Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4800 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:15:41 am »
oceny komiksu są bardzo różne :razz:
Jak z Batmanem Kinga za którego dostał Eisnera  :smile: A dla niektórych i tak lepszy mega zwykły Detective Comics.

Dla mnie DKSA też nie jest nie wiadomo czym ale spokojnie zjada z połowę Batmanów z DC Deluxe.

To też celowo jest tak odjechane?  :roll:
Obrazek dałeś tak? Bo mi się nie wyświetla. Ktoś widzi?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2018, 11:24:56 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4801 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:26:26 am »
Polityczne deklaracje? Ja odniosłem raczej wrażenie że Miller poszedł w DKSA w satyrę społeczeństwa, niż w krytykę polityki jak w Powrocie.

Jak z Batmanem Kinga za którego dostał Eisnera  :smile: A dla niektórych i tak lepszy mega zwykły Detective Comics.
Sprawdź ty dokładnie za co dostał King Eisnera. Dostał za szorciaka z Batman Annual #1 “Good Boy”. Nie za Batman jak sugerujesz. Ten ważniejszy dla King jest za Best Limited Series: The Vision i całkiem zasłużenie.* To co robi w Batmanie nadal jest słabe, a on chce to jeszcze wałkować kolejne 50 numerów.
*Za to też dostał, ale rok wczęśniej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2018, 11:46:12 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4802 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:29:14 am »
Sprawdź ty dokładnie za co dostał King Eisnera. Dostał za szorciaka z Batman Annual #1 “Good Boy”. Nie za Batman jak sugerujesz.
Naprawdę?

Best Writer—Tom King, Batman, Batman Annual #2, Batman/Elmer Fudd Special #1, Mister Miracle (DC)

https://io9.gizmodo.com/here-are-your-2018-eisner-award-winners-1827773792

Offline -gościu-

Odp: Batman
« Odpowiedź #4803 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:30:09 am »
Obrazek dałeś tak? Bo mi się nie wyświetla. Ktoś widzi?
Ja widzę  :sad: To ten pokraczny Superman narysowany przez Millera z dwa lata temu.

http://www.fortressofsolitude.co.za/wp-content/uploads/2017/07/Frank-Miller-Is-Writing-A-Superman-Year-One-Comic-Book.jpg

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4804 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:30:49 am »
Dostał za całokształt, Batmana wrzucili z uwagi na kontrowersję. To jest bardzo słaby run i będzie szybko zapomniany. Do Snydera się nie umywa.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4805 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:32:38 am »
Dostał za całokształt, Batmana wrzucili z uwagi na kontrowersję. To jest bardzo słaby run i będzie szybko zapomniany. Do Snydera się nie umywa.
Haha  :lol: Snyder jeden tom dobry na 10  :smile:

Ja widzę  :sad:
Coś w ogóle problem z tym linkiem i musiałem pobrać. No pewnie że odjechane  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4806 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:36:25 am »
@JanT porąbało mi się z zeszłorocznymi. Chodziło mi o Mister Miracle i Batman Annual #2. 

Batman jest tak przeciętny i nudny. Niczym nie się ten run nie wyróżnia.
I tak dyskusja z DKSA zeszła na Kinga idź pan w .....


JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4807 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:38:58 am »
Chodziło mi o Mister Miracle i Batman Annual #2. 
I całościowo za Batmana.

I tak dyskusja z DKSA zeszła na Kinga idź pan w .....
Ale tu jest podobna kwestia niezrozumienia/niedocenienia  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4808 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:44:05 am »
Ale tu jest podobna kwestia niezrozumienia/niedocenienia  :smile:
Nie zgadzam się. Bo Miller do czasu DKSA sporo napisałem historii z Batmanem, który miały wpływ na tą postać. Nawet na jego postrzeganie w kulturze. Napisał z nim dzieła przełomowe, dlatego DKSA jest tak kontrowersyjny. King do tej pory nic takie z Batmanem nie zrobił. Nie chodzi o to co tworzył wcześniej czy równolegle do niego.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4809 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:47:18 am »
sporo napisałem historii z Batmanem
Mógłbyś się podzielić  :biggrin:

Przecież ja nie porównuję Kinga do Millera.

Offline -gościu-

Odp: Batman
« Odpowiedź #4810 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:48:28 am »
Sporo? Dwie. No ale wiadomo, dwie arcyważne.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4811 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:51:56 am »
Mógłbyś się podzielić  :biggrin:
Jakiś dziś jestem nieogarnięty. TAK DWIE MEGA WAŻNE. Dobra odpuszczam tą dyskusje.

Offline sum41

Odp: Batman
« Odpowiedź #4812 dnia: Lipiec 30, 2018, 09:16:41 pm »
Czytam sobie komiksy z pulpowym The Shadow i natrafilem na mini serie Batman vs The Shadow w ktorym to Shadow zostaje pojmany i jest przetrzymywany przy wsparciu Alfreda w bazie Batmana na dnie Zatoki Gotham czy w normalnych komiksach  Batem tez taka posiada?




Fajnie to narysowali, obok plywaja jakies glebinowe ryby, mamy gangsterow w betonowych butach na dnie a w tle przeplywa Killer Crock  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4813 dnia: Sierpień 02, 2018, 07:41:25 am »
"Powrót Mrocznego Rycerza: Ostatnia Krucjata" - bardzo prosta acz sprawnie zaaranżowana fabuła ukazująca Bruce'a jako coraz bardziej świadomego upływu czasu (a co za tym idzie spadku swojej formy) oraz konieczności "zmiany warty" na stanowisku Obrońcy Gotham. Pytanie tylko czy impulsywny Jason Todd kiedykolwiek będzie gotowy by podjąć się tej misji... 
 
Trudno traktować tę inicjatywę jako w pełni samodzielny utwór. Czytelnicy pierwszego "Powrotu..." doskonale wiedzą jaki będzie rozwój wątków tej opowieści i stąd raczej nie ma sensu oczekiwać niespodzianek. Nazwanie "Ostatniej Krucjaty" komiksem niepotrzebnym uznałbym jednak za przesadzone. Ot, ciekawostka dla fanów postaci. Natomiast Romita Młodszy wypadł znacznie lepiej niż przy okazji pierwszego tomu "All Star Batman".

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #4814 dnia: Sierpień 03, 2018, 07:51:00 am »
Przeczytałem 50 zeszyt Batmana od Toma Kinga i z całą pewnością mogę stwierdzić, że ten facet pisuje brednie. Akcja z trójkątem Batman-Catwoman-Joker w historii "Best man" to podobne głupoty co "War on jokes and riddles". Catwoman (postrzelona z magnum w brzuch) i Joker (z przeciętą tętnicą szyjną) prowadzą dywagacje o przeszłości. Joker ściskając dłońmi tętnice hamuje upływ krwi i może mówić.
I te koszmarne dialogi: "Bat?", "Yes, Cat?" / "Cat?", "Yes, Bat?" (tu King próbuje być jak hybryda Bendisa i Azzarello z nawracaniem i wrzucaniem tekstów z offu na kolejne kadry). Albo "I failed because I'm scared". Co to jest? "Klan", "M jak miłość"?
Rozumiem, że bonzowie z DC go nie wywalą bo kasa ładnie płynie, ale nie kumam jak można to kupować. Chyba, że dla rysunków bo zarówno Janin, a zwłaszcza Mann to rewelacyjni ilustratorzy.
Jedyne co działa na jego plus to, że komiksy nie są przegadane i potrafi prowadzić narrację filmowo.
Nie czytałem jego "Vision", ale po prostu nie mogę uwierzyć, że ten facet mógłby napisać cokolwiek dobrego.
Snyder pisywał rzeczy głupawe, ale przy Kingu jawi się niczym mistrz klawiatury.