trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4665 dnia: Luty 15, 2018, 10:01:42 am »
Wyjaśnione jest to: "Note: I put D.C. Vol 4-7 here since majority of issues contained in these trades aren't connected to any of the main stories at the time, plus Damian, to my knowledge, does not appear in any of these trades, thus setting these before the introduction to Damian in the New 52 universe"

Dokładnie.
Dlatego najlepiej trzymać się tej chronologii (chyba jest najwłaściwsza):
https://www.comicbookherald.com/reading-dc-comics/batman-reading-order/

A tu jest mój temat na Batcave (pełna chronologia Batmana z niewydanymi tomami):
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1688.0

Offline Recoil

Batman - MUST HAVE
« Odpowiedź #4666 dnia: Luty 19, 2018, 10:11:30 pm »
Witajcie,
[/color][/size]
[/color]Na wstępie przepraszam jeśli dubluję już istniejący temat...[/size]
[/color][/size]
[/color]Drodzy, chciałbym Was poprosić o wskazanie, nazwijmy to uniwersalnej listy komiksów o Batmanie takich absolutnych "must have" z punktu widzenia fana/kolekcjonera/inwestycji i wreszcie półki regałowej  :biggrin: [/size]
[/color][/size]
[/color]Ja dorastałem w czasach TM-Semic a później, pewnie z racji wieku wypadłem z obiegu, na chwilkę gdzieś tam wróciłem i parę pozycji udało się nabyć ale musiałbym przeszukać archiwa domowe aby określić co to było i dopiero teraz powolutku wracam do dawnego hobby - niestety półki nie są z gumy więc muszę wybierać naprawdę najlepsze i najbardziej wartościowe pozycje.[/size]
[/color][/size]
[/color]Nie ukrywam, że także ma to być forma inwestycji, której cena cały czas rośnie w górę ;)[/size]
[/color][/size]
[/color]Podawajcie proszę swoje typy - tylko skupiajmy się na polskich wydaniach, mogą być stare i nowe, 1 edycje jak i reedycje, które zawsze pewnie wyglądają na półkach lepiej ale kolekcjonerzy bardziej cenią te pierwsze wydania.[/size]
[/color][/size]
[/color]Z góry wszystkim serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie,[/size]
[/color][/size]
[/color]Pozdrowienia,[/size]

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #4667 dnia: Luty 19, 2018, 10:25:11 pm »
Zobacz parę postów wcześniej jest lista i posty Kelena i innych.

Offline mack3

Odp: Batman - MUST HAVE
« Odpowiedź #4668 dnia: Luty 19, 2018, 11:08:26 pm »
Nie ukrywam, że także ma to być forma inwestycji, której cena cały czas rośnie w górę :wink:



Nie ma czegoś takiego jak pewna inwestycja w komiksy, której wartość cały czas rośnie.


Nikt nie wie co będzie w przyszłości dodrukowywane, a co nie. Jakbyś to wiedział - mógłbyś ryzykować. Z drugiej strony - możesz kupować każdego batka po 2 sztuki. Na każdy komiks przyjdzie taki czas, że nakład się skończy, a wtedy ceny wzrosną... przynajmniej do kolejnego dodruku.


No chyba, że zainwestujesz w Batki z TM-Semika w stanie kioskowym (w inne -nie ma sensu, w czasie TM-Semika były takie nakłady, że tych komiksów w stanie "takim sobie" jeszcze przez długi czas będzie pełno, a jak czegoś jest pełno to cena nigdy nie będzie wysoka).

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4669 dnia: Luty 20, 2018, 06:59:49 am »
Drodzy, chciałbym Was poprosić o wskazanie, nazwijmy to uniwersalnej listy komiksów o Batmanie takich absolutnych "must have" z punktu widzenia fana/kolekcjonera/inwestycji i wreszcie półki regałowej  :biggrin:

Poniżej cytuję post @Maragasta, który moim skromnym zdaniem odwalił niezłą robotę umiejscawiając chronologicznie polskie wydania komiksów z Batmanem i jego "rodziną".
Pełna chronologia Batman:

LEGENDA:
 Czarny kolor – komiks o przygodach Batmana;
 Fioletowy kolorkomiks o przygodach grupy, w której znajduje się Batman;
 Granatowy kolor komiks o przygodach Batmana i innego bohatera;
 Seledynowy kolor komiks o przygodach innego bohatera z uniwersum Batmana.

