Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1252312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezbiarz.wg

Batman
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2002, 09:40:59 am »
Jak dla mnie Batman, Superman i ich komiksowe progenitury moglyby wogole nie istniec. A przynajmniej juz nie istniec.

Offline rorkboy

Batman
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2002, 05:10:38 pm »
Batman jest bardzo dobrym materiałem w rękach zdolnych scenarzystów takich jak Alan Moore czy Grant Morrison czy Joseph Loeb niemniej mówimy tu o one shotach zaś oficjalna seria pozostawia wiele do życzenia; No Mans Land bardzo mnie rozczarowało , robi się z tego tasiemiec i mało jest w tym świeżości, np. Hellblazer też jest serią bez końca ale scenarzyści robią z nim co chcą , Batman to komiks zbudowany na zasadzie trochę tragedii greckiej - jedność czasu i miejsca akcji - trochę to utrudnia sprawę, sam Bruce Wayne to postać do której każdy może dołożyć cegiełkę ale Alfredów Gordonów i tak dalej dawno bym już zastrzelił.
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline Wolvie

Batman
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2002, 05:21:44 pm »
Ja tam sie nie zgodze, ze No Man's Land rozczarowuje. Moze inaczej, nie mnie. Batmana lubie i pewnie juz zawsze bede lubil. Wydaje mi sie, ze to wlasnie ta postac przetarla szlak dla wielu pozniejszych komiksow.
O kamieniach milowych komiksu (takich jak Arkham Asylum) to juz nie ma co wspominac, to klasa sama w sobie.
Dosc powiedziec, ze Batman jest prekursorem i to nie tylko w dziedzinie komiksu. Zobaczcie co sie stalo z animacja po wprowadzeniu Batman TAS.
Co do odstrzelenia postaci z otoczenia Batmana to juz sie to powoli praktykuje. Gordon wreszcie poszedl na emeryture, Sara gryzie ziemie itp, itd.
Ja Batmana lubie tez wlasnie za te postaci w tle. Bullock i Montoya sa po prostu genialnymi postaciami.

drmuto

  • Gość
Batman
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2002, 05:49:18 pm »
Na tle superbohaterow Batman jest super bohaterem - jesli rozumiecie o co mi chodzi. Jestem go w stanie zaakceptowac.
Mial odcinki zenujace (przytlaczajaca wieskzosc) ale dodajmy ze wogole przytlaczajaca wiekszosc komiksow jest zenujaca.
Ale czasem byl rysowany w naprawde wielki sposob - Bisley, Miller np.

Offline KoM@R

Batman
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2002, 01:13:38 pm »
Cokolwiek byście nie powiedzieli jedno jest pewne batman jest jednym z najciekawszych i najmroczniejszych bohaterów jaki istnieje ,jeżeli nie wierzycie przeczytajcie  BATMAN:MROCZNY RYCERZ (jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście   :) ).Przemówił mestah :D Komar.
mmmm....

Offline Karol Kremens

Batman
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2002, 05:59:36 pm »
Sama obecnosc tego topicu i pisane tu opinie swiadcza o tym, ze Batman wyroznia sie na tle calej plejady innych postaci komiksowych.

Offline Varmil

Batman
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2002, 11:21:08 am »
Batman tym się wyróżnia, że się nie wyróżnia :)
Prezentuje on rodzaj "bohatera środka".
Nie tak cukierkowatego jak Superman ale nie tak potwornego jak "bohaterowie" komiksów Vertigo.

