Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline helsing

Odp: Batman
« Odpowiedź #960 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:57:23 pm »
Nie wiem czy znane, ale mnie rozbawiła ta inicjatywa, bardzo:
NOWY KRÓL POLSKI

Jest też konkurent, (uwaga facebook) BARDZO POWAŻNY
:lol:
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #961 dnia: Listopad 02, 2010, 06:23:24 pm »
czy są jakieś dobre komiksy z "nowym" batmanem? przyznam że czytałem tylko barman & robin morrisona i solidnie się rozczarowałem. przeglądałem polecanki amazona i widzę że jest sporo nowych tpb z batmanem (ale głównie z graysonem). widziałem też w miare tani unseen kellyego jonesa ale nie umiem się doczytać czy to batman stary/nowy. ratujcie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #962 dnia: Listopad 02, 2010, 08:44:43 pm »
Kelley Jones to taki pewniak. Jak spodobało ci sie np. Red Rain czy Haunted Gotham, to to też możesz wziąć. Z nowych rzeczy o niczym dobrym nie słyszałem, może Chudy ci poleci, on jest na bieżąco z tym, hm, runem.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #963 dnia: Listopad 03, 2010, 07:13:57 am »
Cytuj
batman & robin morrisona
Z Grantem jest tak, że trzeba cały jego run batmanowy czytnąć, wtedy ma to wszystko więcej sensu (ale babole też się po drodze trafiają).

Cytuj
unseen
ja odradzam, męczyłem się czytając to. to poza uniwersum i Batsem jest Bruce.

Cytuj
czy są jakieś dobre komiksy z "nowym" batmanem?
B&R teraz 3 numery napisze Paul Cornell, a potem serię przejmą Peter Tomasi, więc ja liczę, że będzie co najmniej dobrze.
A i DETECTIVE COMICS będą tworzyć Scott Snyder i Jock, wiec też się zapowiada sycząco.

DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #964 dnia: Listopad 03, 2010, 08:23:25 am »
to poza uniwersum i Batsem jest Bruce.

To akurat duży plus...

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #965 dnia: Listopad 03, 2010, 09:59:13 am »
napalilem sie wczoraj na unseen i jeszcze dodatkowo cena 9,99$ spowodowala ze kupielm bez wahania. szkoda ze morrison taka kaszanke odwala, przed runem batmana byl jednym z moich ulubiencow.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Batman
« Odpowiedź #966 dnia: Listopad 03, 2010, 10:35:26 am »
Ja się natomiast nie zgodzę co do "Batmana i Robina" Morrisona. Dla mnie to obecnie najlepsza superhero seria i żałuję wielce, że wraz z #17 numerem Granta zastąpi kto inny. Wcześniej nie czytałem nic z Bat uniwersum, orientowałem się tylko "co i jak". A tutaj i bardzo dobry scenar i wciągające historie i klifhendżery z prawdziwego zdarzenia i świetni rysownicy. Na każdy numer czekam z niecierpliwością (a niebawem powinienem mieć w łapach #15 :) ).

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #967 dnia: Listopad 03, 2010, 10:42:10 am »
"klifhengery".

Polecam ci K-pok z 13 listopada, będę mówił o komiksach, które warto znać, jeśli chodzi o Batmana.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #968 dnia: Listopad 03, 2010, 06:01:51 pm »
Cytuj
Dla mnie to obecnie najlepsza superhero seria
o trochę nadużycie, jestem skłonny się zgodzić, że najlepsza regularna bat-seria (z wyjątkiem historia z #7-#9, która była beznadziejna)
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Batman
« Odpowiedź #969 dnia: Listopad 03, 2010, 06:19:21 pm »
to może inaczej - najlepsza superhero seria, którą kupuję :]

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #970 dnia: Listopad 04, 2010, 06:01:28 pm »
B&R #16 mówiąc kolokwialnie mówiąc ssie.

Cytuj
najlepsza superhero seria, którą kupuję
R.E.B.E.L.S. i Secret Six polecam.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #971 dnia: Listopad 05, 2010, 08:55:28 pm »
Z nowszych historii o Batmanie trudno tak naprawde polecic cos dobrego, bo wychodzi duzo tandety i komerchy.
 
Z ostatnich rzeczy jakie czytalem to moge polecic (oprocz tego, o czym wczesniej pisalem) dwie rzeczy, jakie ostatnio mi sie trafily. Pierwsza z nich to trade "Batman International" zbierajacy lotne opowiastki dotyczace sledztw Nietoperza poza Gotham. Warto sie z tym zapoznac dla znosnych historii Alana Granta, w szczegolnosci dla "Tao" z Legends of the Dark Knight.
 
Drugi to 49 zeszyt "Batman Confidential", na ktory trafilem niedawno w Brukseli. To komiks z innego swiata - nie ma tutaj ani bat-pirata, ani podrozy w czasie ani innych wynalazkow. Jest za to najzwyczajniejsza w swiecie opowiesc o typowym sledztiwe Batmana w Gotham rodem z TM-Semica. Bez kolorowych lotrzykow. Ot, zwyczajny napad w kamienicy. Dla niektorych komiks ten wyda sie nudny, schematyczny i malo interesujacy ale dla mnie byl calkiem sympatyczny.
 
Calkiem znosne jest tez nowe arkham asylum sama kietha, ale o tym napisze za niedlugo w KZet.
 
Z tego co sie orientuje wyjdzie rowniez trejd zbierajacy wszystkie opowiesci o arkham Davida Hine´a. Nie czytalem, ale trzeba znac bodajze mocno sredni run Tony´ego Daniela do Batmana, ale warto sie temu przyjrzec zwazywszy na DD: Redemption.
 
Poza tym w pelni zgadzam sie z tym, co mowili moi przedmowcy. Jedynie co do Morrisona ma takie zastrzezenie, ze w pelni bedzie sie mozna wypowiadac o jego komiksach dopiero, kiedy skonczy swoje rzady w bat-office. Za niedlugo wyjda omnibusy Flasha Geoffa Johnsa. Nieuniknione, ze DC wyda run Morrisona w formie Omnibusow i w jako takim formacie beda jedynie zrozumiale. Czytanie B&R w oderwaniu od calosci, szczegolnie od Return of Bruce Wayne, mija sie dla mnie calkowicie z celem.
 
Pozdrawiam!

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Batman
« Odpowiedź #972 dnia: Listopad 15, 2010, 07:18:28 pm »
A pozostałe historie z INTERNATIONAL dobre są?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

godai

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #973 dnia: Listopad 15, 2010, 07:44:24 pm »
Scottish Connection jest przyzwoite.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #974 dnia: Listopad 16, 2010, 04:53:39 pm »
Natomiast historia Waida w Barcelonie to standard standardów.

 

anything