trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Batman
« Odpowiedź #765 dnia: Luty 24, 2010, 01:17:54 pm »
Mówisz o "Batman: Brave & the bold"?

Naprawdę nie rozumiem sukcesu tego serialu w Stanach.
Jest w zupełności tym, czym Batman być nie powinien - jest humorystyczny, Gacek nie jest tam ani trochę mroczny, pojawiają się inni herosi w konwencji pastiszowo-komicznej...
Pewnie sprawka Adama Westa i serialu z Batmanem z lat 60-tych. My tego nigdy nie zrozumiemy. Przystępne dla dzieciaków i tatuś ma wymówkę, żeby zasiąść przed ekranem telewizora razem z potomstwem i powspominać jakie fajne rzeczy kręcili gdy on był młody.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #766 dnia: Luty 24, 2010, 04:46:45 pm »
O, tutaj się z Tobą zgodzę.
Rzeczywiście jedyny użytek z oglądania Batmana Westa widzę na imprezie po wypiciu dużej ilości absyntu.
Ubaw po pachy.

Chociaż przyznaję, zabawa formą w tym fragmencie może... "urzec"

A co o tym sądzicie?

Offline Dembol_

Odp: Batman
« Odpowiedź #767 dnia: Luty 24, 2010, 07:34:47 pm »
A co o tym sądzicie?
Pełnometrażowe animacje przeznaczone na rynek DVD to bardzo fajna sprawa. Zastanawia mnie dlaczego w USA wpadli na pomysł ich wydawania dopiero niedawno. Widziałem ostatnio Planet Hulk i pomimo odstępstw od komiksu (i znacznego uproszczenia) podobało mi się. First Flight czeka w kolejce (wyszło z resztą u nas o ile dobrze pamiętam), ale najpierw planuję przeczytać komiksy, żeby się jakoś wprowadzić w Blackest Night.

Ten Batman też prezentuje się interesująco.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 24, 2010, 08:55:32 pm »
Ja mam pewne obawy.
Mogą z tego zrobić operę mydlaną, jeżeli okaże się, że Red Hoodem jest rzeczywiście Jason.
Z drugiej strony, jeżeli ciekawie poprowadzą intrygę i jego tożsamość kreskówkowa będzie prawdziwym zaskoczeniem, to będzie bardzo dobrze.

Niby mrocznie, niby tajemniczo, niby brutalnie.... ale wciąż mi ciąży to, że Winnick pisze scenariusz. Nie przepadam za nim.

Offline tolman

Odp: Batman
« Odpowiedź #769 dnia: Luty 25, 2010, 08:26:10 am »
Może w filmie sprawdzi się lepiej niż w komiksie. Na przykład taki Miller, który jest scenarzystą w komiksie dobrym (eee...no przeważnie) zupełnie nie sprawdził się w filmie (Spirit anyone?). Winnick może zaskoczyć (ale raczej nie ^^).

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Batman
« Odpowiedź #770 dnia: Luty 25, 2010, 08:49:51 am »
No nie wiem... jak dla mnie Miller to jest dobrym rysownikiem, nie scenarzysta. Sin City z innymi rysunkami tez sobie nie wyobrazam. A naprawde dobrego scenariusza Millera to nie widzialem, no moze poza Year One - to mi sie fajnie czytalo. Specjalne wyroznienie dla Hard Goodbye. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #771 dnia: Luty 25, 2010, 11:15:15 am »
Cytuj
First Flight czeka w kolejce (wyszło z resztą u nas o ile dobrze pamiętam), ale najpierw planuję przeczytać komiksy, żeby się jakoś wprowadzić w Blackest Night.
znajomość komiksu przed obejrzeniem Pierwszego Lotu nie jest potrzebna.

Cytuj
Mogą z tego zrobić operę mydlaną, jeżeli okaże się, że Red Hoodem jest rzeczywiście Jason.
No to przecież oczywiste, że będzie tak, jak w komiksie, zwłaszcza, że ma się film zacząć sekwencją z Death int he Family.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #772 dnia: Luty 25, 2010, 11:31:05 am »
Niekoniecznie.
Animacje filmowe DC nie są wiernymi adaptacjami komiksowych pierwowzorów. To widać w "Śmierci Supermana" czy chociażby w opiniach co do "Kryzysu na Dwóch Ziemiach".

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #773 dnia: Luty 25, 2010, 02:57:26 pm »
To nie była Śmierć eSa, a eS/Doomsday i nie było mówione, że będzie to związane  z komiksem. W Lidze scenarisuz pisał McDuffie. A Red Hood komiks i scenariusz aniamcji pisze Winnick, więc aż takiej radykalnej zmiany nie przewiduję.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #774 dnia: Luty 25, 2010, 05:04:32 pm »
No ale chyba nie zaprzeczysz, że Es/Doomsday jest w pewnym sensie adaptacją crossovera, w którym Superman umiera, a potem zmartwychwstaje?
I zupełnie nie rozumiem argumentu z McDuffiem.
Planet Hulk chociażby jest adaptacją komiksu pod tym samym tytułem, chociaż wiele wydarzeń z pierwotnej wersji nie zostało pokazanych lub zostało zmienionych.

Ja stoję przy tym, że produkcje animowane mają swoje prawa produkcji i są robione tak, ażeby każdy je rozumiał, nawet osoby nieczytające komiksów. I myślę, że w "Red Hood" nie będą aż za nadto wierni komiksowemu odpowiednikowi (który nie był najwyższych lotów), a pokażą zamkniętą, autonomiczną historię działającą na swoich prawach.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #775 dnia: Luty 26, 2010, 02:36:06 pm »
wiadomo, że nie będzie 100%wierne, ale pewniakiem jest, że nie zmienią tożsamości RH  :roll:
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #776 dnia: Luty 26, 2010, 02:38:48 pm »
Obejrzymy, zobaczymy.

Offline Gre

Odp: Batman
« Odpowiedź #777 dnia: Marzec 20, 2010, 11:30:23 am »
czy long hallowen jest powiazane z dark victory czy dark haunting?
czy powinno sie zaczac czytac je w jakiejs kolejnosci

Offline melee

Odp: Batman
« Odpowiedź #778 dnia: Marzec 20, 2010, 11:36:48 am »
dark victory to sequel long halloween

Offline Gre

Odp: Batman
« Odpowiedź #779 dnia: Marzec 20, 2010, 02:07:42 pm »
no włąsnie bo zaczałem czytac dark victory i cos mi powowli nie grało ze cos mnie omineło
dzieki nie przeczytałem wiele,no ale juz wiem kto zginie heheh:)
dzieki za info

 

anything