Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1247979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Odp: Batman
« Odpowiedź #1065 dnia: Listopad 04, 2012, 10:24:06 pm »
pierwszy trejd już wyszedł, drugi powinien niedługo powinni zapowiedzieć. Wychodzi po prostu taniej, chociaż trzeba dłużej czekać.
 Jeżeli interesuje Cię bardziej temat Sów to możesz zacząć inwestować w nową serię Talon. Miesiąc temu był numer zerowy, a w tym wyszedł pierwszy. Snyder w jakiś sposób tam chyba macza palce, chociaż głównym scenarzystą nie jest.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1066 dnia: Listopad 04, 2012, 11:59:25 pm »
A to ciekawe. Nie wiedziałem, że temat sów jest aż tak ekspansywny. Szczerze mówiąc jeszcze nie czytałem nic prócz początków Nightwinga i przymierzałem się do zebrania pierwszych zeszytów Batmana. Ale może rzeczywiście zdecyduję się na TPB.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1067 dnia: Listopad 05, 2012, 10:02:57 am »
na atomie mogą sprowadzić, ale taniej wyjdzie w trejdzie zamówić, ew na mycomicshop czy jakoś tak. Jest to umownie założona że to się wydarzyło. tzn w przypadku batmana zostawili coniektóre historie (m.in to że miał syna Damiana Wayne'a) a niektóre pomineli (zabójczy żart). Nie jestem fanem batmana, nie śledzę szczególnie uważnie jego losów, więc dokładnie nie wyjaśnię co, jak i gdzie.
"Zabójczy Żart" nie został pominięty. Barbara odzyskała władze w nogach. Tak na prawdę mało wiadomo, co tka na prawdę zostało pominięte. Na pewno pewne rzeczy związane z Timem Drakiem biorąc pod uwagę jego odświeżony origin. Najlepiej przekonać się o tym czytając zerówki związane z Batmanem.

Co do trade'ów, to w lutym wychodzi zbiorcze wydanie wszystkich zeszytów z "Night of the Owls", a potem zakończenie historii w kolejnym tomie "City of Owls" w marcu. Opis z Amazonu podaje, że w tym trzecim znajdzie się jeszcze 12 numer (który nie jest związany z całą historią) i pierwszy annual.

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1068 dnia: Listopad 09, 2012, 05:25:28 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie: czy zerowe numery z historią/genezą/itp/ będą znajdowały się w trejdach?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1069 dnia: Listopad 09, 2012, 06:59:41 pm »
Wszystkie zerówki będą zebrane w jeden ombnius: http://www.amazon.com/DC-Comics-New-Zero-Omnibus/dp/140123884X/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1352487289&sr=1-1&keywords=dc+new+52+zero
Jeśli zaś chodzi o osobne wydania, to jak na razie brak informacji. W drugich woluminach serii, które wystartowały najwcześniej brak zerówek więc może będą w trzecich.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #1070 dnia: Listopad 11, 2012, 12:09:51 pm »
Piotruposz, z bat-serii:
BATMAN - zdecydowanie tak
B&R - można

relaunch uniwersum akurat w przypaddu Batmana odbył się na "miękko". w świecie fikcyjnym Bruce działa jako Batman od 5 lat. Ma już 4 z rzędu Robina. Pewne rzeczy się wydarzyły, inne nie. Sporo odbyło się inaczej.. to, co zrobił Morrison w swej-bat epopei na przykład. wiadomo też np., że Bane złamał Batmana, ale nie znamy szczegółów, czym się to różniło od tego, co znamy.

Numrey zerowe akurat są w większości słabe. B&R #0 jest najciekawszy. #0 nie spełniły swej funkcji i miejscami tylko liznęły początki postaci bez pokazania momentów kluczowych.

TALON jest póki co serią ok, nie porywa nie wiadomo jak, ale można rzucić okiem.

"Night of Owls" można pominąć bo to tie-iny do historii. Czytając 1 i 2 vol. BATMANA - "Court of Owls" i "City of Owls" nic się nie traci.

Zerówki raczej znajdą się w zbiorczych tomach danych serii, najpewniej w 3 tomach.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #1071 dnia: Listopad 12, 2012, 10:35:21 am »
O the new 52 jest dużo w najnowszym numerze KZ. Jak zawsze polecam:


kzet.pl

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1072 dnia: Listopad 13, 2012, 08:45:19 pm »
Dzięki. Właśnie się zastanawiałem kiedy nowy numer, a tu bam! Akurat o 52. Artykuły rzeczywiście interesujące. Szczególnie ten o Aquamanie (sic!).

Jak na razie czytałem Nightwinga i trochę Bargirl. Jakkolwiek ten pierwszy był bardzo przyjemny, tak do Batgirl mam bardzo ambiwalentny stosunek. Niby ciekawy komiks ze względu na kobiece spojrzenie na nietoperzowa rodzinę, ale z drugiej to nie do końca mój klimat.

