Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1095 dnia: Luty 03, 2013, 07:28:07 pm »
Allegro  :arrow: szukaj  :arrow: zaznacz "Szukaj w zakończonych"  :arrow: wyciągnij wnioski (da się kupić taniej).
Sprawdziłem. Jedna sztuka poszła po licytacji za 52 złote, jedna za 130. Reszta w przedziale 250-360, a mimo to znaleźli się nabywcy.

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1096 dnia: Luty 03, 2013, 07:46:05 pm »
Podpinam się pod temat Arkham Asylum: z tego, co zauważyłem, to wersja oryginalna ma ponad 200 stron, a polska 128. Aż tyle dodatków jest w obcojęzycznej wersji? Orientuje się ktoś co się w niej znajduje?

Co do ceny, to jest wg mnie bardzo dużo. Tym bardziej, że nie płaci się za rzadki oryginał tylko za tłumaczenie, które wyszło - jak mniemam - bardzo ubogim nakładem (i - co do różnicy stron - z bardzo ubogą zawartością?).

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1097 dnia: Luty 03, 2013, 07:52:02 pm »
Te poniżej 200 zł to nie lada gratki były, ale jak widać można. Kiedyś obserwowałem ten tytuł na Allegro, to mniej więcej był po 150 zł, potem 200, później 250.

A nawiasem mówiąc, to chyba bardziej ta kwestia nadaje się do tematu Giełda - komentarze (jakoś tak).


http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Dembol_

Odp: Batman
« Odpowiedź #1098 dnia: Luty 03, 2013, 08:23:36 pm »
Kup sobie oryginalne wydanie za 50-60 zł. W dodatkach jest cały scenariusz i trochę szkiców o ile dobrze pamiętam.

Offline nayroth

Odp: Batman
« Odpowiedź #1099 dnia: Luty 03, 2013, 09:14:26 pm »
Tylko oryginał. Z dodatków jest głównie scenariusz wraz z komentarzem autora, świetna rzecz, szczególnie interesujace było przeczytać jak miał początkowo wyglądać Azyl, zanim DC go "ocenzurowało". Przy okazji, ciekawe dlaczego Azyl w stanach nie doczekał się wydania Deluxe, podobnie jak Killing Joke, czy Year One. Wiadomo ze Absoluta się z tego nie da zrobić, ale na porządny powiększony HC raczej zasługuje...

A temu znajomemu powiedziałbym zeby sobie tego "białego kruka" zatrzymał dla siebie albo poszukał frajera gdzie indziej, np na allegro zawsze sie jakiś znajdzie...

Offline m010ch

Odp: Batman
« Odpowiedź #1100 dnia: Luty 09, 2013, 07:02:03 pm »
Przy okazji, ciekawe dlaczego Azyl w stanach nie doczekał się wydania Deluxe, podobnie jak Killing Joke, czy Year One. Wiadomo ze Absoluta się z tego nie da zrobić, ale na porządny powiększony HC raczej zasługuje...

Jak dla mnie to wyłącznie kwestia czasu. DC od dłuższego "deluksuje" lub wznawia wszystko co wyszło spod ręki Morrisona, a taka pozycja jak AA może i się Absolute'a doczekać (zdarzały się już pozycje w tym formacie po 200-kilka stron - a jakby co, dodatkami można spulchnić wszystko ;)).

Offline misio141

Odp: Batman
« Odpowiedź #1101 dnia: Luty 11, 2013, 04:35:10 pm »
moim zdaniem nie warty wydania absolute, a co dopiero kwoty za jaką "chodzi" u nas na allegro. Historia to zmarnowany potencjał z kilkoma fajnymi scenami. Graficznie to tradycyjna forma McKeana. Nie żałuję że sprzedałem swój egzemplarz.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1102 dnia: Luty 11, 2013, 06:19:21 pm »
. Historia to zmarnowany potencjał z kilkoma fajnymi scenami. Graficznie to tradycyjna forma McKeana. Nie żałuję że sprzedałem swój egzemplarz.
Napisałeś to tak, jakby McKean trzaskał nowy komiks raz na kwartał i wszystkie były takie same. Co własciwie znaczy "tradycyjna forma McKeana"?

