trawa

Autor Wątek: "Dystrykt 9"  (Przeczytany 4184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Dystrykt 9"
« dnia: Październik 11, 2009, 09:31:13 pm »
Przez sporą część projekcji to wybitne kino. W idealnym rytmie potęguje się w nim przejmujący dramat, chwytający za gardło... Ale potem coś zostaje zagubione. Brak wygrania do końca pewnych emocji, trochę za dużo melodramatu, kilka chybionych kwestii, do tego poczucie, że do narracji zakrada się niepotrzebny pośpiech... Łatwo mi sobie wyobrazić, że gdyby film potrwał – dajmy na to – pół godziny dłużej, to do końca pozostałby majstersztykiem.
Niemniej generalnie to bardzo dobry film. Pełen inwencji i drapieżności.

Offline Radan

Odp: "Dystrykt 9"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2009, 10:18:34 pm »
Właściwie trudno coś "Dystryktowi" zarzucić. Można by napisać, że twórcy perfekcyjnie połączyli kino "ambitne" (choć nie wiem, czy to najwłaściwsze okreslenie) z rozrywkowym. Film skłania do refleksji i trzyma w napięciu aż do ostatniej sceny akcji. Poza tym, efekty specjalne, scenografia, etc... trudno uwierzyć, że to kosztowało tylko 30 milionów.

Offline Gashu

Odp: "Dystrykt 9"
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2009, 05:06:06 pm »
Solidna rozrywka i świeże spojrzenie na temat ufo-ków (przynajmniej z perspektywy laika w tym temacie, czyli mnie :)). Pod koniec faktycznie traci nieco pazur, ale i tak wart jest polecenia.
Ja w czasie seansu bawiłem się doskonale.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline minilol

Odp: "Dystrykt 9"
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2009, 12:42:49 pm »
Film godny polecenia, takie brudne sci-fi to coś co lubię, fajny design obcych, fabuła też niezła, no i ten początek w formie reportażu jest świetny, zresztą cały film przebiega w sposób jakby był tam kamerzysta, ale od połowy troszkę mniej się to odczuwa ;-) Film jest dobitnym przykładem, że jak się chce to można nawet za 30 mln udaną produkcję zrobić z dobrymi efektami ;-)

Offline Hollow

Odp: "Dystrykt 9"
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2009, 05:06:11 pm »
Film jest naprawdę świetny. Pokazano, że można zrobić świetny film bez konieczności angażowania żadnych bardzo znanych aktorów (choć nazwisko Peter Jackson jako producent też przyciąga). To chyba jeden z najlepszych filmów s-f tego roku.

Offline Spik

Odp: "Dystrykt 9"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 07:35:21 am »
Będę szczery - Z jednej strony film jako film uważam za dobry, poprostu daleki jest jak dla mnie od bycia przełomowym. Główny bohater jak dla niespecjalnie sympatyczny i wisiały mi jego losy, zakończenie (ostatnia minuta-dwie) denne i większość momentów co jak rozumiem miała być odebrana jako coś poważnego w moich oczach wypadła prześmiewczo.Trochę to zbyt nawine i to nie dla tego, że są kosmici ale o samo rozegranie się rozchodzi...
Raz jeszcze by nie było - film oceniam pozytywnie, wciąga, zaskakuje... Ale choć dwa razy widziałem na jeszcze jeden seans jakoś nie mam już ochoty...