Prócz tego lada dzień zabiorę się za Batmana. W czwartek mam nadzieję dostać już paczkę z Court of Owls <zaciera ręce>

Offline tequira

Odp: Batman
« Odpowiedź #1073 dnia: Listopad 13, 2012, 09:55:06 pm »
Własnie skończyłem Black Mirror, to jest naprawdę doskonałe, w pełni rozumiem czemu Snyder dostał pracę przy tworzeniu nowego? universum. Na dodatek Black Mirror jest przeslicznie narysowane.
Nigdy wczesniej Jock nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Być może postarał się, żeby dorównać Francavilli, generalnie jednak zawsze byłem lekko rozczarowany jego pracą, a tutaj wszystko prezentuje się wybornie.
Oczywiscie najwyższych lotów jest również scenariusz, a dopełniło go to,
Spoiler: pokaż
że niektórzy (nie będę już zdradzać kto i w jakich okolicznosciach) po bliższym przyjrzeniu rozpoznają kto kryje się pod maską Batmana, niby taka błahostka ale strasznie cieszy, czasami miałem nawet wrażenie, że wszyscy wiedzą (może cos przegapiłem?)

Przeczytałem recenzję Court of Owls na kzecie i czuję się jakby uszło ze mnie powietrze, bo do dzis czytałem same pochwalne recenzje. Tak czy inaczej trzeba będzie sprawdzić ale poczekam chyba na Egmont.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 10:17:17 pm wysłana przez tequira »

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1074 dnia: Listopad 13, 2012, 10:23:35 pm »
To Egmont zapowiedział Sowy? Mnie do kupna przekonało to, że na youtube wydanie CoO wyglądało na bardzo ładne (z obwolutą i tłoczoną okładką). Nawet nie wiedziałem, że ma być polskie.

Black Mirror coraz częściej kłuje mnie w oczy podczas przeglądania internetu. Chyba trzeba wrzucić ten tytuł na planowaną listę :-}

Offline tequira

Odp: Batman
« Odpowiedź #1075 dnia: Listopad 13, 2012, 10:42:49 pm »
Cytuj
To Egmont zapowiedział Sowy?

na kzecie w artykule o sowach jest wzmianka i o ile się nie mylę zapowiedź padła z ust samego naczelnego.

Black Mirror HC też jest fajnie wydane, na dosć grubym papierze, co niestety nie jest oczywiste w HC z dc czy vertigo, sliczny komiks, naprawdę, wrzuć, wrzuć :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 10:49:07 pm wysłana przez tequira »

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1076 dnia: Listopad 14, 2012, 02:48:03 am »
Artykuł o sowach na KZ przejrzałem tylko pobieżnie, bo chcę wiedzieć jak najmniej zanim siądę do komiksu (:p), więc dobrze, że wspominasz o egmontowych planach. Niemniej jednak artykuł przeczytam pewnie tuż po zapoznaniu się z komiksem.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1077 dnia: Listopad 14, 2012, 11:02:05 am »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #1078 dnia: Listopad 14, 2012, 11:16:14 am »
Tak, są zapowiedziane.


Nawet w recenzji Sów zawarłem zapowiedź jednego konkretnego elementu polskiego wydania.

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1079 dnia: Listopad 16, 2012, 11:22:28 pm »
Właśnie skończyłem "Court of Owls" i muszę przyznać, że pozostawiło bardzo pozytywne wrażenie. O fabule nie będę się rozpisywał, bo każdy wie, o co chodzi. Bardzo przypadł mi do gustu pomysł sądu/trybunału/loży sów. Scenariusz robi bardzo filmowe wrażenie. Komiks czytało mi się jakbym oglądał film.

Co do Capulo, to na początku nie przekonał mnie zbytnio ten, momentami przerysowany, mało realistyczny styl, ale po kilku stronach zaczął do mnie przemawiać coraz bardziej, aż w końcu zacząłem się dziwić samemu sobie, dlaczego wcześniej mi się nie podobał. Świetna jest wg mnie również kolorystyka (miękkie, stonowane i niekrzykliwe barwy). Dodaje ona naprawdę dużo klimatu.

A co urzekło mnie najbardziej? Zabieg z odwróconymi stronami i rysunki w tymże (#5) zeszycie. To chyba najmocniejsza strona Volume 1.

Nasuwa mi się tez myśl, że historia z Saiko w Nightwingu znacznie dopełnia opowieść o sowach. Dlaczego? Otóż wyjaśnienie Bruce'a w 7 zeszycie jak Court of Owls pozyskiwało asasynów wydaje się wepchnięte na siłę (czytałem Nightwinga wcześniej i takie odniosłem wrażenie).

Boli mnie tylko fakt, że na drugi tom trzeba poczekać do marca. Czy naprawdę tak długo trwa przygotowanie wydania zbiorczego? Srsly?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2012, 11:28:19 pm wysłana przez Piotruposz »