Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 17, 2008, 05:02:57 pm »
Ja odnioslem wrażenie Zagłady Gotham. Strasznie to takie robione w corelu sie robi, trace zdjecie i kolory:/

Offline Trreker

Odp: Batman
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 17, 2008, 06:32:45 pm »
Akurat mi ogólnie ten styl kładzenia koloru jak najbardziej, pasi, tylko po co się tak pan rysownik napocił, skoro połowe jego pracy usunęli to nie kumam....

Hm, pytanie do Chudego: Jakiego ostatnio dobre rzeczy oprócz All Stara ma Superman? Przeczytałem ostatnio całego i łaknę więcej eSa. Ale sprawdziłem "coś "zrobionego przez twórcę Goon i syf był to straszny... Mozesz coś polecić? Off-top.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 21, 2008, 09:16:34 am »
[quote author=Trreker link=topic=313.msg1001393#msg1001393 date=12242647
Hm, pytanie do Chudego: Jakiego ostatnio dobre rzeczy oprócz All Stara ma Superman? Przeczytałem ostatnio całego i łaknę więcej eSa. Ale sprawdziłem "coś "zrobionego przez twórcę Goon i syf był to straszny... Mozesz coś polecić? Off-top.
[/quote]

Czytaj Johnsa, bo ciska z Frankiem wyśmienite zeszyty w ramach Action Comics.
Ponadto tradycyjnie polecam zbiory z nazwiskami Rucki i Kelly'ego. Z nieco starszych rzeczy warto zaś zwrócić uwagę na sympatyczny cross Superman: Emperor Joker i elseworld niedawno zmarłego scenarzysty Steve'a Gerbera (tego od przezabawnego Howard the Duck) Superman: Last Stand on Krypton. Aha, no i Erik Larsen stworzył kiedyś tam team-upa Superman/Savage Dragon: Chicago, który fanom smoczka powiniem się spodobać.

Na koniec, w ramach kącika humorystycznego:
http://www.newsarama.com/preview_images/dcnew/jan09/10/cosbaby.group.jpg
http://www.newsarama.com/preview_images/dcnew/jan09/10/unformz.bm.group.jpg
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 09:23:46 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline dukat

Odp: Batman
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 21, 2008, 06:20:09 pm »
Co do figurek podlinkowanych przez Chudego: idealnie widać na nich jak bardzo stary design Batmana (niebieskawa peleryna, znak nietoperza w żółtej obwódce) jest gorszy od współczesnego.

W przyszłości mogliby też zmienić żółty pas i słynne "majtki na spodniach"  :).

Offline Trreker

Odp: Batman
« Odpowiedź #514 dnia: Październik 21, 2008, 06:35:56 pm »
Nie jest gorszy:) . Batman- detektyw tak własnie powinien wyglądac.... Długie uszy niebieska pelerynka i zółto czarny znak....
A żołty pas to koniecznosc, nie mozna mówic o Batmanie bez niego:)

Offline dukat

Odp: Batman
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 21, 2008, 09:36:16 pm »
Ale i tak najlepszy jest fioletowo-czerwono-żółty strój z RIPa ;).

Swoją drogą RIP to całkiem przyzwoita historia. Czytałem wcześniej dużo negatywnych opini i się miło rozczarowałem. Świetnie przedstawiony Joker - z dziurą w głowie i rozdwojonym językiem wygląda jak jakaś postać z horroru.

SPOILERY "Awaryjna" osobowość Wayne'a to też fajny pomysł. Fajne jest to, że wraz z upływem czasu Bruce stopniowo dochodzi do siebie, znika halucynacja Bat Mite'a, wszystko powoli wraca do normy. Mam tylko nadzieję, że ostatecznie nie okaże się, że Alfred to prawdziwy ojciec Batmana. Takie "szokujące" modyfikację originów postaci uważam za kiepskie chwyty. KONIEC SPOILERÓW

Offline JAPONfan

Odp: Batman
« Odpowiedź #516 dnia: Październik 22, 2008, 09:50:33 pm »
No wlasnie niektorym to co opisujesz daje negatywne odczucie na temat tej historii. Zwlaszcza tym ktorym działania Morrisona w gotham nie są obce.

Offline Trreker

Odp: Batman
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 23, 2008, 09:07:28 pm »
Dzięki Chudy - wywiadziałem się troszke o twoich propozycjach i powoli pojedynczo zeszytowo obacze;)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #518 dnia: Listopad 01, 2008, 02:37:46 pm »
Kącika humorystycznego ciąg dalszy:
http://img367.imageshack.us/img367/9342/0chicagocon20096ym4.jpg

Nie, to nie jest fotomontaż.
Praca nad tym All-starem to musi być wciągająca  ;-) Wpierw był detaliczny, bezpośredni opis pośladków Vicki Vale w scenariuszu do pierwszego zeszytu, a teraz to  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 02:42:30 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #519 dnia: Listopad 01, 2008, 05:34:31 pm »
stary design Batmana

Hehe, najfajniejsze jest to, że to tzw. "new look" :D A ten "nowy" design, to tylko podrasowany oryginalny wygląd.

@Chudy: nic dziwnego, że goście przez kilkanaście miesięcy dali radę sklecić 10 numerów zaledwie, skoro się obijają, zamiast robić :D

Offline yurek1

Odp: Batman
« Odpowiedź #520 dnia: Listopad 01, 2008, 09:16:52 pm »
obejrzałem sobie dziś Dark Knight i, wstyd przyznać, ale przysnąłem...
nie wiem, jak to jest, ale o ile komiksy z Batmanem czyta mi się zazwyczaj doskonale (z pewnymi, jasna rzecz, wyjątkami), to filmy potwornie mnie nudzą. Begins obejrzałem raz nawet z ciekawością, drugi raz już nie zmogłem. Dark Knight wydał mi się za długi, przegadany i rozlazły. Joker faktycznie sprawia wrażenie genetycznego p***ba i to chyba najjaśniejszy (sic!) moment filmu. Bale jest cholernie zabawny z tym swoim batmanowym charkotem. reszta sprawia wrażenie żywcem wyciętych z Begins i wklejonych tutaj. mówiąc inaczej: jak dla mnie to ewidentnie film na raz.
i przyznaję, że w tej sytuacji nieco się boję Watchmen (których komiksowa wersja to dla mnie kult, mus i w ogóle) i The Spirit (którego Archives właśnie zacząłem czytać)...
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #521 dnia: Listopad 09, 2008, 08:30:57 am »
Przeczytałem Jokera.
I jestem rozczarowany.
Mocno.

Fabularnie jest to historia o niczym. Motyw przewodni jest odgrzewany po raz milionowy, a Azzarello chciał najwidoczniej jedynie mieć wymówkę do uwspółcześnienia Gotham City, zmieniając przy tym realia w coś w stylu "GTA: Gotham City". Owszem, jest parę ciekawych scen, fajnie napisanych, ale to za mało. W ogóle ma się wrażenie, że komiks jest niczym więcej jak zlepkiem scen bez mocnego powiązania (w końcu wcześniej miał być miniseria, dopiero później zmieniono format na OGN).
Graficznie jest za to świetnie, ale mogło być cudnie. Tzn. jest cudnie, ale momentami, gdy Bermejo tuszuje swoje prace. Gdyby komiks taki był w całości, w dodatku w stylistyce szarości, to byłoby to objawienie roku. A tak jest to kolejna solidna, rzemieślnicza robota udekorowana photoshopem.

Aha, zakończenie jest tak beznadziejne i denne, ze chciałoby się skoczyć z mostu.
Jeżeli wiece, co mam na myśli.

Joker to lektura na jeden raz. Można do niego wracać, by ewentualnie przejrzeć rysunki, ale za żadne skarby nie dodałbym tej pozycji do kanonu Batmana. Moim zdaniem lepiej wrócić do Lex Luthor: The Man of Steel, które jest innowacyjny i ma coś świeżego do zaoferowania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2008, 10:56:35 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline yurek1

Odp: Batman
« Odpowiedź #522 dnia: Listopad 09, 2008, 09:17:21 am »
cóż, chciałem napisać coś podobnego, bo mnie Joker również totalnie rozczarował, ale pomyślałem, że zaraz odezwą się głosy szczekaczy, że chyba mi mózg nosem wypłynął. zachęcony postem Chudego chciałbym tylko powiedzieć, że to naprawdę słaby komiks. przez pierwsze 20 stron zastanawiałem się, kiedy ta historia się rozkręci. po 60 stronach pomyślałem: "Nie no, spoko, pewnie zakończenie będzie wypasione w kosmos, że mi kapcie spadną". po przeczytaniu całości i zamknięciu tego - owszem - ładnie wydanego tomiku stwierdziłem: "Ale kaszanka".
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #523 dnia: Listopad 09, 2008, 09:56:06 am »
ale pomyślałem, że zaraz odezwą się głosy szczekaczy, że chyba mi mózg nosem wypłynął.

E tam. Ja z Batmanem ślubu nie brałem - jeżeli jakieś komiksy mi się nie podobają to mówię o tym otwarcie  ;-) a tych w tytułach o Batmanie jest od cholery, niestety.

Jedynie dodam, że Joker to taki "Ostatni Król Szkocji" klasy C. Zresztą widać w Jokerze inne inspiracje filmowe Azzarello....

Offline nayroth

Odp: Batman
« Odpowiedź #524 dnia: Listopad 09, 2008, 10:08:54 am »
A wg mnie Azzarello wysmażył jedną z najlepszych kreacji Jokera ever. Chociaz może nie do końca on sam, bo historia jawnie nawiązuje do filmu, przez chwilę miałem wrażenie że to taki komiksowy Dark Knight 2.

Zgadzam się, że scenariusz nie nokautuje - to w sumie prosta historia, konsekwentnie zmierzajaca w stronę finału, który od początku nietrudno przewidzieć. Co świadczy o sile komiksu to momenty, te parę ciekawych scen jak pisze CHUDY, bo one cholernie zapadają w pamięć. Pozatym azzarellowski Joker-gangster jest dużo bardziej wiarygodny i przez tyo straszniejszy niż jego wszystkie wcześniejsze klownowato-wariackie wcielenia razem wzięte.