trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1247828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #975 dnia: Listopad 16, 2010, 08:01:50 pm »
dzięki, to parę złotych tym samym zaoszczędzę i miejsce na półce też.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #976 dnia: Listopad 25, 2010, 08:40:21 pm »
jestem właśnie po kilku nowościach:
batman&robin 2 - dno. poprzedni tom ratowały rysunki quitelyego, które w tym albumie występują tylko na okładkach poszczególnych zeszytów. historia jest denna. kiedyś morrison był jednym z moich ulubionych scenarzystów, teraz boję się komiksów z jego nazwiskiem na okładce. cliffhanger na koniec albumu sprawił że nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

bat and the beast - tutaj z kolei milligan pokazuje jak kiepsko można pisać komiksy. do tego drętwe rysunki zabijają ten komiks. drugi po greek street niestrawny komiks tego autora. najlepiej z jego ostatnich osiągnięć wypada przeciętny run w hellblazerze.

arkham reborn - tu nie jest tragicznie, ale jest to reanimacja starego jak świat pomysłu w dość kiepskiej aranżacji.

w kolejce jest jeszcze batman unseen. aż się boję myśleć o tym komiksie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Batman
« Odpowiedź #977 dnia: Listopad 25, 2010, 09:09:01 pm »
jestem właśnie po kilku nowościach:
batman&robin 2 - dno. poprzedni tom ratowały rysunki quitelyego, które w tym albumie występują tylko na okładkach poszczególnych zeszytów. historia jest denna. kiedyś morrison był jednym z moich ulubionych scenarzystów, teraz boję się komiksów z jego nazwiskiem na okładce. cliffhanger na koniec albumu sprawił że nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

bat and the beast - tutaj z kolei milligan pokazuje jak kiepsko można pisać komiksy. do tego drętwe rysunki zabijają ten komiks. drugi po greek street niestrawny komiks tego autora. najlepiej z jego ostatnich osiągnięć wypada przeciętny run w hellblazerze.

arkham reborn - tu nie jest tragicznie, ale jest to reanimacja starego jak świat pomysłu w dość kiepskiej aranżacji.

w kolejce jest jeszcze batman unseen. aż się boję myśleć o tym komiksie.

Tylko jedno mnie zastanawia, ile wydajesz na to, zeby sie tak katowac tymi Batmanami? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #978 dnia: Listopad 25, 2010, 10:27:48 pm »
akurat kupilem te 4 albumy bo byla mocna promocja na batmana w BD
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #979 dnia: Listopad 26, 2010, 10:27:31 am »
Skoro tak dużo wydajesz na gacka to może zastanowisz się nad DC Comics Presents: Batman #1? Ten i następne numery, będące jakby "zbiorczymi zeszytami", są reedycją historii z Brubakera publikowany na krótko po NML. Nic wybitnego ale całkiem sprawnie poprowadzone i w przystępnej cenie.

Podoba mi się zresztą inicjatywa DC Comics Presents. Niedługo w ramach tego cyklu wydadzą archiwalne historie J H Willimasa III, ponoć niezłe.

Co do "bat and the beast" się nie zgadzam. To nie jest mistrzostwo świata, przyznaje, ale demonizujesz tą historię  :smile: Milligan jest świetny w pokazywaniu, jak miasto potrafi wpływać na człowiekam i to mu się w tej historii udało. Jego Moskwa jest mroczna, smętna, a jej mieszkańcy nie mają do siebie zaufania. Moim zdaniem dobrze sobie z tym poradził, choć główny wątek to w sumie nic nowego.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #980 dnia: Listopad 26, 2010, 10:29:03 am »
z jednym zastrzeżeniem - moskwa wygląda jak NY
 
EDIT:
najbardziej żałuję obniżenia poziomu scenariuszy morrisona. batman and son, black glove, rip - te komiksy mi się podobały. mimo niektórych niedociągnięć myślałem, że jest to element jakiejś większej całości. szczęśliwie nie czytałem final crisis gdzie batman przenosi się w czasie bo dostaje w dupę promieniem omega. tragedia.
 
duże nadzieje pokładałem w batman and robin - duet morrison quitely zrobiliw końcu w temacie superhero znakomitego allstar supermana i dawno tenu new x-men. liczyłem bardziej na coś w tym stylu a nie na zombi-batmana, wskrzeszanie itd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 10:59:00 am wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #981 dnia: Listopad 26, 2010, 11:36:36 am »
Bo ja wiem? metro w Nowym Jorku jest zdecydowanie czystsze i nie aż tak posępne.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #982 dnia: Listopad 27, 2010, 12:45:39 pm »
strona wizualna tego komiksu jest wg mnie tragiczna. rysunki statyczne na maxa i rysowane "przy linijce". wystarczy zobaczyc kilka zdjec moskwy i od razu widac, ze rysownik nie robil zadnego researchu. narysowal taki NY z mnijesza iloscia swiatla. do tego tytulowy villian - the bear. tragedia, rowni dobrze zamiast trenowac na olimpijczyka moglby uciekac z cyrku, przynajmniej byloby troche groteskowo.

jestem tez po unseen. najlepszy komiks z tej 4rki, ale w sumie przecietniak. klimatem prztpomina troche te slabsze zeszyty z runu jonesa ktory serwowalo tm-semic (swietnego runu dodam, wiec tych slabszych zeszytow bylo malo). historia troche przegadana i w sumie bez polotu, ale za to swietnie zilustrowana i ciekawie podzielona na podrozdzialy.

czy jest jakis plan wydania w trejdzie komiksow jonesa?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Yojimbo76

Odp: Batman
« Odpowiedź #983 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:37:47 pm »
Co sądzimy na temat Batman Inc.?

Ja powiem szczerze, że koncept mi się zasadniczo podoba ale pierwsze dwa numery jakoś na kolana mnie nie powaliły. Trochę zbyt dużo łubu-dubu. Ktoś już czytał?

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #984 dnia: Styczeń 10, 2011, 04:43:22 pm »
Ja mam pytanko odnosnie dokonczenia przez millera i lee All stara. Czy to prawda, ze w lutym Miller i Lee maja wystartowac z 6 czesciowa miniseria Dark Knight Boy wonder, ktora ma stanowic dokonczenie wydanego u nas all stara. Ciekawe czy egmont wyda u nas tego batmana?
W ogole ciekawe co tym razem zaserwuje nam miller w temacie batka. 
pzdr 
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #985 dnia: Styczeń 10, 2011, 06:49:23 pm »
Cytuj
Co sądzimy na temat Batman Inc.?
że póki co średniak, nie angażujący tak, jak Batman and Robin.

Za to nowy run w Detective Comics bardzo dobrze się zaczął


Tak miało być z komiksem Millera i Lee , ale nie ma w zapowiedziach ani na luty ani na marzec tego, kolejna obsuwa.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #986 dnia: Styczeń 12, 2011, 04:21:51 pm »
No szkoda tej obsuwy. Chyba ostatnio MIller siedzi wylacznie w swiecie filmu i na komiksy nie ma juz czasu. Pamietam, ze kiedys FM planowal komiks pt. Batman Holy terror (komiks mial podejmowac tematyke terroryzmu), ale chyba projekt zostal nieodwolalnie zawieszony. W sumie szkoda, ze Miller odszedl od komiksu na rzecz kina. Chociaz na sin city 2 czekam. No i ponoc Miller pisze kontynuacje 300, ale nie wiem czy to jest prawda. All star srednio mi podszedl, ale chcialbym poznac zakonczenie tej historii 
pzdr  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #987 dnia: Styczeń 12, 2011, 04:26:40 pm »
Ale to nie Millera wina, tylko Lee. To on zalega z deadline'ami. Zresztą mówił o tym w wywiadzie reaktywującym all-stara.

Miller już dawno napisał wszystkie scenariusze.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Batman
« Odpowiedź #988 dnia: Styczeń 12, 2011, 04:48:14 pm »
Pamietam, ze kiedys FM planowal komiks pt. Batman Holy terror (komiks mial podejmowac tematyke terroryzmu), ale chyba projekt zostal nieodwolalnie zawieszony. (...) No i ponoc Miller pisze kontynuacje 300, ale nie wiem czy to jest prawda. All star srednio mi podszedl, ale chcialbym poznac zakonczenie tej historii
"Xerxes" - tak będzie się nazywać kolejna rzecz Millera, dziejąca się przed wydarzeniami z 300; szkice, grafiki i wywiad z autorem będzie do wglądu w kwietniowym "Dark Horse Presents" #1. Co do "Holy Terror, Batman" to historia nieco ewoluowała, przez co FM zrezygnował z Batmana jako głównego bohatera i zastąpił go nową postacią o przydomku Fixer, zaś tytuł skrócił do "Holy Terror". Nieznany jest wydawca albumu, ani też data wydania, chociaż Miller zarzekał się, że będzie to w tym roku (szczerze wątpię czy dotrzyma terminów). Na kontynuację "All Stara" - mimo, że to krap straszliwy - czekam.. i czekam.. i czekam..

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #989 dnia: Styczeń 12, 2011, 05:36:29 pm »
dzieki za odp
zapowiada sie ciekawie. All star nie jest najlepszy to fakt, ale dobrze byloby poznac zakonczenie tej historii.
pzdr
Ps 1  Mysle, ze Holy terror ukaze sie w przyszlym roku, bo w 2012 ma byc premiera sin city 2 i wtedy nazwisko Millera znowu bedzie na topie w Hameryce. Nie zdziwilbym sie gdyby dokonczenie all stara tez zostalo przesuniete na przyszly rok.
PS 2 Prequel 300 ciekawe, ciekawe. Pewnie Taurus trzyma juz reke na pulsie :razz: :biggrin:  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!