Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Astaroth

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 18, 2009, 09:29:23 pm »
Valkyria Chronicles

niewiele jest serii które robią na mnie tak dobre pierwsze wrażenie, a jeszcze mniej takich które mnie rozczarowują na całej linii (obecnie tylko Claymore i Tales of the Abyss). Wiązałem na prawdę spore nadzieje z VC a się przeliczyłem. I nawet nie mam ochoty za bardzo się rozpisywać bo nie warto, wystarczy czasu zmarnowanego na 26 odcinków.

Zgadzam się w pełni. Fajny początek, potem zjechanie w dół. Nim skończyłem oglądać, zaspoilerowałem sobie scenkami z gry - to się po prostu nie umywa. Najbardziej mi z tego wszystkiego żal świniaka - był boski.

W tym momencie lepiej wypada Tears to Tiara. Też ekranizacja gry, w sumie nic specjalnie wybitnego, plus mocno zgwałcona mitologia celtycka (recenzent na tanuki.pl miał takie same myśli o dziwo  :lol:). Nie mniej obejrzałem to z przyjemnością, ciesząc się dawką sztampowego fantasy z odpowiednio epickim zakończeniem. Przynajmniej nikt mnie nie oszukiwał, że jest to coś ambitnego.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Domino76

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 18, 2009, 10:28:20 pm »
Obejrzeliśmy ostatnio "Tokyo Magnitude 8.0", traktując tą serię jako uprzyjemniacz posiłków i taką lekką obyczajówkę z trzęsieniem ziemi w tle  :roll:.
Spoiler: pokaż
Żeby po zakończeniu oglądania serii jeszcze przez pół godziny smarkać w chusteczkę... rozwaliła nas ta seria totalnie, może dlatego, że sami mamy synka...

Phoca vitulina :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 19, 2009, 12:07:36 am »
Tears to Tiara.
Utawarerumono chyba było ambitne, a na pewno było doskonałe. Tears to Tiara miało być w podobnych klimatach.
Dużo było gorsze od Utawarerumono ? Jeszcze tego nie oglądałem, ale obejrzę.


Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 19, 2009, 12:33:18 am »
Utawera nie oglądałem, Tears to Tiara można obejrzeć, ale nie należy nastawiać się na cos odkrywczego. Jest kilka ciekawych smaczków, kilka elementów zapewne pochodzi z samej gry, ale jest dużo lepsze od Valkyria Chronicles, gdzie nie wmawia się, że to będzie dzieło na miarę oryginału z gry (a tak opisywano VC).
Jeszcze jedno co jest dobre w Terasie to walki, muszę powiedzieć, że to jedne z ciekawszych walk. Nie dlatego, że nie ma tam udziwnień, ale dlatego, że są ładne i płynnie z animowane. No i pokazano tu (przynajmniej na początku) jedne z ładniejszych szkieletów i ten dźwięk jak chodzą, takie stukające koski, polecam choćby 1 ep dla szkielecików.  :p
Co do fabuły, to nie spoilerując za dużo, raczej jakaś bardzo odkrywcza nie jest, choć od początku wiadomo, że nie zanosi się na coś wybitnego i historia jakoś lepiej jest rozłożona i dawkowana (od np Valkyri).
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 19, 2009, 12:45:47 am »
Mnie tylko interesuje opinia tych, którym się bardzo spodobało Utawarerumono i jak wypada wyłącznie w porównaniu do Tears to Tiara.

Ale obecnie to chyba obejrzę III serię Hell Girl.


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 19, 2009, 01:27:31 pm »
Utawarerumono jest o wiele ciekawsze od TtT. Walki w Tears to Tiara są ciekawiej przedstawione, ale sama fabuła wypada średnio.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 19, 2009, 02:08:59 pm »
Utawarerumono jest o wiele ciekawsze od TtT. Walki w Tears to Tiara są ciekawiej przedstawione, ale sama fabuła wypada średnio.
No to zobaczę. Już od momentu zapowiedzi Tears to Tiara mówiło się że ma być podobne (choćby pod względem graficznym) do Utawarerumono.
Nie wiem co jest nie tak z tym anime, że jest dużo niżej ocenianiane od Utawarerumono.
Walki w Uta były ciekawe, ale nie ze względu na efekty, ale to okrucieństwo wobec innych było świetne. Czy w Tears również są okrutne i brutalne sceny ?
To ten sam przedział wiekowy ?


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 19, 2009, 02:15:42 pm »
Czy w Tears również są okrutne i brutalne sceny ?
To ten sam przedział wiekowy ?

Podczas walk krew się leje równo. W końcu bohater nie od parady ma ten wielki czerwony miecz. Za to najbardziej śmieszy mnie Gaius - rzymski dowódca z mieczem tak wielkim, że Gatts z Berserka dostałby kompleksu niższości.  :D

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 19, 2009, 02:30:04 pm »
Podczas walk krew się leje równo. W końcu bohater nie od parady ma ten wielki czerwony miecz.
Nie chodzi o krew, ale pokazywanie scen. Krwi może być dużo, ale żadnych szczegółów nie widać.
Choćby takie pokazywanie jak w Utawarerumono.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 19, 2009, 08:20:02 pm »
Tears to Tiara widziałem ,na razie, tylko dwa odcinki ale grałem w obie rzeczone gry(Utawarerumono i Tears) i wierzę ze fabuła anime Tears  wypada słabiej, z prostego powodu-już gra miała tak denną,liniową i przewidywalną fabułę ze swoją przygodę z nią skączyłem w połowie.Grę Utawarerumono przeszedłem całą i pomimo ze już przedtem oglądałem anime i tak z przyjemnością śledziłem fabułę(która zresztą w grze jest bogatsza o kilka wątków).Ale anime Tears i tak dam szanse.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 19, 2009, 08:50:57 pm »
Tears to Tiara widziałem ,na razie, tylko dwa odcinki ale grałem w obie rzeczone gry(Utawarerumono i Tears) i wierzę ze fabuła anime Tears  wypada słabiej, z prostego powodu-już gra miała tak denną,liniową i przewidywalną fabułę ze swoją przygodę z nią skączyłem w połowie.Grę Utawarerumono przeszedłem całą i pomimo ze już przedtem oglądałem anime i tak z przyjemnością śledziłem fabułę(która zresztą w grze jest bogatsza o kilka wątków).Ale anime Tears i tak dam szanse.
Ale za to lepsza jest gra Tears to Tiara od gry Utawarerumono pod względem scenek erotycznych. W Tears są ładniejsze i lepiej pokazane.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 19, 2009, 09:44:54 pm »
Nie wiem jak to dalej pójdzie ale na razie Utawarerumono to anime o niczym bardzo obojętne, Według mnie(osoba która lubi animce) mojego kumpla(który średnio lubi oglądać) i współlokatora (który nie oglądał i był osoba postronną).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 19, 2009, 09:51:08 pm »
Nie wiem jak to dalej pójdzie ale na razie Utawarerumono to anime o niczym bardzo obojętne, Według mnie(osoba która lubi animce) mojego kumpla(który średnio lubi oglądać) i współlokatora (który nie oglądał i był osoba postronną).
Nie oglądaj dalej jak ci się nie podoba.
Ja miałem wersję Blu-ray, a anime od początku I odcinka było cudowne i tajemnicze. Nie wiesz kim jest główny bohater i jak to się potoczy.


Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 19, 2009, 10:12:00 pm »
No,ja dzisiaj zaliczyłem dwa odcinki Darker Than Black: Ryūsei no Gemini.No i się zawiodłem.
Spoiler: pokaż
W drugim odcinku uśmiercili moją ulubioną postać
:/ No,ale zobaczymy jak to się potoczy.

Spojler-tagi nie gryzą.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 10:13:14 pm wysłana przez Miranda »
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 19, 2009, 10:19:10 pm »
Nie wiem jak to dalej pójdzie ale na razie Utawarerumono to anime o niczym bardzo obojętne, Według mnie(osoba która lubi animce) mojego kumpla(który średnio lubi oglądać) i współlokatora (który nie oglądał i był osoba postronną).

Zagraj w grę. Tam wszystko jest lepiej wyjaśnione.