Offline misio141

Odp: Batman
« Odpowiedź #1103 dnia: Luty 11, 2013, 06:31:04 pm »
Napisałeś to tak, jakby McKean trzaskał nowy komiks raz na kwartał i wszystkie były takie same. Co własciwie znaczy "tradycyjna forma McKeana"?
fakt, dziwnie to ująłem. Mam porównanie jedynie do okładek z Sandmana (Sandman Dust Covers), Sygnał do szumu i Drastycznych przypadków. Graficznie dla mnie jest na poziomie wspomnianych tytułów. Jego rysunki mi się bardzo podobają (szczególnie scena z Zeusem), ale irytują mnie za to "kolaże" jakie wplata co jakiś czas. Są za to zwolennicy tego typu rozwiązań i wydaje mi się że ktoś kto miał wcześniej do czynienia z tymi trzema wymienionymi wcześniej tytułami będzie wiedział czego oczekiwać.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline badday

Odp: Batman
« Odpowiedź #1104 dnia: Luty 21, 2013, 02:22:21 pm »
I jak, ktoś czytał wszystkie(którekolwiek?:) tie-iny DOTF? Oprócz Batmana i Batgirl, któreś jeszcze godne uwagi?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1105 dnia: Luty 21, 2013, 06:47:38 pm »
Czytałem Batgirl, która była świetna. Mam poza tym pierwsze zeszyty tie-inów do "Batman and Robin", który prezentował się świetnie (aczkolwiek później doczytałem, co działo się dalej i wyglądało to średnio,ale wydźwięk całości był bardzo ciekawy), "Nightwinga" trzymający równie ciekawy i wciągający poziom oraz "Red Hood and the Outlaws" będący niczym aż tak zaskakującym, aczkolwiek interakcja Jasona z Jokerem to zawsze coś fajnego do przeczytania. Nie miałem styczności z tie-inem z "Catwoman", "Suicide Squad" oraz "Teen Titans". "Detective Comics" praktycznie w ogóle nie miał nic wspólnego z całą akcją, ale pokazał przynajmniej reakcje środowiska na powrót Jokera i w jaki sposób gangsterzy to wykorzystali. W każdym bądź razie chętnie dokupię sobie drugie części tie-inów wspomnianych na początku.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline misio141

Odp: Batman
« Odpowiedź #1106 dnia: Luty 22, 2013, 03:49:08 pm »
Czytałem jeden z dwóch numerów Suicide Squad który ma związek z DotF i niewiele wnosił do głównego wątku, następnego już nie czytałem bo po prostu mi się już nie chciało.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1107 dnia: Luty 25, 2013, 09:46:09 pm »
Natknąłem się dziś na info dotyczące tego, że w #8 zeszycie Batman Incorporated
Spoiler: pokaż
Robin (Damian Wayne) ma zginąć
. Było to dla mnie bolesne, bo przeoczyłem spoiler alert w artykule (d'oh!). W związku z tym, że jeszcze nie sięgnąłem po inną, niż Batman, batmanową serię z DCNU, a zamierzam zapoznać się z Batman and Robin, mam pytanie: czy seria Incorporated osadzona jest w tym samym świecie, co Batman i Batman and Robin? Chodzi mi o to, czy
Spoiler: pokaż
śmierć Robina
w Batman Inc. odbije się na wszystkich seriach z New 52? Jeśli tak, to czy fakt ten oznacza, że seria
Spoiler: pokaż
Batman and Robin
zostanie zakończona stosunkowo szybko?

EDIT: Ok, doszedłem do tego, że wydarzenia z Inc. wpłyną na B&R. Zastanawiam się tylko jak utrzyma się druga seria w świetle takiego wydarzenia.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 09:37:33 pm wysłana przez Piotruposz »

Offline Dembol_

Odp: Batman
« Odpowiedź #1108 dnia: Luty 27, 2013, 03:45:23 pm »
Obecnie Batman ma do wyboru chyba 4 robinów i 3 Batgirl z których od biedy można zrobić Robinów. Poradzi sobie.

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1109 dnia: Luty 27, 2013, 09:28:11 pm »
Spostrzeżenie trafne. Obawiam się, że DC może sądzić podobnie i kolejne zeszyty mogą być nieco "na siłę". Oby nie!