trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1269236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Batman
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 06, 2008, 04:46:58 pm »
Wszedlem wlasnie w posiadanie nowej wersji The Killing Joke. Wreszcie zdecydowano na reedycje tego legendarnego komiksu. Tytul ten, od strony edytorskiej wydany jest bombowo - tj. oversized, HC, obwoluta (pod nia jest jeszcze inna okladka!), przedmowa Tima Sale'a, a na deser poslowie Bollanda i krotki bonusowy komiks.
No i ta kolorystka.
Nigdy nie mialem przyjemnosci obcowania z wersja pierwotna, wiec nie moge ich obu porownac, aczkolwiek wyglada to przyzwoicie. Nie ma co sie rozwodzic, czy sa lepsze czy gorsze - sa zapewne inne. Kazdy moze obczaic przykladowe plansze i zadecydowac czy mu to odpowiada.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline beacon

Batman
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 06, 2008, 05:12:57 pm »
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem polskiej wersji oryginału. Tamten kolor pachnie po prostu latami osiemdziesiątymi, nie każdemu się spodoba, ale na pewno ma klimat. Ten nowy kolor zupełnie mi nie pasuje, ale to subiektywna sprawa. Po prostu wolę klimat komiksów z lat osiemdziesiątych.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 08, 2008, 10:43:22 am »
Tutaj każdy może sobie porównać obie wersje:

http://www.popcultureshock.com/index.php?p=43466

Moim zdaniem każda z nich ma swoje zalety, jak i wady. Kwestia gustu jest tutaj najbardziej roztrzygająca.

Offline donTomaszek

Batman
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 08, 2008, 11:29:12 am »
Dodam jeszcze, ze (jak czytamy w poslowiu) Bolland sam zabiegal o nowe polozenie kolorow, gdyz jak twierdzil, w wersji pierwotnej nie oddawaly one efektu, ktory chcial osiagnac.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

godai

  • Gość
Batman
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 08, 2008, 11:36:05 am »
Jak dla mnie, to ZŻ stracił pazur przy tych nowych kolorach. jest, nazwijmy to, ładniejszy i bardziej wysmakowany, ale tamten był taki rozjarzony, rozjątrzony, szalony. A ten jest taki jakiś... subtelny. Zbyt subtelny.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 08, 2008, 02:49:28 pm »
Fakt, krwawiące oczy u Jokera to już trochę przesada. Niemniej czarno-białe retrospekcje ala Sin City robią wyborne wrażenie.

Bolland już od dawna narzekał na kolory w Killing Joke. Odsyłam do TPB z historiami Moore'a do DCU.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Batman
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 10, 2008, 05:44:00 pm »
Ja sobie sprawię nowego KJ w lipcu, to porównam ze starym, które mam w wydaniu z innymi historiami Moorea (które swoją drogą jest fajne, bo historie z eSem czy GL są po za tym zbiorczym albumem nie do zdobycia).
Jak patrzę na kadry z nowego wydania, to jestem mile zaskoczony, mam niepewność czy klimat cyrku w nowych barwach nie straci, ale na razie się wstrzymam, dopóki nie zobaczę.
Muszę się zgodzić z Chudym, że ten krwawiący z oczu Joker ( http://img134.imageshack.us/img134/8809/dibujo63gw6.jpg ) to przesada, ale reszta zdecydowanie na plus.
Tego kadru chyba jeszcze nikt nie dawał:
http://img247.imageshack.us/img247/5917/dibujo64ga2.jpg

Przy okazji przypominam, że konkurs (z nagrodami oczywiście) związany z Batmanem trwa do końca kwietnia!
http://www.dccomics.com.pl/?page=konkurs
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline donTomaszek

Batman
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:53:12 pm »
Jesli ktos ma zyczenie jak wygladaja poszczegolne kadry, to ja bardzo chetnie pstrykne fotke i zapodam linka 8)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Batman
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 11, 2008, 05:30:45 pm »
pytanko - czy ktos moze czytal batman b&w 3? w necie recenzje rozne ale u nas cicho sza. na amazonie po 24$...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Trreker

Batman
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 11, 2008, 06:07:33 pm »
Co do killing Joke nowego to lekko szok. Jako fanatyk czerni i bieli, dosc mocno zszokowało mnie ,jak wielkie znaczenie na odbiór historii może miec kolor... Jestem za nowym...:)

Offline JAPONfan

Batman
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 11, 2008, 06:24:45 pm »
Cytat: "freshmaker"
pytanko - czy ktos moze czytal batman b&w 3? w necie recenzje rozne ale u nas cicho sza. na amazonie po 24$...

Odpowiem spiewajaco "Nic ciekawego" Jak 2 byla IMHO gorsza od 1 tak 3 jest gorsza od 2. Nie ma tego co tak podobalo mi sie w pierwszych zeszytach prob akis glebszych analiz batmana. Godai zamowil nie wiem czy juz do niego dotarlo ale bedzie na B180 chyba w po wczesniejszych czesciach.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Batman
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 11, 2008, 06:31:46 pm »
Cytat: "donTomaszek"
Jesli ktos ma zyczenie jak wygladaja poszczegolne kadry, to ja bardzo chetnie pstrykne fotke i zapodam linka 8)


A możesz jakiś kadr z tej bonusowej historii  pokazać?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline beacon

Batman
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 11, 2008, 08:20:05 pm »
Kurczę jak zobaczyłem te kadry to stwierdziłem, że nowy kolor faktycznie ma zalety. Dużo lepiej wyglądają sekwencje z Red Hoodem.

Te ze śmiechem Jokera w sumie też.

Ale jakoś szkoda mi kasy na ten sam komiks po raz drugi z nowym kolorem.

Offline Trreker

Batman
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 11, 2008, 08:23:19 pm »
Cytat: "beacon"
Kurczę jak zobaczyłem te kadry to stwierdziłem, że nowy kolor faktycznie ma zalety. Dużo lepiej wyglądają sekwencje z Red Hoodem.

Te ze śmiechem Jokera w sumie też.

Ale jakoś szkoda mi kasy na ten sam komiks po raz drugi z nowym kolorem.


Bonusy sprawiają ze warto....

godai

  • Gość
Batman
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 11, 2008, 08:59:52 pm »
Zdradź co w nich? Bo na razie nowe kolory mnie osobiście odrzuciły :\ Ale może co innego warte jest jednak zakupu. Chociaż, mnie takie bonusy w stylu projekty, albo wypowiedzi autorów zawsze jakoś mało kręciły. Co dali w tym wypadku?