Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4800 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:19:04 pm »
Tak obejrzałem to S&W i naszła mnie refleksja, że może zrobiłem się za stary na anime, mocno krytycznie podchodzę już do klisz fabularnych, marnego humoru, postaci opartych na 5 archetypach na krzyż i tanich momentach wzruszenia,

To u mnie diametralnie odwrotnie. Kocham i akceptuję animu z całym jego bagażem głupotek, a wraz z wiekiem jedynie poszerza mi się spektrum tytułów, które mi się podobają. Bzdurne komedyjki i SoL'e, których kiedyś bym kijem nie tknął, teraz relaksują po robocie lepiej, niż cokolwiek innego.

No i zmienia się perspektywa - kiedyś cały focus szedł na projekty postaci i SPOKO fabułę, teraz potrafię czerpać radochę z samych teł, płynnej/złożonej animacji, czy unikalnych palet barw. Tym bardziej, kiedy otrzymuję je na wysokim poziomie w produkcjach, po których bym się tego nie spodziewał.

Lubię obserwować kierunki, którymi podążają studia, lubię widzieć jak odnoszą sukcesy przy pojedynczych tytułach i następnie dają z siebie jeszcze więcej przy kolejnych. Lubię widzieć jak archetypy postaci są ciekawie wykorzystywane i lubię, kiedy umiejętnie się je łamie.  Każdego roku pojawiają się tytuły, które wybitnie mi się podobają, a wciąż posiadam liczne zaległości z przeszłości.

Chciałbym na moje chińskie bajunie więcej czasu. ;_;

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4801 dnia: Styczeń 27, 2016, 05:04:51 am »
To u mnie diametralnie odwrotnie. Kocham i akceptuję anime z całym jego bagażem głupotek, a wraz z wiekiem jedynie poszerza mi się spektrum tytułów, które mi się podobają.
Ale bzdury wypisujesz.
Głupotki w anime się krytykuje, a nie akceptuje.
Lubię widzieć jak archetypy postaci są ciekawie wykorzystywane i lubię, kiedy umiejętnie się je łamie.  Każdego roku pojawiają się tytuły, które wybitnie mi się podobają, a wciąż posiadam liczne zaległości z przeszłości.
Najważniejsze, żeby postacie nie irytowały.
Chciałbym na moje kochane anime więcej czasu. ;_;
No tak. Czasu zawsze brakuje.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4802 dnia: Luty 02, 2016, 09:20:38 pm »
Nagi no asakura - bardzo podobne pod względem klimatu i postaci do Ano hana. Choć ano hana było dużo lepsze. Nagi no asakura nie to, że było złe po prostu tak nie wciągało. Do gustu przypadł mi pierwszy ending jak i ładna kreska. Warto obejrzeć, ale jeśli ktoś nie obejrzy to też nic się nie straci. 7,5/10

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4803 dnia: Luty 14, 2016, 04:13:28 pm »
Skończyłem FMA:Brotherhood. Muszę przyznać, że jest to faktycznie chyba najbardziej dopracowany shounen, jaki oglądałem. Historia opowiedziana jest w sposób przemyślany, wszystkie wątki elegancko się pod koniec zazębiają, do tego można dostrzec realny rozwój postaci wraz z kolejnymi odcinkami. Powstrzymano się również od schematu ciągłych power upów i poznawania nowych technik, co również dodaje produkcji swoistej autentyczności. Oprawa wizualna i dźwiękowa bardzo dobre, do tego chwytliwe openingi.

Ale czy jest to anime, któremu wystawiłbym 10/10? Najlepszy tytuł jaki oglądałem w życiu?

Zdecydowanie nie, wciąż nie wiem skąd to pierwsze miejsce na MAL'u. Gdzieś w całym tym anime zabrakło mi jakiegoś pierwiastka geniuszu, unikalnego elementu, czegoś naprawdę wyróżniającego Full Metal Alchemist:Brotherhood na tle innych anime.

Było bardzo dobrze, ale oczekiwałem czegoś więcej. (:

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4804 dnia: Luty 15, 2016, 09:55:03 am »
Ech, nie posłuchałeś i nie wziąłeś się za mangę, która jest ZNACZNIE lepsza. Twoja strata. No i nie wiem jak można napisać, że to "najbardziej dopracowany shounen". Manga tak, ale FMA:B? Tam jest tyle głupot i nieścisłości, że szkoda gadać, a do tego reżyseria leży.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4805 dnia: Luty 16, 2016, 12:16:16 am »
Góral, podchodzisz do tematu znając mangę i pierwszą serię TV - ja nie. Ponadto dobrze wiem, że jeszcze bardziej ode mnie hołdujesz zasadzie "coś jest powszechnie cenione, więc postawię temu tytułowi wysoko poprzeczkę".

Ale co do głupot, nieścisłości i leżącej reżyserii - porównując z One Piece, Fairy Tail, Naruto, Bleach, Soul Eater, Dragon Ballem, Attack on Titan, czy wieloma innymi pozycjami - moim zdaniem niebo a ziemia. Pomijając może pierwszy epizod, który był fillerem i został napisany bodajże po to, żeby nadać serii tempa, wszystkie odcinki były elegancko zgrane. Nie było tutaj pustych dłużyzn, nie było wątków i postaci wciśniętych po nic, nie było podziału na części, w których bracia zmagaliby się z kolejnymi superwrogami. Tylko jedna ciekawa, harmonijna historia.

Oczywiście, to w większości zasługa mangi, jako materiału źródłowego, ale tytuł wciąż sam się broni. Anime jest po prostu dobre - z perspektywy kogoś, kto nie miał kontaktu z materiałem źródłowym i pierwszą serią. Jako samoistny twór.

Bo nawiązując do tego, jak napisałeś, że anime z początku gnało do przodu, omijając wiele wątków -  wielbiciela oryginału z pewnością mogło to zaboleć. Ale mnie osobiście znacząco ucieszyło, bo przez paręnaście odcinków trochę się nudziłem, a dopiero kiedy historia zaczęła składać się do kupy, kiedy poznałem motywacje i historie kolejnych postaci, zaczęła mnie realnie ciekawić.

Podsumowując - moim zdaniem reżyseria super solidna, dobrze przemyślana. Nic genialnego tutaj nie miało miejsca, pokazano za to wzorowe rzemiosło, kawałek świetnie wykutego anime.

Offline Lewiksa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4806 dnia: Luty 17, 2016, 08:43:46 am »
Ja oglądam serial mangi Tokyo Ghoul, jest na prawdę fajny. Można się wkręcić po pierwszym odcinku. Fajnie, że bohater rozwija się dynamicznie i ciekawi bohaterowie przyciągają uwagę swoją osobowością. Jedym słowem dobrze zbudowane anime! :) Polecam!

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4807 dnia: Luty 20, 2016, 07:25:16 pm »
A ja niedawno przeprosiłem się z anime Gate. Faktycznie nie umywa się do mangi, ale pokrywa się z tym co było w light novelce. Dodatkowo teraz akcja anime wyprzedziła rozdziały mangi więc na pewno będę oglądał dalej. Już w najnowszym odcinku dowiadujemy się ciekawych rzeczy na temat bramy i skąd się wzięły inne razy pół-ludzi.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4808 dnia: Luty 20, 2016, 08:43:32 pm »
A ja niedawno przeprosiłem się z anime Gate. Faktycznie nie umywa się do mangi
Manga nie jest lepsza od anime. Anime oferuje to czego nie oferuje manga, to znaczy animację, głosy, muzykę i więcej emocji.
Nie można na podstawie jednego elementu (np zmian odnośnie postaci czy fabuły) napisać, że coś jest lepsze, a coś gorsze.

Należy brać pod uwagę wszystkie elementy.

Poza tym na razie nie ma sensu oglądać anime Gate bo drugi sezon dopiero wychodzi. Ja obejrzę oba sezony na raz jak wyjdą na BD.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4809 dnia: Luty 20, 2016, 09:13:52 pm »
Manga jest rysowana bardziej realistycznie (o ile można tak napisać o serii fantastycznej) więc wywołuje emocje. Zmienionych elementów jest o wiele więcej więc nie widzę problemu aby oceniać co jest lepsze czy gorsze.
Weźmy na przykład taką sytuację: Rory atakuje bandytów toporem. W anime uderza nim w kamienie i zabija ich odłamkami. W mandze rąbie ich toporem. Kiedy ostatnio sprawdzałem to topór służył do rąbania więc od razu widać co jest bardziej logiczne. Wygląd postaci też bardziej pasuje do fabuły. W końcu Imperium jest inspirowane cesarstwem rzymskim i tak to wygląda. W anime mamy postacie w dziwnych tiarach i fikuśnych zbrojach, które z niczym się nie kojarzy.
Obejrzyj anime to pogadamy.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4810 dnia: Luty 20, 2016, 09:43:27 pm »
Manga jest rysowana bardziej realistycznie (o ile można tak napisać o serii fantastycznej) więc wywołuje emocje.
Realistyczniej odnośnie wyglądu postaci? Jeśli tak, to gatunek nie ma znaczenia, a jedynie dany styl kreski.
Weźmy na przykład taką sytuację: Rory atakuje bandytów toporem. W anime uderza nim w kamienie i zabija ich odłamkami. W mandze rąbie ich toporem.
Czyli duża cenzura w porównaniu do mangi? To niestety bardzo częste zjawisko.
Na BD jest tak samo?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4811 dnia: Luty 20, 2016, 09:50:06 pm »
Nie chodzi jedynie o wygląd postaci, ale budynki, tła, ubiór czy wygląd miast.

A co do motywu z toporem to jest to jedyna taka sytuacja. W innych walkach tnie i sieka. krwi faktycznie nie widać za dużo, ale wygląda to o wiele lepiej.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 08:05:50 am wysłana przez Hollow »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4812 dnia: Luty 20, 2016, 09:57:10 pm »
A co do motywu z toporem to jest to jedyna taka sytuacja. W innych walkach tnie i sieka. krwi faktycznie nie widać za dużo, ale wygląda to o wiele lepiej.
To zobaczę jak będzie na BD, gdy wyjdą oba sezony.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4813 dnia: Luty 21, 2016, 02:49:18 pm »
A co do motywu z toporem to jest to jedyna taka sytuacja. W innych walkach tnie i sieka. krwi faktycznie nie widać za dużo, ale wygląda to o wiele lepiej.

Oj, akcja w ogrodzie z oddziałami specjalnymi też była złagodzona. Tak samo większość scen ze smokiem z początku.

EDIT: jeszcze jeden przykład: oblężenie tego pierwszego miasta - również strasznie ugrzecznione sceny. Wiele tego na każdym kroku.

No i fatalny moim zdaniem krok ze zmianą chardesu.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 03:17:39 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4814 dnia: Luty 21, 2016, 04:31:10 pm »
A tak wyglądają postacie w oryginale:


 

anything