trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #825 dnia: Maj 01, 2010, 05:54:34 pm »
hush wg mnie bardzo dobry, szczegolnie dla osob niezbyt zaznajomionych z uniwesum batmana
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #826 dnia: Maj 01, 2010, 06:03:37 pm »
ummm... Super-pies?

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #827 dnia: Maj 01, 2010, 06:15:10 pm »
umm człowiek przebrany za nietoperza z majtkami na spodniach? ummm nastoletni pomocnik w samych gaciach i stroju klowna?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #828 dnia: Maj 01, 2010, 06:22:01 pm »
"Hush" ssie, każdy to wie!
Z zeszytowych Batków godne polecenia są z pewnością "Mroczny Rycerz, Mrocznego Miasta" Petera Milligana, "Sanctum" Granta i Mignoli, wizualnie piękny "Sąd nad Gotham" mistrza Bisley`a, wspomniany "Zabójczy Żart" Moore`a. Sporo pojedyńczych rzeczy Breyfogle`a jest dobrych, część słabych, a niektóre się nie bronią w ogóle. Jak to w serialach. Naprawdę, jest tego sporo, choć nie tak dużo, jak można by się spodziewać. 
A "Batman: Black and White" to chyba najlepsza pozycja z Batkiem made by TM Semic. Dużo dobrych nazwisk, dużo dobrych historii, różnorodna tematyka i stylistyka - trafić tam coś słabego to trudna sztuka.
Wbrew pozorom Egmont wydał bardzo dużo dobrego z Długouchym. Komiksowe klasyki, czyli "Mroczny Rycerz Powraca" i "Rok Pierwszy" Franka Millera trzeba wymienić w pierwszym rzędzie. "Zagłada Gotham" raczej w drugim, albo i trzecim, ale to wciąż dobry komiks jest.
Shinue, przeleć ten temat, pewnie znajdziesz wskazówki na co można spojrzeć łaskawszym okiem.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #829 dnia: Maj 01, 2010, 07:07:44 pm »
Standardowe pytanie, standardowe odpowiedzi...

To ja odpowiem niestandardowo.
W '97 roku TM-Semic wydał u nas "Maskę" Talbota. Jak w większości zeszytówek z tamtego okresu i w tej powycinano kilka stron, niemniej nadal jest to kawał porządnego thrillera psychologicznego z ładnymi ilustracjami. Dobry komiks, o którym rzadko kiedy się wspomina.

Offline Shinue

Odp: Batman
« Odpowiedź #830 dnia: Maj 01, 2010, 07:50:24 pm »
dzięki za szybką odpowiedź. cześć z proponowanych przez was pozycji już mam. a o niektórych nawet nie słyszałem. jak znajdę, kupię i przeczytam to poproszę o jeszcze :wink:

ps. kolejne sugestie mile widziane.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #831 dnia: Maj 01, 2010, 10:43:24 pm »
W '97 roku TM-Semic wydał u nas "Maskę" Talbota.

O właśnie. W ogóle historie z Legend of Dark Knight były konkretne. Nie tylko wspomniane tu Sanctum, Jad, czy Maska, ale równierz Banda, Wizerunki, Twarze, czy Machiny. Wspaniałe historie, kwintesencja Mrocznego Rycerza.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #832 dnia: Maj 01, 2010, 11:24:54 pm »
norm b w tym roku na mfkig. news tygodnia!
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #833 dnia: Maj 02, 2010, 08:49:30 am »
O właśnie. W ogóle historie z Legend of Dark Knight były konkretne. Nie tylko wspomniane tu Sanctum, Jad, czy Maska, ale równierz Banda, Wizerunki, Twarze, czy Machiny. Wspaniałe historie, kwintesencja Mrocznego Rycerza.

Zgadzam się w 100%.
W ogóle pierwsza setka LotDK to porządne zeszyty. Jest tam parę perełek, co to w trejdy nie zostały zebrane, że ho ho...

Offline Bane

Odp: Batman
« Odpowiedź #834 dnia: Maj 02, 2010, 09:02:40 am »
W '97 roku TM-Semic wydał u nas "Maskę" Talbota. Jak w większości zeszytówek z tamtego okresu i w tej powycinano kilka stron, niemniej nadal jest to kawał porządnego thrillera psychologicznego z ładnymi ilustracjami. Dobry komiks, o którym rzadko kiedy się wspomina.

Pamiętam, jak bardzo byłem zafascynowany tą historią w 1997 roku. Świetny komiks, również polecam. No i jeszcze pozostałe zeszytówki napisane przez Milligana (nie tylko "Idiotę" i "Mrocznego Rycerza Mrocznego Miasta").

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #835 dnia: Maj 02, 2010, 09:47:16 am »
norm b w tym roku na mfkig. news tygodnia!

Chciałbym, żeby Egmont nie rozczarował i wydał z tej okazji jakiś jego komiks w Polsce. A jest z czego wybierać. W końcu nie wydano u nas najlepszego bat-komiksu w dorobku Norma - Birth of the Demon. Sądzę, że byłoby to świetne ukoronowanie jego wizyty w Polsce.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #836 dnia: Maj 02, 2010, 12:40:27 pm »
Cytuj
Chciałbym, żeby Egmont nie rozczarował
no póki co jakoś w planach niestety nie mają, może jakaś inicjatywa wspólna żeby zebrać podpisy wysłać naczelnemu Egmontu?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #837 dnia: Maj 02, 2010, 01:42:02 pm »
A można.
Ja bym się chętnie podpisał.

Inną sprawą jest to, czy są materiały dla wydawców do tego komiksu, na których można się oprzeć przy pracach nad polską edycją. Co by nie mówić, to jest komiks sprzed 18 lat (!), a jaki jest stosunek władz DC do Breyfolge'a i jego komiksów sami wiecie...

... ale trzeba być dobrej myśli.

<edit>

Wyskrobałem coś takiego:
 

Do:
Egmont Polska  Sp. z o. o. – Klub Świata Komiksu

Tomasz Kołodziejczak

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa
Telefon: (+48 22) 838 41 00
e-mail: poczta@egmont.pl



My, niżej podpisani, zwracamy się z uprzejmą prośbą do komiksowego   wydziału  wydawnictwa „Egmont Polska” o wydanie polskiej edycji komiksu   „Batman: Birth of  the Demon” Dennisa O’neila i Norma Breyfolge’a z   okazji wizyty Norma Breyfolge’a  zapowiedzianej na Międzynarodowy   Festiwal Komiksu i Gier 2010, który odbędzie  się w Łodzi w dniach 1-3   października 2010 roku. Komiks ten jest uznawany przez  zachodnich   krytyków komiksowych oraz entuzjastów tego medium za najlepsze    dokonanie artystyczne Norma Breyfolge’a w ramach jego prac nad   komiksami o  Batmanie dla DC Comics. Uważamy, że polska premiera tego   komiksu byłaby okazją  do dodatkowej promocji zbliżającego się   festiwalu. Byłaby ona również wyrazem hołdu  złożonego rysownikowi, na   którego komiksach wychowało się wielu obecnych fanów  komiksu, którzy w   latach 90. czytali historie obrazkowe wydawane przez TM-Semic.

Może być?
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 02:22:46 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #838 dnia: Maj 02, 2010, 02:20:40 pm »
Może być?

Jasne! Chętnie się pod tym podpiszę!

Offline Gre

Odp: Batman
« Odpowiedź #839 dnia: Maj 02, 2010, 02:23:20 pm »
pamietam taka sytuacje dwa lata temu jak moebius przyjechał to włąsnie egmont
wyrzucił tak nagle (majac juz ułozony plan na conamniej kilka miesiecy a moze nawet cały rok) że wyda Arzach'a...jakos tak to chyba było