Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #675 dnia: Październik 05, 2009, 10:24:36 pm »
Raczej bida.

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #676 dnia: Październik 05, 2009, 10:38:35 pm »
Niefajny, ale lepszy od "Batmana i Synka"

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #677 dnia: Październik 06, 2009, 08:38:09 am »
ten nowy batman z egmontu czytał ktos>fajny niefajny??

niefajny i Miller jeden wie kiedy skończą tą serię
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #678 dnia: Październik 06, 2009, 11:21:19 am »
A już się zastanawiałem, czy by nie zaryzykować. Ale skoro pisecie że taka nędza, to sobie odpuszcze. Może egmont kiedyś przestanie się tak upierać i wyda Dark Victory czy Long Halloween :sad:

Offline skil

Odp: Batman
« Odpowiedź #679 dnia: Październik 06, 2009, 11:26:40 am »
Trochę się boję, że jeśli się nie sprzeda to Egmont jeszcze bardziej oleje Batmana...
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 06, 2009, 11:45:23 am »
No przecież już tak jest. Hush, Rozbite miasto, Batman i syn... - niby wydają pozycje uznanych twórców jak Miller, Morrison, czy Azzarello, ale to są jednak słabe pozycje. Nie wiem czym się kierują w doborze tytułów. A zaś twierdzą że Batman się w polsce nie sprzedaje. Nie chce mądrować, ale mam wrażenie że lepiej by wyszli na batmanach, gdyby przyzwoicie wznowili Zabójczy żart, czy Powrót mrocznego rycerza. Ale z drugiej strony... skoro genialny Superman Na wszystkie pory roku też okazał się klapą...




« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 11:48:27 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 06, 2009, 12:34:49 pm »
Niefajny, ale lepszy od "Batmana i Synka"

Wszystko jest lepsze od Batmana i Syna.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 06, 2009, 12:44:23 pm »
Cytuj
Hush, Rozbite miasto
RM to nie zły komiks, średniak., ale przynajmniej nie pocięli go na pół.
A Hush to komiks rozrywkowy i akurat liczne dodruki w USA, czy wydanie w wersji Absolute świadczą, że mimo wszystko to mocna pozycja.

Cytuj
taka nędza
Joker Lee wyszedł lepiej niż "to coś" w Hush, dziewczyny jak to u Jima jak lale z sex shopu. #9 serii o tyle zabawny jak sobie poradzili z Halem Jordanem, ale nie warto tego mieć na półce tylko ze względu na jeden plusik.

Ale tak to jest, jak się stawia an nazwiska, a nie na historie...
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 06, 2009, 02:20:45 pm »
Nie wiem czym się kierują w doborze tytułów.

Wynikami sprzedaży w Stanach. Jeżeli komiks dobrze się sprzedaje w juesej to jest większe prawdopodobieństwo, ze Egmont się nim zainteresuje.
Nazwiska twórców to równiez ważny aspekt, ale obawiam się, że drugorzędny.

Martwi mnie to, że Egmont nie zauważa walorów artystycznych (a raczej ich braku) komiksów z Nietoperzem, jakie ostatnio wydaje. Mam nieodparte wrażenie, że boją się zaryzykować i przykładowo wypuścić w obieg "Jokera" Azzarello czy komiksy starsze, ale dające więcej satysfakcji. Osobiście wolałbym, żeby Batmana w Polsce wydawał ktoś inny, częściej i z innymi kryteriami doboru, bardziej odważnymi i korzystnymi dla czytelników. Znając jednak życie Egmont dużo sobie życzy za licencje wydawania Batmana w Polsce...

Z innej beczki. Ostatnio natrafiłem na świetne prace śp. Marshalla Rogersa. Widać na nich, jak wielki wpływ wywarły pomysły Engleharta i Rogersa na Nolana

http://img2.imageshack.us/img2/7597/21894968.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/5274/97189357.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/8347/99968423.jpg
http://img340.imageshack.us/img340/4014/91558192.jpg
http://www.bookpalace.com/acatalog/RogersBatmanCover.jpg

Szkoda, że Rogers zmarł przedwcześnie. Uwielbiam jego pelerynę. Jest majestatyczna i przypomina płaszcz. Za jej pomocą można zbudować niesamowity klimat, dzięki któremu Batman przypomina koszmarną zjawę, co dobrze widać na pierwszej stronie ostatniej części przeciętnego "Dark Detective".

Offline Roy_v_beck

Odp: Batman
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 06, 2009, 02:42:14 pm »
Ech, najnowszy Batman od Egmontu to zajebista pozycja. Historia prosta, świeża, wątki się świetnie zazębiają, kadrowanie to istne mistrzostwo świata, a rysunki dosłownie miażdżą, zdecydowanie lepsze niż te w Hushu, choć to też zasługa innego faceta od tuszu i koloru, no i na innym papierze wydane. Tak czy inaczej, All Star to jeden z najlepszych Batmanów ostatnich lat. Joker Azzarello to niestety o wiele niżej stoi niż ten komiks, nie muszą go jak dla mnie w Polsce dawać, są ciekawsze pozycje.

