trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #735 dnia: Styczeń 30, 2010, 02:49:18 am »
No i obejrzałem całe Valkyria Chronicles. Wczoraj 13 odcinków i dzisiaj 13, a dopiero o 16.00 zacząłem oglądać. Nigdy bym się nie spodziewał, że to anime stanie się takie dramatyczne i smutne. To mnie zaskoczyło. Całe szczęście, że zakończenie było takie jak chciałem. Pod tym względem Valkyria Chronicles jest lepsze niż Darker than Black 2.

Odcinki 20-26 były wspaniałe (pomimo pewnych irytujących zachowań niektórych postaci w tym również Alici). Nie spodziewałem się tego, a tym bardziej w tak efektownym wydaniu (po prostu cudowna moc i najlepsze sceny w anime). Więc nie wiem jak można pisać, że końcówka (20-26) była słaba skoro była najlepsza. Troszkę wcześniej było jednak coś bardzo smutnego i niepotrzebnego. Tylko teraz pytanie brzmi co z przeciętnymi (choć niektóre były lepsze) odcinkami 01-19. Oczywiście, że nie wymagam cały czas dobrych walk i emocjonujących scen lecz problemem jest to, że albo nic się w nich nie działo albo jakieś krótkie i nieciekawe bitwy w nich były (poza wyjątkami oczywiście). Bezsens wielu scen to również ich cecha.

Większość odcinków bym ocenił 6/10, ale dzięki kilku ostatnim, które oceniam 9/10 ogólna ocena anime będzie 7/10.

Dużo osób narzeka na ten II opening. Co prawda jest to spoiler, ale mi to w niczym nie przeszkadzało, a jedynie bardziej zachęcało do oglądania.

A co do głównej bohaterki to było wiele scen gdzie mnie denerwowała jak również ten jej wyjątkowo cienki, delikatny głosik (to dziwne, ale naprawdę jakiś nieprzyjemny był chwilami). A potem mi się zrobiło jej żal. Jako całość jednak wychodzi na plus więc mi się podobała.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 03:45:56 am wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #736 dnia: Styczeń 30, 2010, 10:31:36 am »
Anfan to ja narzekałem na drugi OP, nie w sensie że muzyka słaba, bo jest naprawdę ładna, ale ten spoiler. Osobiście wolę jak OP za dużo nie zdradza, jakieś wyrwane momenty, niejasne do końca spoilery owszem, mogą też zachęcać.
Z drugiej, oczywiste spoilery w OPie nie są złe, jeśli następują praktycznie od tego samego odcinka, nie zaś po czasie.
Jednak IMHO w VCh drugi OP po prostu wciska w widza co się będzie działo za x odcinków.

Takie moje zdanie.

Co do reszty mogę się zgodzić. Nie chciałem pisać za dużo, bo na kilku ostatnich odcinkach, akcja nabrała tępa i pojawia się kilka naprawdę dobrych momentów, nie mniej ogólnie to raczej przeciętne anime (w grze cała historia jest jeszcze lepiej ukazana).
Spoiler: pokaż
A koniec gdzie walczy Alicja z Maksimilianem  mnie po prostu rozśmieszył, nie tyle że Max miał broń Valkirii, ale to jak postacie się zachowywały, tak nienaturalnie.
Nie mniej najbardziej wspominam odcinek w którym zginęła Isara (bardzo ładnie pokazali dramatyzm sceny) oraz odcinek w którym oddział Faldia ginie od strzału Selvari

I generał Galli mocno mnie drażnił, a w grze jest ponoć taki sam.  :p

Po za tym uwielbiam kino batalistyczne, a VCh ma potencjał który do końca nie został wykorzystany, ja dałbym 6/10.
Głównie za to, że pomimo kilku perełek, głównie środek (choć to przebija się przez całą serial) jest nudny jak flaki z olejem i ma irytujące nieraz momenty.

PS.
Najlepsza postać w anime to bez wątpienia Hans.  8)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #737 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:38:19 pm »
W końcu się zabrałem za Wicked City i w sumie wpasowuje się w kanon 'ciekawych staroci'. Fabuła niezbyt oryginalna, ale wykonanie jest co najmniej porządne i klimatyczne. Sporo elementów niby horrowych (raczej wywołujących mocne WTF?! niż straszących [choćby zębata macica]) i erotycznych. Do tego świetna, jak na końcówkę lat 80., animacja. Światowidzie, błogosław remasterowane DVD! Seans był naprawdę przyjemny, oby więcej takich lekkich historii ;)

No i w dalszym ciągu brnę w Arię (jakkolwiek by to nie zabrzmiało), po odcinku na kilka dni. Jak dla mnie klasa sama w sobie - lekka komedyjka bez mignięcia pantsu, z banalnym przesłaniem, w której właściwie nic się nie dzieje. Prawdopodobnie tytuł nie dla każdego, ale akurat mi taka forma pasuje ;-)
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #738 dnia: Styczeń 30, 2010, 01:01:51 pm »
W końcu się zabrałem za Wicked City i w sumie wpasowuje się w kanon 'ciekawych staroci'. Fabuła niezbyt oryginalna, ale wykonanie jest co najmniej porządne i klimatyczne. Sporo elementów niby horrowych (raczej wywołujących mocne WTF?! niż straszących [choćby zębata macica]) i erotycznych. Do tego świetna, jak na końcówkę lat 80., animacja. Światowidzie, błogosław remasterowane DVD! Seans był naprawdę przyjemny, oby więcej takich lekkich historii ;)

Wicked City jest sztandarowym przykładem tego typu anime, które były masowo produkowane na przełomie 80/90. OAVki dla dorosłych których głównym zadaniem była rozrywka. Zero kompleksów w pokazywaniu seksu i przemocy, twarde szwarccharaktery i piękne, bezpruderyjne kobiety. Bardzo rzadko spotyka się teraz tego typu produkcje. 
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #739 dnia: Styczeń 30, 2010, 01:08:00 pm »
Taak, przez większość seansu wydawało mi się, że oglądam Golgo 13 + demony ;-)

Przy okazji, jeśli możesz, sypnij kilkoma podobnymi tytułami :D
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #740 dnia: Styczeń 30, 2010, 01:14:53 pm »
Anfan to ja narzekałem na drugi OP, nie w sensie że muzyka słaba, bo jest naprawdę ładna, ale ten spoiler. Osobiście wolę jak OP za dużo nie zdradza, jakieś wyrwane momenty, niejasne do końca spoilery owszem, mogą też zachęcać.
Z drugiej, oczywiste spoilery w OPie nie są złe, jeśli następują praktycznie od tego samego odcinka, nie zaś po czasie.
Jednak IMHO w VCh drugi OP po prostu wciska w widza co się będzie działo za x odcinków.

Takie moje zdanie.

Co do reszty mogę się zgodzić. Nie chciałem pisać za dużo, bo na kilku ostatnich odcinkach, akcja nabrała tępa i pojawia się kilka naprawdę dobrych momentów, nie mniej ogólnie to raczej przeciętne anime (w grze cała historia jest jeszcze lepiej ukazana).
Spoiler: pokaż
A koniec gdzie walczy Alicja z Maksimilianem  mnie po prostu rozśmieszył, nie tyle że Max miał broń Valkirii, ale to jak postacie się zachowywały, tak nienaturalnie.
Nie mniej najbardziej wspominam odcinek w którym zginęła Isara (bardzo ładnie pokazali dramatyzm sceny) oraz odcinek w którym oddział Faldia ginie od strzału Selvari

I generał Galli mocno mnie drażnił, a w grze jest ponoć taki sam.  :p

Po za tym uwielbiam kino batalistyczne, a VCh ma potencjał który do końca nie został wykorzystany, ja dałbym 6/10.
Głównie za to, że pomimo kilku perełek, głównie środek (choć to przebija się przez całą serial) jest nudny jak flaki z olejem i ma irytujące nieraz momenty.

PS.
Najlepsza postać w anime to bez wątpienia Hans.  8)
Wiesz co mi się najbardziej podobało. Ta ogromna różnica między siłą armii, a mocą Valkirii. Takie sceny są najlepsze. Jak widzę średnie oceny to powyżej 7/10 i też tak sądzę (nawet średnia czytelników na tanuki to 7/10). Anime stało się bardzo emocjonujące od 20 odcinka, a to właśnie lubię. Ten spoiler w openingu to wiesz czemu mi nie przeszkadzał. Już znacznie wcześniej pokazali trochę mocy Selvari. Po drugie dosyć logiczne, że główna bohaterka czymś się będzie wyróżniać (i Faldio jeszcze wcześniej domyślał się kim jest Alicia). Po III nawet jeśli skutek był wiadomy to nikt nie wiedział w jaki sposób Alicia się zmieni. Poza tym od momentu nowego openingu do ukazania tych scen nie minęło wiele czasu.

A co do gry. Po pierwsze nie mam ps3. Po drugie nie lubię takiej grafiki w grze (dużo lepsza taka jak w FF). Po trzecie skoro anime oglądałem i znam fabułę to na pewno nie będę grał w grę. Nie wiem jak z popularnością tej gry, ale po świecie chodzi wielu cymbałków uczulonych na anime/mangę itp więc nawet z tego powodu mogli by nie chcieć jej kupić. Recenzje są bardzo korzystne dla tej gry. Wszędzie ją chwalą za oryginalność.
Widać nie ma rynku - stara grupa docelowa zmieniła zapatrywania, a nowa się nie pojawiła tylko zagapiła się w moebloby (które swoją drogą też się przejadły - ciekawe co nowego pojawi się)
Co to za głupie określenie moebloby. Obrzydliwie ta nazwa się kojarzy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 04:25:02 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #741 dnia: Styczeń 30, 2010, 01:21:42 pm »
Wicked City jest sztandarowym przykładem tego typu anime, które były masowo produkowane na przełomie 80/90. OAVki dla dorosłych których głównym zadaniem była rozrywka. Zero kompleksów w pokazywaniu seksu i przemocy, twarde szwarccharaktery i piękne, bezpruderyjne kobiety. Bardzo rzadko spotyka się teraz tego typu produkcje. 

Wielka i niepowetowana strata, że już takich produkcji nie robią. Widać nie ma rynku - stara grupa docelowa zmieniła zapatrywania, a nowa się nie pojawiła tylko zagapiła się w moebloby (które swoją drogą też się przejadły - ciekawe co nowego pojawi się)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 30, 2010, 05:02:32 pm »
Było wiele takich sytuacji w Valkyria Chronicles bo jednym z najgłupszych elementów tego anime były sceny, których mnóstwo się pojawiało chociażby w beznadziejnie głupim anime o nazwie Peach Girl (które też oglądałem lecz dawno temu). To znaczy, że coś ktoś mówi, a druga osoba (i to właśnie ta która nie powinna tego usłyszeć) słucha tego (przez przypadek najczęściej) i dowiaduje się czegoś niedobrego (albo co jeszcze bardziej żałosne źle to interpretuje). To jest jeden z największych idiotyzmów występujących w wielu anime i chyba najbardziej prostacki sposób tworzenia nieporozumień czy różnych kłótni. Zresztą Alicia nie zmieniła się na lepsze, a nawet stała się jeszcze głupsza (końcówka 22 odcinka) i denerwująca. Naprawdę po co tak bezsensowne i sztuczne zachowania tworzyć. Przez takie coś można jedynie obrzydzić daną postać przez co mniej się podobają sceny akcji.
Ogólnie nienawidzę takich postaci. Zresztą kompletnym idiotyzmem w anime jest zachowanie w stylu, że jak ktoś dowiaduje się, że ma wielką moc to zarazem się nie zmienia (albo nawet jeszcze bardziej żałosny i uległy się staje). A jakby się zastanowić i choć minimalnie realistycznie spojrzeć to zawsze by było odwrotnie czyli taka osoba nie pozwalała by sobą rządzić i to ona by dyktowała co inni mają robić (oczywiście jeśli ma taką siłę, którą na przykład pokazywali w tym anime).
Choć może według japońców jest inaczej.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 01, 2010, 07:30:51 am »
Isekai no Seikishi Monogatari pierwszy odcinek. Odpalam, i po początkowych scenach - "następne g%$@$ pseudo fantasy z pokracznymi mechami". No ale skoro zacząłem już oglądać to skończę ten odcinek. I jednak było warto. Akcja nieźle się rozkręciła, całkiem niezłe postacie (moje faworytki to Aura i  Mexiah oby ich było więcej), fabularnie może nie będzie tak źle.  Wkurza mnie za to nowomodne "manierowanie" postaci i pokazywanie niektórych scen, ale jakoś przeboleję bo niestety takie się już teraz robi anime.
Dobrze, że to OAVka bo pewnie jak by to była uładzona seria TV to bym jej nie strawił, ale tak to ma potencjał. Zabieram się za następne odcinki.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 01, 2010, 03:39:39 pm »
Ouran High School Host Club - włączyłem, przejrzałem i usunąłem. Nie wiem co komuś się w tym podoba, ale stwierdzam że klimat tego anime jest odpychający, rodzaj kreski również mi się nie podoba. Jeśli jeszcze dodać to okropne Super Deformed to nie widzę powodu żeby to oglądać. Ogólnie nie mam chęci na głupkowate anime tym bardziej w takim stylu i z mnóstwem bishounenów.



Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 02, 2010, 12:26:39 am »
Ouran High School Host Club - włączyłem, przejrzałem i usunąłem.

Przejrzałem =/ obejrzałem

Nie widzę sensu wypowiadać się na temat jeżeli nie przebrnęło się chociaż przez jeden odcinek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 02, 2010, 01:48:40 pm »
Obejrzałem sobie anime Dante`s Inferno. Jest to anime na podstawie gry o tym samym tytule. Pewien krzyżowiec wraca z krucjat i zastaje w domu wszystkich wymordowanych i swoją umierającą żonę, którą dusza zostaje porwana do piekła. Aby ją ratować rycerz musi przejść wszystkie 9 kręgów piekła. I tak sobie idzie, walczy (krew sika z każdego kąta) i poznajemy historie głównego bohatera. Całość prac została powierzona 5 różnym twórcom anime ( między innymi odpowiedzialnymi za Ergo Proxy, Blood Last Vampire, Ghost in the Shell i kilka innych) więc styl rysowania w poszczególnych kręgach piekieł jest całkiem inna. Czasami jest to dość denerwujące i świetne animacje mieszają się z tymi gorszymi, ale warto to zobaczyć.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 02, 2010, 03:18:09 pm »
Fajnie Hollow że wspomniałeś od DI.

Od siebie dodam, że gra ma być odpowiedzią na God of War i myślałem że kosa, którą posługuje się nasz bohater, została odebrana Śmierci a nie jakiemuś potworkowi ze skrzydełkami.
Nie wiem jak jest prowadzona (fabuła) w przypadku gry (brak x360 czy ps3) ale w anime wygląda kiepsko, zupełnie nie pasuje do filmu kinowego.
Co do animacji, na początku jest koszmarna, tak samo jak pod koniec, spodobała mi się tylko w rozdziałach od Lust do City of Dis, gdzie Dante nie wygląda jak mięśniak tylko jest wychudzonym wojownikiem, jego przewodnik też jakiś przyjemniej został narysowany. W pozostałych częściach kojarzy mi się z bohaterami amerykańskich komiksów którym muskulatury mógłby Pudzian pozazdrościć.

Koniec końców Kratosa bardziej polubiłem
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 03:25:08 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 02, 2010, 10:39:09 pm »
Obejrzałem w końcu do końca Gilgamesha.Oglądałem go kilka tygodni,często z długimi przerwami pomiędzy kolejnymi odcinkami.Kilka razy miałem dać sobie z tym anime spokój ale wytrwałem do końca.Całość średnio mi się podobała,jedne odcinki są lepsze, inne gorsze,niektóre postacie ciekawe,inne nudne.Ale ostatni odcinek to było to czego szukałem od dawna.Żadnego patosu ani heroizmu,dopisywania happy endu do historii która z logicznego punktu widzenia nie mogła zakończyć się dobrze.Żadnego dopisywania głębszego sensu do rzeczy które są proste.Żeby nie rozpisywać się za bardzo  powiem tylko ogólnikowo ze można zobaczyć takie perełki jak :
Spoiler: pokaż
a)pod koniec 5 postaci pozytywnych,wszyscy mają nadludzkie moce,staje na przeciwko 14 oponentów(4 na takim samym poziomie jak główni herosi).Wynik walki z logicznego punktu widzenia jest jasny i...ta też się staje,
b)jedna z ważnych postaci ginie.Tak po prostu.Nagle dostaje cios w plecy gdy walczy z przewagą liczebną wroga,patrzy na plującą krwią ranę,odwraca się patrzy na swojego zabójce pada i umiera.Nie pada ani jedno słowo.W takim bleachu Tousen jak przebili mu gardło  gadał jeszcze przed śmiercią przez pół chaptera,
c)jedna z postaci raczej negatywnych pod koniec mówi ze wie ze źle robi i jest właściwie zbrodniarzem wojennym,następnie mówi jednej z postaci (teoretycznie pozytywnej) ze są tacy sami,ta przyznaje mu rację.Nie bawiąc się w moralizowanie pierwszy stwierdza ze jeśli przeżyje to po wszystkim osądza go żywi a jak nie to po tamtej stronie umarli ale taki los wybrał dawno temu więc niech tak będzie.Zero moralizowania i dopisywania na siły głębi postaciom.
d)pod koniec jedna z postaci dowiaduje się ze to wszystko jej wina.Następnie próbuje się zabić ktoś jej przeszkadza...Byłem gotów na tradycyjne"życie jest piękne,każdy popełnia błędy itd." a tu jak grom spada "ty to zaczołaś  więc teraz musisz obejrzec to do końca".Spodziewałem się wszystkiego tylko nie tego.

A miałem się nierozpisywac :).Trudno nie wyszło.Choc anime średnio mi się podobało to było warto oglądac do końca.Na coś własnie takiego miałem ochotę od dawna.Wiem ze teraz śnie na jawie ale gdyby Tite zrobił zakończenie Bleacha własnie w takim stylu to było by coś.Samo anime 7/10 ale sam finał bez dwóch zdań  10/10.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 10:43:30 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 06, 2010, 05:10:19 pm »
Sora No Otoshimono po 9 odcinkach. To anime jest beznadziejne. Już tyle odcinków minęło, ale nie było ani jednej sceny, która by mi się bardziej spodobała. Postacie również durnowate i niefajne (łącznie z tymi dwoma głupimi angelroidami).

Z fabuły również nic ciekawego nie było.

No i najważniejsze. Humor w tym anime jest nieśmieszny. Chyba jeden z najbardziej żałosnych (nie licząc parodii) sposobów na rozśmieszenie widza tu występuje. Główny bohater irytujący jest, a jego nienormalna przyjaciółka z dzieciństwa tym bardziej. I jak nieśmiesznie te czubki w anime udają, że się upijają wodą gazowaną. I te idiotyczne teksty, że nie mogą pić alkoholu są irytujące bo żałośnie moralizatorskie. To jest typ pseudo humoru, który nigdy mnie nie śmieszy. Chciałbym zobaczyć anime gdzie łamią te śmieszne reguły i piją alkohol mimo bycia niepełnoletnim. I o co chodzi z tym, że ten bezmózgowy główny bohater narzeka, że nie ma pieniędzy (więc chce sprzedać nawet cenne rzeczy czy brać udział w konkursie) skoro na początku I odcinka pokazali, że ona (angelroid) wszystko może stworzyć (również pieniądze) ? Czy producenci tego anime nie przesadzają z tą irytującą głupotą ?



Ta scena była by fajna, ale jakby była prawdziwa w anime (i na poważnie).

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2010, 08:57:31 pm wysłana przez anfan »

 

anything