trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 03, 2010, 02:47:04 pm »
Frey po twoim poście wnioskuje ze tobie się ostatnie odcinki podobały.Powiem krótko:logiczne luki które ja wymieniłem,i przy których nadal trwam, to tylko  kilka które przyszło mi do głowy najpierw.Właściwie każda scena ostatnich odcinków była dla mnie nielogiczna,nudna albo do bólu dziecinna.O ile anime do 19 odcinku dał bym 8/10 to ostatnie 5 odcinków to kandydaci do magicznego 1/10.Lepiej zatem porzucimy tą dyskusję bo dochodzimy tu do kwestii rozmijania się w subiektywnym odbiorze i raczej nie dojdziemy do porozumienia.

Zdecydowanie mogę się pod tą wypowiedzią podpisać. Przez pierwsze kilkanaście epków Railgun był jednym z najmocniejszych punktów stosunkowo słabego sezonu, ale końcowe kilka epków z rozwikłaniem fabuły to była totalna porażka.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 03, 2010, 02:51:38 pm »
Zdecydowanie mogę się pod tą wypowiedzią podpisać. Przez pierwsze kilkanaście epków Railgun był jednym z najmocniejszych punktów stosunkowo słabego sezonu, ale końcowe kilka epków z rozwikłaniem fabuły to była totalna porażka.
Było wiele lepszych anime w sezonie niż Railgun. Jeśli nie jest lepszy niż I sezon to musi być bardzo słabe to anime.

W I sezonie też tworzyli głupie kilku odcinkowe wątki, które były beznadziejnie zrobione. Jedynie I wątek był świetny.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 03, 2010, 06:36:25 pm »
Tak niby co lepszego od Railguna poza drugim sezonem Darkera leciało jesienią ?
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 03, 2010, 06:39:29 pm »
durarara ? ludziom się podoba, wysokie noty zbiera


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #994 dnia: Kwiecień 03, 2010, 08:15:12 pm »
Cytuj
Tak niby co lepszego od Railguna poza drugim sezonem Darkera leciało jesienią ?
Tatakau Shisho - The Book of Bantorra
Cytuj
Do jakiej pomyłki? Imo ma rację. A jak to odbiera to już jego prywatna sprawa - jedni łykają lekko takie rzeczy, a inni się czepiają, kwestia gustu.
Cytuj
Tylko ze żadnej pomyłki nie było
Przekonajcie mnie że nie mam racji bo jak na razie to radośnie klepiecie w klawisze i to wszystko. Zeromus napisał co mu się wydawało złe ja nawiązałem polemikę i tu nagle nic tylko durne pieprzenie w stylu "ja mam rację a ty nie bo JA tak chcę". LUL?
Ostanie odcinki były słabsze jak dla mnie tylko z powodu tego że na siłę chcieli uwydatnić że ta zła jest naprawdę zła i do tego jakby obłąkana syndrom szalonego naukowca. jak już wspomniałem wcześniej plusem serii według mnie jest umiejętne wprowadzenie nowych heroin i wykorzystanie drugoplanowych postaci.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #995 dnia: Kwiecień 03, 2010, 08:28:35 pm »
Przejrzałem 9 odcinek Natsu no Arashi bo niby tam postacie z k-on miały być.
Coś tam było, ale ogólnie to beznadziejne.
Sądziłem, że przynajmniej coś mówią lub z bliższa ich pokazują.


Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #996 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:32:51 pm »
Ja się w tym anime dopatrzyłem Harimy z School Rumble, ale podejrzewam, że takich smaczków jest w tym anime więcej. Samo anime nie jest złe. Całego jeszcze nie obejrzałem, ale na razie jest lekko i przyjemnie.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #997 dnia: Kwiecień 04, 2010, 01:48:56 am »
Zeromus napisał co mu się wydawało złe ja nawiązałem polemikę i tu nagle nic tylko durne pieprzenie w stylu "ja mam rację a ty nie bo JA tak chcę". LUL?

Gdzie ja tak napisałem bo nie pamiętam?Zaproponowałem tylko  byśmy zakończyli tą  dyskusję bo byłem pewny ze nie dojdziemy do porozumienia.Tobie się podobało,mnie nie.Proste.Zresztą nie chce mi się zwyczajnie gadać na temat ostatnich odcinków.Jak napisałem kilka postów temu oglądając je przewijałem niektóre sceny bo było to dla mnie zbyt żałosne,czy to dziwne ze nie chce mi się polemizować na temat czegoś czego nawet nie chciało mi się oglądać?Jeśli koniecznie chcesz odpowiem na twoje argumenty ale zaznaczam ze robię to tylko dlatego ze nalegasz,naprawdę uważam ze są ciekawsze anime o których można by porozmawiać.
Spoiler: pokaż

Kogo masz na mysli?
Nazwisk nie pamiętam.Ostatni odcinek.Ta kobieta która walczyła kiedyś z główną bohaterką i przyjaciółki głównej bohaterki.
A kto powiedział że od razu zacznie walczyć a po co niby ma wiedzieć no i co jakby sprowadziła uwagę kogoś innego?
Kogo?Oni mieli poparcie władz,zatem policja odpada(i tak ją wezwali ale o tym zaraz).Zresztą nie bali się walczyć z Esparem 5 poziomu więc czego mogli się obawiać ze strony przyjaciół starej kobiety.Najważniejsze:łatwiej,szybciej i taniej było by ją zabić.Organizowanie drugiego konwoju jest droższe i bardziej czasochłonne niż kulka w łeb w ciemnym zaułku(a mieli przedtem dwa razy okazję).  
No i robot to był pod autostradą a ona nie była położona na glebie.
Wielki robot pojawiający się nagle pośrodku miasta to ciągle wielki robot pojawiający się nagle pośrodku miasta.Jeśli już mowa o autostradzie:jeśli nie była położona na glebie to powinna się zarwać pod ciężarem tak wielkiej maszyny.Naturalnie nie da się dokładnie określić masy narysowanego robota ale przy jego rozmiarach i budowie daje mu minimum 20 ton.
 

Który odcinek?
Powiem wprost-nie pamiętam.I na pewno nie będę od nowa oglądał całego anime żeby to sprawdzić.Jako ze w tej sytuacji nie mam nic na obronę swoich argumentów uznajmy,ugodowo, ze nie miałem racji w tym punkcie.

Nagle? Gdzie ty tam widzisz nagle? Jej tożsamość została ujawniona po co więc się wysilać skoro wszystkie karty jej?
Dziwne ze ty nie widzisz tego nagle.Usłyszeli jej nazwisko ale łatwo mogła się wykręcić kłamstwem(przedtem mamiła ich wiele razy jak chciała),mogła choćby powiedzieć ze ludzi z tym nazwiskiem w Japonii jest wielu albo ze nie miała nic wspólnego z eksperymentami dziadka.Zanim by to sprawdzili jej już by nie było.Zamiast tego zaczęła bić i obrażać rozmówców nie pozostawiając im złuzen.
 
 
No właśnie dziadka..., kluczowe słowo..., bo nie pomyślałeś że info dziadka może się obyć bez paru wzmianek? Ni i wtedy oni sprawdzali ją konkretnie.
Sprawdzali dziadka dwa dni.Nawet jeśli nie na każdej stronie było ze ma wnuków to wcześniej czy później by na to trafili.Zresztą jeśli się kogoś szuka to chyba wpierw sprawdza się czy miał rodzinę albo współpracowników.

Dodam też kolejne zarzuty.Już pierwszy odcinek gdy Uiharu dostaje nową współlokatorkę.Zna ją jeden dzień a już jest gotowa za nią zginać lub skoczyć do gardła swoim przyjaciołom bo zasugerowali ze może mieć coś wspólnego ze sprawą poltergeista.Rozumiem ze Uiharu to wrażliwe dziewczę o dobrym sercu ale to już jest gruba przesada.

Gdy ruszają odbić dzieci wzywają na pomoc antiSkilli.Kłopot ze Telissa miała przecież po swojej stronie prawo.Miała dokumenty pozwalające zabrać dzieci do własnego laboratorium.Nie mieli prawa im pomóc.Nawet zakładając ze dwójka znajomych oficerów mimo to postanowiła im pomóc co powiedzieli reszcie funkcjonariuszy?"Ruszamy sprzeciwić  się rządowym agentom bo mała dziewczynka i kryminalistka na zwolnieniu warunkowym doniosły ze chcą skrzywdzić oni dzieci.Czy przedstawiły jakieś dowody?Nie,ale powiedziały mi o tym w rozmowie telefonicznej".    


Postarajmy   się szybko zakończyć  temat Railgana,bo jak już pisałem nie uznaje go za w najmniejszym stopniu ciekawy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 06:42:29 am wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #998 dnia: Kwiecień 04, 2010, 10:12:52 pm »
No, po pierwszej kinówce Edena. Bez zbędnego wdawania się w szczegóły napiszę tylko, że czuję się cokolwiek zawiedziony.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #999 dnia: Kwiecień 05, 2010, 03:19:04 pm »
Gintamowa parodia Death Note'a jest absolutnie mistrzowska. Nie wiem, czy kiedykolwiek oglądałem coś lepszego. Teraz czekam na równie dobrą 'adaptację' Gundamów ;-)
I'd like to be a tree

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1000 dnia: Kwiecień 05, 2010, 03:32:16 pm »
Zgadzam się. Parodia Detektywa Conana też była niezła (30 odc.). Odniesień do Gundamów w Gintamie jest od groma (w końcu to samo studio jest odpowiedzialne za Gintamę i Gundama), ale nie pamiętam żeby cały odcinek był parodią Gundamów (chociaż może to wynikać z tego, że jeszcze żadnego Gundama nie widziałem ;P). Teraz będziesz mógł obejrzeć jedne z lepszych odcinków (26,27), ale w konwencji "na poważnie" (choć w Gintamie nigdy nie ma 100% powagi), a 28 będzie całkowicie rozbrajający.

W każdym razie miło widzieć, że wyrasta kolejny fan Gintamy :).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1001 dnia: Kwiecień 09, 2010, 04:58:34 pm »
Obejrzałem właśnie Azumanga daioh. I powiem tak: szkoda że już się skończyło ; /
Bardzo fajne przyjemne anime, które sprawiają przyjemność z oglądania, a to rzadkość.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1002 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:48:23 pm »
Oglądam właśnie Cyber Six gdybym o tym nie wiedział w życiu nie pomyślałbym że to japońskiej produkcji ;).
Ogólnie stylistyka na wskroś zachodnia, całość zresztą z tego co się orientuję na podstawie jakiegoś argentyńskiego komiksu i jego własnie stylistyke utrzymuje.
Co do wrażeń po 1wszym odcinku... cóż to kreskówka jak każda inna to widać. Idą za tym uproszczone tła, słaba muzyka i niezbyt skomplikowana fabuła, choć nawet ciekawa. Za to na plus przemawiają ogólna nieco mroczniejszy klimacik trochę jak z batmana, niezłe sceny walki i ich animacja i mimo słabej muzyki nawet niezłe dopracowanie dzwięków tła.
Za to opening jest nawet i muzycznie niezły
Cybersix Opening

Ot taka ciekawostka jakby ktoś był zainteresowany :).
A no i rozbraja fakt iż na codzien bohaterka udaje nauczyciela (tak a- nie -ke) w szkole :D

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1003 dnia: Kwiecień 12, 2010, 12:39:51 am »
Oj pamiętam to z Hypera, lata świetlne temu, zajefajnie się to oglądała i za każdym razem chciało się pisać do redakcji, że to nie anime.
Za to jaka była moja reakcja jak się dowiedziałem, że to jednak jest anime...trzeba mnie było wtedy zobaczyć, szczęki chyba tydzień szukałem.  :lol:

Ech, Wyspo, zrobiłeś mi smaka, chyba wrócę do starych seriali z Hypera, ostatnio te nowości jakoś mnie nie wciągają.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1004 dnia: Kwiecień 15, 2010, 06:46:42 am »
Cyber Six nigdy zbytnio mi się nie podobał.

Hyper Police - super przyjemnie się na razie ogląda. Fajni bohaterowie z fajnymi charakterami.

Zacząłem One Piece i całkiem fajne tylko strasznie się wszystko w tej serii dłuży. No niby początek, muszą się zebrać ale czuję, że taki to niestety styl tego anime. Robi u mnie za przerywnik między innymi anime, oglądanie po 2-3 odcinki w dłuższych odstępach czasu.

Arad Senki ~Slap Up Party~ pierwszy odcinek wogóle mnie nie zmotywował do oglądania następnych. Nie, że mi się nie podobał czy co ale był jakiś taki nijaki. Mam jeszcze dwa następne więc dam szansę ale nie wiem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything