Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1308782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolk

Batman
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 25, 2007, 06:58:21 pm »
Cytat: "tequira"
    Cytat: "karolk"
    Cytat: "C.H.U.D.Y."
    Killing Joke odnajdziesz w antologii DC Universe: The Stories of Alan Moore. Słyszałem, że coś tam zmienili w tej antologii jeżeli chodzi o Killing Joke w porównaniu z wydaniem one-shotowym, ale w tej chwili nie wiem dokładnie, co.

    a ja mam one shota w oryginale:)
    [/list]Chyba dużo taniej obecnie kupić powyższą antologię Moora niż one shota :D


    ekhm
    ja kupilem na wyprzedazy za 0,5 $

    chyba nie drogo:D

    Offline C.H.U.D.Y.

    • Redakcja KZ
    • Szafarz bracki
    • *
    • Wiadomości: 2 231
    • Total likes: 0
    • Angry Comic Book Nerd
      • KZ
    Batman
    « Odpowiedź #166 dnia: Marzec 25, 2007, 07:05:49 pm »
    Cytat: "karolk"
    Cytat: "C.H.U.D.Y."


    Killing Joke odnajdziesz w antologii DC Universe: The Stories of Alan Moore. Słyszałem, że coś tam zmienili w tej antologii jeżeli chodzi o Killing Joke w porównaniu z wydaniem one-shotowym, ale w tej chwili nie wiem dokładnie, co.


    a ja mam one shota w oryginale:)


    Ja też mam  :)
    Miałem farta wtedy (znaczy się 2 lata temu), bo był to jedyny egzemplarz w księgarni berlińskiej. Ba, może nawet w całym Berlinie. Pamiętam do dzisiaj, że sprzedawca namęczył się nieźle, zanim znalazł egzemplarz w piwnicy. Obwołał mnie "najbardziej ekscentrycznym klientem miesiąca"  :D

    BTW. Nie wiecie może, czy pierwsza edycja antologii moore'a (bez killing joke i whatever hapenned to the man of steel) jest wciąż do kupienia?

    Offline Robertos

    Batman
    « Odpowiedź #167 dnia: Marzec 25, 2007, 09:05:17 pm »
    Znalazłem na Ebay http://cgi.ebay.com/Across-the-Universe-by-Alan-Moore-2003_W0QQitemZ190092582893QQcategoryZ377QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem ale z tego co wiem to Ty wolisz kupić w normalnym sklepie,a jesli chodzi o samą antologie to fajna rzecz, posiadam tą nowszą wersje z 2006 roku,ciekawe historyjki np. Spotkanie Supermana ze Swamp Thingiem ( a raczej "starej " jego wersji , tej z przed Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach) czy Superman  Annual 11 na postawie którego nakrecono jeden z odcinków animowanego JLA Unlumited :)

    Offline Archie

    Batman
    « Odpowiedź #168 dnia: Marzec 26, 2007, 07:01:00 pm »
    Cytat: "C.H.U.D.Y."
    Nie wiecie może, czy pierwsza edycja antologii moore'a (bez killing joke i whatever hapenned to the man of steel) jest wciąż do kupienia?

    Jest dostępna na Mile High Comics.
    Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
    Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

    Offline C.H.U.D.Y.

    • Redakcja KZ
    • Szafarz bracki
    • *
    • Wiadomości: 2 231
    • Total likes: 0
    • Angry Comic Book Nerd
      • KZ
    Batman
    « Odpowiedź #169 dnia: Marzec 26, 2007, 08:49:40 pm »
    http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=106531

    Marshall Rogers nie żyje - rysownik popularnego runu Engleharta w Detective Comics, zebranego w TPB o nazwie Strange Apparitions.

     :cry:

    Offline Blacksad

    Batman
    « Odpowiedź #170 dnia: Marzec 27, 2007, 07:42:31 am »
    C.H.U.D.Y - taka mała prośba - "Gotham Noir" z serii Elseworlds. Godne to? U Rafała nie ma, niestety - znasz jakieś "dojścia"?
    Chrzań się, Smirnov

    Offline Archie

    Batman
    « Odpowiedź #171 dnia: Marzec 27, 2007, 10:59:12 am »
    Cytat: "Blacksad"
    C.H.U.D.Y - taka mała prośba - "Gotham Noir" z serii Elseworlds.

    Co prawda nie jestem Michałem, ale może pomogę ;-).

    Cytat: "Blacksad"
    Godne to?

    Cytat: "[url=http://www.batcave.stopklatka.pl/ramka.php?show=arch805
    Chudy na BatCave (news z 17-08-2005, 10:55)[/url]"]Nie zawiódł Michał Siromski, który napisał kolejny artykuł na temat Elseworld'u o Batmanie. Tym razem jest to Gotham Noir.

    Cytat: "Blacksad"
    U Rafała nie ma, niestety - znasz jakieś "dojścia"?

    Jest na eBayu i Mile High Comics.
    Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
    Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

    Offline Anonimowy Grzybiarz

    Batman
    « Odpowiedź #172 dnia: Marzec 27, 2007, 07:46:06 pm »
    Nowa gra z Mrocznym Rycerzem!
    Cytuj
    Wielki sukces gry "Lego Star Wars" i jego sequelu, spowodował że Warner Bros. podpisał z LEGO umowę na stworzenie gry, w której głównymi bohaterami będą Batman i Robin.
    LEGO Batman: The VideoGame trafi do sprzedaży na początku 2008 roku.

    Za informację dziękujemy Miszczowi.



    Z Batcave


    Offline Louise

    • Redakcja KZ
    • Stolnik bracki
    • *
    • Wiadomości: 1 546
    • Total likes: 0
    • Płeć: Kobieta
    Batman
    « Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 08, 2007, 10:02:39 pm »
    Najpierw musiałam się wyśmiać a potem stwierdziłam, że już chyba gorzej być nie może. Jaki będzie następny krok w scenariuszu? Patetyczna śmierc Kate aby Renee została całkiem sama i mogła bezgranicznie oddać się misji? I następna po 52 seria z Renee-Question stawiającej czoła zbrodniom? :lol:

    Offline C.H.U.D.Y.

    • Redakcja KZ
    • Szafarz bracki
    • *
    • Wiadomości: 2 231
    • Total likes: 0
    • Angry Comic Book Nerd
      • KZ
    Batman
    « Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 08, 2007, 10:43:25 pm »
    Obrazeczek jest całkiem spoko. Ten jest o wiele bardziej zabawny  :roll:

    Najbardziej zasmucające jest to, że Rucka (osoba odpowiedzialna za wątek Renee/Vic Sage/Batwoman etc.) nie potrafił niczym zaskoczyć czytelnika. Może wydać się to nieprawdopodobne, ale ja od początku wiedziałem, że dla Renee szykują się w serii plany w stylu przejęcia czyjejś roli czy też zostania superbohaterem. Natomiast zupełnie oczywistym dla mnie się stało, że zostanie Questionem II wraz z chwilą, kiedy Rucka zaczął ukazywać relacje miedzy Sage'em a Montoyą w konwencji mistrz/uczeń. Najsmutniejsze jest to, że wątek ten poprowadzono.... tak schematycznie. Podczas lektury czułem, jakbym czytał tą historie już milion razy. Zdecydowanie można było się pomęczyć nad fabułą.

    Dla mnie cały pomysł z zabiciem Sage'a i zrobieniem z Renee kolejnego Questiona jest nietrafiony, niesmaczny, destruktywny dla DCU. Inną sprawą jest, że Vic Sage nigdy nie doczekał się własnych TPB z swoimi przygodami. Dlaczego nie wydano TPB z serią Question O'Neila/Cowana? Dlaczego nie ma przynajmiej TPB z ostatnią miniserią Question z wspaniałymi rysunkami Tommy Lee Edwardsa? Panowie z DC nie promowali, nie chcieli promować postaci Questiona, a powody nie są mi znane. Smutne. I to bardzo.

    Offline Anonimowy Grzybiarz

    Batman
    « Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 15, 2007, 06:24:44 pm »
    Widział  już ktoś, jak został wydany box z 1 serią Batman TAS?

    Offline kas1

    Batman
    « Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 23, 2007, 07:49:39 am »
    W Multiversum jest kilka batmanów w promocyjnej cenie.
    Jestem zainteresowany kilkoma pozycjami a z wiadomych wzgędów nie mogę sobie pozwolić na kupno wszystkich.
    Interesują mnie:

    Batman - Blind Justice
    Bruce Wayne: Fugitive vol. 1-3
    Bruce Wayne: Murderer
    Batman: Fortunate Son
    Batman - Hong Kong
    Batman - Night Cries

    W które pozycje warto się zaopatrzyć, a które można sobie spokojnie podarować?

    Offline Anonimowy Grzybiarz

    Batman
    « Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 23, 2007, 09:07:19 am »
    Mi osobiście się podobał Bruce Wayne: Murderer. Ale ja się nie znam na Gacku. Z takimi pytaniami to do C.H.U.Dego  :)

    Offline C.H.U.D.Y.

    • Redakcja KZ
    • Szafarz bracki
    • *
    • Wiadomości: 2 231
    • Total likes: 0
    • Angry Comic Book Nerd
      • KZ
    Batman
    « Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 23, 2007, 04:33:12 pm »
    Cytat: "kas1"
    W Multiversum jest kilka batmanów w promocyjnej cenie.
    Jestem zainteresowany kilkoma pozycjami a z wiadomych wzgędów nie mogę sobie pozwolić na kupno wszystkich.
    Interesują mnie:

    Batman - Blind Justice
    Bruce Wayne: Fugitive vol. 1-3
    Bruce Wayne: Murderer
    Batman: Fortunate Son
    Batman - Hong Kong
    Batman - Night Cries

    W które pozycje warto się zaopatrzyć, a które można sobie spokojnie podarować?


    Ja polecam Night Cries i Blind Justice. Pierwszy komiks to bardzo nastrojowa, mroczna i dojrzała historia. Co prawda niektórzy powiedzą - kolejny komiks o gościu, który popełnia morderstwa używając tożsamości Nietoperza. Wszelako to co czyni ten komiks naprawdę mocną i satysfakcjonującą lekturą jest postawienie Batmana przed problemem ludzi znęcających się nad dziećmi, gwałcących je. Koniec końców okazuje się, że ta patologia (jak i większość wyzwań, jakie czyhają Batmana) jest ponad naszym bohaterem, pokazuje to zresztą ostatnia strona tego komiksu. Kolejnymi pozytywami jest chwilami spotykany klimat suspensu i postać załamanego psychicznie Gordona. Zdecydowanie warto mieć Night Cries. W Blind Justice natomiast Hamm (scenarzysta Batmana Burtona) zachwycił mnie silną, ciekawą charakteryzacją postaci. Jest to jedna z lepszych historii przedstawiających Bruce'a Wayne'a (Batman jest zepchnięty na drugi plan), pomimo nieco głupkowatych antagonistów i nieco niepoważnej fabuły. To dobry komiks dla tych, co chcą się dowiedzieć co nieco o ludziach, którzy trenowali młodego Bruce'a do krucjaty, jaka miała nadejść.

    Możesz również zamówić sobie pakiet Murderer-Fugitive. Ciekawy crossover z interesującym prologiem - Pomysł z zemstą Luthora po wydarzeniach z NML miał prawdziwie wielki potencjał. Wszelako rozwinięcie i końcówką rozczarowują. Ale jak lubisz Batmana ponuraka-dupka-paranoika lubiącego pracować solo to ten crossover powinien spełnić twoje oczekiwania.

    A Hong Kong i Fortunate Son? Barachło. Pierwszy charakteryzuje się mizerną, "moenchącą" fabułą i ładnymi (aczkolwiek za bardzo efekciarskimi) rysunkami. Ot, taki komiks "do oglądania". W drugim zaś żenuje wątek kłótni Batmana z Robinem. Powód? Robin puścił muzykę rockową w Jaskini. No i to, jak potraktowali Jokera jest godne pożałowania. Nawet rysunki Gene Ha nie ratują tego komiksu.

    Offline Anonimowy Grzybiarz

    Batman
    « Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 24, 2007, 04:59:43 pm »
    czesc. Mam pytanie:
    w jakiej kolejności oglądać najlepiej TAS i filmy pelnometrażowe(z TASU), tj. chodzi mi, o coś takiego:
     Najpierw oglądnąć MASK OF THE PHANTASM, potem SEASON 1,natępnie SUB ZERO, następnie wszystkie sezony do TNBA, później BATMAN I SUPERMAN: World Finest itd.