trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline am666

Odp: Batman
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 03, 2009, 02:28:00 pm »

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Batman
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 03, 2009, 02:45:17 pm »
 :D no tak
wiki to niezawodna laska  :lol:

dzięki :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 03, 2009, 04:27:30 pm »
Wiki wcale nie jest taka niezawodna. Jest pełna błędów. Należy mieć do niej dystans.
Lepszy jest moim zdaniem the BatSquad.

http://www.thebatsquad.net/continuity/continuity7.html
http://www.thebatsquad.net/continuity/continuity8.html
http://www.thebatsquad.net/continuity/continuity9.html

Proszę.

P.S. Po Hushu pojawiło się wiele dobrych historii o Batmanie out-of-continuity, które nie są uwzględnione w tej liście. Miejcie to na uwadze...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 04:41:52 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Batman
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 04, 2009, 08:48:29 am »
P.S. Po Hushu pojawiło się wiele dobrych historii o Batmanie out-of-continuity, które nie są uwzględnione w tej liście.
Poproszę listę  :D

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 04, 2009, 12:17:17 pm »
To są głównie miniserie i późniejsze numery Batman Confidential, opublikowane po niesławnych dwóch pierwszych historiach.

Z bat-historii wydanych po Hushu polecam (kolejność przypadkowa):

Batman and the Monster Men
Batman and the Mad Monk
Batman: Year 100
Batman: Death and the Maidens
Superman/Batman Vol. 8: Finest Worlds
Batman: City of Crime
Batman: Heart of Hush
Batman: The Wrath
Batman: King Tut's Tomb

Komiksy poniżej też są w porządku, ale jednak są poziom, dwa niżej od wyżej wymienionych (kolejność również przypadkowa):

Batman: The Cat and the Bat
Superman/Batman Vol. 3: Absolute Power
Batman: Jekyll & Hyde
Broken City
Batman: Detective
Batman: Death and The City
Batman: Private Casebook
Batman: Gotham Underground

Offline badday

Odp: Batman
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 04, 2009, 10:18:29 pm »
To i ja się dołączę do pytań:

czy zebrano w TPB jakieś historie z Batmanem (z dobrym scenariuszem!), które skupiały by się na postaciach:
a) Riddlera,
b) Scarecrowa,
c) Mr Zszaza?

pamiętam, że TM-Semic wydał grubszy niż zwykle (68-stronicowy bodaj) numer Gacka z Riddlerem i był to najczęściej czytany przeze mnie Batman w dawnych czasach:)

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:32:02 am »
Tak współcześnie to Riddler pojawia się często, ale nie gęsto, znaczy rzadko jako postać pierwszoplanowa. W Detective Comics numer 822 była bardzo dobra historia z Riddlerem, w ogóle podoba mi się ta jego zmiana roli, co może nie przypaść do gustu tym, którzy zachwycali się "Mrocznym Rycerzem Mrocznego Miasta" (to ten Tm-semic, o którym pisałeś).
A wracając do tematu, dobrym TPB z Batmanem jest "Batman Detective" autorstwa Paula Diniego, który zawiera wspomniany powyżej, numer 822. (o którym wspominał C.H.U.D.Y.).
A tak to dobrą opowieścią z Zsaszem jest "Ostatni Arkham", dawno temu wydany u nas przez TM-Semic, tak z nowości też bym chętnie przeczytał coś o wspominanych przez ciebie postaciach. Niestety nie odgrywały one chyba wielkiej roli w historiach Morrisona czy Diniego.

A i przy okazji, z dobrych, nowych historii nie można zapomnieć o "Gotham After Midnight" Nilesa i Jonesa, oraz "What Happened to The Caped Crusader" Gaimana i Kuberta.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #652 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:06:13 am »
Cytuj
w ogóle podoba mi się ta jego zmiana roli
W Gotham City Sirens #3 też jest w głównej roli  -z nakomity numer.

Cytuj
b) Scarecrowa,
Scarecrow Year One chyba tylko, teraz wznowili i w jednym tomie masz SYO plus Two-Face: Year One

Cytuj
z dobrych, nowych historii nie można zapomnieć o "Gotham After Midnight"
Podobało Ci się? Ja nie mogłem tego zdzierżyć.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #653 dnia: Wrzesień 07, 2009, 02:15:05 pm »

czy zebrano w TPB jakieś historie z Batmanem (z dobrym scenariuszem!), które skupiały by się na postaciach:
a) Riddlera,
b) Scarecrowa,
c) Mr Zszaza?

pamiętam, że TM-Semic wydał grubszy niż zwykle (68-stronicowy bodaj) numer Gacka z Riddlerem i był to najczęściej czytany przeze mnie Batman w dawnych czasach:)

Jest jedna antologia komiksów z Scarecrowem pt. "Batman: Scarecrow Tales". Jest zbiorem różnych komiksów z tą postacią na przestrzeni 60 lat. W większości antologie to skok na kasę, ale ta jest wyjątkowo znośna. Żaden z zeszytów w niej zawartych nei powtarza się w innych TPB i w dodatku jako przekrój różnych wersji tej postaci sprawuje się nieźle (chociaż brakuje tam świetnej 2-częściówki Moencha i Jonesa z runu do Batmana). Warto chociażby kupić dla one-shota Petera Milligana i Duncana Fegredo, znanego u nas z "Hellboya". Nie polecam zaś specjalnie "Sacrecrow: YO", który został sotatnio wydany wraz z nowym originem Harveya Denta. Bruce Jones nie podołał swemu zadaniu...

To samo tyczy się Riddlera, który na spółkę z Two-Face'em zaliczył antologię "Batman: Featuring Two-Face and the Riddler". To już bym odradzał, chociaz jest tam znakomity origin Denta autorstwa Hefnera i pochodzenie Riddlera Gaimana (posłuchaj sobie o tym TPB na b180). Niemniej to skok na kasę, większość historii tam znajdujących się nie przetrwała jak dla mnie próby czasu. Jeżeli szukasz czegoś dobrego z Riddlerem w wydaniu zbiorczym to bierz sie albo za Diniego, albo czekaj na TPB "Batman: King Tut's Tomb". Jest to relaksujący komiks detektywistyczny w starym dobrym stylu "whodunnit" z świetnym ilustracjami Jose Luis Garcia-Lopeza. Nie żaden komień milowy, ale dobry komiks.

Z Zsaszem jest tylko "Ostatni Arkham" w TPB, ale to komiks bardzo trudny do znalezienia obecnie. Radzę ci za to poszukać w miarę świeżej historii z Zaszem z Detective 815-816. Ciekawe historie z Zsaszem znajdują się również w:

- Detective 796 (do znalezienia w TPB War Drums, będącym preludium do kaszanistego War Games. Prolog do crossovera jest znośny, ale bez rewelacji).
- The Batman Chronicles 18 (do znalezienia w Batman: NML Vol. 4. Polecam, świetna rzecz!)
- The Batman Chronicles #3 (origin Zsasza)
- Gotham Underground (Zsasz pojawia się jako postać epizodyczna, ale ma ciekawe cameo. Ale moim zdaniem komiks Tierego nie jest niewiadomo czym, ot dobre rzemiosło z dobrym pomysłem).

Jeżeli lubisz tego łotra to przyglądaj się serii "Streets of Gotham" i pierwszym wydaniem zbiorczym w tej serii. Tam Zsasz też się nie pojawi. Nie czytałem tego jeszcze, ale znając Diniego będzie to coś na poziomie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2009, 02:18:11 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline avatar1313

Odp: Batman
« Odpowiedź #654 dnia: Wrzesień 07, 2009, 02:30:34 pm »
Nosze się od jakiegoś czasu z zakupem kilku Gacków i w związku ztym mam pytanie do zaprawionych w bojach ekspertów gatunku. Czy warto (chodzi o rzeczy w miarę nowe i lekture niezbyt filozoficzną).
Chodzi o:
B: Cacophony HC;
Joker HC;
Mad Love & other stories HC;
Gotham Central HC 1&2;
B:Gotham After Midnight.
Jak ktoś czytał, to będę wdzięczny za opinie.
i vis pacem para bellum

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 07, 2009, 02:50:47 pm »
Gotham Central jest świetne.

Offline yurek1

Odp: Batman
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 07, 2009, 04:38:04 pm »
tak sobie ostatnio przeglądałem różne rzeczy z Nietoperzmanem i nasunęła mi się refleksja, że właściwie komiksy z tą postacią, które najbardziej mi się podobają, to są w 90% elseworlds i oneshoty. zaznaczam, że mówię o tym, co czytałem - a czytałem prawie wyłącznie wydania tpb, bo takowych jestem miłośnikiem (a nawet bardziej, bo wszystko staram się nabywać w jak najbardziej wypasionych wydaniach - lubię po prostu komiks nie tylko poczytać, ale też potem pooglądać na półce). i tak sobie trochę poczytałem, i tak zbywałem machnięciem ręki większość tych crossoverów, eventów-pierdentów. na przykład ten cały RIP. przeczytałem tomik Morrisona, ale jak potem zobaczyłem w necie, ile jeszcze muszę nadrobić, żeby zakumać całą historię, to dałem sobie spokój. lubię, jak komiks jest pewną zamkniętą całością. okej, nie ma problemu, jeżeli jest osadzony w pewnym kontinuum współdzielonym z większą liczbą bohaterów, ale - do cholery! - niech to nie będzie tak, że muszę kupić pół uniwersum, żeby zrozumieć opowieść, albo szerzej: żeby załapać kto, z kim, dlaczego i po co. prawdopodobnie właśnie dlatego najbardziej lubię historie w stylu DKR (nawet z tym nieszczęsnym sequelem, który przeczytałem kilkukrotnie i myślę, że zaczynam wreszcie rozumieć, jaki był zamysł Millera), Killing Joke, albo Arkham Asylum, albo Room Full of Strangers (BTW kapitalnie narysowana i opowiedziana rzecz, warto Morsem zainteresować się bliżej, jeżeli ktoś tego jeszcze nie zrobił - ja zamierzam).
ale żeby nie było, że jak zwykle narzekam, to powiem, że w końcu sięgnąłem po Whatever Happened to the Caped Crusader i nawet mi się podobało, ale to Gaiman, a Gaiman zawsze ma u mnie fory... :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #657 dnia: Wrzesień 07, 2009, 05:06:19 pm »
Nosze się od jakiegoś czasu z zakupem kilku Gacków i w związku ztym mam pytanie do zaprawionych w bojach ekspertów gatunku. Czy warto (chodzi o rzeczy w miarę nowe i lekture niezbyt filozoficzną).
Chodzi o:
B: Cacophony HC;
Joker HC;
Mad Love & other stories HC;
Gotham Central HC 1&2;
B:Gotham After Midnight.
Jak ktoś czytał, to będę wdzięczny za opinie.


Bierz Gotham Central i Mad Love. Możesz się jeszcze zainteresować Jokerem i Gotham After Midnight, ale to są już gorsze rzeczy. Odradzam zaś całkowicie B: Cacophony HC - gniot straszliwy. Smith z komiksu na komiks robi się coraz gorszy. Zresztą sam o tym mówi w wstępie do cacophony, która można znaleźć tutaj:

http://dcu.blog.dccomics.com/2009/08/26/you-saw-gyre-now-read-kevin-smiths-intro-to-the-cacophony-hc/

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #658 dnia: Wrzesień 07, 2009, 05:09:04 pm »
No, to takie dosyć normalne, że to regularne uniwersum trochę przekombinowane jest i mnie lubiane, ale chociażby to co Paul Dini robił w Detective Comics było bardzo dobre, ale to zazwyczaj były historie zamknięte w jednym numerze, nie licząc współpracy z Nguyenem, która też ma swoje świetne momenty, no i trwa do dzisiaj. A tak w ogóle Killing Joke też nie jest elseworldem, no a bardzo daje rady. Po prostu z dobrym scenarzystą i rysownikiem każda opowieść jest dobra.

Cytat: avatar1313
B: Cacophony HC;
Ogólnie porządna lektura, jeśli podobał się Kołczan to obowiązkowo trzeba kupić. Kevin Smith pokazuje to, do czego już przyzwyczaił, może trochę mało brutalnie jest i nikt nie ginie, ale oprócz tego to całkiem zabawne opowieść w realistycznym sosie.

Cytuj
Joker HC;
- naprawdę ładny artbook, jak chcesz mieć co oglądać to kupuj, a jak chcesz to czytać to wypij coś lub spal wcześniej, bo teksty tu takie natchnione latają, do tego pojechane metafory i niesamowite rozterki wewnętrzne, które starają się zrekompensować brak fabuły, no ale udaje się tak średnio.

Cytuj
Mad Love & other stories HC;
To ta historia Harley Quinn, Diniego? Toż to klasyk jest. Nawet jak się nie lubi animowanego stylu Batmana, zapoczątkowanego przez Bruce'a Timma, to akurat ten tomik warto nabyć.

Cytuj
Gotham Central HC 1&2;
- jak wszyscy piszą, klasyka. dobre, żeby odpocząć po wyczynach Morrisona. Spokojna, mroczne, poważne, bez efekciarstwa, ale za to wzruszające.

Cytuj
B:Gotham After Midnight.
- wg. mnie jedna z lepszych serii ostatnio wydanych. pisze Steve Niles, co się na horrorach zna, no a strona graficzna przypomina kultowy Red Rain. A przede wszystkim jest to jeden z niewielu tytułów który zaczyna się gorzej niż kończy. Znaczy z początku wygląda sztampowo, a w miarę jak wydarzenia zaczynają się rozkręcać, to coraz ciekawiej się robi, napięcie rośnie.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Batman
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 07, 2009, 07:44:37 pm »
Czy wyszło jakieś wydanie zbiorcze Knightfall/Knightquest/Knightsend?
Widzę na multiversum 3 tpb i ponoć więcej nie ma.
Jak to się ma do wydanych w Polsce - wolałbym coś zbiorczego niż kupowanie roczników z tm-semic.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

 

anything