trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1279550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #2130 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:49:41 pm »
Jeszcze zabiorę głos w kwestii "Długiego Halloween". Wydaje mi się, że w dyskusji nad tożsamością zabójcy umyka wcześniejszym rozmówcom bardzo ważna kwestia:
Spoiler: pokaż
 moim zdaniem Alberto działał za przyzwoleniem, a nawet prawdopodobnie inspiracją Carmine'a Falcone. I to Carmine jest prawdziwym Holiday Killerem.

Niemniej nie wiemy tego na pewno. A scenarzystę też zaprosiłbym do naszego klubu. :doubt:

Offline melee

Odp: Batman
« Odpowiedź #2131 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:59:44 pm »

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #2132 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:15:00 pm »
A propos jeszcze "Killing Joke", to ostatnio trafiłem na tekst porównujący wydanie pierwsze i wersję deluxe. Całkiem sporo różnic. Delikatnych, ale jednak.


http://www.batcave.com.pl/publicystyka/zabojcze-zarty/
Fajne. Lubię takie artykuły.

AvengerGT ma rację co do Two-face`a.

Offline andrewk

Odp: Batman
« Odpowiedź #2133 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:22:09 pm »
Czy Catwoman in Rome to chronologicznie jest przed Dark Victory?

Offline miki2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2134 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:39:32 pm »
Hejka.
Chcialbym zaczac czytac komiksy z Batmanem. Czy Long Halloween nadaje sie dla osoby, ktora sie nigdy Batmanem nie interesowala i ma nirmal zerowa wiedze o tej postaci?

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #2135 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:40:37 pm »
Hejka.
Chcialbym zaczac czytac komiksy z Batmanem. Czy Long Halloween nadaje sie dla osoby, ktora sie nigdy Batmanem nie interesowala i ma nirmal zerowa wiedze o tej postaci?

Jeśli taka osoba ma zerową wiedzę to niech zacznie od "Batman Archives".

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2136 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:42:06 pm »
Hejka.
Chcialbym zaczac czytac komiksy z Batmanem. Czy Long Halloween nadaje sie dla osoby, ktora sie nigdy Batmanem nie interesowala i ma nirmal zerowa wiedze o tej postaci?
Bardzo się nadaje :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2137 dnia: Styczeń 23, 2014, 02:20:04 pm »
Czy Catwoman in Rome to chronologicznie jest przed Dark Victory?

W trakcie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #2138 dnia: Styczeń 23, 2014, 02:27:32 pm »
Czy ja wiem czy się nadaje... Ci wszyscy złoczyńcy pojawiają się w Długim Halloween dla smaczku. Jak ktoś się nie zna, to nie wie co to za Strach, co to za Poison Ivy, kim jest Kapelusznik, kim jest Joker i dlaczego jego ofiary mają dziwny uśmiech na twarzy. Tam żadna z tych postaci nie jest przedstawiona. Po prostu się pojawiają, ale skąd się wzięły, po co i dlaczego mają daną "moc" nie wiadomo.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2139 dnia: Styczeń 26, 2014, 06:17:41 pm »
Mam takie małe pytanie do znawców Batmana.
Szykując się do dłuższego wyjazdu szukam dla siebie jakiejś pokaźnej "cegłówki" z Batmanem w roli głównej. Najlepiej coś z bardziej klasycznych historii.
W oko wpadły mi "Knightfall" oraz "No man's land". Ktoś może mi polecić które z tych dwóch będzie lepsze?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2140 dnia: Styczeń 26, 2014, 07:05:00 pm »
Ja na Twoim miejscu wziąłbym "No Man's Land", choć to głównie dlatego, że "Knightfall" znam i mi się znudził, natomiast z NML rzadziej się spotykałem i wciąż mnie wciąga przy lekturze.

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #2141 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:50:17 am »
Gdzieś umknęło mi że "Oblicza Śmierci" wyczerpały swój nakład. Na allegro od ręki za minimum 100zł. Ah ten Batman :wink:

Offline mr.castor

Odp: Batman
« Odpowiedź #2142 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:13:59 am »
Gdzieś umknęło mi że "Oblicza Śmierci" wyczerpały swój nakład. Na allegro od ręki za minimum 100zł. Ah ten Batman :wink:

W dwóch Empikach w moim mieście są po 2 sztuki, więc chyba jeszcze jakiś czas można będzie kupić. Niemniej u dostawców już chyba nie ma. Sam się zastanawiałem czy wziąć ale po zapowiedziach Muchy jednak sobie odpuszczę.

Offline andrewk

Odp: Batman
« Odpowiedź #2143 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:18:33 pm »
Jak to jest z dostępnością komiksów od Egmontu. W Bielsku - Białej nie ma do tej pory Technik Zastraszania. W weekend byłem w Krakowie i w EMPIKU sporo tego tytułu. Dlaczego niektóre empiki tego nie dostały?

Offline Koalar

Odp: Odp: Batman
« Odpowiedź #2144 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:40:40 pm »
Tak kupuję albo w księgarni gdzie mam rabat. Co z tą dostępnością?

Może spytaj w tym Empiku, gdzie nie ma. Może było i zeszło. Może nie biorą wszystkiego. Przykładowo w Łodzi w Porcie jest mniejszy Empik i z komiksów są głównie Thorgale i trochę nowości. A w Manufakturze jest piętrowy Empik i jest o wiele większy wybór.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)