trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 27, 2009, 07:40:54 pm »
A aktualnie oglądam anime Space Adventure Cobra, świetna seria rozrywkowa z sympatycznym głównym bohaterem, wspaniale narysowanymi kobietami i bajeranckimi czarnymi charakterami. Miodzio. Ganossa pewnie zresztą to potwierdzi. Co ciekawe seria w ogóle się nie zestarzała, rysunki są tu zadziwiająco staranne, a akcja jest dynamiczna. Polecam (choć na razie obejrzałem jedynie 12 odc.).
Podpisuję się pod tym całym swoim autorytetem  :roll:. Seria, której każdy kolejny odcinek ogląda się z wielka przyjemnością.
Kinówka z  82 to historia o 3 siostrach z serii TV tylko fabularnie bardzo mocno zmieniona. Moim zdaniem na gorsze ale i tak warto obejrzeć.
Obecnie mam zamiar zerknąć na Cobra The Animation: Time Drive i przekonać się co zrobiono z tą bardzo klasyczną serią.
Miałem też wielką ochotę na mangę ale niestety dużym problemem jest jej znalezienie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 07:53:24 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 27, 2009, 08:46:11 pm »
Też nie dałem rady dotrwać do końca. Po 12 odc. porzuciłem serię, oglądanie ciągle tego samego z różnej perspektywy
A to już wiem wszystko, dziękujemy za pouczający komentarz :)
Spoiler: pokaż
(hint: po obejrzeniu kilku epów nie trzeba było być ani agentem Jamesem B. ani tytanem intelektu, żeby zauważyć iż to jednak nie było ciągle "to samo")


Cytuj
(a takie łamanie paznokci w Monsterze jak najbardziej)
Ihahaha :D
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 27, 2009, 08:52:02 pm »
Kinówka z  82 to historia o 3 siostrach
Na jej podstawie zrobili świetną przygodówkę na Segę Mega CD, którą gorąco polecam.

Ihahaha :D
Taa.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 27, 2009, 09:12:35 pm »
(hint: po obejrzeniu kilku epów nie trzeba było być ani agentem Jamesem B. ani tytanem intelektu, żeby zauważyć iż to jednak nie było ciągle "to samo")
Zabijanie się w kółko jeden drugiego na wszystkie możliwe sposoby to dla mnie ciągle to samo.

Cytuj
Ihahaha :D
Cóż za rozwlekły komentarz, dłuższego się nie dało?
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 27, 2009, 09:18:13 pm »
Zabijanie się w kółko jeden drugiego na wszystkie możliwe sposoby to dla mnie ciągle to samo.
Jak w taki sposób patrzyłeś na to anime to faktycznie nie mogłeś go zrozumieć ani polubić.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 27, 2009, 09:23:25 pm »
Cóż za rozwlekły komentarz, dłuższego się nie dało?
A co tutaj dużo pisać? Nie widziałeś, nie wiesz o co chodzi, a i tak masz swoje racje. Z punktu widzenia tych którzy widzieli całość to co napisałeś jest cokolwiek zabawne, ale niewytłumaczalne.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 28, 2009, 07:49:57 am »
Tu nie chodzi o to żeby dużo pisać, ale żeby w ogóle nie pisać jeśli ma się zamiar wkleić jedynie buźkę. Forum to nie czat. I sory, cokolwiek tam by się nie działo później nie byłbym w stanie brać na poważnie widząc np. rozpruwanie flaków w wykonaniu loli albo krew sikająca na prawo i lewo. Niespecjalnie mam ochotę zobaczyć co tam takiego strasznego i nudzić się przez kolejne 14 odcinków. Oglądając prawie połowę odcinków anime nie trzeba być geniuszem żeby móc stwierdzić, że seria już niczym nie zaskoczy (przynajmniej jeśli chodzi o przemoc). Nawet jakby obdzierali ze skóry albo ładnie zeskrobywali ciało do kości (i byłoby to pokazane realistycznie) wątpię żebym mrugnął. Z Higurashi był ten problem, że seria była przesycona przemocą i gdy się pojawiała co i rusz nie robiła wrażenia. W takim Monsterze natomiast było jej jak na lekarstwo i dlatego ta jedna scena utkwiła mi w pamięci, a to co działo się w Higurashi nie.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #457 dnia: Grudzień 28, 2009, 07:58:21 am »
No tak, to w końcu nie dziewczynka której mamusia hoduje smoki, żeby to brać na poważnie. :badgrin: W Higu przemoc była tylko środkiem do ukazania czegoś innego. Właśnie tego czego nie zrozumiałeś, przez co wrzuciłeś tę serię do tandetnych horrorków epatujących latającymi na prawo i lewo flakami, wypruwanymi przez loli o słodkich oczętach.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 28, 2009, 08:20:01 am »
Z perspektywy patrząc to tej przemocy w Hgurashi mogłoby nie być, a i tak seria mnie przynajmniej zaciekawiłaby.
Tak jak Tencz napisał - to był tylko środek, jeden z wielu, do częściowego tworzenia nastroju.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #459 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:00:55 am »
Jakbyś obejrzał 23 odcinki Kemono no Souja Erin (czyli procentowo tyle ile ja obejrzałem Higurashi) to moglibyśmy pogadać (albo gdybym ja porzucił Higurashi po półtorej odcinka). Wybacz, ale sadystyczne moe to nie jest coś co mnie interesuje, a żadnej mistyczności czy klimatu tu nie dostrzegłem. Ciągle ten sam dzień, to samo święto, to samo tylko, że od trochę innej strony. Nie zaskakuje, napięcia nie ma więc po co się męczyć?
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #460 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:04:03 am »
Z tym "nie zaskakuje" to ostrożnie. No chyba, że przewidziałeś kto, co, gdzie i dlaczego - wtedy ok, rzeczywiście może nie zaskakiwać. Po prostu nie zainteresowało Cię anime formą więc i treścią się nie zainteresowałeś. Tyle.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #461 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:13:14 am »
Nie muszę wiedzieć co, kto, gdzie i dlaczego żeby jakaś seria mnie nie zaskakiwała. Wystarczyłoby, że znam odpowiedź na jedno z tych pytań i już zaskoczenia mógłbym nie odczuwać. Idąc twoim tokiem rozumowania każda seria będzie zaskakiwać chyba, że będę znał odpowiedź na wszystkie te pytania.

P.S.
Wilku, nie stosuj proszę wobec mnie zwrotów grzecznościowych (w stylu Ci, Cię, itp.). Raz, że mi nie chce się tego robić (;P), dwa, że niespecjalnie widzę sens tego.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #462 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:37:24 am »
Nie będę dla Ciebie robił wyjątku i nie musisz mi się czymkolwiek rewanżować. Pisząc trzymam pewien poziom i tyle, bez zwracania uwagi na to do kogo piszę. Równie dobrze możesz niespecjalnie widzieć sens pisania mojego nicka z dużej litery albo nieobrażania mnie w rozmowie (Anfan np nie widzi sensu w nieobrażaniu współrozmówców). Ja widzę. EOT

A wracając do meritum. Racja, mogło Cię nie zaskakiwać. Przy odpowiednim nastawieniu praktycznie każda seria może zaciekawić. Zaskoczenie jest wypadkową zaciekawienia - przy odpowiednio zblazowanym nastawieniu nic nie zaskoczy, sam o tym dobrze wiem. No ale to akurat wina odbiorcy, a nie fabuły, bo tu fabuła jakby na nią nie patrzeć zaskakiwała w wielu momentach i to w sumie było jej największą zaletą.


btw. mnie np znudził drugi sezon Higurashi, bo wszystkiego co mnie interesowało domyśliłem się i nie widziałem sensu dalej oglądać tego anime.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 09:41:43 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Largooo

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #463 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:19:16 am »
Ja obejrzałem jakiś czas temu Clannad. Bardzo przyjemne anime przy którym można trochę posmutać.
Lift me up.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #464 dnia: Grudzień 28, 2009, 01:15:06 pm »
A ja jestem po dwóch pierwszych epach pierwszej Arii. W sumie oglądało mi się bardzo przyjemnie ;)
I'd like to be a tree

 

anything