Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1251992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4890 dnia: Listopad 07, 2018, 05:05:30 pm »
W nawiązaniu do wcześniejszych, pochlebnych wypowiedzi użytkowników odnośnie Batmana Mariniego (The Dark Prince Charming), mała ciekawostka.

Ablum wchodzący w skład wydania Deluxe jest w rzeczywistości o wiele większy (21cm x 32cm) niż standardowy wymiar Deluxe/Omnibus. Początkowo wydano go (run) w formie dwóch albumów: Book One oraz Book Two o wymiarze Deluxe (19cm x 28cm). Później zapowiedziano Deluxe zbierający oba w jednym tomie i chyba większość fanów stwierdziła, że w sumie nie ma po co wymieniać, bo to przecież to samo.

Jakież było moje zdziwienie gdy dostałem tak duży format! Różnica jest dość znaczna i zyskują na tym obłędne kadry Mariniego, wchodzące w skład tego komiksu. Co ciekawe komiks jest dłuższy niż np. Library Hellboy, lecz także trochę węższy. Ogólne wrażenie kapitalne, a dodatkowo całość zajmuje mniej miejsca na półce niż dwa osobne tomy z wcześniejszego wydania - polecam ten format!

Poniżej porównaniu ze zwykłym, polskim Deluxe.


« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 05:09:46 pm wysłana przez Antari »

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4891 dnia: Listopad 07, 2018, 05:41:48 pm »
Widzialem w zeszlym tygodniu. Rzeczywiscie - robi wrazenie. Caly czas zastanawiam sie czy tych pojedynczych albumow nie wymienic na ten. A jak dodatki?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4892 dnia: Listopad 07, 2018, 05:56:09 pm »
Z dodatków wstęp Mariniego na początku oraz Sketchbook z tyłu. Raczej bieda. Przyznaję, że nie wiem ile i jakie dodatki były w pierwszym wydaniu.

Z ciekawostek jeszcze - DJ jest matowy, a pod nim lakierowana okładka z grafiką taką jak DJ.

Offline janjedlikowski

Odp: Batman
« Odpowiedź #4893 dnia: Listopad 07, 2018, 06:36:51 pm »
A Egmont nie zapowiadał gdzieś, że wyda tego Batmana?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #4894 dnia: Listopad 07, 2018, 06:45:11 pm »
Zapowiedział.

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #4895 dnia: Listopad 07, 2018, 07:30:26 pm »
Fajnie wygląda Batmana Mariniego. Jest to jeden z komiksów nad którym mocno się zastanawiam, czy brać już teraz, czy czekać na jakieś wypasione wydane. Na razie czekam aż do końca koku DC zapowie 2019 wiosnę i wtedy się zobaczy.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #4896 dnia: Listopad 07, 2018, 08:41:38 pm »
Fajnie wygląda Batmana Mariniego. Jest to jeden z komiksów nad którym mocno się zastanawiam, czy brać już teraz, czy czekać na jakieś wypasione wydane. Na razie czekam aż do końca koku DC zapowie 2019 wiosnę i wtedy się zobaczy.
Jeszcze bardziej wypaśne niż to? Jeżeli chodzi o format, to lepiej już się nie da (moim zdaniem). Chyba, że masz na myśli dodatki, komentarze i przypisy autora. Ale wątpię, że takie wydanie kiedyś wyjdzie. Wydaje mi się, że zamysłem właśnie tego wydania było "wypaśne" wydanie. Można je dorwać na MVM jeszcze przez jakiś czas poniżej stówki.

Offline Damballa

Odp: Batman
« Odpowiedź #4897 dnia: Listopad 07, 2018, 11:24:25 pm »
Też właśnie dziś dostałem z MvM. Kapitalne wydanie. Format Absoluta, albo pierwszego wydania Incala od Scream. Też myślałem, żeby odłożyć zakup, ale gdy zobaczyłem format wydania i cenę, to dotarło do mnie, że to może się szybko wyprzedać. Kto się waha, nich przestanie, to wydanie robi wrażenie. A do tych, którzy czekają na jakieś powiekszone dodatki, może kiedyś wydadzą, może nie. Czas pokaże.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4898 dnia: Listopad 08, 2018, 12:01:56 pm »
Co znaczy MvM?
Co to za komiks???

Offline Namir

Odp: Batman
« Odpowiedź #4899 dnia: Listopad 08, 2018, 12:12:58 pm »
Co znaczy MvM?
Co to za komiks???

Multiversum. Sklep z wydaniami zagranicznymi.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4900 dnia: Listopad 10, 2018, 10:01:53 pm »
Okk, dzięki.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4901 dnia: Grudzień 26, 2018, 12:35:43 pm »
Od jakiegoś czasu chodzi za mną wątek "Ziemi niczyjej", a że w ostatnim tomie WKKDC często się do tego wątku odwołują to zaciekawił mnie jeszcze bardziej.
Raczej nie ma szans by Egmont to wydał więc rozważam przeczytanie w oryginale tylko nie wiem czy to ogarnę bo słabo znam angielski.
Ktoś na forum polecił mi czytanie tie-inow do "Tajnej  Inwazji" z serii Mighty Avengers i New Avengers bo Bendis używa prostego jezyka i faktycznie tak jest - przeczytałem po angielsku i nie mialem problemu by zrozumieć o co chodzi.
Zastanawiam się więc czy ta "Ziemia niczyja" ma podobnie prosty język czy raczej trudniejszy?
Bo nie wiem czy się za to zabierać.


Bo przykładowe takie "Avengers" Hickmana to miejscami i po Polsku ciężko jest zrozumieć więc nie wyobrażam sobie by komiksy z takim językiem czytać po angielsku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2018, 01:05:50 pm wysłana przez Maragast »

Offline kas1

Odp: Batman
« Odpowiedź #4902 dnia: Grudzień 27, 2018, 01:53:25 pm »
Chodzi o "No man's land"? Jeżeli tak, to jest to bardzo przystępna angielszczyzna.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #4903 dnia: Grudzień 27, 2018, 11:02:14 pm »
Tak, tak. Chodzi o "No man's land".
Okk, dzieki.
Czyli mogę zabierać się do czytania.

Offline kas1

Odp: Batman
« Odpowiedź #4904 dnia: Grudzień 28, 2018, 09:19:56 am »
Z tego co pamiętam, to przed "No Man's Land" jest jeszcze "Cataclysm" a później całkiem niezłe "Bruce Wayne: Murderer" i "Bruce Wayne - Fugitive".

 

anything