trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #4875 dnia: Wrzesień 27, 2018, 11:50:30 am »
   Zdecydowanie za wcześnie...   
   

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4876 dnia: Wrzesień 30, 2018, 11:30:48 pm »
Czytak ktos z szanownych kolegow Batman: White Knight Murphy'ego?
Warto?
Krecha - wiem, ze kozak, a jak z historia?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4877 dnia: Październik 01, 2018, 07:51:49 am »
Czytak ktos z szanownych kolegow Batman: White Knight Murphy'ego?
Warto?
Krecha - wiem, ze kozak, a jak z historia?
Może to pomoże:

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4878 dnia: Październik 01, 2018, 10:14:32 am »
Pomoglo. Dziekuje slicznie! 😉
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4879 dnia: Październik 01, 2018, 10:22:20 am »
Ja już tydzień temu zamówiłem swój egzemplarz.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4880 dnia: Październik 07, 2018, 09:13:32 am »
W kolekcji Batmana fajne rzeczy:

Private Casebook
Prey
Trzeci tom Batman i Robin Morrisona (wcześniej 1 i 2)
Gates of Gotham
Pierwszy tom Batman by Neal Adams (klasyka w ciul  :smile: )

Śmierć Rodziny w dwóch tomach:

Tom 01: Batman 13-15, Nightwing 15, Catwoman 13-14
Tom 02: Batman 16-17, Nightwing 16, Batman & Robin 15-17

Wcześniej są też 2 tomy Batman & Robin Tomasiego z zeszytami 0, 1-14.

Sporo fajnych tytułów których u nas nie było.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2018, 09:33:13 am wysłana przez JanT »

Offline reston

Odp: Batman
« Odpowiedź #4881 dnia: Październik 14, 2018, 02:43:02 pm »
W ogóle nie czytam Batmana ani Kinga ani wcześniejszego, natomiast słyszałem że Wojna Żartów z Zagadkami jest dobra. Zastanawiam się nad zakupem (jako fan Jokera). Ma sens jej czytanie wyrwane z kontekstu pozostałych przygód ?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #4882 dnia: Październik 14, 2018, 03:11:07 pm »
Ogólnie historia toczy się w przeszłości względem współczesności - coś na zasadzie Year Two/Three, więc teoretycznie można czytać osobno. Mogą być jakieś nawiązania do przyszłych historii, ale już nie pamiętam.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline sum41

Odp: Batman
« Odpowiedź #4883 dnia: Październik 14, 2018, 06:53:26 pm »
przykra wiadomośc - zmarł norm breyfogle


Ladnie rysowal w Tm semicach, on chyb cos chorowal...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Batman
« Odpowiedź #4884 dnia: Październik 14, 2018, 07:49:57 pm »
   Mial udar i zdaje sie to go w koncu pokonalo, byl w polowie sparalizowany. Szkoda gosc byl przed 60-ka spokojnie moglby byc jeszcze czynny zawodowo. Jak dla mnie najlepszy ze stalych rysownikow z dlugim stazem w Batmanie. Jemu zawdzieczamy Zsasza, Brzuchomowce, Anarcha i wielu pomniejszych. Wiem ze to nie miejsce w takim temacie ale jego run pisany wraz z Grantem i Wagnerem jest fantastyczny a i  jednym z najlepiej ocenianych przez fanow. Egmoncie jak dlugo mamy czekac?

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4885 dnia: Październik 19, 2018, 12:55:33 am »
Skusilem sie na Batman: White Knight.
Wydanie tpb w pierwszym tygodniu sprzedazy, w Dublinie zniknelo prawie tak szybko jak Batman Damned z Bruce'owym osprzętem.

Graficznie, tytul ten to Petarda. Jest po prostu przesliczny! Drapiezny, uliczny styl Murphy'ego to klasa sama w sobie. Widac duzy wplyw grafifiti. W pamieci utknela mi szczegolnie planasza z Jokerem w celi, z roznymi "wersjami" Batmana naokolo niego - animated series, frank miller, burton, batman 66, jack nicholson z tym w pyte dlugim rewolwerem itp. Postery, figurki, fanty. Tez mialem straszny zawias na tej stronie probujac wylapac jak najwiecej (tak jak koles z zalinkowanego wyzej filmu). Naprawde rysunkowo, jest super. Budynki, zabytki, maszyny i samochody w wydaniu Murphy'ego sa niesamowite. Postacie i ich kostiumy zaprojektowane sa wybornie. Nie mam absolutnie zadnych zastrzezen co do strony graficznej White Knight. Ba! Chcialbym wiecej tak dobrze wygladajacych komiksow!

Natomiast sama historia?
No, nie wiem. Dla mnie wszystko to bylo bardzo przewidywalne i naciagane. Wszystko, od poczatku historii zmierza do jedynie slusznego rozwiazania.
Spoiler: pokaż
Wiadomo jest, ze Joker wroci i jest to jedynie kwestia czasu. Wiadomo takze, ze jak zawsze, dojdzie do konfrontacji pomiedzy nim i Batmanem.
Jest jednak sporo fajnych pomyslow i czyta sie calkiem dobrze. Czytaloby sie pewnie lepiej, gdyby nie ten irytuajcy momentami, patos i to, jak bohaterowie kochaja i poswieceja sie dla Gotham. Ogolnie cala opowiesc to Elseworld, wiec jest nieco inaczej niz w continuity. To akurat duzy plus, bo znikaja ograniczenia.

 Moze, tak jak koledzy, ktorzy pisali w innym temacie - powienienem przymknac oko na niedociagniecia i nielogicznosci, a skupic sie bardziej na samej rozrywce, ktorej komiksy maja nam dostarczac. Przeczytac raz jeszcze i dac sie poniesc konwencji zamiast doszukiwania sie dziur w fabule. Mysle, ze wtedy spodoba mi sie ten komiks duzo bardziej. Tak zapewne zrobie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline -gościu-

Odp: Batman
« Odpowiedź #4886 dnia: Październik 19, 2018, 08:32:57 am »
Murphy to mistrz i nawet jeśli fabuła rozczarowuje (które komiksy z Batmanem z ostatnich lat, pod tym względem nie rozczarowywało?), to po White Knight sięgnę choćby dla rysunków. Nawet szkoda mi pozbywać się bardzo przeciętnego Przebudzenia Snydera, bo Murphy tam wymiata. Mam nadzieję, że White Knight od Egmontu już w przyszłym roku.

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #4887 dnia: Październik 21, 2018, 02:20:02 am »
@donTomaszek- bardzo słuszna konkluzja  8)

A tak przy okazji - namówiliście mnie na tego Batmana...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #4888 dnia: Październik 24, 2018, 11:06:45 pm »

Offline nori

Odp: Batman
« Odpowiedź #4889 dnia: Październik 29, 2018, 04:24:33 pm »
Cos nie mogę znaleźć...
Co dokładnie jest zawarte w albumie Rozbite miasto i inne opowieści? Czy to odgrzewane kotlety, czy premierowe na naszym rynku historie?

Znalezione, dzięki 2rcfrt. jak coś, pozwolę sobie zacytować:

W tym zbiorze będzie:
- wznowione Rozbite Miasto (Batman #620–625)
- Flashpoint: Batman Knight of Vengeance (#1-3) - tie-in do Flashpointa
- Batman: Gotham Knights #8 (czarno biała historia 8 storn)
- Wednesday Comics #1–12 (części dotyczące Batmana, czyli 12 stron zaledwie)

Wszystko rysuje Eduardo Risso, dlatego pominięto Batman: Gotham Knights #35, którego Risso nie rysował. Nie będzie też wydanego u nas Jokera w tym zbiorze.

« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2018, 07:57:06 pm wysłana przez nori »
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach