Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #750 dnia: Luty 06, 2010, 11:28:58 pm »
Gdyby nie drugi odcinek, rzuciłbym to w diabły. Ale on dosłownie przykuł mnie (słowa-klucze: handcuffs & no pantsu combo) do serii aż do samego końca. Nie było to nic nadzwyczajnego, ale bywały też i gorsze rzeczy (np. Kanokon).
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #751 dnia: Luty 06, 2010, 11:31:01 pm »
Gdyby nie drugi odcinek, rzuciłbym to w diabły. Ale on dosłownie przykuł mnie (słowa-klucze: handcuffs & no pantsu combo) do serii aż do samego końca. Nie było to nic nadzwyczajnego, ale bywały też i gorsze rzeczy (np. Kanokon).
Kanokon był duży lepszy od Sora No Otoshimono. W nim przynajmniej było świetne ecchi i fajniejsze postacie.

PS:
Obejrzałem całość i tego się nie spodziewałem. Ograniczenie fabuły w tym anime (mimo możliwości bo jednak było o czym tworzyć fabułę) było niesamowite. To będzie zaledwie kilka procent całości anime.

Poza tym czym dalej tym gorzej. Wszystko co nie było idiotycznymi wygłupami ecchi zostawili na ostatni odcinek lecz on i tak był jeszcze bardziej beznadziejny. Nawet jedyne fajniejsze scenki
Spoiler: pokaż
czyli wyrywanie skrzydełek Nimfie
były zagłuszane jakimś żałosnym gadaniem pozostałych postaci (których w ogóle tam nie było bo po prostu głosy były tłem) czyli twórcy postawili sobie za cel zniszczyć jakikolwiek klimat tego anime.
Niestety, ale to coś jest takim dnem jak Kampfer. Oglądanie było koszmarne głównie przez to, że czym dalej tym stawało się bardziej irytujące.
Dwa ułomne i nudne Angelroidy i cała reszta chorych postaci jakoś wcale mnie nie śmieszyły, a szczególnie główny bohater był odpychający.

Oceniam 1/10.

Jeśli mowa o anime z postaciami, które miały założone obroże na szyi to mogę wymienić Dears. Anime było bardzo fajne i nawet nie ma co porównywać z tym bezwartościowym gniotem jak Sora No Otoshimono.

I jak to jest w ogóle możliwe. Co prawda od dawna wiadomo, że recenzje (choćby tanukowskie) to DNO, ale jak można bezwartościowy gniot wysoko ocenić, a świetne anime bardzo nisko podając jako główne wady fanserwis i motyw niewolnictwa.
A w recenzji Sora No Otoshimono inna osoba pisze, że dobrze iż tu niewolnictwo jest bardziej żartobliwe.
Czy te recenzje są pisane dla ludzi, którzy w anime nie mogą oglądać rzeczy kontrowersyjnych ? Zauważcie, że chyba prawie zawsze w tych żałosnych recenzjach anime są krytykowane za kontrowersyjne sceny (kodomo no jikan, dears, ikkitousen, High School Girls i wiele innych), a przecież to właśnie powinno być określone jako zaleta bo jest ciekawe.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/324-dears/rec/316
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1593

Po prostu te recenzje to dno.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 03:17:47 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #752 dnia: Luty 07, 2010, 06:25:30 am »
Nawet jedyne fajniejsze scenki
Spoiler: pokaż
czyli wyrywanie skrzydełek Nimfie
Z ciebie jednak straszny sadysta, chyba nawet większy ode mnie.

Przeprosiłem się z R.o.D.: The TV. Wręcz połykam odcinek za odcinkiem, tak mnie wciągnął. Anita jest boska, chciałbym mieć kiedyś taką córeczkę. Jak to się mówi: żywe srebro. W dodatku mówi takim świetnym nosowym, lekko zblazowanym głosem Saito Chiwy, niaaa.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 06:31:35 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #753 dnia: Luty 07, 2010, 09:06:06 am »
Mighty Space Miners- najbardziej denerwujące jest to, że porzucili projekt w połowie ze względu na słabą sprzedaż. No tylko wziąć i zatłuc. Anime jak nazwa wskazuje o kosmicznych górnikach wydobywających surowce z przechwyconych komet. Dużo sprzeczności w próbach zachowania realizmu środowiska tam w górze, ale pomijając to anime jest bardzo fajne. Oczywiście nie ma zakończenia a akcja przerwana jest w bardzo dramatycznym momencie. Wkurzające  :evil:
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 09:10:32 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 07, 2010, 11:28:17 am »
Ja skończyłem Michoko to Hatchin i seria była na prawdę dobra. Powiem tak w natłoku tytułów obracających się wokół pospolitych tematów (szkoła, mechy itp) miło zobaczyć 2 bohaterki podróżujące przez Amerykę Południową. Klimat Anime był świetny, tak samo jak i bohaterowie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #755 dnia: Luty 07, 2010, 12:45:02 pm »
Z ciebie jednak straszny sadysta, chyba nawet większy ode mnie.
Akurat to nie prawda, a napisałem tak ponieważ nic w tym anime praktycznie mi się nie podobało więc dlatego zwróciłem uwagę na scenę wyróżniającą się. Jeśli 90 procent scen w tym anime to były nic nie warte absurdalne wygłupy więc dlatego coś innego zwraca uwagę.
Przeprosiłem się z R.o.D.: The TV. Wręcz połykam odcinek za odcinkiem, tak mnie wciągnął. Anita jest boska, chciałbym mieć kiedyś taką córeczkę. Jak to się mówi: żywe srebro. W dodatku mówi takim świetnym nosowym, lekko zblazowanym głosem Saito Chiwy, niaaa.
Ta seria tv, którą oglądałem po OAV nawet bardziej mi się spodobała bo była po prostu lepsza.
Nawet zakończenie jest dosyć dobrze zrobione.
No i II ending jest piękny.

PS:
Aoi Bungaku dla odmiany po Sora no Otoshimono obejrzę. Może to będzie coś lepszego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #756 dnia: Luty 07, 2010, 12:54:53 pm »
PS:
Aoi Bungaku dla odmiany po Sora no Otoshimono obejrzę. Może to będzie coś lepszego.

To będzie bardzo duża odmiana - ciekawe jak zareagujesz.

btw. napisałeś, że to są fajne scenki, a nie wyróżniające się.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #757 dnia: Luty 07, 2010, 03:26:48 pm »
Jakie by Sora no Otoshimono nie było (a jest po prostu kolejnym przeciętnym haremikiem jakich wiele) - scena, a właściwie ending 2go odcinka z
Spoiler: pokaż
latającymi pantsu
weszła nieodwołalnie do panteonu niezapomnianych scen anime.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 07, 2010, 03:47:40 pm »
btw. napisałeś, że to są fajne scenki, a nie wyróżniające się.
Zauważ jednak, że inna byłaby ocena takich scenek jak klimat anime byłby inny. Takie sceny się mocno wyróżniały dlatego mogę uznać je za plus (choć bardzo było denerwujące to gadanie w tle - no jakby na złość), a w jakimś poważnym anime mógłbym już inaczej to ocenić.
Spoiler: pokaż
Jak w 13 odcinku te dwie się zabawiały z Nimfą, a w tle pojawiały się te ohydne głosy. Po prostu producenci czymś takim bez problemu mogą wyprowadzić z równowagi. No jak mogą takim czymś psuć nastrój sceny.

Jakie by Sora no Otoshimono nie było (a jest po prostu kolejnym przeciętnym haremikiem jakich wiele) - scena, a właściwie ending 2go odcinka z
Spoiler: pokaż
latającymi pantsu
weszła nieodwołalnie do panteonu niezapomnianych scen anime.
Nie mogę się zgodzić z tym, że jest aż przeciętnym haremikiem choć jak widzę wielu osobom ten typ humoru odpowiada : )

Zgadzam się jednak, że jeśli zwrócić większą uwagę na kilka szczegółów to było coś fajnego choćby zakończenie II odcinka. Zresztą nie tylko to, ale i inne zakończenie jak choćby ten odcinek z wyspą. Dobre były te udawane sceny jak oboje sądzili, że są sami na wyspie.
A bardzo ładna piosenka to pierwszy ending.

Lecz mimo kilku scen, które mogły być fajne anime nie ocenię wyżej gdyż ilość scen, które mi się podobały nie przekroczyły 10 procent anime.:)

Przykładowo w K-On sceny, które mi się podobały to było ponad 95 procent anime.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 05:24:33 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #759 dnia: Luty 07, 2010, 08:15:22 pm »
Ja oglądam Xam'da, w sumie zostały mi już tylko 2 odcinki i już żałuję, że seria ma tylko 26, a nie np 50 epków.
Anime bardzo mi się podobało, takie wymieszanie Eureki Seven, z 1 wojną śwatową, trochę współczesności, i szczypta Final Fantasy do tego. W sumie pierwsze anime, gdzie polubiłem wszystkich bohaterów bez wyjątku.
Pewnie dlatego iż każda postać ma jakąś tam przeszłość, nikt nie jest pokazany tylko by był (nie liczę postaci występujących na jeden odcinek). Świat też jest fajnie skonstruowany, widać że ktoś chyba przemyślał jak to ma wszystko działać.
Kreska też jest ładna, podobna do tej z E7, mi osobiście się podoba.

Na razie nie wystawiam oceny bo muszę dokończyć te 2 ostatnie epy, ale jeśli końcówka utrzyma poziom, to na pewno będzie to wysoka nota.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 07, 2010, 08:29:22 pm »
kiedyś oglądałem xamd, ale zupełnie o nim zapomniałem i nie dobiłem do 26 odcinka. Seria robi fajne pierwsze wrażenie, ale później jednak straciła rozpęd, przynajmniej dla mnie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 07, 2010, 08:36:18 pm »
Xam'd to jedna z moich ulubionych serii. Tak więc bardzo mnie cieszy wysoka opinia u Huntera o tym tytule :)
Końcówka imo daje radę. I osobiście też żałuję, że nie ma więcej epków, ale nie dlatego, że fajnie się oglądało, ale dlatego, że sporo rzeczy nie zostało rozwiniętych albo zostało potraktowanych mocno po łebkach. Tak więc seria ma mocne 9/10, a imo miała potencjał na coś co w moich oczach mogło uchodzić za arcydzieło.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 07, 2010, 11:51:45 pm »
Muszę przyznać, że głos Mamiko Noto jest tak bardzo charakterystyczny (oczywiście nie tylko jej), że od razu mi się kojarzy z wieloma innymi anime (choćby komediami szkolnymi). A w 3 odcinku się pojawił.

Obejrzałem I rozdział (4 odcinki) Aoi Bungaku i bez wątpienia dosyć przygnębiający był. Mogę powiedzieć, że nie było złe choć dosyć dziwne, a może chwilami nawet zbyt dziwne było jak choćby niektóre
Spoiler: pokaż
powody żeby popełnić samobójstwo bo aż śmieszne.

Albo
Spoiler: pokaż
przychodzi ten szef głównego bohatera, a jego żona jakby nigdy nic z nim i to w takim miejscu (tylko piętro niżej). Faktycznie dobra z niej żona no bo przecież to było dla jego dobra.

No, ale nie będę narzekał na razie.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 12:02:56 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 08, 2010, 02:56:56 am »
Pierwszy rozdział był IMHO najsłabszy ze wszystkich. Od kolejnego seria zaczyna pokazywać pazurki.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 08, 2010, 10:49:28 pm »
Po obejrzeniu Darker Than Black:Ryuusei no Gemini,postanowiłem sobie pooglądać Elfen Laid.Musze przyznać,że anime fajne,troche trudne w przekazie,troche zalatuje gore,ale jednak przyjemne.Jak narazie jestem na 8 odcinku,jutro pewnie skończe ;)
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !