Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Batman
« Odpowiedź #285 dnia: Kwiecień 12, 2008, 06:50:48 pm »
Ja tam zawsze byłem za tym, ażeby z Batmanem eksperymentować, jeżeli chodzi o konwencje.

Dynamika animacji i większość designów jest ładna. Oczywiscie jest parę nieporozumień (shojo Batman i Scarecrow), muzyka i efekty dźwiękowe również nie będzie stać na jakimś super poziomie.

Będzie to raczej rzecz dla fanów tylko i wyłącznie, jak Animatrix.

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #286 dnia: Kwiecień 13, 2008, 07:17:17 pm »

Będzie to raczej rzecz dla fanów tylko i wyłącznie, jak Animatrix.

A ja mysle ze odwrotnie, ze takiego batmana kupi rzesza ludzi ktorzy wczesniej gacek nie za bardzo obchodzil ale lubia anime, konkretnego rezysera czy po prostu chca zobaczyc dorosla animacje. Bo fani i tak to kupia nawet bez premiery DK.

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #287 dnia: Kwiecień 13, 2008, 08:22:44 pm »
Cytat: godai
Trekker, jak dostanę w TP, to ci opchnę swoje HC, jak chcesz ;)


Jesli w dobrym stanie, to spox:P reflektuje;)

http://pl.youtube.com/watch?v=DTHrlkfCJE0

Raz czytane. Ale, jak mówię, muszę wymienić na TP. Nie trybię komiksów w HC, a akurat innej wersji nie było. :\

A Batman po japońskiemu może być fajny. Child of dreams było świetne (no, jak się już przyzwyczaiłem do wielgachnych nochali, ale to akurat Asamiya tak ma) i naprawdę było niezłym kopem zobaczyć go w takiej wersji. Czekam z zaciekawieniem.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Batman
« Odpowiedź #288 dnia: Kwiecień 14, 2008, 10:05:28 am »
A ja mysle ze odwrotnie, ze takiego batmana kupi rzesza ludzi ktorzy wczesniej gacek nie za bardzo obchodzil ale lubia anime, konkretnego rezysera czy po prostu chca zobaczyc dorosla animacje. Bo fani i tak to kupia nawet bez premiery DK.

Dokładnie.
A jeszcze dodając do tego ten iście  biszowy image  Bruce'a, to może nawet mangowczynie zaczną do niego wzdychać...

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #289 dnia: Kwiecień 18, 2008, 11:56:32 am »
http://www.dccomics.com.pl/index.php?subaction=showcomments&id=1208514501&archive=&start_from=&ucat=33&

Oczywiście obecnie to raczej Batman jest Brucem niż na odwrót, ale wydaje mi się, że DC idzie tu trochę w stronę Marvela i ich zawirować z Capem. Run Morrisona jest średniej klasy, ale nie wyobrażam sobie, że zrobił by aż tak drastyczną zmianę i to w sytuacji, gdy w maju 2009 Batman obchodzi 70 lat.
Pocieszam sie, że myślą, że ukaże się maksiseria Gotham After Midnight i nie zdziwię sie, jak przebije cały run Granta
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #290 dnia: Kwiecień 19, 2008, 10:49:49 am »
Bruce Wayne zostanie kaleka a Batmanem zostanie jakis francuz z psychika zwichrowana przez ojca. A potem zawołaja Millera zeby przywrocil gacka do jego swietnosci.



taaaaa

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #291 dnia: Kwiecień 19, 2008, 05:23:32 pm »
Najbardziej wydaje się tu prawdopodobna opcja, że świat pozna jego tożsamość. To by wyjaśniało fakt, że jest to koniec Brucea jako Batmana, bo takie coś zniszczyło by jego prywatne alter ego i pozostał by jedynie mrocznym mścicielem. Wątpię, by Morrison zrobił to z taką gracją, jak Bendis z Daredevilem. Taką sytuację i tak da się odkręcić: A) Brubaker trochę zmienił fakt poznania tożsamości Daredevila B) Quesada może użyczyć DC swego "super" pomysłu, gdzie wszyscy zapominają tożsamość herosa, bo "it's a magic".
Dodatkowo Grant wspomina,że nie zabije Brucea, ale to będzie gorsze od śmierci, a cóż jest gorszego dla herosa od faktu, ze ludzie dowiadują się kim jest?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline graves

Odp: Batman
« Odpowiedź #292 dnia: Kwiecień 19, 2008, 06:44:58 pm »

Dodatkowo Grant wspomina,że nie zabije Brucea, ale to będzie gorsze od śmierci, a cóż jest gorszego dla herosa od faktu, ze ludzie dowiadują się kim jest?
Gorsze od śmierci, jest zabicie kogoś na kim mu zależy... Alfreda ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #293 dnia: Kwiecień 19, 2008, 08:57:18 pm »
Dodatkowo Grant wspomina,że nie zabije Brucea, ale to będzie gorsze od śmierci, a cóż jest gorszego dla herosa od faktu, ze ludzie dowiadują się kim jest?

Kiedys byl tai komiks, i tam szalenie szalony gosc wpadl na pomysl ze nejlepiej pozbawic Batmana dobrego imienia. Ale to bylo w elseworld a facetem udajacym gacaka był Lobo.

Zabicie kogos na kim mu zalezy? Oh please... tez byl taki co to go jeden szalenie szalony gosc zatłukł łomem.

Jesli mialbym spekulowac na serio to raczej ujawnienie tozsamosci Bruca bylo by preludium. Bo nie dosc ze członek JLA to jeszcze jedyny człowiek bez super mocy (Wildcat jest w JSA) i zaraz by sie rzad przyczepil ze pewnie na podatkach oszukiwal ze przyjrza mu sie. I albo by go wpakowali do wiezienia (a Bruce ze swoim kodeksem nie bedzie traktowal tego jak Punisher) albo musialby uciekac poniewaz nie moglby byc juz Batmanembo sciagali by go z Cadmusa.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 02, 2008, 07:28:41 pm »
Tak dla przypomnienia
W niedzielę o 12.30 na Pulsie zostanie wyemitowany Batman: Mask of the Phantasm.
Obejrzyjcie, gdyż jest to świetny film, a według mnie jest to jak na razie najlepszy filmowy Batman.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 03, 2008, 01:14:27 pm »
W które z poniższych tytułów warto zainwetować?

BATGIRL DESTUCTIONS DAUGHTER TP
BATGIRL FISTS OF FURY TP   
BATGIRL KICKING ASSASSINS TP   
BATGIRL YEAR ONE TP   
BATMAN ABSOLUTION SC
BATMAN ANARKY TP   
BATMAN BEGINS THE MOVIE & OTHER TALES OF THE DARK
BATMAN BLOODSTORM SC   
BATMAN DETECTIVE #27 HC   
BATMAN EVOLUTION TP   
BATMAN FACE THE FACE TP   
BATMAN FEATURING TWO FACE & THE RIDDLER TP
BATMAN FORTUNATE SON SC   
BATMAN FOUR OF A KIND TP   
BATMAN GOTHAM BY GASLIGHT   
BATMAN HARVEST BREED SC   
BATMAN HONG KONG SC   
BATMAN HUNTRESS CRY FOR BLOOD TP   
BATMAN JAM PACKED ACTION   
BATMAN NINE LIVES HC   
BATMAN SCARECROW TALES TP   
BATMAN STRANGE APPARITIONS TP   
BATMAN THE CHALICE SC   
BATMAN THE DAILIES TP VOL 01   

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam. :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 03, 2008, 01:58:55 pm »
Ja mogę polecić następujące:
 
BATGIRL FISTS OF FURY TP     
BATGIRL YEAR ONE TP   
BATMAN ANARKY TP    
BATMAN EVOLUTION TP   
BATMAN FACE THE FACE TP  
BATMAN FOUR OF A KIND TP   
BATMAN HARVEST BREED SC   
BATMAN HUNTRESS CRY FOR BLOOD TP   
BATMAN NINE LIVES HC 
BATMAN STRANGE APPARITIONS TP 

Tytuły pogrubione polecam szczególnie.

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 03, 2008, 03:18:55 pm »
Absolution - bezwarunkowo, jeśli jesteś wzrokowcem. Scenariusz zaledwie dobry, ale grafika super.
Begins The Movie - adaptacja suchar, ale warto mieć ten album ze względu na historię The man who fell - absolutny klasyk, taki mikro-origin.
Featuring Two-Face and Riddler - dużo staroci, ale fajne, jak kto lubi te postacie. Widać dobrze, jak ewoluowały na przestrzeni dziesięcioleci.
Anarky - jeden epizod z tego stworzył polskiego Batmana 4/91. Jeżeli lubisz scenariusze Granta i kreskę Breyfogle'a.
Strange Aparitions - taki totalny klasyk, acz ma swoje lata. Jakiś czas temu wyszła "kontynuacja" - Dark Detective.
Fortunate Son - fajny scenar cofający nas do czasów Graysona jako Robina. Spodoba się każdemu, kto lubi klimaty muzyczne, buntowników i kreskę Ha (można było obejrzeć w polskim Black&White II, cz. 2).
Gotham by gaslight - niezły elseworld. Zasadniczo Mignola jest w nim niezły. Wyszedł też u nas.
Chalice - świetna grafa (acz nie tak, jak w Absolution), ale scenar trochę suchar. Odsyłam do mojego podcasta, w odcinku 12 jest recka. Na plus liczy się (dla mnie Ra's al Ghul). Ale i tak suchar scenariuszowo.
Harvest Breed - przerost szaty graficznej (świetnej) nad treścią (zaledwie poprawną).
Bloodstorm to ostatni tom trylogii, polecam raczej pierwszy Batman&Dracula: Red Rain. Bardzo dobry elseworld z rysunkami Kelleya Jones (Red Rain, znaczy, bo Bloodstorm też z rysunkami, ale nie bardzo dobry).
Dailies to gazetówki, no to jak kto lubi paski z kampowym Batmanem...
O Hong Kong się zapytaj za dwa tygodnie, właśnie do mnie idzie.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 04, 2008, 12:52:11 pm »
BATMAN FACE THE FACE TP - pierwsza historia z tzw. One Year Later, trochę przewidywalna, acz mimo to kawał porządnej lektury z ładną oprawą graficzną

2 elseworldy:
BATMAN DETECTIVE #27 - detektywistyczny klimat dawnej epoki
BATMAN NINE LIVES - kryminał w stylu noir

BATMAN STRANGE APPARITIONS - stary leciwy komiks, ale warto ze względu na jeden z najlepszych występów Jokera w historii, kontynuacją tomu jest DARK DETECTIVE
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 04, 2008, 12:57:49 pm »
Widzę, że parę razy został tutaj wspomniany Dark Detective. Nie polecam kupna tej miniserii, gdyż po lekturze Strange Apparitions najzwyczajniej rozczarowuje. Joker na senatora? Klon Two-face'a? Poza tym fabuła jakaś taka... miałka i poprowadzona bez większego zamysłu. Fajnie, ze panowie spotkali się po latach, ale brakuje w tej pozycji rąk i nóg. Nie zawodzi jedynie Marshall Rogers z swoim niepowtarzalnym, acz klasycznym stylem.