Cytat: C.H.U.D.Y.
Osobiście wolałbym, żeby Batmana w Polsce wydawał ktoś inny, częściej i z innymi kryteriami doboru, bardziej odważnymi i korzystnymi dla czytelników. Znając jednak życie Egmont dużo sobie życzy za licencje wydawania Batmana w Polsce...
Właśnie wątpliwe, w jednych z odpowiedzi starszych na alei była mowa, że chętnie by Egmont widział, jakby inne wydawnictwo zajęło się gackiem, ale nie ma po prostu komu, wydawnictwa wydające amerykański mainstream zdychają w niesamowicie szybkim tempie.

Nie zauważyłem podobieństw do Mrocznego Rycerza u Rogersa. W ogóle, nie widzę wiele wyjątkowego u tego artysty. Zdecydowanie z tych starszych bardziej cenię Breyfogle'a i Nolana.

A w następnym roku Batmanem będzie "What Happened to the Caped Crusader" z wiadomych powodów. Tutaj akurat nie mam zastrzeżeń. Też kupię, nawet jak będzie w twardej oprawie.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 06, 2009, 02:56:02 pm »
Oczywiście śmiem się z Tobą nie zgodzić, ale to wynika raczej z tego, że szukamy innych rzeczy w komiksach o Batmanie, co w jakiejś większej lub mniejszej mierze mogę zrozumieć, zaakceptować i nie czepiać się tego.

"Jokera" też nie uważam za wybitną rzecz, ale sprawdza się jako zamknięta historia. Nawet arcz ostatnio wspominał, jak ciężko połapać się na chwilę obecną w uniwersum Batmana osobom, które nie śledziły bacznie jego losów. "Joker" zainteresowałby wielu czytelników u nas, którzy kompletnie nie znają Batmana, bo byłby dla nich przyjazną lekturą, bez odwoływania się do kontinuum. W tym sensie warto byłoby to wydać. Takie jest moje zdanie.

Roy, gdyby nie komiksy Rogersa i Engleharta to zapewne nie czytałbyś dzisiaj komiksów Millera czy Diniego. Miller opracowywał swój warsztat na stylu Rogersa, rysując swojego pierwszego Batmana. Chociażby z tego względu mam do tych komiksów szacunek (choć nie tylko dlatego, bo pomimo iż się mocno zestarzały to nadal w pewnym sensie trzymają formie i ciekawie się je czyta. Jak dla mnie są to klasyki).

A odnośnie podobieństw do Nolana.... Miasto? Psy z parkingu samochodowego? Nawet peleryna?

"Whatever Happened..." u nas się pojawi wcześniej czy później, wiadomo. Pytanie tylko, czy koniecznie w twardej oprawie? Według mnie ten komiks nie zasługuje na ten zaszczyt, bo jest miałki.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 02:59:25 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Inuki

Odp: Batman
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 06, 2009, 07:17:59 pm »
Ja nowego Batmana z pewnością kupię, bo jakoś przypadł mi do gustu. Nie jest to tytuł wybitny, jednak bardzo fajnie się go czyta. Owszem, jest kilka niedorzeczności, nie przeczę. Z Batmobilem też dla mnie przesadzili (latający i w dodatku z rakietami?  :doubt: ) Gdybym miał go oceniać w skali szkolnej to za treść dostałby u mnie takie 4-/6  ;-)  Nie ukrywam też, że bardzo lubię rysunki pana Lee i to one sprawiają, że na te wszystkie głupoty w treści mogę przymknąć oko (i nie chodzi tutaj o to jak rysuje kobitki  :D )

A ten "What Happened to the Caped Crusader" na przyszły rok to pewna wiadomość? Czy kierujecie się może wynikami sprzedaży i nazwiskiem Gaimana?  ;-) 

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 06, 2009, 08:51:58 pm »
Raczej tym drugim.
Nie no, na 100% u nas się pojawi, tylko nie wiadomo kiedy.

Swoją drogą ciekawe, jak tłumacz poradzi sobie z tym oto kadrem:
http://3.bp.blogspot.com/_CFxrK1B_cWE/SYzaiWbbd6I/AAAAAAAAAGk/NrPRNZI0Wq0/s400/goddamn-tirade.jpg
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 08:58:10 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 06, 2009, 08:57:59 pm »
moja reakcja po przeczytaniu pierwszego zeszytu all-stara była bardzo pozytywna. niestety im dalej tym mniej mi się to podobało. skuszony swego czasu niskim kursem dolara kupiłem na amazonie trejda hc. po pierwszym przeczytaniu uważałem ten komiks za kompletne dno, ale ostatnio gdy czytałem go bardziej jako ciekawostkę to wszedł bez problemu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 07, 2009, 01:47:41 pm »
Cytuj
Z Batmobilem też dla mnie przesadzili
o to widzę, że Batman and Robin Morrisona nie czytałeś ;)

DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl