Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #660 dnia: Styczeń 20, 2010, 03:41:00 pm »
Po skończeniu gry Shuffle zabrałem się za anime. Muszę przyznać, że trochę mnie zaskoczyło. Przede wszystkim zaskoczyło mnie którą dziewczynę wybrał główny bohater. A najbardziej ( i chyba lepiej niż w grze) pokazana była obsesja Kaede.
Szkoda, że niektóre wątki zostały tylko lekko wspomnienie ( choćby Kikyo miała tylko krótki i nierozbudowany epizod)
Szkoda, że tak świetne haremówki są rzadkością. Główny bohater jedynie pod koniec mnie zdenerwował, a poza tym był fajny choć może dlatego bo nie było w tym anime głupich tsundere co w haremówce wydaje się nawet dziwne.
Sceny z Kaede to oczywiście rewelacja bo widząc jak od połowy nastrój anime się zmienia bardzo mi się podobało i było chwilami naprawdę dramatyczne.

Właśnie świetna haremówka powinna charakteryzować się tym, że polubisz wszystko postacie.
O żałośnie bezmyślnej recenzji tego anime na tanuki nawet nie ma co wspominać.

Seitokai no Ichizon może jednak będzie dobrym anime. Po 2 odcinkach ocena idzie w górę.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #661 dnia: Styczeń 20, 2010, 04:11:13 pm »
Denpa teki na Kanojo po 2 OAVkach.
Słysząc o tym, że jest to OAV, którego części ukazują się raz na kilka miesięcy spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego pod względem kreski i animacji (zboczenie po Hellsingu). No i pierwsze wrażenie było mocno negatywne. Kreska najnormalniej mnie odrzuciła, a animacja nie zaoferowała nic ciekawego. Jednak po jakimś czasie fabuła wciągnęła na tyle, że przestałem na to zwracać większej uwagi.
Denpa to naprawdę fajny thriller mystery z poważną i miejscami brutalną fabułą. Każda oavka przedstawia osobną historię z życia głównych bohaterów. Oavki trzymają klimat i mają imo bardzo fajną konstrukcję.
Za braki wizualne "tylko" 8/10, gdyby animacja dążyła w stronę Kara no Kyoukai (którego styl wizulany imo idealnie pasuje do takich opowieści) to anime lekko dostało by ode mnie 9/10.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #662 dnia: Styczeń 20, 2010, 04:20:51 pm »
Uważam Wilku, że bzdury piszesz gdyż właśnie kreska była najmocniejszą stroną tego anime (prawie ta jakość co Kara no Kyukai), a wadą był zbyt duży brak logiki wśród niektórych zachowań.

EDIT:

Studio Deen zeszło na psy. Parodiują w tym głupim Seitokai no Ichizon swoje anime jak np Higurashi czy Hell Girl.
Żałosne osobniki bo sądzą że to niby kogoś rozśmieszy.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 04:36:44 pm wysłana przez anfan »

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #663 dnia: Styczeń 20, 2010, 04:42:06 pm »
cpt. Misumaru Tenchi: może na wstępie zacznę od tego że nie będę robił z siebie dziewicy w domu publicznym, sam nie raz nie dwa używałem torrentów etc
Ale zupełnie inna kwestia to wybielanie się i dodanie całej teorii na usprawiedliwienie tego, że piractwo jest w porządku.
Też nie będę robił z siebie świętego.Nie raz i nie dwa korzystało się z torrentów itp. ale nigdy nie powiedział bym ze to właściwe.Polskie wydania są jakie są i też nie będę ich kupował dopóki nie dorównają fansubom ale prawda jest taka ze piractwo to kradzież.Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć tylko ze nawet gdybym chciał kupić oryginalne wydania swoich ulubionych anime/gier/mang to było by to w 90 % niemożliwe ponieważ  nie były one wydane w Polsce a często i w Europie Np.Mam oryginalne Final Fantasy 1-2 i 4-12,nie mam trójki ponieważ nigdy nie ukazała się w europie.     
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #664 dnia: Styczeń 20, 2010, 04:45:04 pm »
G-9 króciutka nowelka. Animacja w stylistyce kaligrafii. Piękne po prostu. Trzeba obejrzeć żeby zrozumieć.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #665 dnia: Styczeń 20, 2010, 05:18:22 pm »
G-9 króciutka nowelka. Animacja w stylistyce kaligrafii. Piękne po prostu. Trzeba obejrzeć żeby zrozumieć.

Fajne, zaiste. Przypominają mi się dobre, krótkie opowiadania sf.

Uważam Wilku, że bzdury piszesz gdyż właśnie kreska była najmocniejszą stroną tego anime (prawie ta jakość co Kara no Kyukai),

Sorry, ale na mózg padłeś.
Po lewej Denpa, po prawej Kara i EOT. Do pięt nie dorasta, nie wspominając o jakości i dynamice animacji w walkach. I nie chodzi o gusta, a po prostu o jakość: filtry, cienie, szczegóły etc. (i to jeszcze screeny z Kara są z późniejszych słabszych pod tym względem części)





ale pisz sobie co chcesz, nie bronię. Dla Ciebie słońce może kręcić się dookoła Ziemi.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #666 dnia: Styczeń 20, 2010, 05:24:30 pm »
Sorry, ale na mózg padłeś.
Człowieku idź najlepiej stąd. Nie życzę sobie żebyś więcej pisał do mnie w ten sposób.

Te twoje screeny można jedynie wyśmiać. Główna różnica to inny styl kreski i brak tego zbyt mocnego wygładzenia. Poza tym żałosne dałeś te kadry bo najlepsze z Kara, a jedne z najgorszych z Denpa. Styl kreski jest inny, ale to nie wada ty fanatyku Kara no Kyoukai.

I poza tym użyłem słowa "prawie" więc pojmij to wreszcie. W porównaniu do większości serii TV Denpa ma rewelacyjną jakość.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 05:38:03 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #667 dnia: Styczeń 20, 2010, 05:37:38 pm »
Od kiedy styl to wada? Nikomu nie każę lubić bardziej kreski z Kara, ale upieranie się, że jakościowo nie bije na głowę tej z Denpa to ślepota albo złośliwość. I nie tylko filtry; dochodzi do tego gra świateł i cieniowanie, i najnormalniej w świecie dokładność. I kadry nie wybierałem najgorsze. Imo jedne z lepszych lol Za to z Kara wybierałem te słabsze (poza ostatnim, który imo naprawdę jest dobry), bo jakbym wybierał z początkowych części to można by napisać, że wybieram najlepsze. No i ciesz się, że nie wrzucałem z walk z 6go epka, bo dopiero by było widać różnicę.
EOT


Oglądam Seitokai no Ichizon - świetne jest. Zobaczymy jak będzie dalej i na ile to pokrywa się z mangą (otwartym pozostaje pytanie na ile manga z nowelkami się pokrywa).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #668 dnia: Styczeń 20, 2010, 05:41:40 pm »
Od kiedy styl to wada? Nikomu nie każę lubić bardziej kreski z Kara, ale upieranie się, że jakościowo nie bije na głowę tej z Denpa to ślepota albo złośliwość. I nie tylko filtry; dochodzi do tego gra świateł i cieniowanie, i najnormalniej w świecie dokładność. I kadry nie wybierałem najgorsze. Imo jedne z lepszych lol Za to z Kara wybierałem te słabsze (poza ostatnim, który imo naprawdę jest dobry), bo jakbym wybierał z początkowych części to można by napisać, że wybieram najlepsze. No i ciesz się, że nie wrzucałem z walk z 6go epka, bo dopiero by było widać różnicę.
I po co ty wciskasz mi te bzdury ? Oglądałem oba anime niedawno więc dokładnie pamiętam jak wyglądały graficznie. Przyznaj się, że jesteś zaślepionym fanatykiem Kara no Kyoukai gdyż wtedy można  ci to wybaczyć.

PS:
Po 3 odcinkach Seitokai no Ichizon takie średnie to było. Nawet śmieszne, ale parodie nędzne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 05:44:44 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #669 dnia: Styczeń 20, 2010, 05:58:29 pm »
Brakło argumentów (nigdy ich w sumie nie było) to wyzywamy od fanatyków, bo zdeprecjonować przeciwnika. Jakie to słodkie :) ale nieskuteczne, bo ja nie potrafię być fanatykiem anime - jedynie mang ;)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #670 dnia: Styczeń 20, 2010, 06:01:09 pm »
Tylko nie wysadzaj się Wilku. Wiem, że Anfan to kuszący cel ale powstrzymaj swe żądze.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #671 dnia: Styczeń 20, 2010, 06:05:22 pm »
Brakło argumentów (nigdy ich w sumie nie było) to wyzywamy od fanatyków, bo zdeprecjonować przeciwnika. Jakie to słodkie :) ale nieskuteczne, bo ja nie potrafię być fanatykiem anime - jedynie mang ;)
Ja ciebie nie wyzywam, a jedynie prawidłowo określam na podstawie tego co piszesz.

Pamiętaj, że "prawie" może robić wielką różnicę. Rzuciłeś się na mnie jakbyś uznał to słowo za mało znaczące.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #672 dnia: Styczeń 20, 2010, 06:09:39 pm »
Nie rzuciłem się na "prawie" tylko na "bzdury". Za grosz empatii, wyczucia i obycia. Może w kiedyś do Ciebie dotrze, że ludzie nie czepiają się Twoich poglądów, ale tego w jaki sposób je przedstawiasz.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #673 dnia: Styczeń 20, 2010, 06:17:07 pm »
Nie rzuciłem się na "prawie" tylko na "bzdury". Za grosz empatii, wyczucia i obycia. Może w kiedyś do Ciebie dotrze, że ludzie nie czepiają się Twoich poglądów, ale tego w jaki sposób je przedstawiasz.
Pamiętaj, że bardzo delikatnie to napisałem czyli użyłem słów, że ja uważam więc "doceń to"  :D

Natomiast ty powiedziałeś obraźliwie co lepiej żeby się więcej nie powtórzyło. Co więcej po obrażeniu mnie wkleiłeś wybrane kadry z obu anime więc każdy by stwierdził, że to było z tym powiązane, a nie słowem "bzdury".

Oglądałem te dwie OAVki i uważam, że właśnie grafika jest ich najlepszą cechą. Co prawda dosyć ciekawe były, ale aspekt wizualny miał duże znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 06:20:36 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #674 dnia: Styczeń 20, 2010, 06:20:17 pm »
Pisze się bzdury od upadku na mózg więc jesteśmy kwita ;)