Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 15, 2009, 02:39:27 pm »
I co ważne nawet słabsze tłumaczenie po polsku jest lepsze niż najlepsze po angielsku.
Nie zgodzę się.Ale to już kwestia gustu i nie widzę sensu nad tym debatować.
Oglądanie anime czy granie w gry żeby uczyć się angielskiego to normalne według mnie nie jest bo w przypadku anime to już raczej japońskiego warto się uczyć.
Oj próbowałem,próbowałem ale to nie ten sam stopień trudności co  angielski.O ile wymowa nie jest jeszcze wcale trudna to pisownia...po prostu masakryczne.Nie chodzi tylko o brak liter zamiast których mamy znaki  ale wszystkie zasady pisowni są inne.Spróbowałem ale szybko zdałem sobie sprawę ile trudu trzeba by włożyć by opanować podstawy nie mówię nawet o perfekcyjnej  znajomości pisowni.Kiedyś muszę się zmobilizować i wrócić do nauki.     
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 15, 2009, 03:09:27 pm »
Cytuj
Wiecie zapewne co oznacza "Flame Haze". Takie coś również należy tłumaczyć bo nienawidzę mieć po angielsku nazw, które można przetłumaczyć łatwo na polski (podobnie zaklęcia, nazwy ataków czy inne nazwy do przetłumaczenia).
Nie, nie należy.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 15, 2009, 04:09:23 pm »
Nie, nie należy.
Nie masz racji bo należy.
Poza tym wcale się ciebie nie pytałem o zdanie.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 15, 2009, 04:57:32 pm »
A ja jestem podobnego zdania co Frey, nie wszystkie nazwy, czy określenia przetłumaczone z angielskiego czy japońskiego na polski są dobre. Czasem powstają takie językowe potworki, że strach to czytać.
Akurat "Falme Haze", czyli po przetłumaczeniu dosłownym "Płomienna Mgła" (wg. mnie powinno być Ognista Mgła) powiedzmy, ok, ale Elfen Lied po polsku Elfia Pieśń już nie brzmi tak dobrze jak w oryginale.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 15, 2009, 07:07:55 pm »
Oglądanie anime czy granie w gry żeby uczyć się angielskiego to normalne według mnie nie jest bo w przypadku anime to już raczej japońskiego warto się uczyć.
Każda okazja żeby się uczyć i rozwijać jest dobra.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 15, 2009, 07:25:31 pm »
Skończyłem nową OAVkę Mahoromatic i jestem lekko rozczarowany. Ani jakiejś konkretnej historyjki tam nie ma, ani to specjalnie śmieszne nie jest, po prostu jakby dwa dodatkowe odcinki do serii dodali i to takie zapychające.
Okrutnie mam wrażenie, że to po prostu wyciąganie kasy przy minimalnym wysiłku.
Ale Shikijo jest debeściak jak zwykle.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:18:55 pm »
Ano, ale i tak miło było oglądnąć.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:29:34 pm »
Powinno się to oglądać od razu razem z serią, wtedy jest ok, ale nie jako oddzielna całość.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 15, 2009, 10:29:49 pm »
na szybko obejrzałem 7 film Kara no Kyoukai. Cieszę się że świat wraca do normalności i po fajnej VI dostałem słabą VII na poziomie części I-V. Dwie godziny to na prawdę dużo, akcja ślimaczy się podobnie jak w V, fabuła tradycyjnie prosta jak budowa cepa, jest ktoś zły kogo trzeba powstrzymać. I fajnie by było gdyby na tym się skończyło. Jednak tutaj mamy problemy na poziomie serii Zmierzch (tej popularnej o wampirach), główna bohaterka jest morderczynią i nie wie jak można kogoś takiego jak ona pokochać, jest pełno emoemocji i obrzydliwa scena na koniec w której ślina gra główną rolę, dawno nie widziałem czegoś tak niesmacznego, nawet hentaje nie upadają do tego poziomu (chyba, nie jestem z nimi na bieżąco).

Ale Hollow miał rację, walki są na prawdę świetne, i fajnie będzie je obejrzeć w jakimś amv gdzie bohaterowie nie będą się odzywać.

A po za tym to się nie znam, średnia ocen tej serii to 8,87 na MAL, jest w top10 najlepszych, więc śmiało oglądajcie, bierzcie  w ciemno ponieważ większości z was się ta seria na pewno spodoba. tak sobie tylko marudzę


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:34:42 am »
Szósty odcinek Wolf and Spice II."Słyszałam też twoje głupie pytania.Wszystkie" to zdanie mało mnie nie zabiło.Warto było oglądać choćby dla tego jednego gagu.Duet Horo/Lawrance nadal w świetnej formie i wysoko w moim rankingu popularności
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 16, 2009, 02:06:49 am »
A ja jestem podobnego zdania co Frey, nie wszystkie nazwy, czy określenia przetłumaczone z angielskiego czy japońskiego na polski są dobre. Czasem powstają takie językowe potworki, że strach to czytać.
Akurat "Falme Haze", czyli po przetłumaczeniu dosłownym "Płomienna Mgła" (wg. mnie powinno być Ognista Mgła) powiedzmy, ok, ale Elfen Lied po polsku Elfia Pieśń już nie brzmi tak dobrze jak w oryginale.
Po pierwsze "Flame Haze" , a polskie tłumaczenie na ansi to właśnie "Ognista Mgła" i bardzo mi się podoba. Owszem masz rację, że może się zdarzyć bezsensowne tłumaczenie na polski, ale zazwyczaj tak nie jest.

Szósty odcinek Wolf and Spice II."Słyszałam też twoje głupie pytania.Wszystkie" to zdanie mało mnie nie zabiło.Warto było oglądać choćby dla tego jednego gagu.Duet Horo/Lawrance nadal w świetnej formie i wysoko w moim rankingu popularności
Mi się podobał 7 odcinek bo były przepiękne krajobrazy. Uwielbiam takie ponure, deszczowe klimaty.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:35:09 am »
Po pierwsze "Flame Haze"
Złapał mnie na przejęzyczeniu, mój błąd.  :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:20:27 pm »
Mam zamiar wziąśc się za fairy tail, ale.... no właśnie dowiedziałem się że ledwie seria się zaczęła a puścili już filery?  :roll:

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 18, 2009, 04:10:28 pm »
Nie wiem, dopiero to planuję zobaczyć, manga jest znakomita i mam obawy, że anime mogli trochę zepsuć.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 18, 2009, 05:01:35 pm »
Saint Seiya The Lost Canvas- na razie tylko 6 odcinków ale ja gorąco polecam bo dobre jest, nareszcie seria ruszyła do przodu. fabuła nie jest zła a nawet jak dla mnie dość ciekawa na tyle by czekać na dalsze odcinki. Animacja i sama kreska podoba mi się strasznie i jest moim zdanie o niebo lepsza od starej. No i mamy nowe postacie a nie dalej stare. Sasha(Atena) i pandora wyglądają extra!