Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 865419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4965 dnia: Styczeń 09, 2018, 07:17:12 pm »
Co to za bzdety krążą po FB że Stan Lee molestował pielęgniarki?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4966 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:00:01 pm »
Shokugeki no Souma 1 i 2 -  w całości seria poświęcona gotowaniu. Wbrew sobie fajnie wyszło i z zacięciem się oglądało, ale na początku ciężko było mi się przyzwyczaić do orgazmu osób smakujących jedzenie. Takie w sumie Kuroko no basket o gotowaniu. 8,5/10

Golden Time - anime o dwóch jaźniach z przed utraty pamięci i po wymieszane z miłostkami pseudo studenckimi. Niby zachowania postaci denerwowały i niby nic nadzwyczajnego, ale fajnie się oglądało. Pewnie miało na to wpływ wplatanie postaci pobocznych takich jak NANA [do tej pory się zastanawiam czy to nawiązanie do tej "NAN'y" czy przypadkowa zbieżność.
7,5/10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 05:49:41 pm wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4967 dnia: Luty 01, 2018, 08:35:48 am »
Fate/Apocrypha - historia alternatywnej wersji Wojny Graala. Pewien klan magów o imieniu Yggmillenia wykradł Graala z Fuyuki i postanowił urządzić własną ustawkę. Tym razem drużynowo. Tak więc mamy dwie drużyny po 7 mistrzów i 7 Sług. A między nimi Sługa Ruler, która jest rodzajem sędziego przyzwanego przez Graala i pilnuje przestrzegania zasad. Anime jest po raz kolejny historia z serii "od słabeusza do najsilniejszej postaci w anime". Tym razem za takiego robi bezimienny homunculus. Anime wygląda i brzmi bardzo ładnie. Fabuła też na dobrym poziomie. Jedynymi minusami jest dziwny wygląd niektórych postaci i za duża ich ilość. Zanim zdążyliśmy ich poznać już kończą bez głowy. Przyjemne anime, choć miejscami dość przygnębiające. Dla fanów Fate pozycja obowiązkowa.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4968 dnia: Luty 01, 2018, 10:47:41 am »
Moim zdaniem fani serii Fate nie powinni się za Apocrypha  w ogóle zabierać. Pod względem bohaterów, choreografii walk i wykonania to przeciętny shounen nie dorastający do pięt dla Zero i Unlimited Blade Works.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4969 dnia: Luty 01, 2018, 10:28:30 pm »
Do Zero i Unlimited Blade Works faktycznie mu daleko, ale moim zdaniem od pierwszej serii wyszło lepiej. Sieg bardziej mi się podobał jako bohater niż Shiro. Słudzy byli tacy sobie, a niektórzy strasznie udziwnieni (Karna czy Atlanta) ale fajnie, że pokazali magów i ich umiejętności. Moim zdaniem jednak warto rzucić okiem. Choćby dla Mordreda.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4970 dnia: Luty 02, 2018, 10:02:51 am »
Nah słabe w cholerę... Nawet pierwsza ekranizacja była lepsza od tego IMHO. Po prostu w tej serii nic się nie klei ze sobą. Mam nadzieję że Last Encore lepsze będzie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4971 dnia: Luty 15, 2018, 05:25:31 pm »
Kokoro Connect - dość fajne, różni bohaterowie, róże kombinacje jakim są poddani. Jeśli ktoś lubi temat zamiany ciał to polecam. Szkoda, że nie zostało nic wyjaśnione, ale pomimo tego podobało mi się. 7,5/10

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4972 dnia: Luty 18, 2018, 09:13:13 pm »
Przerwałem swoją mozolną podróż przez LOGH, żeby obejrzeć Kimi no Na wa., piastujące obecnie drugie miejsce w rankingu MAL, a wcześniej przez jakiś czas pierwsze. Przymierzałem się do tego anime z podejściem iście anfanowskim, bo nie chciałem zabierać się za nic, co byłoby niedostatecznej jakości. I było warto.

Od strony wizualnej dużo tutaj klasycznych elementów dla Shinkaiego Makoto - rozbuchane i malownicze nieba, szklane i organiczne miasta, tętniąca życiem przyroda. Nie ukrywam, że każdy taki spektakl sprawia, że mam ochotę piszczeć z radości, dziękując wszystkim bogom, że w roku 2018 nie wszystko jeszcze zostało przejęte przez bryły 3D. Tutaj studio zdaje nie mieć się żadnej konkurencji, przynajmniej jeżeli chodzi o statyczny obraz.

