Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #225 dnia: Listopad 29, 2009, 04:34:53 pm »
No dobra. Obejrzałem całość więc  w skrócie tak to ocenię.

Zalety:
- bardzo fajne, sympatyczne dziewczyny (czarodziejki). Wszystkie są do łatwego polubienia, ale część z nich jest naprawdę wspaniałych ze względu na świetny charakter np Francesca Lucchini,  Charlotte E Yeager, Erica Hartmann
- bardzo przyjemny op i ed
- bardzo dobry fanserwis
- muzyka również dobra

Wady:
- zbyt monotonni wrogowie tzn. ciągle bardzo podobni i to zarówno wygląd jak i sposób ataku
- bardzo płytka fabuła
- zbyt mało urozmaicone i mało widowiskowe walki. Co prawda było kilka ładniejszych efektów, ale to za mało

Oceniam 7/10 głównie za postacie, fanserwis i kilka ładnych efektów

Jest możliwość kontynuacji więc ciekawe czy będzie.

PS:
A ogólnie odnośnie jakichś tam żałosnych recenzji. To jeśli ktoś takie fajne anime jak Akikan czy Strike Witches ocenia niżej niż 6-7/10 to nic dobrego o takim kimś nie można powiedzieć. Po prostu taki recenzent nie myśli. Na obiektywne oceny nie ma co liczyć choć dzięki temu opinia jakiegoś recenzenta nie przedstawia prawie żadnej wartości dla większości fanów anime bo to tylko jego opinia. Natomiast średnia pokazuje zdanie o wiele większej grupy osób.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 05:17:43 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #226 dnia: Listopad 29, 2009, 05:52:15 pm »
opinia jakiegoś recenzenta nie przedstawia prawie żadnej wartości dla większości fanów anime bo to tylko jego opinia

Anfan - kolumb naszych czasów...
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #227 dnia: Listopad 29, 2009, 05:56:04 pm »
Ja bym prędzej porównał go do Mojżesza.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 29, 2009, 06:09:59 pm »
Ale on ma rację. Dla mnie żadna opinia poza moją własną nie przedstawia większej wartości. Nieważne co ktoś mi naopowiada o danej serii, grze, książce czy piosence - i tak sam zbadam sprawę i wyciągnę własne wnioski.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 29, 2009, 06:21:41 pm »
No cóż, odwiedzam różne strony/fora/blogi i znalazłem kilka takich osób, że gdy któraś z nich napisze, że coś jest warte uwagi, to może nie rzucam się w ciemno, ale rozpoczynam dochodzenie, które często prowadzi do zainteresowania się danym tytułem. Np tutaj często przyglądam się starszym filmom, jakie zaproponuje Ganossa, czy co poważniejszym seriom poleconym przez Wilka.

A gdy ktoś mi pisze 'Cyberpunk sux, ecchi rlz', to nie rozgłaszam, że facet na niczym się nie zna i każdy prawdziwy fan anime o tym wie, tylko przyjmuję do wiadomości, że mamy inny gust. Innymi słowy - nie utożsamiam ogółu oglądających anime z moją osobą ("Na imię mi Legion, bo nas jest wielu")...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 29, 2009, 06:29:09 pm »
Ale on ma rację. Dla mnie żadna opinia poza moją własną nie przedstawia większej wartości. Nieważne co ktoś mi naopowiada o danej serii, grze, książce czy piosence - i tak sam zbadam sprawę i wyciągnę własne wnioski.

To w takim razie nie dyskutujesz, a jedynie wymieniasz się wnioskami - różnica kolosalna.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 29, 2009, 06:43:14 pm »
Zgadza się. Nie widzę najmniejszego sensu w dyskutowaniu o czymś, czego nie znam. A jak już zapewne wiecie, nie mam uprzedzeń do niczego i nie istnieją dla mnie rzeczy których bym nie ruszył. U mnie wszystko czego nie znam jest niejako automatycznie warte uwagi i zbadania.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 29, 2009, 08:45:24 pm »
Cytuj
A jak już zapewne wiecie, nie mam uprzedzeń do niczego i nie istnieją dla mnie rzeczy których bym nie ruszył. U mnie wszystko czego nie znam jest niejako automatycznie warte uwagi i zbadania.
No, no..., poważne słowa... Nawet nie masz pojęcia iloma tekstami mógłbym ci teraz przywalić tak ze byś pożałował takiego doboru słów... :neutral:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #233 dnia: Listopad 29, 2009, 08:47:31 pm »
Nie masz nawet pojęcia z jaką łatwością odbijałbym jeden za drugim...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #234 dnia: Listopad 29, 2009, 08:59:16 pm »
Idzie zima, powiało chłodem  :roll:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #235 dnia: Listopad 29, 2009, 09:46:13 pm »
Ta jasne chyba czołem...

