trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1271679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4830 dnia: Sierpień 04, 2018, 02:26:28 pm »
Dam chyba ostatnią szansę tej serii i kupię tom 4, ale powoli przestaję się łudzić, że King zacznie pisać jakoś lepiej...
4 już nawet przeciwnicy 1-3 polecają  :smile:

To to jest gorsze niż pierwsze tomy Detective Comics z New 52?
To jest lepsze od całego DC z New 52. Kup 4 tom Kinga najlepiej i najwyżej się cofniesz jak podejdzie  :smile:

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #4831 dnia: Sierpień 04, 2018, 02:28:00 pm »
Batman wystawia na cel łotrów

To mnie najbardziej rozbroiło. Dlaczego oni w ogóle zgodzili się walczyć z Banem? Skąd Man-Bat miał w pilnie strzeżonym zakładzie dostęp do swojego serum a inni przestępcy do pełnego rynsztunku? Dlaczego w takim razie zamiast walczyć z Banem nie wykorzystali swoich gadżetów do ucieczki? Dlaczego cierpliwie wszyscy czekali na swoją kolej? Totalni psychopaci. Dlaczego Firefly nie spalił Arkham i nie uciekł? I dlaczego mimo tych wszystkich głupot ten komiks czyta się tak dobrze? Miliony pytań bez odpowiedzi. Batman Kinga momentami jest naprawdę głupi, ale paradoksalnie i tak według mnie lepszy od runu Snydera. W sumie to jedyna seria z Odrodzenia której jeszcze nie porzuciłem.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4832 dnia: Sierpień 04, 2018, 02:37:02 pm »
To jest lepsze od całego DC z New 52. Kup 4 tom Kinga najlepiej i najwyżej się cofniesz jak podejdzie  :smile:
Jak można pisać takie brednie? Możesz porównywać do serii Snydera, ale nie do całego segmentu...

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4833 dnia: Sierpień 04, 2018, 02:39:37 pm »
Jak można pisać takie brednie?
DC = Detective Comics  :smile: Chodziło o całą serię Detective Comics z New 52.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2018, 02:45:46 pm wysłana przez JanT »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4834 dnia: Sierpień 04, 2018, 03:38:20 pm »
Ok, w tym wypadku ma to sens :smile:

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4835 dnia: Sierpień 05, 2018, 05:43:24 pm »
4 już nawet przeciwnicy 1-3 polecają  :smile:
Tak, tak dalej zaklinaj rzeczywistość i dalej ignoruj opinie Itachiego, Eragona czy chmiela (który czytał nowsze numery niż reszta z wymienionych) oraz wielu innych którzy wypowiedzieli się negatywnie o twoim ulubionym runie Gacka. King miał parę udanych komiksów SH (np. Vision i MM) ale jego Batman to słabizna. Facet kompletnie nie czuje tematu, a może po prostu pisze jak mu każą i nie ma tyle swobody co przy postaciach drugoligowych. Mniejsza o przyczynę, efekt jest mizerny.

A Detetive Comics z N52 może nie było wybitne ale to były dobre akcyjniaki (np. Gothtopia). Pomijając też, że wielu artystów było odpowiedzialnych za scenariusz przez co ciężko utrzymać jednolity poziom. Nic wielkiego ale przynajmniej człowiek nie przecierał oczu ze zdumienia poziomem głupot, jak przy głównym runie Gacka od Kinga. Pierwszy tom było jeszcze jako tako, ale w drugim i trzecim debilizm osiągnął poziom krytyczny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2018, 05:51:52 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4836 dnia: Sierpień 05, 2018, 06:15:30 pm »
To ty poczytaj opinie Winclera czy Amsterdreama a nie zaklinaj rzeczywistości  :smile: Może też poczekaj jak te osoby wymienione przez ciebie przeczytają ten 4 tom.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #4837 dnia: Sierpień 05, 2018, 07:58:19 pm »
Z opinii Amsterdreama to raczej nic pozytywnego nie wynika.

Może też poczekaj jak te osoby wymienione przez ciebie przeczytają ten 4 tom.
Nawet gdyby tom 4 był lepszy, a słyszałem że niby jest (aczkolwiek idiotycznych twistów nie brakuje) to niestety czeka Nas jeszcze kilkanaście miesięcy babrania się w Kingowym światku - prostackim i skierowanym na najgorsze cechy Mrocznego Rycerza. Wydane u Nas 3 tomy to kompletna klapa, od jeszcze niezłej przystawki w postaci Jestem Gotham do dania głównego z niestrawnym Jestem Samobójcą i Jestem Bane. Z restauracji wychodzimy głodni, a w pamięci mamy że kiedyś przyrządzano tutaj coś pysznego.

I to nie tak że nie jestem na bieżącą. Ostatnich kilka zeszytów mam w oryginale. I co widzę? Następne debilne pomysły scenarzysty.
Spoiler: pokaż
Rozmowę Batmana z Kotką o Jokerze, czego następstwem jest oczywisty pojedynek pomiędzy nimi w kościele. I kolejna rozmowa postrzelonej Catwoman i wykrwawiającym się Jokerem, tamującym sobie krew rączką. Z szyi... Chociaż rozmowa to zbyt wielkie słowo, to raczej kółko wzajemnej adoracji, użalaniem się nad losem i przeznaczeniem.


To wszystko powoduje, iż sprzedaż jest dobra. Masa akcji, pojedynków, mordobicia, krwi. Ludzie to kupią, jednak to wszystko jest powtarzane z roku na rok. Kiedy w końcu otrzymamy serię, w której scenarzysta będzie potrafił wykorzystać całe otoczenie Batmana. Robinów, Batwoman, Batgirl, Huntress i całej reszty? Dlaczego zawsze traktowani są jak piąte koło u wozu? Dlaczego nikt nie potrafi ułożyć relacji pomiędzy nimi? Część z nich ma swoje serie, są zajęci swoją misją. Kwestia przemyślenia i konstrukcji. Ale no tak potencjalne 100 zeszytów jakie pisać ma King może wystarczą na jakiś błysk w okolicach 97 numerka...

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4838 dnia: Sierpień 05, 2018, 08:35:14 pm »
100 zeszytów ma zaplanowane od jakiegoś czasu bo może i być więcej  :smile:

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4839 dnia: Sierpień 05, 2018, 08:55:37 pm »
Ja z kolei podczytałem drugi tom "All-Star Batman" i jestem bardzo mile zaskoczony. Tym mocniej, że pierwszy, oględnie rzecz ujmując, nie był udany. Nie zdradzę chyba zbyt wielu szczegółów gdy wspomnę, że zebrane tu nowele okładają się (tzn. większość z nich) w spójną całość. I nawet Duke, postać z mojej perspektywy zbędna (już i tak ta cała Bat-Rodzina "rozrodzona"), wypada jakoś lepiej niż zazwyczaj. Jock po prostu świetny, ale ja mam akurat "skrzywienie" na punkcie tego plastyka. Francavilla też nie daje ciała. Jeśli komuś podobał się staż Snydera to znajdzie tu co najmniej kilka nawiązań do okresu "Nowego DC Comics!".

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4840 dnia: Sierpień 06, 2018, 02:48:13 pm »
Jest już podanych siedemnaście tomów kolekcji Batmana https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_Of_Batman

Coś by się kupiło (np Batman i Robin czy Detective Comics) jakby wyszło u nas.

Specjale to Batman Eternal w 4 tomach  :smile:

Bazyl nasz oddział już nudzi o to od dawna  :biggrin:

Jakby to u nas ruszyło to Egmont w DC Deluxe puszczałby mniej Batmanów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 03:09:10 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4841 dnia: Sierpień 06, 2018, 03:38:42 pm »
To by zamkneli DC Deluxe bo by nie mieli co wydawać. A serię Batman i Robin to by mogli wydać w podwójnych tomach i tak by się sprzedało, po za tym że to dobra seria.

Offline tomb

Odp: Batman
« Odpowiedź #4842 dnia: Sierpień 07, 2018, 02:53:17 pm »
Co lepiej brać, Azyl z Egmontu, czy z kiosku? Samą historię znam z pierwszego wydania, ale interesują mnie dodatki.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4843 dnia: Sierpień 07, 2018, 03:08:21 pm »
W kolekcyjnej wersji masz jeszcze obecnie trudno dostępny Człowiek, który się śmieje. może to być jakaś wartość dodana do  tego tomu. Dodatki w wydaniu Egmontu, to głownie scenariusz komiksu wraz z dopiskami Morrisona, które są wartością samą w sobie. Fajnie poczytać to do powiedzenia ma sam autor. Dodaje to głębi tej znakomitej opowieści. Reszta dodatków to szkice, które pokazują niejako proces tworzenia końcowych ilustracji Dave'a McKeana. Z tego też powodu dodatki w wydaniu Egmontu stoją na dobrym poziomie. Pozwalają zrozumieć lepiej sam komiks. Jednak dodatkowa historia w wydaniu kioskowym to też łakomy kąsek.
Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś na tyle tak dużym fanem Azylu by kupić to kompletne wydanie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 10:35:39 pm wysłana przez OokamiG »

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4844 dnia: Sierpień 07, 2018, 03:37:36 pm »
Najlepiej zobacz jakiś filmik prezentujący wydanie. Pewnie ludzie na YT albo swoich blogach mają udokumentowane - to chyba było jakoś 50/50 komiks/dodatki. Ja jestem fanem wydań kompletnych, więc brałbym wydanie od Egmontu. Druga sprawa, że Człowiek... może już nie być wydany, wiec za jakiś czas jak zniknie będziesz musiał zapłacić trzycyfrówkę za komiks.

 

anything