Fabularnie też jest zadziwiająco dobrze. Poczynając od tego, że jest to pełnoprawny film (106 minut), podczas gdy ostatnia Kotonoha no Niwa miała skromne 46 minut. I mało tego - rozwój samej fabuły również jest o wiele bardziej odczuwalny. Tego z początku się obawiałem chyba najbardziej - że nowy film będzie lekkim romcomem opartym o wyświechtany wątek zamiany płci, a ostatecznie przez anime przewinęło się pełnoprawne supernatural/mystery. Może nie najambitniejsze i możliwe do przewidzenia, ale osobiście byłem bardzo miło zaskoczony.

Z innych ciekawych elementów - Shinkai Makoto zdaje się coraz silniej przeplatać swoje filmy piosenkami, co moim zdaniem jest bardzo fajnym zabiegiem i już przy Kotonoha no Niwa miałem nadzieję, że potencjalnie szerzej eksplorowanym. Dobór utworów osobiście może mnie nie przekonał, niemniej bardzo mi się ta tendencja podoba.

Klasycznie zatem podsumowując - ocena dziesiątkowa, chociażby za samą oprawę tej produkcji, a jednocześnie mam nadzieję, że słynny twórca się dopiero rozkręca i dojrzewa artystycznie - następnym razem chciałbym jeszcze gęstszej fabuły, choć nie wątpię, że pełna będzie sentymentalnych nut i charakterystycznej wrażliwości Makoto.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2018, 09:21:24 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4973 dnia: Luty 19, 2018, 07:59:51 pm »
Przychylam się to jeden z lepszych filmów. Za ciosem, jeśli nie oglądałeś  Eiga Koe no Katachi to obejrzyj i daj znać czy wydał ci się jeszcze lepszy.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4974 dnia: Luty 19, 2018, 08:37:53 pm »
Mam w planach. Zwłaszcza, że czytałem jednotomówkę i bardzo mi się podobała. :)

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4975 dnia: Luty 25, 2018, 06:59:50 pm »
Gantz;0 - ukazany jeden z najlepszych momentów mangi, w wykonaniu takim jak stary film Final fantasy vii chyba. Cały film obejrzałem z bananem na twarzy po mimo, że w tej szacie nie które rzeczy mi się nie podobały. Z chęcią bym zobaczył dalszy ciąg choć pewnie go nie będzie. Ci co czytali powinni sobie zerknąć [o dziwo jest wersja nawet z dubbingiem], a ci co nie mogą z ciekawości obejrzeć choć będą rzuceni w środek fabuły.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4976 dnia: Luty 25, 2018, 08:59:40 pm »
No Game No Life: Zero - wreszcie ukazało się na BD. Ech, zdążyłem już zapomnieć jak wspaniała i zarazem smutna jest opowiedziana w nim historia. A adaptacja dorzuciła do tego niesamowitą oprawę graficzną i animację sprawiając, że ciężko mi było otrząsnąć się po seansie z wrażenia, jakie zrobił na mnie ten film. Co to dużo mówić: jak komuś się podobał NGNL to jest to pozycja must see, która na pewno Was nie zawiedzie, bo jest po prostu o cały rząd lepsza od serii. To po prostu nowy poziom, który sprawia, że z niepokojem wypatruję 8go tomu książki.

PS. po tej historii nie mogę już patrzeć na Jibril normalnie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4977 dnia: Luty 25, 2018, 09:35:55 pm »
Z pewnością obejrzę, ale po samej serii bez czytania nie wydało mi się jakoś to wyniosłe z samych szczytów.

Ping pong club - co tam się działo :), świetna nie przewidywalna komedia. Z odcinka na odcinek widząc co robią byłem zaskakiwany, śmiałem się do łez, ale nie obyło się też bez obrzydzenia. Smak serii z tamtych lat, brak hamulców jakiejś cenzury nie mogłem się początkowo przestawić. Maeno to na pewno nie przejednana postać. Generalnie gorąco polecam - puropera puropera - jako komedia 9/10, ogólnie 7,5/10

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4978 dnia: Luty 26, 2018, 08:59:53 am »
Przede wszystkim NGNL: Zero to nie komedia i nie ma tam fanserwisu. Powiedziałbym, że jest ogromny kontrast jeżeli chodzi o nastrój. No i mamy tu sporo walk i to takich wgniatających w fotel.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4979 dnia: Luty 26, 2018, 09:54:17 pm »
No Game No Life: Zero - wreszcie ukazało się na BD.
Uuu zaraz idę szukać, jak ja to mogłem przegapić...

PS. po tej historii nie mogę już patrzeć na Jibril normalnie.
Dobra, zwróciłeś moją uwagę, teraz jestem w pełni zaintrygowany.

A z ciekawostek znalazłem info, że chcą zekranizować Goblin Slayera. Ciekawe jak to zrobią, bo manga jest całkiem brutalna i nie przebiera w środkach. Jeśli wiernie oddadzą mangę to tytół raczej będzie warty polecenia.
Oby tylko nie zrobili jak z Gate'em, bo manga też jest stosunkowo brutalna, a anime wyszło... szkoda pisać.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau