trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 865342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miranda

Co ciekawego oglądacie? 2.0
« dnia: Październik 06, 2009, 08:52:44 pm »
Wiecie, co robić - piszcie głównie o seriach zakończonych (od nowości jest osobny temat).

A teraz czego NIE robić:
- NIE spojlować - od tego są spojler tagi.
- NIE robić syfu - za syf uważam wycieczki osobiste wszelkiego rodzaju i kalibru. Dyskusja polega na wymianie argumentów okołoanimcowych, a nie odnośnie autora wypowiedzi. O gustach możecie dyskutować, ale NIE na zasadzie "bo ty się nie znasz i gópi jesteś".
- NIE wkurzać modów - tego chyba wyjaśniać nie muszę.

Zatem, moi drodzy, do dzieła i bawmy się dobrze :)

Nostalgia link do starszego wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27160.0.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 07:40:04 am wysłana przez Ijon Tichy »
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2009, 10:34:28 pm »
A co mi tam,świeży temat to można zacząć.

Oglądał ktoś może Needless? Kumpel polecił a nie wiem czy warte oglądania.Ktoś ma jakieś przemyślenia?
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2009, 10:55:07 pm »
To może dwie skrajne opinie. Ja zaprezentuje negatywną. Moim zdaniem anime kierowane jest do bardzo młodych widzów - takich których poruszy "epickość" przyjmowania pocisków rakietowych na gołe klaty czy rozwalanie planety gołymi rękami. Sama seria doskonale nadawałaby się na bijatykę 1 na 1, w której nie ma normalnych ciosów, bo wszystkie to są speciale. Fabuła prosta jak konstrukcja cepa, ma usprawiedliwiać te nierealistyczne walki. W sumie seria wydaje się być lekka, łatwa i przyjemna. Świat jest dosyć ciekawy, nadawałby się na podstawkę do jakiegoś systemu RPG.
A teraz proszę o opinię kogoś, komu się seria podoba.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2009, 11:13:51 pm »
To może dwie skrajne opinie. Ja zaprezentuje negatywną. Moim zdaniem anime kierowane jest do bardzo młodych widzów - takich których poruszy "epickość" przyjmowania pocisków rakietowych na gołe klaty czy rozwalanie planety gołymi rękami. Sama seria doskonale nadawałaby się na bijatykę 1 na 1, w której nie ma normalnych ciosów, bo wszystkie to są speciale. Fabuła prosta jak konstrukcja cepa, ma usprawiedliwiać te nierealistyczne walki. W sumie seria wydaje się być lekka, łatwa i przyjemna. Świat jest dosyć ciekawy, nadawałby się na podstawkę do jakiegoś systemu RPG.
A teraz proszę o opinię kogoś, komu się seria podoba.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6467
Fajnie wygląda ta dziewczyna. To anime jeszcze nie wyszło więc go nie oglądam aczkolwiek i tak szansa, że zobaczę tak dobre walki jak w Kurokami jest chyba niska choć kto wie. Szkoda, że nie mogę go teraz obejrzeć lecz jak walki były by świetne i ciekawa fabuła to by mogło być bardzo dobre.

Teraz obejrzę raczej Canaan bo krótkie i po gniocie Pandora Hearts może poprawi mi trochę humor.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2009, 11:15:58 pm »
Skończyłem oglądać trzeci film bleacha Fade to Black i był całkiem niezły.Mam bardzo niskie zdanie o fillerach bleacha(jedyny raz w życiu wystawiłem ocenę 0/10 własnie jednemu z tych fillerów,odcinek 213 jeśli mnie pamiec nie myli, a trzeba wiedzieć ze moja polityka zakłada unikanie skrajnych ocen) ale tym razem moje obawy były nie uzasadnione.Co ciekawe w filmie prawie nie ma walk a te które są są bardzo krótki,często mniej niż minuta, naturalnie poza finałową długą walką.Z racji ze film jest w znacznej mierze przegadany nadaje się do oglądania tylko jeśli ktoś wie kto tu jest kim i czemu robi i mówi  tak a nie inaczej(to znaczy oglądał anime albo czytał mangę).
 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2009, 05:19:20 am »
A teraz proszę o opinię kogoś, komu się seria podoba.

Wiesz, że gdybyś nie zaznaczył na początku, że to negatywna opinia, to bym nie poznał ;) Prosty, ale świetnie zrealizowany i dynamiczny wygrzew z toną testosteronu i epickości. Fajnie mi się to ogląda, bo nie ma jakiegoś na siłę serwowanego żałosnego dramatu i egzaltacji. To jedna z tych serii, które delikatnie mówiąc wybitne nie są, ale mogą diabelnie się podobać.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2009, 07:57:24 am »
Będę musiał dać szanse Needless :)

The Sacred Blacksmith
Każda seria fantasy ma u mnie spory kredyt zaufania, obejrzę drugi odcinek i pewnie trzeci i dopiero może w okolicach 10, 15 spasuję jak będzie mnie wybitnie dołować.

To Aru Kagaku no Railgun
Zamiana denerwującego głównego bohatera na tsundere jak najbardziej korzystna, pozostaje czekać na te epickie walki, które były najmocniejszym punktem pierwszej serii.

Kurde, no! od nowości jest osobny temat
Mi.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 08:13:16 am wysłana przez Miranda »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2009, 09:18:36 am »
Po 3 odcinkach Needless dałem sobie spokój.Fabuła tak sie nie trzyma kupy.Pozatym ten ksiądz jest poprostu przepakowany (tak jak choćby Naruto[sic!]).Powiem tak-anime podobać się może,ale napewno nie mi.

Ale,żeby nie było.Jutro wyrusza w świat Darker Than Black: Ryūsei no Gemini.Osobiście mam tylko nadzieje,że tego nie skopią.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2009, 09:27:16 am »
O Ryūsei no Gemini, Railgun i Blacksmith tutaj -> http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,15679.1215.html

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2009, 12:08:12 pm »
Odnośnie Shangri- La. Obejrzałem w całości lecz jeszcze o tym tu nie pisałem.
Pisałem urywkowo lecz oceniając całość jest jeszcze gorzej.
Postacie są BARDZO SZTUCZNE i często ma się wrażenie, że nie wiedzą co robią bo choćby atak na Atlas był czymś bezmyślnym pod wpływem chwili. Takie zachowanie nie ma sensu. CAŁE ZŁO w tym anime zwalili na jedną postać i prawdę mówiąc tylko ona była naprawdę zła, szalona i wredna (każdy z was wie o którą chodzi jak tylko zaczął oglądać anime). Reszta to albo sługusy albo postacie mające inne cele. To anime jest bardzo płytkie, postacie bez emocji, anime PRAWIE bez scen dramatycznych (poza nielicznymi). Poświęcanie małych dzieci było bardzo smutne lecz w ogólnej perspektywie anime nawet to nie robiło wrażenia. Wszech odważna, nie bojąca się niczego transwestyta też psuła to anime zwłaszcza, że jej wiele zachowań komediowych było denerwujących. Trzej świrnięci, obrzydliwi (choć bardzo inteligentni oczywiście) Otaku też byli odpychający, a szczególnie jeden z nich.
Zakończenie anime poszło jak po masełku czyli wyjaśniam wam, że bohaterowie na końcu nie mieli żadnych trudności i było to potraktowane jak dobra zabawa bo uśmieszek nie schodził z ryjka głównej bohaterki. Graficznie było ładnie, ale jednak w Kurokami lepsza była grafika i bardziej mi się podobała, muzyka również. Uważam, że anime było wyjątkowo nieudolnie zrobione no i właśnie przez to głównie tak niska ocena. Może ktoś zdołał polubić te postacie, ale  ja niestety nie.
Można by powiedzieć, że Pandora Hearts to beznadziejna niskobudżetowa z głupią tsundere na czele to Shangri-La będzie anime ładnym graficznie na czele z główną bohaterką o ciągle wesołej gębie, która w dodatku nie wzbudza sympatii przynajmniej u mnie.

Wilk coś tam ma w zwyczaju pisać o jakimś jego przedramatyzowaniu, a ja akurat uważam, że lepsze przedramatyzowanie jak w Saikano czy Air niż głupi, luzacki klimat jak w Pandora Hearts czy Shangri - La. Dlatego nie ma nic głupszego w recenzji niż jako wadę uznać dramat bo on zawsze powoduje, że anime może zaciekawić no chyba, że dramat jest bardzo sztuczny.

Grafika - 8/10
Muzyka   - 7/10
Fabuła  - 6/10
Postacie 4/10

I obrazek na koniec.



Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2009, 05:37:28 pm »
Zacząłem oglądać Strike Witches. Jestem na 3 odcinku i jakoś nie mam ochoty oglądać dalej. Niby seria nie jest zła, ale denerwuje mnie to, że 1/4 scen jest z "punktu widzenia majtek"

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2009, 05:51:19 pm »
Otome wa Boku ni Koishiteru - seria o chłopczyku który podaje się za dziewczynkę. Niby nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że ów chłopczyk zachowuje się jak dziewczynka... Niby wsadzenie faceta do szkoły gdzie roi się od panienek daje mnóstwo możliwości różnych wypadków i przypadków. Ale nasz bohater jest chyba tak zniewieściały, że ta fura dziewczyn nie robi na nim wrażenia, ani nie powoduje żadnego skoku temperatury. Widziałam jeden odcinek, ale działo się w nim tak niewiele i takie wrażenie główny bohater na mnie zrobił, że naprawde zastanawiam się czy w ogóle warto dalej w to brnąć.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2009, 05:55:23 pm »
Widziałam jeden odcinek


A ja dwa  8) 


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2009, 06:32:08 pm »
Otome wa Boku ni Koishiteru - seria o chłopczyku który podaje się za dziewczynkę. Niby nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że ów chłopczyk zachowuje się jak dziewczynka... Niby wsadzenie faceta do szkoły gdzie roi się od panienek daje mnóstwo możliwości różnych wypadków i przypadków. Ale nasz bohater jest chyba tak zniewieściały, że ta fura dziewczyn nie robi na nim wrażenia, ani nie powoduje żadnego skoku temperatury. Widziałam jeden odcinek, ale działo się w nim tak niewiele i takie wrażenie główny bohater na mnie zrobił, że naprawde zastanawiam się czy w ogóle warto dalej w to brnąć.
A ja też widziałem jeden odcinek lecz kilka innych na przewijaniu przejrzałem czyli pomysł tak mi nie pasował, że nie miałem zamiaru tego nawet oglądać.
Było chyba również coś takiego jak mnie pamięć nie myli. Dziewczyna zakohuje się w głównym bohaterze (nie mówię jaka żeby nie było spojlera) myśląc, że jest dziewczyną (pomijam absurd nie rozpoznania płci przez chyba wszystkie), a potem na końcu jest zła jak się dowiaduje, że to chłopak.

Nogizaka Haruka też było dla mnie tak odpychające przez postacie, że tylko początek obejrzałem i trochę na przewijaniu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2009, 06:44:04 pm »
Zacząłem oglądać Strike Witches. Jestem na 3 odcinku i jakoś nie mam ochoty oglądać dalej. Niby seria nie jest zła, ale denerwuje mnie to, że 1/4 scen jest z "punktu widzenia majtek"
Zrozumiałe. Większość odpada właśnie z powodu nachalnego wręcz fanserwisu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything