Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #630 dnia: Lipiec 05, 2009, 09:46:11 am »
Cytuj
Run Moencha i Jonesa z Batmana

czy możecie mnie nakierować na jakiś spis zeszytów tego runu? czy tm-semic przypadkiem nie wydało całości tych zeszytów?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #631 dnia: Lipiec 07, 2009, 12:19:28 pm »
Są to Batmany #515-552.

Wiem,  że parę pierwszych historii z tego runu zostało wydanych u nas w ramach "Batman & Superman" TM-Semic. Nie polecam jednak polskich wydań. Powycinano parę stron.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #632 dnia: Lipiec 07, 2009, 08:05:10 pm »
dzięki za info. niestety widzę że większość tych zeszytów jest niedostępnych (przynajmniej w mhc).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Max

Odp: Batman
« Odpowiedź #633 dnia: Lipiec 14, 2009, 01:06:54 pm »
Batman to wręcz legendarna postać. Jego złożoność, mrok, i mistyczność dodaje mu uroku. Jedna z moich ulubionych postaci komiksowych. Szkoda tylko że teraz nie żyje. Mam nadzieję że szybko wróci, bo wolę tradycyjnego Bruce'a Wayne jako Batmana a nie Dicka Graysona, który nawet się umywa do Wayne'a. Mam też nadzieję że postanie kolejny film z Człowiekiem-Nietoperzem w roli głównej, bo "Mroczny Rycerz" był świetny, mimo wielu niezgodności z komiksem. Jego powinno się znać nawet jak się nie jest fanem Nietoperza.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #634 dnia: Sierpień 08, 2009, 10:01:20 pm »
Film "Batman: Rycerz Gotham" – coś cudnego. Oczywiście, niektóre nowelki były lepsze, niektóre trochę gorsze, ale generalnie to jest dla mnie animowane arcydziełko. Te historie, ta realizacja, a przede wszystkim ten nastrój... I do tego bardzo kreatywne podejście do wizerunku Batmana. Tak więc "ocham" i "acham"... I poluję na następną emisję w HBO. :)

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #635 dnia: Sierpień 08, 2009, 10:46:20 pm »
Nie przesadzałbym, coś przeciętnego wręcz. Najgorsze to, że nijak ma się jako wypełniacz pomiędzy filmami "Batman: Początek" z "Mroczny Rycerz". Pamiętam, że nowelka Goyera (ze Scarecrowem) mi się podobała, no i ta ostatnia z tym płatnym zabójcą.  Jednak Wayne z długimi włosami i skośnymi oczami, do tego uczący się u hinduskiej mistrzyni mi nie pasował. No i masa nielogiczności czy naciągany rzeczy
Spoiler: pokaż
(ta sprawa ze zbroją, pomijając całkowitą fantastyczność tego wynalazku, to największą głupotą było zrezygnowanie z używania go.)

Zmiany były kosmetyczne i to nieciekawe, nie uświadczyłem tam kreatywnego podejścia do Batmana. Myślałem, że coś bardziej w stronę "Nosferatu" McKaveera zrobią, a powstały takie chaotyczne kreskówki po prostu, tyle że po japońsku.

Przy okazji skoro już mam okazję, to się wypowiem. Niech Japońcy zajmują się swoją kulturą a Amerykanie swoją. Taki Dante jest świetny ze skośnymi oczami i nie wyobrażam sobie, aby jakiś amerykański aktor go zagrał. Z drugiej strony jest koszmarny zwiastun Anime z Wolverinem, o którym niedawno był news na głównej. Już po tym krótkim filmiku wiem, że nie obejrzę na pewno tej kreskówki. Przy nim to nawet Hugh Jackman jest Rosomak wcielony.
Żeby nie było, że tylko Azjaci pieprzą, to Amerykanie ostatnio Dragonballa zwalili chociażby.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline helsing

Odp: Batman
« Odpowiedź #636 dnia: Sierpień 09, 2009, 12:17:39 am »
Przy okazji skoro już mam okazję, to się wypowiem. Niech Japońcy zajmują się swoją kulturą a Amerykanie swoją. Taki Dante jest świetny ze skośnymi oczami i nie wyobrażam sobie, aby jakiś amerykański aktor go zagrał. Z drugiej strony jest koszmarny zwiastun Anime z Wolverinem, o którym niedawno był news na głównej. Już po tym krótkim filmiku wiem, że nie obejrzę na pewno tej kreskówki. Przy nim to nawet Hugh Jackman jest Rosomak wcielony.
Żeby nie było, że tylko Azjaci pieprzą, to Amerykanie ostatnio Dragonballa zwalili chociażby.

Trochę niewiedzy i ignorancji się pojawia, więc pozwolę sobie na OT.
Japończycy zajmują się tym za co im płacą. Marvel chciał żeby zrobili im kreskówkę - mamy dwuczęściową "Hulk vs.". Całkiem fajna, i Wolverine wygląda po staremu. "Planet Hulk" chyba też oni będą robić, ale nie chce mi się sprawdzać. To samo studio (Madhouse) teraz dostało zlecenie na zainteresowanie japońskiego odbiorcy amerykańskimi bohaterami.
Pomimo tego że w Japonii sprzedaje się mangi w milionowych egzemplarzach, to oni nie mają pojęcia o komiksach DC i Marvela. I nie ma szans aby poznali bo nikt tego u nich nie wydaje. Poprzez anime będzie dużo łatwiej dotrzeć.
Anime, o które się tak burzysz mają być na rynek Japoński, więc ma być kulturowo dla nich przystosowane. A w Japonii od jakiegoś czasu wzorem męskości nie jest samuraj, jak z filmów Kurosawy, ale szczupły, wysoki emo, przypominający dziewczynkę (bez zarostu). Nie jest to więc kreskówka dla Ciebie.

Z opinią o "Batman - Rycerz Gotham" się zgadzam.
"Animatrix" był dużo lepiej przemyślany. ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #637 dnia: Sierpień 09, 2009, 12:58:30 pm »
Nie przesadzałbym, coś przeciętnego wręcz.
Mój stosunek do Batmana i do opowieści o nim jest bardzo szczególny i to on głównie powoduje, że "Rycerza Gotham" oceniam tak, jak napisałem w poprzednim poście, niemniej...

Najgorsze to, że nijak ma się jako wypełniacz pomiędzy filmami "Batman: Początek" z "Mroczny Rycerz".
I dobrze. To dało twórcom więcej swobody, która przełożyła się na znakomity efekt końcowy.

Jednak Wayne z długimi włosami i skośnymi oczami, do tego uczący się u hinduskiej mistrzyni mi nie pasował.
To właśnie przykład na tę kreatywność, o której wspominałem.
Jak dla mnie, bardzo odświeżające.

No i masa nielogiczności czy naciągany rzeczy
Zwrócę uwagę za drugim razem, bo Ty nie podajesz jakichś sensownych przykładów, a ja nic takiego sobie nie przypominam. Poza tym, wiesz, chyba to jest jasne, że wchodząc w ten świat, potrzebujemy jakiegoś "zawieszenia niewiary". Oczywiście, kiedy widzę, jak peleryna Batmana zamienia się w rodzaj lotni, też wywracam trochę oczami, ale generalnie nie mam z tego typu sprawami większego problemu.

Spoiler: pokaż
(ta sprawa ze zbroją, pomijając całkowitą fantastyczność tego wynalazku, to największą głupotą było zrezygnowanie z używania go.)
To żadna głupota, tylko świadomy wybór Bruce'a Wayne'a oparty na przesłankach moralnych.

powstały takie chaotyczne kreskówki po prostu, tyle że po japońsku.
Cóż mogę powiedzieć? Chyba tylko to, że chaosy, jakie mamy w sobie, bardzo się różnią. 

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #638 dnia: Sierpień 13, 2009, 03:07:21 pm »
Gotham Knighta oglądałem dawno temu już. Większość animacji jakoś się ulotniła z mojej głowy, ale wciąż pamiętam scenę, w której Batman trzyma tonę karabinów w ścieku. To była jedna z najbardziej realistycznych scen z nietoperzem, jakie widziałem. Świetnie pokazywała bezradność herosa. Był takim "błędnym rycerzem walczącym z wiatrakami".

Aczkolwiek przyznam rację, że w porównaniu z Animatrixem animacja z Batmanem mogłaby byś lepiej dopracowana fabularnie. Miałem małe poczucie niedosytu również z powodu muzyki, która nie była szczególna.

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #639 dnia: Sierpień 15, 2009, 04:06:59 pm »
Cytat: Dariusz Hallmann
Zwrócę uwagę za drugim razem, bo Ty nie podajesz jakichś sensownych przykładów, a ja nic takiego sobie nie przypominam. Poza tym, wiesz, chyba to jest jasne, że wchodząc w ten świat, potrzebujemy jakiegoś "zawieszenia niewiary". Oczywiście, kiedy widzę, jak peleryna Batmana zamienia się w rodzaj lotni, też wywracam trochę oczami, ale generalnie nie mam z tego typu sprawami większego problemu.
Właśnie nie o te całe gadżety, ale o takie tło fabularne mi chodzi. Nie zapomnę gliniarza skaczącego z drugiego piętra. Też tak dokładnie nie powiem konkretnych detali, bo jakiś czas temu całość oglądałem, tyle że odczułem takie jakby uproszczenia fabuły, być może po to chociażby, by zmieścić się w wyznaczonym czasie. Tak w porównaniu z TAS, myślę że gorzej przemyślane zostały te japońskie epizody. Jakoś takoś przyjmuję całą gadżetowość Batmana, chociaż też głównie opowieści lubię, bez napompowanych zabawek (wide - Batman i rakieta kosmiczna) jak to co Brubaker tworzy, czy Miller w swoim All-starze.

Cytat: Dariusz Hallmann
I dobrze. To dało twórcom więcej swobody, która przełożyła się na znakomity efekt końcowy.
No, nie wiem, już przywołując tego animatrixa, co ludzie za lepszego od GK uważają (przychylam się), tam jedna nowela w powalającej graficznie oprawie ściśle tłumaczyła bodajże Matrixa Reaktywacji początkowy wątek i akurat, bardzo pozytywne to było, a tak, myślę że coś z początkowych relacji Dent - Rachel D. można było chociażby pokazać, niż w każdym filmiku opisywać starcie Mrocznego Rycerza z kolejnym złym człowiekiem.

Cytat: helsing
"Planet Hulk" chyba też oni będą robić, ale nie chce mi się sprawdzać.
Thx you know Who, PH będzie standardowo animowana, co po zwiastunie wnioskuję.

Cytat: helsing
Anime, o które się tak burzysz mają być na rynek Japoński, więc ma być kulturowo dla nich przystosowane. A w Japonii od jakiegoś czasu wzorem męskości nie jest samuraj, jak z filmów Kurosawy, ale szczupły, wysoki emo, przypominający dziewczynkę (bez zarostu). Nie jest to więc kreskówka dla Ciebie.
Szkoda, na ten przykład mangi też niby są na rynek japoński przeznaczone, ale znajdują uznanie w Europie (zwłaszcza w Polsce), jeśli są dobre. Myślę, że takie tworzenie celowe, na zlecenie, na konkretny rynek, sprawia że produkt ostateczny ma niższą wartość estetyczną. Najpierw powinno się znaleźć twórcę z pomysłem, a nie zmuszać twórców do pomysłów. Ale cóż, tak funkcjonuje biznes i zdaję sobie sprawę, że chociażby większość filmów hollywoodzkich się na tym opiera. Tym nie mnie jednak, studio Madhouse stworzyło połowę seriali anime, których w ciągu ostatnich 10 lat obejrzałem w całości, więc zawsze liczę na nich.

Przy okazji, coś w sprawie All-Stara w Polsce wiadomo? Dawno tak późno Batmana nie było.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #640 dnia: Sierpień 15, 2009, 08:28:37 pm »
Szkoda, na ten przykład mangi też niby są na rynek japoński przeznaczone, ale znajdują uznanie w Europie (zwłaszcza w Polsce), jeśli są dobre. Myślę, że takie tworzenie celowe, na zlecenie, na konkretny rynek, sprawia że produkt ostateczny ma niższą wartość estetyczną. Najpierw powinno się znaleźć twórcę z pomysłem, a nie zmuszać twórców do pomysłów. Ale cóż, tak funkcjonuje biznes i zdaję sobie sprawę, że chociażby większość filmów hollywoodzkich się na tym opiera.

Roy, nie jesteśmy kumplami czy coś, ale przykro mi patrzeć, jak się ktoś niszczy. Nie ćpaj tyle, albo zmień dilera, bo cię oszukuje. Nie będę nawet tłumaczył, z czego śmiałem się najstraszliwiej.

Offline helsing

Odp: Batman
« Odpowiedź #641 dnia: Sierpień 16, 2009, 02:01:27 pm »
Z zupełnie innej beczki.
Wczoraj w Warszawie odbył się koncert Madonny i wybrałem się zobaczyć o co tyle szumu. Ponad godzinę po rozpoczęciu koncertu zaczęły wyjeżdżać autokary obsługi. Obok opisu 'czyj' to pojazd pojawia się bardzo dobrze znany znak z nietoperzem. Może ktoś wie czemu? :)

Kilka fotek, które udało mi się zrobić.
      
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline badday

Odp: Batman
« Odpowiedź #642 dnia: Sierpień 22, 2009, 11:25:46 pm »
Jako że odwiedzam także internetowe fora i strony sportowe (nie samym komiksem człowiek żyje :D) znalazłem coś takiego:

Koszykarz NBA, konkretnie Danny Granger z Pacers buduje sobie własną Jaskinię Nietoperza:D

http://www.indycornrows.com/2009/8/20/997017/granger-updates-his-batcave-design

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Batman
« Odpowiedź #643 dnia: Wrzesień 03, 2009, 12:07:13 pm »
Mam prośbę.
Czy ktoś (Chudy?) mógłby usystematyzować wydane tpb/hc z  Batkiem zaczynając od Batman: Hush do Batman: R.I.P. i dalej do teraz?
Chodzi mi o listę co się dzieje po kolei - w jakiej kolejności czytać tpb/hc?
Z góry wielkie dzięki.

Offline Ajron

Odp: Batman
« Odpowiedź #644 dnia: Wrzesień 03, 2009, 12:18:37 pm »
Czy ktoś (Chudy?) mógłby usystematyzować wydane tpb/hc z  Batkiem zaczynając od Batman: Hush do Batman: R.I.P. i dalej do teraz? Chodzi mi o listę co się dzieje po kolei - w jakiej kolejności czytać tpb/hc?
Z góry wielkie dzięki.

Świetna prośba, również chętnie się z taką listą zapoznam.

 

anything