trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1247870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1005 dnia: Styczeń 14, 2012, 10:44:46 am »
Fakt, nowe kolory, to nie to samo, co klasyczny kolor w Zabójczym żarcie. Ale mimo wszystko, dla komiksu nie są one taką krzywdą, jaką były nowe kolory w Incalu.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1006 dnia: Styczeń 14, 2012, 09:15:19 pm »
Eeh, nie znoszę kiedy okładki albumów są upstszone takimi rzeczami jak czyjaśtam opinia, jak tu Burtona, czy "autora tego i tamtego", jak w przypadku "Jokera". Tytuł i nazwiska autorów i koniec, reszta ląduje na tył okładki. To wydanie książkowe, do tego niby "ekskluzywne", a nie jakiś cholerny kolorowy tygodnik. Kompletny brak wyczucia ze strony wydawców.

Też tak myślę, ewentualnie taki tekst można dać na nalepkę na folię (coś jak Przedwieczni mieli - komiks twórcy Sandmana) albo na kartki takie jak są przy różnych kolekcjach typu Mistrzowie Komiksu. Taki tekst nie wpłynie zbytnio na sprzedaż komiksu, kto ma kupić, ten kupi, a tylko szpeci okładkę.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Shinue

Odp: Batman
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 01, 2012, 10:36:41 pm »
pod wpływem Batmana: Arkham City postanowiłem poszerzyć swoją znajomość komiksów o batmanie.
na sieci znalazłem taki ranking: http://uk.comics.ign.com/articles/624/624619p1.html co o nim myślicie?

Offline melee

Odp: Batman
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 01, 2012, 10:55:39 pm »
Wszystkie najważniejsze raczej są na liście, choć u mnie sporo wyżej byłyby Long Halloween + Dark Victory, ale również Year 100. Niżej Arkham Asylum.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 06, 2012, 07:01:56 pm »
Pozycji 22, 12, 11, 8, 6 ja bym nie polecił. Dla mnie ścisła czołówka to Year One, The Long Hallowen, Dark Victory i Killing Joke.

Na liście brak stosunkowo świeżego BlacK Mirror. Nie ma powieści graficznej Joker ani komiksów City of Crime, Ego, Broken City czy Haunted Knight. Brak b.dobrego sequela Monster Men zatytułowanego Mad Monk. Nie ma też eventów Knightfall i No Man's Land.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 07:15:39 pm wysłana przez Damex »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Shinue

Odp: Batman
« Odpowiedź #1010 dnia: Luty 06, 2012, 08:24:07 pm »
oki. zamówiłem sobie Long Halloween na bookdepository za 57zł (resztę z TOP5 już mam)
a skoro polecacie w przyszłym miesiącu wezmę Dark Victory (złotówka się umacnia)
dzięki za sugestie i czekam na więcej

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #1011 dnia: Luty 06, 2012, 10:00:45 pm »
Cytat: Damex
Pozycji 22, 12, 11, 8, 6 ja bym nie polecił. Dla mnie ścisła czołówka to Year One, The Long Hallowen, Dark Victory i Killing Joke.
O dziwo dokładnie te same pozycje bym usunął, niektóre z nich są przeciętne, a niektóre bardzo przeciętne i w żadnym stopniu do najlepszych historii nie ma co zaliczać.

Sam też nie lubię komiksów napisanych przez Wagnera, ale "City of Crime" to u mnie top 5 co najmniej, jeśli chodzi o komiksy z Batmanem. Jeszcze z nowszych pozycji, to dobre jest "Arkham Asylum: Madness".

No i zwłaszcza, jak ktoś lubi gry o Arkham, to polecam "Batman: Arkham City" - mini-serię napisaną przez Diniego i zilustrowaną przez D'Andę (tego samego, co do gry rysuje).
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #1012 dnia: Luty 07, 2012, 03:42:26 pm »
Nie można zapominać tez o rzeczach, które nie wyszły w TPB a są dostępne w postaci 100-stronicowych zeszytów.

Ostatnio wychodzi dużo historii w tym formacie będących reprintami Legends of the Dark Knight, detective'ów milligana czy batmanów rysowanych przez Kelley Jonesa.

Jak się zaliczy powyższą jazdę obowiązkową to spokojnie można wchłaniać Legend i Shadow of the Bat plus niektóre historie z confidentiali.

Z nowszego stuffu, który można wchłaniać bez potrzeby znajomości obecnego continuum, polecam miniserię Pingwin rysowaną przez Szymona Kudrańskiego. Świetnie oddaje wyjątkowość tej postaci. Niezwykle mnie cieszy to, że Hurwitz wspomoże Fincha przy "Mrocznym Rycerzu", z tego co wygląda dostał wolną rękę przy tworzeniu scenariuszy. A mówimy tutaj o gościu, który z powodzeniem pisał scenariusze do Punishera czy Moon Knighta. Ma w sobie potencjał.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #1013 dnia: Luty 15, 2012, 06:43:12 pm »
Starcie niepowstrzymanej siły z nieporuszalnym obiektem - premiera reedycji komiksu "Batman: Zabójczy Żart"

"Witaj.   Chciałem porozmawiać. Dużo ostatnio myślałem. O tobie i o mnie. O tym,   co się w końcu z nami stanie. Może ty zabijesz mnie. Może ja zabiję   ciebie. Prędzej czy później."
 
 Koło Komiksu Collegium Civitas wraz   z wydawnictwem Egmont, Magazynem Miłośników Komiksu KZ oraz serwisem   BatCave zapraszają na konferencję dotyczącą historii obrazkowej „Batman:   Zabójczy Żart”, komiksowego klasyka opublikowanego w ramach   ekskluzywnej serii „Mistrzowie Komiksu”!
 
 W trakcie   multimedialnego spotkania ze studentami i fanami komiksu zostanie   przedstawiona geneza jednej z najlepszych opowieści o Mrocznym Rycerzu z   Gotham w historii, będącą znaczącą inspiracją dla filmowego hitu   „Mroczny Rycerz” w reżyserii Christophera Nolana.
 
 Ponadto   szczególny nacisk zostanie położony na warstwę graficzną i fabularną   albumu, dzięki czemu ujrzymy wpływ „Zabójczego Żartu” nie tylko na   franczyzę związaną z Batmanem, ale również i na popkulturę amerykańską.   Dla uczestników przewidziane są niespodzianki od organizatorów   konferencji.
 
 Wydarzenie poprowadzi Michał Siromski, znany w   Polsce batmanolog, uczestnik sympozjów komiksologicznych odbywających   się w trakcie Międzynarodowych Festiwali Komiksu i Gier w Łodzi oraz   redaktor magazynu KZ.
 
 Wszystkich zainteresowanych, studentów   oraz komiksowych wielbicieli zapraszamy do Collegium Civitas 6 marca o   godzinie 15:00, Pałac Kultury i Nauki na XII piętrze aula A!
 
 Przekonajcie się sami, czy rzeczywiście jeden dzień wystarczy, aby popaść w bezkresne szaleństwo!
 
   „Obłęd jest jak wyjście ewakuacyjne. Po prostu wychodzi i zamykasz za   sobą te wszystkie koszmary które się zdarzyły. Możesz je trzymać pod   kluczem… na zawsze.”
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 12:44:33 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Komediant

Odp: Batman
« Odpowiedź #1014 dnia: Luty 15, 2012, 07:58:29 pm »
Cytuj
"Witaj. Przybyłem porozmawiać. Dużo ostatnio myślałem. O tobie i o mnie.   O tym, co się z nami stanie pod koniec. Pozabijamy się nawzajem,   nieprawdaż? Zapewne ty zabijesz mnie. Przypuszczalnie ja ciebie. Pewnie   wcześniej. Albo później."


Mam nadzieję że to nie fragment z nowego tłumaczenia Egmontu, bo brzmi fatalnie, kompletnie nienaturalnie. Taki jakby skreczmarzony, nieprawdaż? :roll:

Offline spidey

Odp: Batman
« Odpowiedź #1015 dnia: Luty 15, 2012, 09:30:19 pm »
No i dostaniemy ten oversized? Bo jeśli nie to pozostaję przy wydaniu Semicowym.

Offline samurajack

Odp: Batman
« Odpowiedź #1016 dnia: Luty 15, 2012, 10:04:00 pm »
No i dostaniemy ten oversized? Bo jeśli nie to pozostaję przy wydaniu Semicowym.


W sklepie Gildii masz podany
Format
[/size][/color]
: 170 x 260 mm ale nie wiem czy oni są wiarygodni

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1017 dnia: Luty 18, 2012, 10:54:34 am »
kupiłem 3 tpb i przeczytałem ponownie knightfall. miałem o tej sadze dobre wspomnienie jeszcze z czasów zeszytów tm-semic. po latach niestety cała historia wypada blado. właściwie nieźle czyta się tylko pierwszy tpb do momentu pojedynku w batcave. rysunki breyfogle rownowaza drewniactwo aparo, sama historia jest nawet niezła.  kolejne dwa tomy... szkoda gadać.

ogólnie zaczynam coraz bardziej doceniać wydania tm-semic. mieliśmy origin bane'a i knightquest którego tutaj nie ma.

w wydaniu tpb jest historia z two-face której nie było w wydaniu semica. bardzo dobrze że jej nie było, bo jest na żałosnym poziomie. co ciekawe rysunki robi klaus janson, genialny inker i fatalny rysownik. przed oczami staje mi od razu komiks terminator 2 i ta dowcipna aukcja allegro:)

mam nadzieję, że nolan odświeźy trochę image bane'a w tym roku.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Weak Inker

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1018 dnia: Luty 18, 2012, 12:01:59 pm »
co ciekawe rysunki robi klaus janson, genialny inker i fatalny rysownik.
Ja chociażby po przeczytaniu historii "Good morning, midnight" z Batman "Black & White" mam zgoła odmienne zdanie o Jansonie, bo rysunki i kadrowanie w jego wykonaniu w tej historii są świetne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1019 dnia: Luty 18, 2012, 12:35:27 pm »
kupiłem 3 tpb i przeczytałem ponownie knightfall. miałem o tej sadze dobre wspomnienie jeszcze z czasów zeszytów tm-semic. po latach niestety cała historia wypada blado. właściwie nieźle czyta się tylko pierwszy tpb do momentu pojedynku w batcave. rysunki breyfogle rownowaza drewniactwo aparo, sama historia jest nawet niezła.  kolejne dwa tomy... szkoda gadać.

Też niedawno przypomniałem sobie KnightSagę z wydania TM-SEMIC i wrażenia mam podobne. Do pojedynku Batmana z Bane'm jest to całkiem dobra historia, ale to co działo się później, to naprawdę żenada.

 

anything