trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 07, 2010, 07:07:05 am »
Ostatnio wykopałem coś extra:
Puchi Eva Evangelion@School
Całkiem niezłe... :shock:

Skończyłem to oglądać jakiś czas temu. Miałem mieszane uczucia. Bywały odcinki totalnie śmieszne, a inne tylko wynudziły. Najlepszy i tak chyba był Eva  01 - paker.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 07, 2010, 10:40:59 am »
Ostatnio wykopałem coś extra:
Puchi Eva Evangelion@School
Całkiem niezłe... :shock:
To jest to samo co Petit Eva?
Oglądam odcinek raz na jakiś czas i momentami jest zabawne.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 07, 2010, 10:51:58 am »
To jest to samo.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 07, 2010, 11:04:19 am »
OAVka Guyvera - lepsze niż się spodziewałem, Szczególnie pod względem fabularnym. Fajna animacja i design samego Guyvera.
Area 88 - nie wytrzymałem 15 minut. To anime zupełnie mi się nie spodobało. Nie byłem w stanie tego dalej oglądać, Choć nie twierdzę, że to złe anime, po prostu totalnie mi nie podeszło.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 07, 2010, 01:58:18 pm »
Nowa czy stara Area, znaczy TV czy OVA?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 07, 2010, 02:04:11 pm »
Stara. Choć mam wersję nie w trzech odcinka a w dwóch.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 07, 2010, 02:21:10 pm »
Stara faktycznie tak trochę trąci myszką, chociaż jakoś udało mi się obejrzeć. Za to nowa jest całkiem fajna, spróbuj, a nuż ci podejdzie. Ja obejrzałem głównie dlatego, że strzelanina na automaty (zresztą nie tylko, bo konwertowali ją na kilka innych platform) bardzo mi się podoba. Byłem ciekaw jak coś takiego może wyglądać z prawdziwą fabułą i cóż... Nawet mnie wciągnęło. Tylko ścieżka dźwiękowa definitywnie nie dla mnie. Lubię co prawda techno, ale porządny techno trance skończył się około roku 2000 i potem zaczęli grać coś co nazywam emo trance. Doskonały tego przykład jest właśnie w tym anime - DJ Tiesto i podobne mu pokemony.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 02:24:49 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Dagu

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 08, 2010, 01:31:27 am »
Mahou no Mako-chan - czyli stara, dobra "Syrenka Mako"... Oglądałam już jakiś czas temu, ale nie wiedzieć dlaczego zarzuciłam. Ostatnio coś mnie siekło, obejrzałam znowu 3 pierwsze epizody ciurkiem i właśnie szykuję się do łykania następnych. Stareńkie maho shojo, ale wzrusza mnie jak diabli.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 08, 2010, 01:37:49 am »
Ha, pooglądałoby się jeszcze raz. Tylko kiedy - już i tak człowiek tonie w samych nowych seriach, nie ma czasu nadrabiać tych których z różnych powodów się nie widziało. A do tego jeszcze tysiące gier do przejścia, tony muzyki do przesłuchania... Chciałbym żeby doba miała 48 godzin.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 08, 2010, 02:22:59 am »
Ha, pooglądałoby się jeszcze raz. Tylko kiedy - już i tak człowiek tonie w samych nowych seriach,
Mówisz, że toniesz. Ja oglądam tylko niektóre wybrane anime i mam gdzieś tych co śledzą większość nowych anime jak fanatycy.
Zresztą mam do wyboru kilka nowych i kilka starszych do oglądania choć obecnie gram w grę więc anime nie oglądam w ogóle bo to jakaś głupota grać w grę i oglądać anime. Tak samo nie oglądam więcej niż jednego anime na raz.
Poza tym nie wiem również czy czekać na wersję DVD/BD niektórych anime. Z chęcią bym już je obejrzał, ale jak czytam mają cenzurę w wersji TV.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 02:30:58 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 08, 2010, 02:39:32 am »
Ano, tonę. Co sezon człowiek ma mocne postanowienie poprawy ("nie będę oglądał tyle tego szitu!") i zawsze guano z tego wychodzi. Ale nawet gdyby nie nowe serie, to i tak bym tonął nadrabiając starsze. Wstyd się przyznać, ale wciąż nie widziałem np. GTO, Utawarerumono, Samurai Champloo czy np. Shany. I jadę tylko po pozycjach powszechnie uznawanych za dobre czy wręcz kultowe. Gdy do tego dorzucę jakieś swoje dziwactwa typu Black Jack, Speed Grapher czy Card Captor Sakura, to... strach się bać. A te tytuły-tasiemce, które już w czasach kaset VHS zawsze chciałem obejrzeć do końca, typu Urusei Yatsura, Ranma, Kenshin, City Hunter? A przecież nie samymi animu człowiek żyje. Wciąż przeglądam (i przechodzę) kompletne zestawy gier (od A do Z) na różne platformy (emulatory), wciąż przypominam sobie nowych wykonawców, których dyskografie warto skompletować, a i do czytania książek znowu mnie ostatnio bardzo mocno ciągnie... Bycie wzorowym dzieckiem popkultury w czasach internetu, a co za tym idzie, wolnym dostępem do prawie każdej informacji jaką tylko można sobie wymarzyć jest bardzo trudne i czaso(praco-?)chłonne.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 03:04:10 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 08, 2010, 02:48:58 am »
Ano, tonę. Co sezon człowiek ma mocne postanowienie poprawy ("nie będę oglądał tyle tego szitu!") i zawsze guano z tego wychodzi. Ale nawet gdyby nie nowe serie, to i tak bym tonął nadrabiając starsze. Wstyd się przyznać, ale wciąż nie widziałem np. GTO, Utawarerumono, Samurai Champloo czy np. Shany. I jadę tylko po pozycjach powszechnie uznawanych za dobre czy wręcz kultowe. Gdy do tego dorzucę jakieś swoje dziwactwa typu Black Jack, Speed Grapher czy Card Captor Sakura, to... strach się bać. A te tytuły-tasiemce, które już w czasach kaset VHS zawsze chciałem obejrzeć do końca, typu Urusei Yatsura, Ranma, Kenshin, City Hunter? A przecież nie samymi animu człowiek żyje. Wciąż przeglądam (i przechodzę) kompletne zestawy gier (od A do Z) na różne platformy (emulatory), wciąż przypominam sobie nowych wykonawców, których dyskografie warto skompletować...
Przecież przed obejrzeniem nie wiesz czy będzie dobre czy nie. Widziałem już takie anime co przez większość odcinków były średnie, a dopiero przy końcu bardzo mi się podobały. Albo takie, że pierwsze odcinki świetne, a czym dalej tym gorsze. Pisałem tu o takich anime.
Dlatego nie mam pojęcia co mi się spodoba. Na pewno GTO to doskonałe anime z tym, że sama końcówka niezbyt mi się podobała, ale za  to bardzo mi się podobała kreska w tym anime gdyż się wyróżnia od 90 procent produkcji.
Speed Grapher, Shana, Utawarerumono to też oczywiście bardzo dobre anime. Na wszystkie anime co oglądałem (nie wiem ile ich było, ale na pewno bardzo dużo) to około 70 procent oceniłem jako co najmniej bardzo dobre. Bo jednak starałem się wybierać te powszechnie uznane za świetne.

Ja oczekuję od anime głównie jednego.
Czyli, żeby dobrze się je oglądało to znaczy żeby to co się dzieje w danym anime mi się podobało. Na przykład 3 ostatnie odcinki 11 eyes były świetne. Już od 9 odcinka to anime zrobiło się bardzo dobre, ale najlepsze były 2 ostatnie odcinki.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 03:36:21 am wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 08, 2010, 09:02:20 pm »
Ja też tonę i nie chodzi też bynajmniej o nowe serie...

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 10, 2010, 05:00:01 pm »
Zapomniałem napisać co sądzę o anime  "11 eyes". Co prawda już trochę o tym pisałem, ale bardzo pobieżnie.
Anime ma 12 odcinków i jest ekranizacją gry, która jednak w wielu momentach się różniła od anime.
Bohaterowie są z jakieś powodu nazywani fragmentami i przenoszeni (nie wiadomo przez kogo) do innego wymiaru czyli "Czerwonej Nocy".

Pod koniec anime, a dokładnie w 10 odcinku są wszystkie najważniejsze wyjaśnienia jak choćby to kto przenosi bohaterów do tego wymiaru i w jakim celu.
Postacie były fajne, ale najmniej lubiłem albo raczej nie lubiłem Yukiko i Takahisę. Ich charaktery były denerwujące. Za to genialnie twórcy zrobili pokazując te sceny pod koniec 10 odcinka. To było praktycznie gore czyli
Spoiler: pokaż
 brutalne zabicie i rozrywanie Yukiko
  i bardzo mnie to pozytywnie zaskoczyło bo wcześniej tego nie było. Najbardziej lubiłem Misuzu i Shiori choć Yuka i Kukuri również były bardzo sympatyczne i nie ma powodu żeby ich nie lubić. I co fajne główny bohater nie jest denerwujący, a tak szczerze mówiąc to wcale nie jest takie częste w anime. Po prostu dało się go bez problemu polubić.
11 odcinek to perełka bo jakoś nie pamiętam anime zrobionego w taki sposób czyli jakby dwa różne zakończenia.
11 to będzie bad end, a 12 happy end.

Oceniam ogólnie 8/10 i niestety z przykrością stwierdzam, że wszelkie gniotowate recenzje tego anime jak również oceny na myanimelist, anidb i tym podobne to nic nie warte bzdury. Banda pseudo fanów niżej to fajne anime ocenia niż najgorsze gniotowate ecchi czy ogólnie najgorsze anime.
Po tym niestety muszę stwierdzić, że głupota fanów anime jest ogromna skoro tak fajne anime bez sensownego powodu jest nisko oceniane, a mnóstwo gniotów dużo wyżej.

I o tym co pisałem wcześniej. Po prostu przepięknie wyglądała Liselotte w 11 i 12 odcinku. To właśnie jeden z ważniejszych powodów czemu tak uwielbiam anime. Ogólnie ta ostateczna bitwa była praktycznie idealnie przeprowadzona. Liselotte był silniejsza niż ci wszyscy bohaterowie razem. Lecz mieli trochę szczęścia i pewnym sensownym sposobem udało im się ją pokonać. Jak ktoś dokładnie oglądał to można zauważyć na czym to polegało.
Spoiler: pokaż
 Fajne było również to jak Misuzu użyła najpotężniejszą broń czyli ten miecz pochłaniający życie. Używając pełną siłę miecza i dzięki pomocy tej najsilniejszej kapłanki była w stanie odeprzeć jeden atak Liselotte choć było to zbyt wolne żeby ją pokonać, ale dało czas dla Kakeru żeby za pomocą oka przewidział obecność Liselotte i dzięki fragmentowi Shiori mógł ją wysłać do przestrzeni między światami. Wszystko było świetnie pokazane.
Bardzo mi się podobała ta scena jak Liselotte dosłownie w ciągu 3 sekund
Spoiler: pokaż
zabiła zarówno Shiori i Abraxas, a jak wiadomo obie były bardzo silne. Idealnie to pokazywało niesamowitą różnice mocy Liselotte do innych. Liselotte była nieśmiertelną i najpotężniejszą wiedźmą
. I jeszcze jaka piękna muzyka była w 11 i 12 odcinku.

Kilka pięknych zdjęć.

« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 05:10:27 pm wysłana przez anfan »

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1034 dnia: Maj 10, 2010, 11:01:22 pm »
Drugi sezon K-ONa leci a wy nic nie napisaliście!


 Totalnie o niczym pierwszy epek, ale to w końcu kejon i swój urok ma : )
/人◕ ‿‿ ◕人\

 

anything