trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #4650 dnia: Luty 14, 2018, 03:43:49 pm »
Maragast- a co z "HQ- Preludia i fantazje"? Co z "Ego"? "Nową granicą"? No i czy "Co stało się z mrocznym krzyżowcem?' traktowac jako elseword?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2018, 11:14:12 pm wysłana przez LordDisneyland »

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4651 dnia: Luty 15, 2018, 06:37:56 am »
No i czy "Co stało się z mrocznym krzyżowcem?' traktowac jako elseword?
Raczej tak skoro "Komiks przedstawia wydarzenia mające miejsce po śmierci Batmana, kiedy jego przyjaciele i wrogowie pojawiają się na jego pogrzebie. Każde z nich opowiada inną historię na temat śmierci bohatera."
Cytat za Wikipedią.

Ale zbiorcze wydania wyszły w dobrej kolejności a chyba na to trzeba patrzeć  :smile:
OK, ale w tym przypadku kolejność czytania wyznacza raczej kolejność wydawania oryginalnych zeszytów, a nie późniejszych wydań zbiorczych.
Żeby było jasne - ja również jestem za tym, żeby najpierw przeczytać oba tomy Wiecznych Batmana i Robina, a później Wojnę Robinów. Niemniej jednak chronologii zaproponowanej przez Maragasta (jak również przez doświadczonych komiksiarzy z Batcave) nie nazywałbym idiotyzmem.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2018, 06:45:26 am wysłana przez laf »

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4652 dnia: Luty 15, 2018, 07:13:33 am »
Maragast- a co z "HQ- Preludia i fantazje"? Co z "Ego"? "Nową granicą"? No i czy "Co stało się z mrocznym krzyżowcem?' traktowac jako elseword?


Cały czas pracuje nad chronologią i sukcesywnie ją aktualizuje więc dlatego mogą być pewne braki (chociaż wszystkie najważniejsze tytuły powinny być).
Ta chronologia pochodzi z majej strony gdzie układam zarówno pełną chronologię Marvela i DC jak i poszczególnych postaci.
Oprócz chronologi są tam też artykułu "Jak zacząc czytać" poświęcone poszczególnym postacią  (aby nowy czetelnik bez problemu odnalazł się we wszystkich tytułach).
Chciałbym aby moja strona była taką bazą startową dla nowych czytelników.


Niestety linka nie mogę tu podać gdyż oprócz wydawanych po Polsku tytułów uwzględniam także skanlacje tytułów dotychczas nie wydanych w Polsce.
Ale strona będzie pierwsza gdy w googlach wpisze się: Marvel DC chronologia.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4653 dnia: Luty 15, 2018, 07:27:01 am »
OK, ale w tym przypadku kolejność czytania wyznacza raczej kolejność wydawania oryginalnych zeszytów, a nie późniejszych wydań zbiorczych.
To dwa tomy "rok zero" powinny być po trzecim tomie Batmana z "Nowe DC"  :smile:

Tu jest prawidłowa chronologia Batmana z "Nowe DC" https://comicvine.gamespot.com/forums/batman-286/when-do-i-read-batman-and-robin-eternal-is-this-ti-1785184/

Tutaj całego Robina https://www.comicbookherald.com/complete-robin-comics-reading-order/

A nie tylko Batcave i Batcave  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4654 dnia: Luty 15, 2018, 07:29:40 am »
Niestety linka nie mogę tu podać gdyż oprócz wydawanych po Polsku tytułów uwzględniam także skanlacje tytułów dotychczas nie wydanych w Polsce.
Nadal nie widzę sensu uwzględniania informacji o skanlacjach dla osób startujących z czytaniem SH. Tym bardziej wiedząc, że wiele osób nie jest na tyle ogarniętych, aby wyłapać, że to co podajesz nie można normalnie kupić.
Ale to jest tylko moje zdanie.

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4655 dnia: Luty 15, 2018, 07:44:45 am »
To dwa tomy "rok zero" powinny być po trzecim tomie Batmana z "Nowe DC"  :smile:
Nie chodziło mi (a także Tobie) o Rok zerowy tylko o WBiR oraz WR, dlatego też napisałem
w tym przypadku
Kończąc, uważam, że obydwie chronologie można uznać za właściwe i mają one swoją podstawę i uzasadnienie.

A nie tylko Batcave i Batcave  :smile:
Nie tylko Batcave, jeszcze Maragast  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4656 dnia: Luty 15, 2018, 07:54:06 am »
Nie tylko Batcave, jeszcze Maragast  :smile:
Który skopiował z Batcave i ma listę z translacjami  :smile:

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4657 dnia: Luty 15, 2018, 08:06:50 am »
Który skopiował z Batcave i ma listę z translacjami  :smile:


Co niby skopiowałem z Batcave?
Sam układałem chronologię na podstawie różnych źródeł i chronologię New52 miałem już ułożoną zanim Batcave opracował swoją pełną chronologię.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4658 dnia: Luty 15, 2018, 08:17:53 am »
To ten błąd z umiejscowieniem Robin War pomiędzy Batman i Robin Eternal mnie zmylił  :smile: Sorry.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4659 dnia: Luty 15, 2018, 08:44:09 am »
To ten błąd z umiejscowieniem Robin War pomiędzy Batman i Robin Eternal mnie zmylił  :smile: Sorry.


Spoko :)
Chociaż mam problem jak to ułożyć prawidłowo bo faktycznie bez sensu jest czytać Wojne Robinów pomiędzy Wiecznym Batmanem i Robinem ale chronologicznie to tak jest prawidłowo. Tak samo bez sensu jest czytać te obie pozycje pomiędzy 8 a 9 tomem Batmana mimo, że tak by wychodziło chronologicznie.
Trudno to ułożyć by było dobrze...

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4660 dnia: Luty 15, 2018, 08:54:58 am »
Chociaż mam problem jak to ułożyć prawidłowo
Możesz skorzystać z podpowiedzi innych forumowiczów i ustawić Wojnę Robinów po drugim tomie WBiR  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4661 dnia: Luty 15, 2018, 08:59:01 am »

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4662 dnia: Luty 15, 2018, 09:16:51 am »
Nowe DC zrób jak tutaj https://comicvine.gamespot.com/forums/batman-286/when-do-i-read-batman-and-robin-eternal-is-this-ti-1785184/

Dziwna i pełna błędów jest ta chronologia: niby czemu 7 tomów Detectiv Comics jest przed pierwszym tomem Batmanem???
Ktoś się pogubił.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4663 dnia: Luty 15, 2018, 09:27:18 am »
Wyjaśnione jest to: "Note: I put D.C. Vol 4-7 here since majority of issues contained in these trades aren't connected to any of the main stories at the time, plus Damian, to my knowledge, does not appear in any of these trades, thus setting these before the introduction to Damian in the New 52 universe"

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4664 dnia: Luty 15, 2018, 09:46:49 am »
Wyjaśnione jest to: "Note: I put D.C. Vol 4-7 here since majority of issues contained in these trades aren't connected to any of the main stories at the time, plus Damian, to my knowledge, does not appear in any of these trades, thus setting these before the introduction to Damian in the New 52 universe"
I jest do dupy. DC 6-7 łączy się z Wiecznym Batmanem. Tam jest wyraźnie zaznaczone że Ikar dzieje się po tym jak Gordon trafił do więzienia.
Dodatkowo 1 tom Mrocznego Rycerza ma tie-in do Nocy Sów. (Pomijam zeszyty zerowe).
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2018, 07:20:45 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything