Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Batman
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 09, 2008, 04:45:42 pm »
To ja też się dopytam - "Batman: Nine Lives". Przeglądałem to w jakimś sklepie ale wygrał bodaj "Powers". Zrobił na mnie wrażenie ten entourage lat czterdziestych, w treść nawet się nie zdążyłem wgłębić. Zatem - pozycję znam, pytam o indywidualne odczucia:)
Chrzań się, Smirnov

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 09, 2008, 04:57:24 pm »
Opinia Kuby i moja:
http://belowradars.com/index.php?dzial=teksty&typ=artykuly&tekst=196
Opinia Konrada z KZ:
http://www.kazet.bial.pl/2004_01/z_new_usa.htm

Ja jedynie dodam od siebie, że "Nine Lives" może nie ma najlepszych dodatków, ale są to jedne z moich ulubionych. Niezwykłą frajdą dla mnie było oglądanie ewolucji Batmana Larka. Te wszystkie szkice pokazują jego wielkość jako artysty.

A tak w ogóle to jeden z lepszych elseworldów z Batmanem. Jako komiks z tej serii świetnie zmienia postacie, nie naruszając ich istoty. Świetnie wpasowuje się w pulpę i noir. Jedyny mankament to słabe zakończenie, takie byle jakie.

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 09, 2008, 05:18:34 pm »
Robercie, bardzo sympatyczne czytadło, narysowane tak, jak lubię i jak powinno być narysowane. Wiesz, że nie pałam wielką miłością do Batmana, ale jesli miałbym zainwestować w jakimś komiks z nim w roli głównej, to "Dziewięć Żywotów" byłoby całkiem wysoko. Jeśli miałbym Ci polecić kryminał - spróbuje "Criminal" vol. 1.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 09, 2008, 06:46:21 pm »
Kryminał? Robert, czytaj Laphama i "Stray Bullets".
Brubaker też dobry.

Tak w ogóle mały offtop - będąc w Brukselii widziałem antologię angielską najlepszych komiksowych kryminałów. Byli tam najlepsi -Moore, Eisner, ci co ładnie malują i ci co rysują tak brzydko, że aż pięknie. Tylko że tytułu zapomniałem...

Offline Blacksad

Odp: Batman
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 10, 2008, 01:55:50 pm »
Wielkie dzięki... A już myślalem, że zamknąłem ostatnie amazonowe zamówienie...:)
Chrzań się, Smirnov

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 14, 2008, 12:33:39 pm »
http://www.allegro.pl/item459633202_batman_przysiega_zza_grobu_bdb_unikat.html

Ktoś poleca???
W życiu tego nie widziałem.
Wygląda jakby było wydane po 1998... Okładka nie Tm-semicowa i te sprawy.

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 14, 2008, 12:36:05 pm »
Nie za tę cenę, na konwencie można znaleźć za 15.

Bardzo dobry zbiorek klasycznych opowieści, m.in. Duch zabójczych niebios i Noc tropiciela. Warto, warto, na pewno. Acz nie za pięć dych.

To jest brytyjskie wydanie Titan Books z klasycznymi historiami z lat 70-tych mniej więcej, pozbawione koloru.

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 15, 2008, 11:32:52 am »
Nie mogę się doszukać w sieci, acz wszystko wskazuje na to, że nie, ale się dopytam.

Aftershock - ta historia między Cataclysm i No Man's Land, nie wyszła w zbiorczym?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 15, 2008, 12:26:16 pm »
Aftershock nie wyszedł w wydaniu zbiorczym, co jest jedną z większych zbrodni w ogóle, gdyż historie wydane w ramach tego eventu są świetne. Zapodaje kolejność lektury poszczególnych zeszytów:

-) Batman #555
--) Batman #556
--) Batman #557
--) Batman #558
--) Batman #559
--) Detective Comics #722
--) Detective Comics #724
--) Detective Comics #725
--) Detective Comics #726
--) Robin (4th series) #54
--) Shadow of the Bat #75
--) Shadow of the Bat #76
--) Shadow of the Bat #77
--) Shadow of the Bat #78
--) Shadow of the Bat #79
--) Batman Chronicles #14

Najlepsze w tej serii jest to, że mamy do czynienia w większości przypadków z zbiorem zamkniętych historii, które można czytać nie znając NML. Szczególnie polecam Detective 725-726 (moim zdaniem najlepsze komiksy Dixona do Batmana. Pierwszy zeszyt ciekawie pokazuje relacje między Bruce'em i Dickiem na przestrzeni lat. Drugi natomiast przestawia o wiele lepszą scene pogadanki Batmana z Jokerem w celi, w porównaniu z Broken City.) oraz Shadow of the Bat  75-76 (Batman ratuje jednego od samobójstwa, drugiego od kanibalistów).

Offline Trreker

Odp: Batman
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 16, 2008, 11:43:17 am »
Hm... http://comics.ign.com/articles/918/918936p1.html Nie wim jak wy, ale ja sobie to kupie:P. Podoba mi się iż wypuszczane jest docelowo jako TBP, phu... Znaczy grafik nołwel...

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 16, 2008, 12:07:43 pm »
Zapowiada się dobrze.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Batman
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 16, 2008, 03:28:51 pm »
Ja już dawno zamówiłem w pre-order. Can't wait.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 17, 2008, 11:21:40 am »
Ja to samo.
Jeżeli Azzarello dali wolną rękę (a z tego, co widzę, dali) to będzie to najlepsza historia z bat-sfery jaką czytałem od czasu City of Crime. Z drugiej jednak strony męczy mnie ta twórcza afirmacja Jokera - Batman ma tylu świetnych wrogów, z tak wielkim potencjałem, a ostatnimi czasy gdziekolwiek się nie spojrzy to publikowane są historie tylko o potyczkach Batmana z Jokerem.

Coraz bardziej jestem zdania, że Batman przejął obecnie rolę Supermana, a Superman - rolę Batmana. Tak jak niegdyś Superman miał za wroga tylko i wyłącznie Lexa Luthora, tak Batman ma obecnie Jokera. Tak jak niegdyż Człowiek z Stali był postacią przewodnią DCU, teraz jest nią Batman, pozostawiając Kryptończyka z boku.

Efekt?

Komiksy z Batmanem ostatnio są słabe. Z Supermanem zaś - zaskakująco dobre.

Tęsknie za Nietoperzem będącym miejską legendą, straszydłem, kimś, kto zawsze stoi w cieniu, drugoplanowym, mającym znikome znaczenie dla przygód innych trykociarzy z JLA i JSA. Chciałbym, żeby Batman miał podobny status, co Daredevil w Marvelu...

Przypnę jeszcze do posta parę stron z Jokera Azzarello:
http://www.newsarama.com/php/multimedia/album.php?aid=23383
http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=92159514&blogID=440757461

Jak już mówiłem, zapowiada się obiecująco, ale.... geez, musieli to kolorować? Pozwolę pokazać wersje niepokolorowane, szare:
http://samurainoirtoybox2.blogspot.com/2008/01/joker-brian-azzerello.html

Według mnie szare strony robią o wiele większe wrażenie od pokolorowanych. Myślę, że dzięki nim łatwiej byłoby wejść w dość drastyczny klimat historii, która ponoć ma być najbardziej brutalnym komiksem w twórczości Azzarello. Chyba, że DC skorzysta z chwytu marketingowego Marvela, który rozpoczął publikowanie TPB w dwóch wersjach kolorystycznych, co jest już przegięciem...
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 11:35:33 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 17, 2008, 01:36:26 pm »
Według mnie szare strony robią o wiele większe wrażenie od pokolorowanych. Myślę, że dzięki nim łatwiej byłoby wejść w dość drastyczny klimat historii, która ponoć ma być najbardziej brutalnym komiksem w twórczości Azzarello. Chyba, że DC skorzysta z chwytu marketingowego Marvela, który rozpoczął publikowanie TPB w dwóch wersjach kolorystycznych, co jest już przegięciem...

Geez, co za porazka kolorystyczna. Jak ja nie lubie kolorowania gradientami.

Co do slabych komiksów z Batmanem. Ostatni IMHO dobry jaki czytalem to y.ear One Hundred. Szkoda ze nie uzyli tego jak Millera tylko poszli w R.I.P.

Offline Trreker

Odp: Batman
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 17, 2008, 01:54:47 pm »
W kolorze leci to troszke w klimaty 100 naboi.  Przypadek?  :doubt: