Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ajron

Odp: Batman
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 15, 2009, 10:05:46 pm »
Kolejny Batman z Egmontu to "All Star Batman and Robin".
Dobry to wybór czy raczej znowu kiszka?

To trochę taka wersja Ultimate, tyle że w wykonaniu DC i na lepszym poziomie. Ja po pierwszych paru zeszytach byłem zadowolony i polskie wydanie pewnie nabędę.

No i rysuje Jim Lee!!!

Offline graves

Odp: Batman
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 15, 2009, 10:21:00 pm »
Kolejny Batman z Egmontu to "All Star Batman and Robin".

Dobry to wybór czy raczej znowu kiszka?
Frank Miller + Jim Lee.
Graficznie (oczywiście jak ktoś lubi Jima Lee) bardzo smakowite. Scenariuszowo - może być. Dla mnie raczej średnia pozycja, ale lepsza od Batman i syn. Tylko długa...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 15, 2009, 10:45:15 pm »
Świetna pozycja, graficznie po prostu rewelacyjna, scenariuszowo świeża. Jak to napisali na wydaniu "Mroczniejszy Rycerz". Nowy wizerunek gacka naprawdę zaskakuje, no i historia jest oddzielną całością, a nie kawałkiem wielkiego universum. Jest to jedna z 3 najlepszych historii o Batmanie, jaki powinny być wydane w Polsce.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 15, 2009, 11:30:13 pm »
Nie wiem czy się przekonam do nowoczesnych rysunków. Jako fan rewelacyjnej kreskówki "Batman" i Tm-Semicowych rysunków z miesięcznika wolałbym raczej bardziej staroświecki styl rysowania długouchego. Zresztą pewnie i tak kupię. Jeden Batman rocznie-powariowali czy rzymianie!  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 16, 2009, 12:00:18 am »
Hush i Broken City nie podeszły mi - chyba te nowsze Batmany nie trafiaja do mnie. Batman i syn to nawet nie tknąłem. Wolał bym coś duetu Loeb / Sale, albo Red Rain... Może i się skusze na tego Batmana z czystej ciekawości, chyba że egmont znów odwali numer i zaserwuje nam 100 stron za 40 zeta...

Offline Ziemniakento

Odp: Batman
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 16, 2009, 06:12:46 am »
Ani trochę nie trawię Lee, ale scenar Millera, sam fakt, że jest to elseworld i ciekawa treść mają u mnie czytelnika.

A wydawanie Loeba/Sale'a to bardzo dobry pomysł. W końcu warto by przeczytać Batman: The Long Halloween, Batman: Dark Victory, crosovera ze Spiritem, czy Catwoman:When in Rome  :D


Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Batman
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 16, 2009, 06:38:48 am »
A ja mimo początkowego sporego entuzjazmu do tego tytułu spasowałem po kilku numerach i nie mogę tego nazwać inaczej jak bełkotem. Może kiedyś wrócę do tego tytułu, przeczytam jeszcze raz, w całości i zmienię zdanie, ale jak na razie jest to dla mnie duże rozczarowanie.

Offline kas1

Odp: Batman
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 16, 2009, 08:18:33 am »
Sam tytuł jest tragiczny...

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 16, 2009, 09:01:08 am »
Czytając wypowiedzi na forum, wydaje mi się że jeden Batman na rok to i tak dużo. A pozycje duetu Loeb/Sale chyba nie prędko się pojawią, bo "Na wszystkie pory roku" miał słabą sprzedaż, co nie zmienia faktu, że "Long Halloween" jest pozycją równie kultową jak "Powrót Mrocznego Rycerza" czy "Azyl Arkham" więc dziwne, że jeszcze nie wydano tego u nas.

Cytat: kas1
Sam tytuł jest tragiczny...

Tego to już nie rozumiem? Co jest nie tak w tak prostym tytule?
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline kas1

Odp: Batman
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 16, 2009, 09:16:46 am »
Złe jest "All Star" i "Robin".

Offline tranway

Odp: Batman
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 16, 2009, 12:51:42 pm »
Miałem do czynienia z sześcioma lub siedmioma zeszytami tej serii, i szczerze mogę powiedzieć, że ten komiks jest piękny. Piękny przerost formy nad treścią.
Kadry na całą stronę żeby pokazać damskie pośladki lub biceps Bruce'a. Treści za wiele nie ma, ale za to jest świetny instruktaż dla zaczynających w K1.
No i Jim Lee - naprawdę lubię jego kreskę, ale w małych dawkach. Przy większej styczności uderza mnie jak wszystkie postaci są takie same - różnią się długością/kolorem włosów, "bonusami" na twarzy (wąsy, broda, ewentualnie jakaś zajefajna szrama lub banalne okulary) i oczywiście kostiumami.
Ogólnie jakbym cofnął się do czasów TM-Semica, kiedy miałem lat dopiero co naście, to byłbym zachwycony....

Offline m010ch

Odp: Batman
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 16, 2009, 01:15:48 pm »
Polecam poczytać serię krytyki komiksu, któremu różni recenzenci zarzucają mniej więcej to co krytycy (i widzowie) nowemu Bondowi ;-):

"the art by Jim Lee is first rate [and] really wonderful to look at, [but] Frank Miller has stripped Batman of all of his dignity, class, and honor. This isn't the Dark Knight; this is Dirty Harry in a cowl. The worst part is that this is exactly what Batman isn't about."

IMO - komiks tak krytykowany, że aż zachęca do zakupu i wyrobienia własnej opinii :).

p.s. LOL: "Later, at the Batcave, he withholds food from Grayson and suggests that the boy catch rats and eat them if he is hungry." - faktycznie grrrubo 8)

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Batman
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 16, 2009, 02:13:52 pm »
Czytając wypowiedzi na forum, wydaje mi się że jeden Batman na rok to i tak dużo. A pozycje duetu Loeb/Sale chyba nie prędko się pojawią, bo "Na wszystkie pory roku" miał słabą sprzedaż, co nie zmienia faktu, że "Long Halloween" jest pozycją równie kultową jak "Powrót Mrocznego Rycerza" czy "Azyl Arkham" więc dziwne, że jeszcze nie wydano tego u nas.

"The Long Halloween" został wydany przez TM-Semic w ramach Top Komiksu. Mimo to dobrze byłoby go zobaczyc w nowszej wersji i na papierze kredowym.
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline Dembol_

Odp: Batman
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 16, 2009, 02:20:54 pm »
Tradycyjne krytyczne słowa pod adresem nowych pomysłów/imprintów/uniwersów: "All-Star Batman" jest inny niż "prawdziwy" Batman. No i taki ma być. Jakby miał być kolejnym odcinkiem Batmana to wyszedłby jako Batman #sześćsetparę, a nie jako część osobnej linii wydawniczej. Może dla mnie nie było to wadą bo czytam stosunkowo niewiele Batmana, a bardzo podobały mi się podobne akcje spod znaku Marvela (Ultimate). Najwyraźniej dla sporej części podstarzałych miłośników komiksu w USA, którzy wręcz panicznie reagują na wszelkie zmiany status quo każda zmiana czy nowy pomysł jest wadą. Co najdziwniejsze przy całej otoczce seria sprzedaje się w imponujących nakładach.

All-star to taki Batman vs Sin City. Odrobina finezji, dużo działań pięściami, dużo wewnętrznych monologów, kobiety służące jako głównie dekoracje/trofea dla bohaterów. Główny bohater to twardziel nad twardziele, z ogromnym ego, reszta bohaterów DC przedstawiona jako pogardzani przez nietoperza, niegroźni idioci, których w każdej chwili jest w stanie pokonać. Miller wziął po prostu jeden czy dwa z aspektów postaci Batmana i wyolbrzymił go niewyobrażalnie, momentami robiąc z niego karykaturę. Mi się podoba. Tyle, że ja zawsze lubiłem takie postacie. Największym problemem serii jest ślamazarność jej autorów. 9 zeszytów zebranych w tpb powstawało od 2005 roku. Potem wyszedł 10 i czekamy dalej. :evil:

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 16, 2009, 03:04:09 pm »
"The Long Halloween" został wydany przez TM-Semic w ramach Top Komiksu. Mimo to dobrze byłoby go zobaczyc w nowszej wersji i na papierze kredowym.

Nie, nie został. To co wydali semici to były jakieś holiday speciale, zebrane później (chyba) w tomie "Haunted knight". Oryginalne "Long Halloween" to  opowieść dziejąca się tuż po "Roku pierwszym" Millera i przedstawiająca polowanie Batmana, Gordona i Denta na mordercę zabijającego w dni świąteczne.