trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Batman
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 18, 2008, 01:03:58 pm »
notuję, notuję skrzętnie te tytuły. w ostatnim zamówieniu kupiłem sobie wreszcie The Long Halloween, więc w następnym chyba skuszę się na Ego...

Castle Of Bat gdzieś widziałem chyba.  :idea:
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 18, 2008, 09:26:06 pm »
Z nadchodzących bat-trade'ów polecam:

- BATMAN: THE KILLING JOKE SPECIAL EDITION - Trzeba komentować? Smazkiem będą kolory nałożone przez Bollanda, a co za tym idzie cała oprawa artystyczna Zabójczego Żartu będzie w pełni zasługą Bollanda. Efekt moze być piorunujący  :badgrin:

- BATMAN: THE MAN WHO LAUGHS - Dzieła Brubakera, które teraz ze świecą szukać w formie zeszytówek.

- Batman/Grendel - Dobry moment na zapoznanie się z Grendelem Wagnera. Komiksy z tą postacią są nadal niedoceniane. A szkoda, bo są naprawdę świetne...

- BATMAN: GOING SANE TP - Co prawda wyjdzie to w lipcu, wraz z premierą The Dark Knight, niemniej jednak warto to sobie zapisać. Jedna z najlepszych historii LotDK autorstwa DeMatteisa. Co by było, gdyby Joker naprawdę pokonał Batmana w never-ending battle?

W Lutym ponadto wyjdzie zbiór Batman: False Faces Briana K. Vaughana. Niech nie zmyli was jednak nazwisko autorstwa "Runawaysów" i Pride of Baghdad". Scenariuszowo to ledwie przeciętniak, a artystycznie - wyjątkowo słabo. Nie polecam.

Offline yurek1

Batman
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 19, 2008, 05:49:03 am »
o właśnie, Batman/Grendel brzmi smakowicie. czytałem jeden zeszyt (nie pamiętam, który  :oops: ) i też mam na to chęć, zwłaszcza, że lubię Wagnera.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 19, 2008, 08:33:04 am »
Przed lekturą Batman/Grendel dobrze by było zaznajomić się z Grendel: Devil by Deed i Grendel : War Child. Mętlik w głowie będzie mniejszy, a poza tym to dobre komiksy są :)

Offline adro

Batman
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 22, 2008, 11:23:27 pm »
http://film.onet.pl/0,0,1678290,wiadomosci.html

OMG  :shock:  :(  :cry:
Moj Boze, nie moge w to uwierzyc :(  :cry:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline reston

Batman
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 23, 2008, 01:01:27 am »
też jestem wstrząśnięty. Był naprawdę wspaniałym aktorem (trailer batmana rzeczywoście wskazywał że dorówna staremu Jockerowi). Wielka szkoda że odszedł.

godai

  • Gość
Batman
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 23, 2008, 08:23:28 am »
Cytat: "yurek1"
Castle Of Bat gdzieś widziałem chyba.  :idea:


Graficznie ładne. Historia też dobra, jak na przeróbkę Frankensteina.

Warto też (nie wiem, czy ktoś nie wymienił) Gotham County Lines.

Offline Ziemniakento

Batman
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 25, 2008, 07:29:42 pm »
Co byście polecili ze wszystkich Batmanów wydanych w Polsce (darujmy sobie Semic'i), a co byście odradzali? Bo mam koncept uzupełnienia braków.

Offline Raf Fariszta

Batman
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:08:39 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
Co byście polecili ze wszystkich Batmanów wydanych w Polsce (darujmy sobie Semic'i), a co byście odradzali? Bo mam koncept uzupełnienia braków.

Azyl Arkham ;)
Nocy Matko Dnia

Offline Gashu

Batman
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 26, 2008, 07:25:29 am »
Polecasz, czy odradzasz?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Mefisto76

Batman
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 26, 2008, 08:44:31 am »
Cytat: "Gashu"
Polecasz, czy odradzasz?


To pytanie to żart?  :lol:

Po lekturze tego komiksu już nic nie jest takie samo, genialne grafiki Dave'a McKeana, a mój ulubiony Joker wymiata tak, ze nie zostaje "kamień na kamieniu"... Polecam szczególnie lekturę na noc  8)

Jezeli jednak chcesz go nabyć teraz, to czeka Cię wydatek nawet rzędu 300 zł... Zapewniam jednak, ze WARTO!

życzę SŁODKICH SNÓW  :evil:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Batman
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 26, 2008, 10:10:29 am »
Jak dla mnie to nie opłaca się wydawać 300 zeta z Arkham Asylum. Polecam kupić w orginale, specjalną edycję na, jeśli się nie mylę, 15-lecie. Komiks jest dwa razy grubszy. Scenar, szkice itp. Dla mnie bomba. Zwłaszcza, że zapłaciłem 56 zeta... Co prawda niw e HC, ale mi ono do szczęścia nie potzrebne :)

Oczywiście Year One polecam, ale to chyba masz... klasyka chyba jakoaś to jest.  Powrót, ale też trudno dostać w PL (jak zwykle polecam oryginał  8) ) Hm... Hm... Broken City sobie odpuść. Hush... hm... mozna przeczytać, choć szkoda, że nie ma tego mrocznego, detektywistycznego klimatu. Takie Super-hero na maxa. Antologie Black&White ja odpuszczam. Oprócz kilku ciekawych historii nic szczególnego. Zagłada Gotham - ja bardzo lubię, i często wracam. To pewnie dlatego, że Mignola pisal scenariusz. Usmiech Śmierci - mocno przereklamowane. Ale jak tanio znajdziesz to kupuj, bo chyba ma jakąś wartość kolekcjonerską patrząc jakie ceny ma na allegro. Mroczny Rycerz Kontratakuje - hm... Jak Ci się Powrót spodobał, to chyba to też Ci podejdzie. Gotham w świetle lam gazowych - nie. krótkie, drogie i nie fajne. Mimo Mignoli.  ;) Ego - calkiem spoko.

I ja za Semiki bym sie zabrał, było kilka świetnych historii było, nawet bywały lepsze niz to co wydaje E. (Od razu na myśl przychodzi KJ) Co z tego, że jakość wydania do dupy, papier zwany powszechnie toaletowym,  skoro masz mase funu a płacisz za to 2 zeta? Ja tam kocham stare batmanowe zeszytówki :D Wydania specjalne, w większości też dawały radę.

Offline yurek1

Batman
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 26, 2008, 01:21:56 pm »
a ja właśnie Black & White polecam, bo to świetne spojrzenie na Batmana z kilkunastu kompletnie odmiennych perspektyw (moja ulubiona opowieść to ta Brecci), a poza tym całość jest b&w, co - jak wiadomo - robi genialny klimat Batmanowi.

poza tym właśnie przeczytałem The Long Halloween i stwierdzam, że jest bardzo ok.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline JAPONfan

Batman
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 26, 2008, 01:29:10 pm »
Cytat: "yurek1"
a ja właśnie Black & White polecam, bo to świetne spojrzenie na Batmana z kilkunastu kompletnie odmiennych perspektyw (moja ulubiona opowieść to ta Brecci), a poza tym całość jest b&w, co - jak wiadomo - robi genialny klimat Batmanowi.

poza tym właśnie przeczytałem The Long Halloween i stwierdzam, że jest bardzo ok.


B&W to tylko 1, II jest juz za mało "batmanowska" i nie tak bardzo black & white.

z semiców polecam Sanctum (choc potrafi kosztowac nawet i 25 zeta)

a Azyl jak napisal Anominowy Grzybiarz (dwa razy poprawialem bo cialge pisalem Animowany) lepiej kupic special edition.

Nie wiem czy Kontraatak jest taki fajny, jasne rysunki Millera ale jakis takie "wtf?" sie cisnie na usta.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Batman
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 26, 2008, 03:54:14 pm »
Cytat: "JAPONfan"

z semiców polecam Sanctum (choc potrafi kosztowac nawet i 25 zeta)


lol. Ja to kupiłem za 3 zeta :shock:

Cytat: "JAPONfan"


Nie wiem czy Kontratak jest taki fajny, jasne rysunki Millera ale jakis takie "wtf?" sie cisnie na usta.


tak, ale jakoś strasznie nie razi

co do B&W to zgadzam się 1 lepsza. Zresztą TM-Semic wydał najlepsze B&W. Nie wiem czy ci o to chodziło, ale i tak 1 tom z E jest lepszy od 2 z E, a 1 i 2 z TM-Semica są lepsze niz 1 z E, który jest lepszy niz 2 z E. :D

JAPONfan - respect za B180. :)

 

anything