trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 19, 2008, 04:35:40 pm »
Resurekcja jest średnia, a momentami nawet słaba. Nie dość, że (znowu) zniszczono ciekawą pracę pewnego komiksowego twórcy (mam tutaj na myśli Grega Ruckę i jego Death & Maidens), to jeszcze zrobiono to dosyć rzemieślniczo (właściwie to crossover, więc czego tutaj się wiecej spodziewać?). Obok Morriona jest tu Dini, Milligan i Niceza, a każdy z nich skupia się na innych aspektach opowieści (a co za tym idzie nie trzymaja zwartosci komiksu). Brakuje tutaj motywu głównego, który odgrywał nadrzedną rolę w pracach scenarzystów. To samo z rysownikami - każdy ma inną wrażliwość i również wygląda to niespójnie. Najbardziej żenujące jest "religijne" zakończenie. Niemniej za wielki plus uważam tutaj momenty zagospodarowane przez Petera Milligana, który przedstawił naprawdę dojrzałego Robina, świetnie przedstawił jest rozterki i pragnienia. Solidny jest również Morrison. Wszelako Dini i Niceza nie mogą się tutaj jakoś odnaleźć.

Koniec końców nie polecam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2008, 04:49:21 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #406 dnia: Lipiec 19, 2008, 07:11:38 pm »
I tak kupuję tylko dlatego, że Ra's al Ghul.

W ogóle, jak można go było zmartwychwstać, no proszę ja was. Chamówa i bucówa.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #407 dnia: Lipiec 19, 2008, 07:30:33 pm »
W ogóle, jak można go było zmartwychwstać, no proszę ja was. Chamówa i bucówa.

http://pl.youtube.com/watch?v=19bf8znhX_U

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #408 dnia: Lipiec 20, 2008, 07:52:31 pm »
I tak kupuję tylko dlatego, że Ra's al Ghul.

W ogóle, jak można go było zmartwychwstać, no proszę ja was. Chamówa i bucówa.

Żeby Loeb w Hushu mógł napisac ze Riddler od jam łazarza zwariował. Jakby wczesniej był całkowicie normalny.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #409 dnia: Lipiec 20, 2008, 08:07:22 pm »
?

Przecież Ras zginął w Death & Maidens, a miniseria ta ma miejsce po Hushu.

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #410 dnia: Lipiec 21, 2008, 10:09:27 pm »
Jestem zwolennikiem wielkiej teorii spiskowej. Nie po to Loeb wspominał wiecej niz raz jamy Łazarza zeby potem ot tak rok pozniej pozbyc sie faceta ktory zył jak do tej pory coś pomiedzy 700 a 400 lat. Akurat w XX wieku miał córke ktora miałą tatusiowi za złe ze ja zostawił na pewną smierc. Do tej pory był przecież wzorowym ojcem.

Zreszta plejada ludzi ktorzy sie pojawiaja w "rezurekcji" sa bardzo "loeb-lubić-dużo-postaci"-owskie.


btw. batman duzo biega w zbroi w rezurekcji? bo podoba mi sie mroczny krzyzowiec.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #411 dnia: Lipiec 21, 2008, 10:42:57 pm »
Prawie że przez cały czas.
Średniowieczna zbroja pojawia się też w Detective Comics #842 scenariusza Petera Milligana, który na moment wrócił do Batmana. Świetna rzecz. Ci, którzy kochają "Mrocznego Rycerza Mrocznego Miasta" i jego historie do Detective'ów rysowane przez Jima Aparo i Toma Mandrake'a nie będą zawiedzeni.

Zeszyt rysowany jest przez Dustina Nguyena. Gość ma talent, ale o wiele bardziej wolałbym zobaczyć jego komiksy w akwareli (jak chociażby to: http://bp2.blogger.com/_9uWb2U6V3rQ/SIPxlW7ApSI/AAAAAAAABN4/jWG4g0vZbaU/s1600-h/gotham_min52.jpg   czy też to: http://bp2.blogger.com/_9uWb2U6V3rQ/R_qC4gQgvWI/AAAAAAAABIk/mHD8QgdOwPU/s1600-h/married2thaMOB_72.jpg). Ponadto tak samo jak Daniel, Nguyen ma jeden zasadniczy problem - wzoruje się na wizerunku Batmana ala Jim Lee. Nie stara się zdefiniować Batmana na swój sposób, a interpretuje postać za pośrednictwem innej interpretacji.

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #412 dnia: Lipiec 22, 2008, 11:58:12 am »
Kazdy chcialby zobaczyc zeszyt Nguyena w akwareli. Poki co zastanawia sie kiedu DC kaze mu przestac robic tak okładki.

mnie ten art rozwala

http://duss005.deviantart.com/art/hello-jim-81901227

i ten

http://duss005.deviantart.com/art/batman-and-joker-in-the-rain-72397857

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #413 dnia: Lipiec 23, 2008, 06:55:59 pm »
Dobry jest gość. W Rezurekcję właśnie się wgryzam, na razie zaliczyłem annual z jedynym, oficjalnym, altymyt originem i muszę powiedzieć, że Birth of the Demon było lepsze. I graficznie i merytorycznie. Zresztą, widać, że sporo z niego ocalone zostało z tym annualu.

Offline bąbielek

Odp: Batman
« Odpowiedź #414 dnia: Lipiec 23, 2008, 07:02:32 pm »

Klick me up, klick me down.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2008, 10:06:13 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Batman
« Odpowiedź #416 dnia: Lipiec 28, 2008, 04:50:57 pm »
na Alei pojawił się nius, że Gaiman wziął się za Batmana:
http://komiks.nast.pl/nowosci/7293/Batman-wg-Gaimana/
ciekawe co z tego wyniknie...

Offline Mysza_

Odp: Batman
« Odpowiedź #417 dnia: Lipiec 28, 2008, 06:18:38 pm »
już raz się za batka wziął. w Batmanie B&W z lat 90-tych.z Bisleyem wysmażyli niezły, kwaśny kawałek.
ale to żart raczej był ;)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #418 dnia: Lipiec 28, 2008, 09:22:19 pm »
Komiks z pewnością będzie bardzo solidny i wyborny, ale czy od razu potrzebny jest szum? Że niby to będzie jakieś arcydzieło?

Gaiman ostatnimi czasy nie błyska tak jak za czasów "Violent Cases", Sandmana" czy "Śmierci". Jego ostatnie twory, "1602" i "Eternals" były solidnie zrobione, ale były rzemiosłem. Szczególnie rozczarowujący był "1602". Nie spodziewam się więc kamienia milowego, ale dobrego komiksu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2008, 10:04:47 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #419 dnia: Lipiec 28, 2008, 10:17:33 pm »
Solidny i pewnie, ale mam nadzieje ze to bedzie "elseworld" bo jak znikna gacka zeby im sprzedaz skoczyla to porazka bedzie.

No i jakos nie wiem czemu widze przed soba zart z sandmna jako emo. To sie tak ladnie moze Gaimanowi wpisac w faceta ktory ubiera sie na prawie czarno.