Offline perro

Batman
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 21, 2003, 10:46:08 pm »
Mnie serial niezbyt interesuje, ale te wydania specjalne to co innego. O czymś chyba świadczy to, że tylu znakomitych twórców bierze na warsztat właśnie tego (super)herosa ...
NSICHTBAR

Offline Spajder

Batman
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2003, 07:22:03 am »
A czy nie wydaje wam się, że Batmana wypromował Tim Burton?
Fakt, że byłem wtedy szczylem, ale to właśnie z tego filmu poznałem tę postać, wcześniej znałem tylko Supermana. A do dziś uważam, że bohaterów komiksów amerykańskich godnych zainteresowania można policzyć na palcach jednej ręki.
Moc Batmana polega na tym, że pomimo tego, iż powstał w zmutowanym świecie amerykanów, to jednak nic go nie napromieniowało. Jest człowiekiem, postacią tragiczną i przez to atrakcyjną.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline perro

Batman
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2003, 02:02:23 pm »
W latach 80-tych raczej wypromował go Miller swoim "DKR", potem rozpoczął się w stanach renesans tej postaci, przejawiający się m.in. filmem Tima Burtona.
NSICHTBAR

Offline Błendny Komboj

Batman
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2003, 11:18:39 pm »
Cytat: "Spajder"
A czy nie wydaje wam się, że Batmana wypromował Tim Burton?
Fakt, że byłem wtedy szczylem, ale to właśnie z tego filmu poznałem tę postać, wcześniej znałem tylko Supermana.

Ja również, ale to dlatego, że film Burtona był pierwszym występem Mrocznego w naszym kraju. Dopiero kilka miesięcy po jego premierze pojawiły się pierwsze komiksy TM-Semic z Batem i Supkiem. Miller w DKR uzewnętrznił pełny wymiar tej postaci, czym zainspirował innych komiksowych geniuszy do zajęcia się Mrocznym. Dzięki temu Batman, pośród bohaterów komiksowych, ma na swoim koncie najwięcej komiksów, które można śmiało nazwać arcydziełami gatunku. Ale nawet mniej genialne opowieści z Gackiem wydają mi się ciekawsze niż komiksy z Supermanem czy Fantastyczną Czwórką. Bardzo często powracam do semicowskich opowieści duetu Alen Grant/Norm Breyfogle, nie zawsze całkiem dobrych, ale poruszających problemy współczesności i ukazujących wielowymiarowość, mrok tej postaci. Dlatego uważam Batmana za najciekawszego z superbohaterów serii komiksowych (bo moim ulubionym pozostaje Rorchach z "Watchmen"). Ale nie zgadzam się z twierdzeniem, że Superman to postać mało inspirująca. "Kingdom Come" to w końcu wielki komiks.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Macias

Batman
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2003, 11:40:18 pm »
w.g mnie glupio porownywac btaka z bohaterami z nie-mainstreamu n.p vertigo.w swietle main. B jest jednym z ciekawszych kolesi.
a "no man's land" to bym przeczytal.........

Offline Maciej

Batman
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 23, 2003, 11:20:22 am »
Cytat: "Spajder"
A czy nie wydaje wam się, że Batmana wypromował Tim Burton?
Fakt, że byłem wtedy szczylem, ale to właśnie z tego filmu poznałem tę postać, wcześniej znałem tylko Supermana. .

 Podpisuję się pod powyższym. Wcześniej w sobótce kilka plansz pokazywali.Jakiś czas temu znalazłem moją wersję batmana z 1988(?). Miał na rekach jakies przyssawki... :D
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline yaro444

Batman
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 26, 2003, 05:56:42 pm »
Batman to NAJLEPSZY pod względem psychiki i realności bohater pośród wszystkich superherosów, jedyny zwykły  (no moze nie do końca:wink:) facet z całej tej zgraji, a "No man's Land" to najlepsze story wszechczasów
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline Varmil

Batman
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 31, 2003, 08:07:57 am »
Nie rozumiem dlaczego niektórzy narzekają na regularne serie "Batman" i "Detective Comics". W jednym z najnowszych Batmanów przez pierwsze 3 strony Gacek tłucze niemiłosiernie Jokera który jedynie błaga o litość.
Chciałbym widzieć więcej takich superbohaterów.
 Swoją drogą mini serie i one-shoty są jeszcze lepsze dwie pierwsze części Batman Nevermore zabijają na miejscu.
Podsumowując wg mnie regularne serie są świetne a mini serie i one shoty jeszcze lepsze

 

anything