trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 865279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #855 dnia: Luty 25, 2010, 12:11:58 am »
Ok Slayersów ciąg dalszy ale teraz Slayers: Revolution czyli całkiem świeża seria.
Dobra i z góry powiem jestem już po 6 odcinku i mimo iż widziałem kilka niezbyt pochlebnych opinii o tej serii to jednak ciężko mi powiedzieć dlaczego...
Oczywiście ja sentymentu do serii nie mam bo 1, 2 i 3ci sezon obejrzałem niedawno więc może dlatego nei widzę w Revolution nic złego.
Owszem nie jest może tak mocne jak Next czy Try szczególnie jeżeli chodzi o czarne charaktery które tam dawały o sobei dość znacząco znać i których nasi bohaterowie na prawdę mogli się bać... ale za to seria powróciła trochę do tego sielankowego klimatu z początku 1wszego starego sezony Slayersów. Powiem szczerze o ile 1szy Slayers i Slayers Next na prawdę mi się podobały o tyle Try jednak wydawał mi się trochę za bardzo "poważny" i na "siłę"
Spoiler: pokaż
 Szczególnie jeżeli chodzi o quest ratowania świata i wielkiej przepowiedni której nasi bohaterowie są centrum
W Revolution po prostu znowu wrócił klimat bardziej sielankowej przygody i uczucie że Lina wraz ekipa po prostu wpakowała się w nie swoje sprawy i choć w każdej chwili mogliby powiedzieć "ah whatever" to zaciętość i duma głównej bohaterki na to nie pozwala.
Co prawda Revolution jeszcze nie skończyłem więc a więc finału  nie widziałem ale w połowie serii póki co mi się podoba ;)

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #856 dnia: Luty 25, 2010, 01:39:15 pm »
A zrobili to, by ruszyć po fanów i łosi, a konkretniej po ich kasę. Bo do niczego innego tego porównać się nie da.
Wow, "fanów łosi", Mocne XD
Myślę że jednak chodziło o ta grupę docelową której nie chce się oglądać całej serii tylko wolą oavki. Sa i tacy ;) Bo nie robili tego dla fanów. Zmiany są, ale niewidoczne, nie ma fanseriwsu.  A że mam sklerozę to sobie obejrzę i druga część chociaż sądząc po zapowiedzi zakonczenie się nie zmieni.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #857 dnia: Luty 25, 2010, 04:14:24 pm »
Obejrzałem anime Demonbane i powiem szczerze, że w trakcie oglądania miałem nawet kryzys bo chciałem je porzucić, ale na szczęście tego nie zrobiłem i nie żałuję.
Anime ma 12 odcinków i naprawdę ciekawe pomysły na fabułę choć z wykonaniem już znacznie gorzej. Walki były praktycznie wszystkie na ciemnym tle co mogę określić jako żenada. Rozumiem niektóre, ale wszystkie ?

Główną bohaterką jest magiczna księga Necronomicon, która jest również ładną dziewczynką o wyglądzie loli (coś z tsundere ma).
Co do głównego bohatera, który jest jej panem to chwilami był fajny, a chwilami denerwujący jak głupi bohater z haremówek, ale powiem szczerze, że jednak ogólnie wychodzi na plus i był fajniejszy niż ten głupek z Asura Cryin.
Jedną z większych wad tego anime jest znaczne skrócenie niektórych ważnych wątków. Odnośnie tego złego boga na końcu to przesadzili. Co innego mówią, a co innego pokazują w tym anime. Ta która niby za wszystkim stała okazała się nikim ciekawym ani silnym i to właśnie był chyba najgorzej pokazany wątek w anime.

Anime raczej nie ma fanserwisu poza kilka razy pokazanymi majtkami.

Zakończenie było całkiem fajne choć właśnie jak pisałem było w nim pełno walk, ale ich wykonanie bardzo słabe choć niektóre efekty były lepsze. Oglądałem wersję DVD oczywiście o dużo lepszej jakości niż wersja SHS.

Oceniam je 6.5/10.

Poniżej przykładowe kadry z anime na którym jest główna bohaterka (i bohater).






Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #858 dnia: Luty 25, 2010, 09:44:04 pm »
To Aru Kagaku no Railgun, im dłużej oglądam tym bardziej podoba mnie się to ze wzorem CLAMPa szanuje się tu postacie i nawet "przypadkowa postać" może bywa wykorzystane w dalszych odcinkach. Podobnie jest w The Book of Bantorra.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #859 dnia: Luty 26, 2010, 02:12:04 pm »
Zacząłem Utawarerumono ale po trzech odcinkach lekko przynudza. Nie wiem czy będzie mi się chciało dalej ciągnąć.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #860 dnia: Luty 26, 2010, 02:19:47 pm »
Oglądaj, oglądaj. Im dalej tym lepiej.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #861 dnia: Luty 26, 2010, 02:36:31 pm »
Zacząłem Utawarerumono ale po trzech odcinkach lekko przynudza. Nie wiem czy będzie mi się chciało dalej ciągnąć.
Oglądaj, oglądaj. Im dalej tym lepiej.
Po 11 epie coś rusza.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #862 dnia: Luty 26, 2010, 02:57:00 pm »
Zacząłem Utawarerumono ale po trzech odcinkach lekko przynudza. Nie wiem czy będzie mi się chciało dalej ciągnąć.
Anime jest doskonałe od I odcinka do końca.
Jak mówisz na to anime nudne to znaczy, że twój gust jest poniżej przeciętnej. I dlatego proponuję ci nie oglądać tym bardziej jak masz zamiar narzekać.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #863 dnia: Luty 26, 2010, 03:00:40 pm »
Jak mówisz, że się nie znasz na dobrych anime.
Ja tak powiedziałem  :shock:

Po 11 epie coś rusza.
Trochę połowa serii  :doubt:
Po jednym dwa odcinki i może się doturlam. Ale przynajmniej coś jest na horyzoncie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #864 dnia: Luty 26, 2010, 03:18:54 pm »
Utawarerumono jest jednym z moich ulubionych anime.Jest jednym z nielicznych wybrańców którzy mają cień szansy na to ze kiedyś obejrzę je drugi raz w całości.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #865 dnia: Luty 26, 2010, 03:52:51 pm »
Nie wiem jak wam, ale mi oglądając Utawarerumono jakoś zawsze się kołatało po głowie "War! never been so much fun" :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #866 dnia: Luty 26, 2010, 08:38:40 pm »
A mi oglądając Utawca kołatała się po głowie "nuda i czemu wszystkie bitwy mają takie same sceny i ujęcia, tylko żołnierze różnią się kolorami".
Anime może nie jest marne, jest powyżej przeciętnej, choć osobiście wynudziłem się przy nim.
Lepsza akcja zaczyna się mniej więcej od połowy serii, a później też wcale mnie tak nie porwała, sam dezajn niektórych osobliwości był odpychający, np. tego Boga uwięzionego w....

To, że anime jest nudne i nie potrafi wciągnąć od pierwszego odcina to jest zasadnicza wada. Choć uwielbiam wszelkie fantasy to lepiej mi się oglądało Tears to Tiara niż Utawca.
Zgadzam sie z Tanuki - 7/10

IMHO seria w sam raz na raz.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #867 dnia: Luty 26, 2010, 09:31:46 pm »
A mi oglądając Utawca kołatała się po głowie "nuda i czemu wszystkie bitwy mają takie same sceny i ujęcia, tylko żołnierze różnią się kolorami".
Anime może nie jest marne, jest powyżej przeciętnej, choć osobiście wynudziłem się przy nim.
Lepsza akcja zaczyna się mniej więcej od połowy serii, a później też wcale mnie tak nie porwała, sam dezajn niektórych osobliwości był odpychający, np. tego Boga uwięzionego w....

To, że anime jest nudne i nie potrafi wciągnąć od pierwszego odcina to jest zasadnicza wada. Choć uwielbiam wszelkie fantasy to lepiej mi się oglądało Tears to Tiara niż Utawca.
Zgadzam sie z Tanuki - 7/10

IMHO seria w sam raz na raz.
Anime wciąga od I odcinka jak pisałem.
Jak chcesz lepszą akcję to sobie Dragon Balla itp oglądaj bo to anime dla ciebie.
Utawarerumono było bardzo wciągające gdyż w dwa dni je obejrzałem.
Owszem anime najlepsze nie jest, ale spokojnie 9/10 może otrzymać.
Tears to Tiara jeszcze nie oglądałem bo nie ma polskich napisów.

Najlepsze elementy w Utawarerumono to przebudzenie tego Boga.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #868 dnia: Luty 26, 2010, 10:18:55 pm »
Anime wciąga od I odcinka jak pisałem.
Wciąga w ponad pięciogodzinną nudę ciągnąca się jak melasa w silosie.

Jak chcesz lepszą akcję to sobie Dragon Balla itp oglądaj

Twardkim trzeba być, nawet jak Utawarerumono zaczynało przynudzać i trącić plastikiem.

bo to anime dla ciebie.
I pisze to ktoś kto zachwyca się loliconami.

Utawarerumono było bardzo wciągające gdyż w dwa dni je obejrzałem.
Ja w jeden dzień...co z tego, że wynudziłem się gorzej jak na pokemonach na które musiałem iść do kina z kuzynem, 15 zł w plecy zresztą.

Owszem anime najlepsze nie jest
No widzę, że się zgadzamy.  :D


ale spokojnie 9/10 może otrzymać.
Po wycięciu 1/3 z całokształtu, dałbym nawet 10/10

Tears to Tiara jeszcze nie oglądałem bo nie ma polskich napisów.
Trzeba było angielskiego się uczyć, albo japońskiego.

Najlepsze elementy w Utawarerumono to przebudzenie tego Boga.
Znowu się zgadzam, padłem ze śmiechu jak zobaczyłem jego wygląd.  :lol:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #869 dnia: Luty 26, 2010, 10:31:04 pm »
Znowu się zgadzam, padłem ze śmiechu jak zobaczyłem jego wygląd.  :lol:

Tru tru, dla mnie największy minus tej serii.

 

anything