ciebie Utawarerumono więc ciesz się oglądając różne ecchi.
Co do postaci, trochę denerwowała mnie ta okularnica i trochę mniej główna bohaterka, Perrine bo jak robiła się na wielką damę, Yoshika znacznie mniej, choć to jej podejście łamania rozkazów i ratowania wszystkiego co się da.
Nawet mogę się zgodzić bo sam właśnie tak pisałem. Prawie jakbyś skopiował moje słowa : )
Sceny walk były ładne a miejscami wręcz znakomite.
Walki były prawie cały czas takie same jak i wygląd wrogów choć chwilami pewne skojarzenia nawet z NGE miałem.
Ale apogeum doszło jak zobaczyłem pielęgniarkę w majtkach i koszuli...no bez przesady.
Dobrze, że to napisałeś. Mnie też to bardzo zaskoczyło (no może nie tak bardzo). No, ale każdy wie, że jestem tolerancyjny na różne wybryki w ecchi więc za takie coś oceny nie obniżam.
Ostatnie dwie rzeczy co zaliczyłbym na mały minus, to praktycznie przez większość czasu brak kogokolwiek po za naszą 11 wiedźm w bazie. Kto był w lotniczej bazie choś raz widział ile tam jest narodu, choćby samej obsługi maszyn. Drugi minus to wepchnięcie Akagi-Warlock jako ostatniego bossa i magiczne zniknięcie Neuroi.
Zniknięcie magiczne Neuroi to faktycznie jakaś głupota. Poza 11 wiedźm było w bazie trochę osób tylko oni byli nieistotni przecież, ale pokazali ich w jakimś odcinku.
Odcinek o majtkach też był trochę dziwny, w sumie byłby to niezły pomysł, gdyby nie chodziło tylko o pokazanie jeszcze większej liczby majtek.
Odcinek 7 był najlepszy bo najśmieszniejszy, z najlepszym fanserwisem i dużo było o Erice Hartmann.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=155

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 26, 2009, 02:02:36 am »
Coś mi bzyczy koło ucha, pewnie jakiś komar.  :roll: :p

Zapomniałem jeszcze jednego dopisać o SW co osobiście mi się spodobało i było ciekawym smaczkiem. Mianowicie chodzi o broń, fajnie, że autorzy nie nawymyślali jakiś dziwnych gnatów tylko dali "Wiedźmą" te z okresu Drugiej Wojny Światowej. I to nawet nieźle podobierali mniej więcej takie jakie odpowiadały ich narodowością. Ale najbardziej mnie urzekło, że ich bronią osobistą były Waltery PPK, nawet znaczek zostawili na zamku, choć bez napisu "Walther".  :)
Sanya'ie co prawda wyobrażałem sobie z Maximem, ale ta rakietnica też ujdzie, choć to niemiecka kopia Fligerfausta.  :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #429 dnia: Grudzień 26, 2009, 02:11:46 am »
Zapomniałem jeszcze jednego dopisać o SW co osobiście mi się spodobało i było ciekawym smaczkiem. Mianowicie chodzi o broń, fajnie, że autorzy nie nawymyślali jakiś dziwnych gnatów tylko dali "Wiedźmą" te z okresu Drugiej Wojny Światowej. I to nawet nieźle podobierali mniej więcej takie jakie odpowiadały ich narodowością. Ale najbardziej mnie urzekło, że ich bronią osobistą były Waltery PPK, nawet znaczek zostawili na zamku, choć bez napisu "Walther".  :)
Sanya'ie co prawda wyobrażałem sobie z Maximem, ale ta rakietnica też ujdzie, choć to niemiecka kopia Fligerfausta.  :p
No bronie były fajne, a w OAVce są opisy tych broni jak jeszcze nie oglądałeś.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #430 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:23:02 am »
OAVki jeszcze nie oglądałem, ale bronie i tak rozpoznaję bo jestem swego rodzaju maniakiem uzbrojenia.  :p
Większość jest zgodna z tym co było w rzeczywistości w czasie wojny, po za małymi wyjątkami, jak Sanya, czy Eila. Jedynie nie wiedziałem z czego strzelały Mio z Yoshika, ale poszukałem już w necie.
Ale i tak najciekawszy był widok małej Lynette z wielgachnym Boysem, toż to miało kaliber bliski 14mm i wagę ok 15 kilo, już widzę jak 15-latka gania z taką haubicą :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #431 dnia: Grudzień 26, 2009, 08:22:15 pm »
Opening do drugiego sezonu Spice & Wolf to najładniejsza rzecz jaką ostatnio widziałem. A seria jak na razie bardzo dobra - zaraz siadam do 5go odcinka.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #432 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:22:46 pm »
Opening do drugiego sezonu Spice & Wolf to najładniejsza rzecz jaką ostatnio widziałem. A seria jak na razie bardzo dobra - zaraz siadam do 5go odcinka.
Powiem, że opening jednak w I sezonie bardziej mi się podobał (lepsza melodia) lecz w II również ma swój specyficzny urok.
Anime jak pisałem wcześniej jest ulepszone graficznie w stosunku do I sezonu i równie ciekawe choć znacznie więcej czasu poświęcili ich wzajemnym relacjom.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #433 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:46:46 pm »
Niestety przez dwa odcinki prawie nie ma Horo i akcja koncentruje się wokół samego Lawrance, co mi się nie zbyt spodobało, ale poza tym drobnym mankamentem reszta serii sprawuje się dobrze,miejscami nawet bardzo dobrze.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #434 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:57:47 pm »
Niestety przez dwa odcinki prawie nie ma Horo i akcja koncentruje się wokół samego Lawrance, co mi się nie zbyt spodobało, ale poza tym drobnym mankamentem reszta serii sprawuje się dobrze,miejscami nawet bardzo dobrze.
Idealnie to będzie ocena 10/10. Bardzo dobre 8-9/10, a dobrze 7/10. Uważam jednak, że 8-9/10 czyli bardzo dobre było to anime.

 

anything