„Batman Rok pierwszy” (Wydany przez Egmont)
Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Rok Pierwszy” (Wydany w WKKDC 15-16)
„Batman: człowiek, który się śmieje” (Wydany przez Egmont)
„Batman: Gotyk” (Wydany przez Egmont)
Batman: Jad” (Wydane przez TM Semic jako Wydane Specjalne 4/99 – „Batman Jad”)
„Batman: Długie Halloween” (Wydany przez Mucha Comics oraz w WKKDC 7-8)
„Batman: Nawiedzony rycerz” (Wydany przez Egmont)
„Batman: Mroczne zwycięstwo” (Wydany przez Mucha Comics)
„Robin: Rok Pierwszy” (Wydany w WKKDC 26)
„Batgirl: Rok Pierwszy” (Ma być wydany w WKKDC 32)
„Batman: Zabójczy żart” (Wydany przez Egmont)
„Batman: Śmierć w rodzinie” (Wydany w WKKDC 9)
„Batman: Azyl Arkham” (Wydany przez Egmont)
„Batman: Anarky” (Część została wydane przez TM Semic: Batman 5)
„Batman: A Lonely Place of Dying (Część została wydane przez TM Semic: Batman 10)
„Robin: A Hero Reborn” (Wydane przez TM Semic: Batman 14-18)

W tym miejscy można przeczytać resztę wydać TM-Semic

„Batman: Narodziny Demona”
(Wydany przez Egmont)
 
TERAZ MA MIEJSCE DUŻY WĄTEK KNIGHTFALL:
„Batman: Miecz Azraela” (Wydawane przez TM Semic: Wydanie specjalne 1/94 – Miecz Azraela)
 Batman: Knightfall
(Wydawane przez TM Semic: Batman 51, 55-67)
 Batman: Knightquest the Crusade 
(Wydawane przez TM Semic: Batman 68-77)
 Batman: Knightsend
(Wydawane przez TM Semic: Batman 79-85)

 „Legendy Mrocznego Rycerza” (
Jest to zbiór kilku opowieści wydany przez Mucha Comics, które rozgrywają się w różnym czasie początkowej działalności Batmana)

JLA: AMERYKAŃSKA LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI
:
 „JLA: Amerykańska Liga Sprawiedliwości Tom 1” (Wydany przez Egmont)
 „JLA: Amerykańska Liga Sprawiedliwości Tom 2” (Wydany przez Egmont)
 „JLA: Amerykańska Liga Sprawiedliwości Tom 3” (Wydany przez Egmont)
 „JLA: Amerykańska Liga Sprawiedliwości Tom 4” (Wydany przez Egmont)
 „Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Ziemia Dwa” (Wydany w WKKDC 10)
 „Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Wieża Babel” (Wydany w WKKDC 13)
 
„Gotham Central, Tom 1: Na służbie” (Wydane przez Egmont)
„Batman Hush” (Wydany w WKKDC 1-2)
„Batman: Rozbite Miasto” (Wydane przez Egmont)
„Gotham Central, Tom 2: Klauni i szaleńcy” (Wydane przez Egmont)
 
SERIA SUPERMAN/BATMAN:
 „Superman/Batman Tom 1: Wrogowie publiczni” (Wydane przez Egmont)
 „Superman/Batman Tom 2: Supergirl”  (Wydane przez Egmont)
 „Superman/Batman Tom 3: Władza Absolutna” (Wydane przez Egmont)
 „Superman/Batman Tom 4: Zemsta” (Wydane przez Egmont)
 „Superman/Batman Tom 5: Wrogowie Pośród Nas” (Wydane przez Egmont)
 
„Gotham Central, Tom 3: W obłąkanym rytmie” (Wydane przez Egmont)
„Kryzys Tożsamości” (Wydane przez Egmont)
„Sprawiedliwość” (Wydany w WKKDC 20-21)
„Batman: W cieniu Red Hooda” (Ma być wydany w WKKDC 57)
„Gotham Central, Tom 4: Corrigan” (Ma być wydane przez Egmont w 2017)
„Kryzys Nieskończoności” (zapowiedziany przez Egmonta na 2018 rok)
„Batman i Syn” (Wydany w WKKDC 6)„Final Crisis” (Egmont wyda albo w 2018 albo 2019 roku)„Batman: Mroczne odbicie” (Wydany przez Egmont)
 
 
NEW 52 (CZYLI W POLSCE NOWE DC):   

„Batman Tom 4: Rok Zero – Tajemnicze miasto” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Tom 5: Rok Zero – Mroczne Miasto” (Wydane przez Egmont)
„Liga Sprawiedliwości Tom 1: Początek” (Wydane przez Egmont)
„Batman Tom 1: Trybunał Sów” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Tom 2: Miasto Sów” (Wydane przez Egmont)
„Batman Detective Comics Tom 1: Oblicza śmierci” (Wydane przez Egmont)
„Batman Mroczny Rycerz Tom 1: Nocna Trwoga” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Detective Comics Tom 2: Techniki Zastraszania” (Wydane przez Egmont)

„Liga Sprawiedliwości Tom 2: Podróż złoczyńcy”
(Wydane przez Egmont)
 Liga Sprawiedliwości Tom 3: Tron Atlantydy” (Wydane przez Egmont)

„Batman Tom 3: Śmierć rodziny”
(Wydane przez Egmont)
„Batman Mroczny Rycerz Tom 2: Spirala przemocy”
(Wydane przez Egmont)
 „Batman Mroczny Rycerz Tom 3: Szalony” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Detective Comics Tom 3: Imperium Pingwina” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Detective Comics Tom 4: Gniew” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Mroczny Rycerz Tom 4: Glina” (Wydane przez Egmont)
„Batman Detective Comics Tom 5: Gothtopia” (Wydane przez Egmont)
„Szpon Tom 1: Utrapienie sów” (Wydane przez Egmont)
 Szpon Tom 2: Upadek Sów” (Wydane przez Egmont)

„Amerykańska Liga Sprawiedliwości Tom 1: Najbardziej Niebezpieczni”
(Wydany przez Egmont)
 „Liga Sprawiedliwości Tom 4: Trójca” (Wydany przez Egmont)
 „Wieczne zło” (Wydany przez Egmont)
 „Liga Sprawiedliwości Tom 5: Wieczni Bohaterowie” (Wydany przez Egmont)
 „Wieczne zło – Wojna w Arkham” (Wydany przez Egmont)
Liga Sprawiedliwości Tom 6: Liga Niesprawiedliwości (Wydane przez Egmont)

„Batman Tom 6: Cmentarna szychta”
(Wydane przez Egmont)
„Batman Detective Comics Tom 6: Icar” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Detective Comics Tom 7: Anarky” (Wydane przez Egmont)
„Wieczny Batman Tom 1” (Wydane przez Egmont)
 „Wieczny Batman Tom 2″ (Wydane przez Egmont)
 „Wieczny Batman Tom 3″ (Wydane przez Egmont)
„Batman Tom 7: Ostateczna rozgrywka” (Wydane przez Egmont)
„Harley Quinn Tom 1: Miejska gorączka” (Wydane przez Egmont)
 Harley Quinn Tom 2: Zamotana” (Wydane przez Egmont)
 Harley Quinn Tom 3: Cmok, cmok, bang, dziab” (Wydane przez Egmont)
„Batman Tom 8: Waga superciężka” (Wydane przez Egmont)
„Wieczni Batman i Robin Tom 1” (Wydane przez Egmont)
 „Wojna Robinów” (Wydane przez Egmont)
 „Wieczni Batman i Robin Tom 2” (Wydane przez Egmont)
„Harley Quinn Tom 4: Do broni” (Wydane przez Egmont)
 
Harley Quinn Tom 5: Joker nie śmieje się ostatni” (Wydane przez Egmont)
 
„Harley Quinn Tom 6: Cała w czerni, bieli i czerwieni” (Wydane przez Egmont)
„Batman Tom 9: Bloom” (Wydane przez Egmont)
„Liga Sprawiedliwości Tom 7: Wojna Darkseida Część 1” (Wydane przez Egmont)
 „Liga Sprawiedliwości Tom 8: Wojna Darkseida Część 2” (Wydane przez Egmont)
„Batman Tom 10: Epilog” (Wydane przez Egmont)
 
 DC REBIRTH CZYLI ODRODZENIE: 
„Superman: Ostatnie dni Supermana” (Wydane przez Egmont)
„UNIWERSUM DC ODRODZENIE” (Wydane przez Egmont)
„Batman Tom 1: Jestem Gotham” (Wydane przez Egmont)
 „Batman Detective Comics Tom 1: Powstanie Batmanów”(Wydane przez Egmont)
 „All Star Batman Tom 1: Mój największy wróg” (Wydane przez Egmont)
„Liga Sprawiedliwości Tom 1: Maszyny zagłady” (Wydane przez Egmont)
Nastoletni Tytani Tom 1: Damian wie lepiej” (Wydane przez Egmont)
„Harley Quinn Tom 1: Umrzeć ze śmiechem” (Wydane przez Egmont)
„Nightwing Tom 1: Lepszy niż Batman” (Wydane przez Egmont)
„Batman: Noc Ludzi Potworów” (Wydane przez Egmont)
„Batman Tom 2: Jestem Samobójcą” (Wydane przez Egmont)

Niestety w tym garnuszku miodu jest łyżka dziegciu, ponieważ lista nie uwzględnia tzw. elseworldów (a więc opowieści, które funkcjonują poza kanonicznymi opowieściami), w ramach których wyszło parę dobrych, a czasami wręcz genialnych komiksów. Tak więc poza tą listą warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak Powrót Mrocznego Rycerza oraz jego kontynuacja Mroczny Rycerz kontratakuje (który moim zdaniem nie jest wcale gorszy od pierwowzoru), Batman: Ziemia Jeden t. 1 i 2, Zagłada Gotham, czy Batman: Rok 100.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4670 dnia: Luty 20, 2018, 07:11:14 am »
Poniżej cytuję post @Maragasta, który moim skromnym zdaniem odwalił niezłą robotę umiejscawiając chronologicznie polskie wydania komiksów z Batmanem i jego "rodziną".
Niestety w tym garnuszku miodu jest łyżka dziegciu, ponieważ lista nie uwzględnia tzw. elseworldów (a więc opowieści, które funkcjonują poza kanonicznymi opowieściami), w ramach których wyszło parę dobrych, a czasami wręcz genialnych komiksów. Tak więc poza tą listą warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak Powrót Mrocznego Rycerza oraz jego kontynuacja Mroczny Rycerz kontratakuje (który moim zdaniem nie jest wcale gorszy od pierwowzoru), Batman: Ziemia Jeden t. 1 i 2, Zagłada Gotham, czy Batman: Rok 100.


Dziękuję za miłe słowa uznania :)
Ciesze się, że moja praca komuś pomaga.
Zapraszam też na moją stronę o chronologii Marvela i DC: jak wpiszecie w googlach Marvel DC chronologia to pierwsza wyświetlona strona powinna być moja (linku podać nie mogę na tym forum bo oprócz wydanych komiksów uwzględniam skanlacje komiksów dotąd nie wydanych).
Na stronie jest osobna zakładka "DC poza kanonem" gdzie nie tylko wymienione ale też krótko opisane są eleswordy ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4671 dnia: Luty 20, 2018, 09:34:46 am »
Chronologia około Batanowych serii wydanych w Polsce zakres New52-Rebirth

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4672 dnia: Luty 20, 2018, 09:54:13 am »
Oo, uaktualniłeś listę  :biggrin: . Fajna grafika. Dzięki.

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4673 dnia: Luty 20, 2018, 10:00:01 am »
Oo, uaktualniłeś listę  :biggrin: . Fajna grafika. Dzięki.
Trochę zmieniłem format. Postaram się zrobić też coś takiego dla pre-flashpointowego Batman. Ale to za jakiś czas.
I najważniejsze to jest tylko wg mnie. Każdy może czytać jak mu się podoba.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4674 dnia: Luty 20, 2018, 10:55:11 am »
Dobrze że poprawiłeś błędy z listy BatCave  :smile:

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4675 dnia: Luty 20, 2018, 12:33:56 pm »
Ekipo,


dzięki za odzew wszystkim :)


Bardzo obszerna lista tylko teraz pytanie co z tego jest naprawdę wartościowe i w co warto wejść ? :)


Ok w pełni zgadzam się z kolegą mack3 ale nawet taki leszczu jak ja wie, że "Hush" w pierwszej edycji to jest całkiem ciekawe znalezisko, "Rok pierwszy" chyba podobnie...tego typu rzeczy zwracają moją uwagę.


Zastanawia mnie jeszcze temat "Azyl Arkham" ale również w pierwszej edycji, który już kiedyś kosztował sporo a teraz chyba nawet na allegro ciężko go dopaść bo widzi się tylko tę nową edycję :)


Dodatkowo zastanawia mnie czy Halloween z Batmanem:


1. Top Komiks 5/1999
2. Długie Halloween z Mucha Comics


to jedno i to samo ??


Generalnie mnie interesowałby wyłącznie Batman gdzie to on tym głównym - wszelkiego rodzaju cross-overy, Ligi etc. to nie moja bajka :) I teraz jeśli np. przyjmiemy samodzielne komiksy z Batmanem z danej serii to czy one się pokrywają z innymi z np. edycji 52 ?


Dzięki z góry !!

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #4676 dnia: Luty 20, 2018, 12:44:02 pm »
Bardzo obszerna lista tylko teraz pytanie co z tego jest naprawdę wartościowe i w co warto wejść ? :smile:
Odpowiedź na to pytanie masz w poprzednich stronach wątku :) Naprawdę uważam, że warto poświecić pół godziny czasu na lekturę tego tematu gdyż na temat batmanowskich pozycji znajdziesz kilka opinii, w których część z nich pokrywa się z tym samym co ty szukasz w komiksach a część opinii chwali komiks z powodów, które cię ani ziębią ani grzeją!

mkolek81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4677 dnia: Luty 20, 2018, 01:06:06 pm »
Zastanawia mnie jeszcze temat "Azyl Arkham" ale również w pierwszej edycji, który już kiedyś kosztował sporo a teraz chyba nawet na allegro ciężko go dopaść bo widzi się tylko tę nową edycję :smile:
Miałem oba wydania. Kiedy zapowiedziano edycje DC Deluxe, to pierwsze sprzedałem bez większego żalu i zastąpiłem nowym. Nowe poza większym formatem ma dodatkowo scenariusz Morrisona w dodatkach oraz dodatkowe okładki McKeany. Pierwsze wydanie jest tego pozbawione.

Dodatkowo zastanawia mnie czy Halloween z Batmanem:
1. Top Komiks 5/1999
2. Długie Halloween z Mucha Comics
to jedno i to samo ??
Nie, to są dwa różne komiksy.  Halloween z Top Komiks 5/1999 zostało wznowione w pełnej wersji (ta jest przycięta o jedną historię) w Batman Nawiedzony Rycerz. Najprościej też można wytłumaczyć to w ten sposób co jest to samo:
Halloween Top Komiks 5/1999 -> Batman Nawiedzony Rycerz od Egmontu
Długie Halloween z Mucha Comics -> Długie Halloween z WKKDC (tom 1+2)

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #4678 dnia: Luty 20, 2018, 01:57:38 pm »
Ok, dzięki wszystkim zatem - powertuję trochę forum i zobaczymy co tam ciekawego uda mi się wyhaczyć :wink:

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #4679 dnia: Luty 21, 2018, 07:58:14 am »
Bardzo obszerna lista tylko teraz pytanie co z tego jest naprawdę wartościowe i w co warto wejść ? :smile:
Owszem lista bardzo obszerna, bo i bohater niezmiernie popularny.

Jeśli miałbym wybierać z listy zamieszczonej przez @Maragasta, to moje absolutne must read (a więc historie naprawdę świetne i ważne dla tej postaci) wyglądałyby tak:
Rok pierwszy - to jest must wszystkich mustów (must have, must read i tak dalej), a co więcej ten komiks idealny dla rozpoczęcia (lub, jak w Twoim przypadku, ponownego rozpoczęcia) swojej przygody z Batmanem.
Świt mrocznego księżyca - tego nie ma na liście, ponieważ jest to dzisiejsza premiera w ramach DC Deluxe. Jeszcze tego nie czytałem, ale na pewno jest to ważna historia dotycząca początków kariery Batmana.
Człowiek, który się śmieje - również jeszcze nie czytałem, ale jest to obok Zabójczego żartu najważniejszy komiks z najprzebieglejszym batmanowkim vilianem, Jokerem.
Długie Halloween - przepięknie zilustrowana i wielowątkowa opowieść o seryjnym zabójcy, który morduje w poszczególne święta w roku. Pierwszorzędna zagadka kryminalna i Batman taki jakiego zawsze chcielibyśmy widzieć, a więc w roli błyskotliwego detektywa.
Mroczne Zwycięstwo - udana kontynuacja wątków z Długiego Halloween i pierwsze pojawienie się Dicka Graysona w post-kryzysowym uniwersum.
Zabójczy żart - ponowne spojrzenie na Jokera tym razem okiem mistrza komiksu - Alana Moore'a (nie czytałem i nie wiem kiedy przeczytam, bo nakład wyczerpany, a o dodruku nie ma na razie mowy  :sad: ).
Śmierć w rodzinie - historia zabójstwa drugiego Robina, Jasona Tooda (nie spojleruję, to wynika zarówno z okładki tego albumu, jak i tytułu komiksu  :wink: ). Ramotka, ale naprawdę bardzo przyjemnie się czyta.
Azyl Arkham - nie czytałem i mam świadomość, że jest to album nader specyficzny (w końcu to Morrison), ale wiele osób chwali sobie ten tytuł. Polecam zakup w ramach DC Deluxe, gdzie przedrukowano cały scenariusz, co podobno rozjaśnia wiele kwestii zawartych w tej historii.
Knightfall - jako osoba zaznajomiona z TM Semic raczej tej historii nie muszę Ci polecać, sam wiesz jak dobre to jest (P.S. Czekam na wydanie w DC Deluxe).
Hush - wiele osób gani ten tytuł, a ja uważam, że historia (przypominająca letni blockbuster) broni się sama. Cała plejada kolorowych przebierańców w roli szwarccharakterów, no i Jim Lee jako rysownik, miodzio.
W cieniu Red Hooda - powrót starego znajomego zza grobu. Nie czytałem, ale pamiętam, kiedy ujawniona został cała lista WKKDC i wiele osób zaznaczyło, że oczekuje na ten komiks z niecierpliwością. Ja też.
Batman i syn oraz cały run Morrisona w Batmanie - za Morrisonem nie przepadam, od większości jego komiksów odbiłem się jak od ściany, ale Batmana i syna czytałem z nieukrywaną radością. Dlatego też mam nadzieję, że Egmont się ogarnie i wyda cały jego run w ramach DC Deluxe.
Mroczne odbicie - opowieść dotycząca Dicka Graysona w roli Batmana. Nie czytałem, ale tytuł podobno godny polecenia.

Poza tym nie można odpuścić sobie Powrotu Mrocznego Rycerza oraz jego kontynuacji Mroczny Rycerz kontratakuje. Wizja przyszłości, w której staruszek Batman przeszedł już dawno na emeryturę, ale splot wydarzeń sprawia, że musi powrócić do swojej tożsamości Mrocznego Rycerza. Pierwszy z tych komiksów jest wymieniany na równi z takimi dziełami amerykańskiego komiksu jak Sandman, Strażnicy czy 300.

Jeśli chodzi o samego Batmana to wszystko z mojej strony. Natomiast będę zachęcał Cię również do lektury innych około-batmanowych tytułów: Robin i Batgirl: Rok pierwszy, Catwoman t. 1-3 (lub przynajmniej Wielki Skok Seliny wydany w ramach WKKDC), Wieża Babel, a przede wszystkim Gotham Central - świetna historia o stróżach prawa z Gotham City, którą czyta się i ogląda jak najlepsze książki czy filmy kryminalne.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2018, 11:43:38 am wysłana przez laf »

 

anything