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #236 dnia: Listopad 29, 2009, 11:39:01 pm »
Właśnie obejrzałem ósmy odcinek Aoi Bungaku i jestem cholernie za-chwy-co-ny.
Dla tych co nie wiedzą co tracą - Aoi Bungaku to zbiór ekranizacji kilku opowiadań - klasyków literatury japońskiej. Poprzeczka oczekiwań podniesiona wysoko? Owszem, ale anime pokonuje ją z lekkością motyla. Miała być klasyka - i jest pełną gębą. Do tej pory mogliśmy obejrzeć trzy opowieści:
- odcinki 1-4 to Ningen Shikkaku (oficjalne tłumaczenie tytułu na angielski to "No Longer Human", moim skromnym zdaniem nie do końca trafione ale kim ja maluczki jestem żeby to korygować)
- odcinki 5-6 to Sakura no Mori no Mankai no Shita (ang "In the Forest, Under Cherries in Full Bloom")
- odcinki 7-8 to Kokoro ("Serce")

Nie chce mi się tu teraz opowiadać dokładnie o czym są poszczególne historie, ale wszystkie łączy podobieństwo do prawdziwego mistrza fechtunku: sztychy fabularne są dość proste, za to uderzają wyjątkowo celnie.
Pierwsza historia jest najbardziej mroczna ze wszystkich i też najdłuższa, ciężko się to momentami oglądało podczas gdy jesienna depresja tylko czyha aby dopaść człowieka w swoje szpony. Ale mimo wszystko, warto obejrzeć. Natomiast drugie opowiadanie jest dla mnie (póki co) zdecydowanie najlepsze. Forma w jakiej nam je zaserwowano - paluszki lizać, pychotka. Trzecie opowiadanie jest również bardzo, bardzo dobre.

Jakby się ktoś jeszcze nie domyślił - zdecydowanie polecam, ale tylko tym którzy mają ochotę obejrzeć naprawdę porządny kawałek kina obyczajowego. Czyli coś dla dorosłych ludzi, a dzieci lepiej niech sobie darują.
A teraz czekam niecierpliwie na następne opowiadania...
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #237 dnia: Listopad 30, 2009, 12:01:54 am »
...i na recenzję na Tanuki. Zwłaszcza drugiej historii, zwłaszcza w wykonaniu Avellany. To była tak wielka przenośnia, że aż dziwnym byłoby gdyby ją zauważyła (a potem jeszcze zrozumiała) dostawszy nią w twarz. Skoro przegapiała (albo nie rozumiała) takie malutkie choćby w Alien Nine...
Ale poważnie mówiąc, podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał Riczu. Naprawdę kawałek bardzo mocnego kina dla wszystkich dojrzałych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2009, 12:05:25 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #238 dnia: Listopad 30, 2009, 03:26:51 am »
Odnośnie Strike Witches to nie wiem jak Tenchi, ale według mnie mogli choć trochę poważniejsze to anime zrobić i co najważniejsze z większym sensem.
Ten wróg był jakiś dziwny. Sądziłem, że coś się wyjaśni więcej, a tu nic. To co się stało w ostatnim odcinku też było dziwne jakby na siłę chcieli zakończyć to anime nie tworząc kolejnego sezonu choć czytałem, że może będzie II sezon.

A odnośnie Akikan OVA to muszę powiedzieć, że niestety słabsze od serii TV. Było trochę żartów, ale poziom jakiś żenujący i wcale nie taki śmieszne. Owszem główny bohater jest zboczeńcem lecz mimo wszystko kretynizm tej postaci to przegięcie. Co chwilę ze wszystkich żartuje, robi z siebie idiotę do takiego stopnia, że te wszystkie dziewczyny go nie lubią. Więc przesadzili z taką bezsensowną postacią.

A ta puszka, której właścicielem jest kot też się pojawiła w OAV no, ale znowu takie brednie z nią robią, że brak słów. Już w serii TV zrobili takie kretyństwo z tą postacią że z wysokiej rangi (jako bardzo silny wróg) spadła do zera. Nie wiem czy to miało być śmieszne ?
To po co w ogóle takie zrobili ostatnie odcinki serii TV skoro to miała być kolejna głupkowata postać bez logiki.

Oceniam 5/10. Seria TV też straciła przez ostatni odcinek zdecydowanie najwięcej.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #239 dnia: Listopad 30, 2009, 03:43:48 am »
Wiesz, czemu nie. Ale licz się z tym, że gdyby miało być poważniejsze, to moim zdaniem musieliby mocno przykrócić fanserwis. Jakoś tak jedno z drugim strasznie mi się gryzie - cała powagę sytuacji szlag by trafił, gdyby panienki nadal biegały w samych majtach. Co do sensu - patrz powyżej. To by niosło ze sobą zmianę profilu serii. Jeśli chcesz podobnej serii, a nieco poważniejszej (przynajmniej tak jak ja bym sobie ją wyobrażał), to spróbuj Sky Girls, jak żeś jeszcze nie widział. Bardzo podobne klimaty.
Co do zakończenia na siłę, cóż... Materiału chyba mieli pod dostatkiem (dwie nowelki), skoro kończą tak jakby miało coś być dalej. Dlaczego urwali, nie mam pojęcia. Może kwestie budżetowe? Gonzo coś ostatnio cienko przędzie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.